Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2017., 11:58   #341
ali ima tu jos cisto tehnickih pitanja, znam po ljudima iz rl koji bi rado trece. trece dijete je velik korak, dvoje djece ide u svaki auto, troje ne ide. dvoje djece mozes staviti i u omanju sobu, troje vise ne mozes.... ogroman je to financijski korak, trebalo bi anketirati ljude koji zele troje djece i onda smisliti neke mjere za njih.
da ne ulazim sad u opcu stabilnost jbg, to je preduvjet za sve.
ali cisto kad gledam, jako malo ljudi odustaje od prvog djeteta radi financija. mozda malo vise od drugoga odustane radi financija ali ljudi koji fakat zele dvoje vise manje i imaju dvoje. za troje je vec velika diskrepancija izmedju zelja i ostvarenja.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 12:01   #342
Joj slazem se potpuno! S time da ni oni s 25 000 nisu bogatasi, nego u biti visi srednji sloj Generalno srednji sloj je