Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2018., 07:25   #861
kak ti da potvrdu za vrtic?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 09:15   #862
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
kak ti da potvrdu za vrtic?
Prije nije vrtić tražio potvrde, unatrag godinu dana traži strogo
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 09:23   #863
a ok
kod nas su znali dati poznatim i provjerenim roditeljima da ostane pa da popodne dofuras eventualno sutra al bez potvrde nema inace u vrtic.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 09:33   #864
nema sad ni kod nas

a nema ni antibiotika već dugo :kuckuc:
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 15:14   #865
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
kak ti da potvrdu za vrtic?
nama je uzadnjoj vrtickoj i u prvom o snovne dala peti dan (slovima jos jednom peti dan). s tim da sno ispricnicu dobili na prvi dan antb,skups s uputom osam dana pit.al u kolektiv moze peti dan (mozda smo i prjasnjih godina tak trebali dobit, al nas je cesce zadesio u pet pa vkend pa jos pet dana i opet vikend, pa smo imali privid da je za vrijeme cijelog antb doma, a ovak u srijedu popodne jbg, pet dana i onda skola koja trazi ispricnicu )

bolovanje nismo uzimali,a na pitanje mma zadnji put kak ce u skoli pit antb je rekla da nek si namjesti vrijeme kad ce pit da to uvijek bude doma
kaze da ak dijete nema temp i dobro se osjeca nema potrebe da je doma, pretpostavljam nit bolovanje nedaje
(pila je na boravku,mm je dolazio jer je bio svakih 6 sati, ovoj iz boravka nije bilo nis cudno rekla je i da drugi tak rade kad moraju)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 15:45   #866
pa ja se slazem da nema potrebe da je doma ali niti pedica niti vrtic nisu ni cut htjeli za dijete na terapiji
kad je dobila za streptokok 10 dana antibiotika bili smo doma skroz bezveze, ona tem imala ravno jedan dan. ali eto, nema vrtica i kaj sad, ne mogu ju u podrum zakljucati
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 18:26   #867
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pa ja se slazem da nema potrebe da je doma ali niti pedica niti vrtic nisu ni cut htjeli za dijete na terapiji
kad je dobila za streptokok 10 dana antibiotika bili smo doma skroz bezveze, ona tem imala ravno jedan dan. ali eto, nema vrtica i kaj sad, ne mogu ju u podrum zakljucati
Mislim da vrtici nemaju problem s time da je zdravo dijete s terapijom u vrticu, ali oni ne smiju davati lijekove, tako da samo o tome ovisi.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 18:43   #868
vrtic ne prima bez potvrde, pedica neda potvrdu
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 23:23   #869
Pozdrav! Ima li netko iskustva s pravom na bolovanje za vrijeme boravka djeteta u toplicama (nakon loma bedrene kosti)?
Naime, meni je odbijena molba specijaliste da dijete ide u pratnji majke jer je dijete 3,5 god, a imam pravo samo za dijete do 3 godine. S druge strane, pedijatrica odbija dati bolovanje za vrijeme dok je dijete u bolnici
Dakle, ja bih trebala ostaviti dijete od 3,5 god SAMOG u toplicama 3 TJEDNA??? U šoku sam i nevjerici....
ZiggyStardust is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 23:25   #870
naši zakoni. uzmeš godišnji ili ako je dok normalna bolovanje na sebe, zbog ankcioznosti za dijete npr, ili viroze i sama si platiš smještaj. :/
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 23:30   #871
Godišnji ne mogu dobiti jer radim u školi
Platila bih, naravno, samo da mogu biti uz dijete. Trenutno mi je na zamjeni neki mladi doktor, ostaje mi samo skrušeno moliti za neko bolovanje...ili uzeti neplaćeni dopust.
__________________
That's how IT goes, Everybody knows...
ZiggyStardust is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 23:40   #872
moli, besramo, plači, traži uputnicu za psihijatra koji će ti ako ima imalo mozga dati bolovanje. taman na šifru F. jebetise. bitno da si uz dijete.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 23:49   #873
ne zezam se sa pshijatrom. odvajanje tako malog djeteta bez oba roditelja u nepoznatoj sredini šteti psihički i djetetu i roditeljima. ti već jesi anksiozna od brige kako će to ispasti, znaš da će dijete patiti, koristi od terapije će biti, ali i štete od odvajanja ako ti ili otac niste uz njega. na neplaćeni ne računaj. u drž.službi ta procedura dugo traje, a na kraju krajeva, ovakvo odvajanje je psihički štetno i za tebe i za malca.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 23:52   #874
Pa nakon svih ovih šokova, od ozljede (koja se bajdvej dogodila u vrtiću) pa do ovih sa bolovanjima, trebat će mi jedno liječenje u Vrapču.
I pronaći dobrog odvjetnika za odštete od osiguranja :/
__________________
That's how IT goes, Everybody knows...
ZiggyStardust is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2018., 00:04   #875
za štetu, otompotom.
prvo je ne skrivati realno moguće posljedice vašeg razdvajanja. ti si već luda od brige, trebaš bolovanje da ne prošvikaš dok je dijete u toplicama, a i ono može imati posljedice tako dugog razdvajanja. mali je, ne može mu se to objasniti potreba za odlaskom u toplice, to je tvoja dužnost iz dana u dan dok je tamo. nema potrebe glumom, samo ne skrivati situaciju koja je svakom tko ima imalo doticaja sa realnošću i razvojojem djece jasna - premali je da bi bilo bez mame ili tate tri tjedna, a i vi ste pod stresom zbog situacije, dodatno odvajanje može vas gurnuti u bolest koja je za državu još skuplja.
sretno, i ne daj se!
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2018., 00:12   #876
Quote:
ZiggyStardust kaže: Pogledaj post
S druge strane, pedijatrica odbija dati bolovanje za vrijeme dok je dijete u bolnici
pedijatrica ti je šupčina. kad ti se dijete oporavi, prebacite se kod nekog drugog.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2018., 09:01   #877
Quote:
ZiggyStardust kaže: Pogledaj post
Godišnji ne mogu dobiti jer radim u školi
Platila bih, naravno, samo da mogu biti uz dijete. Trenutno mi je na zamjeni neki mladi doktor, ostaje mi samo skrušeno moliti za neko bolovanje...ili uzeti neplaćeni dopust.
ne trebas nista skruseno moliti. i ne uzimaj bezveze neplaceni (nije procedura uopce komplicirana, ali ne treba ti jos i to).
otvori bolovanje na sebe, svaki normalan doktor ce ti ga dati bez problema.
i ja sam ga uzela na sebe kad sam s malom bila u bolnici (mislim, to je isto stvarno nonsens, tko bi normalan ostavio mini dijete samo u bolnici, ako oni imaju uvjete da majka bude s djetetom).
nije to samo njihova pedijatrica supcina - nijedan pedijatar ne smije dati bolovanje na dijete ako je dijete u bolnici jer tamo ima svu potrebnu skrb i roditelj je u cijeloj prici "nepotreban".


Ziggy, sretno!
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2018., 09:04   #878
mislim da se tu pisalo da se moze od bolnice dobiti potvrda da si s djetetom (bilo 24 sata bila ono preko dana) pa da se na osnovu toga moze dobiti bolovanje.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2018., 09:06   #879
Ne znam kolko se toga promijenilo od prije dosta godina kad sam ja bila u toplicama, na djecjem odjelu bilo je djece od beba do velike djece, svi su bili sami. Ja sam imala desetak godina, moji su dolazili jednom tjedno u posjetu.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
cjepidlaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2018., 09:09   #880
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
mislim da se tu pisalo da se moze od bolnice dobiti potvrda da si s djetetom (bilo 24 sata bila ono preko dana) pa da se na osnovu toga moze dobiti bolovanje.
ne moze.
u bolnici je dijete zbrinuto i ti mozes mirno ici raditi.

dvaput sam to prosla.
i, naravno, oba puta bila prisiljena otvoriti bolovanje na sebe i lezala s djetetom tjedan dana u klaicevoj.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:09.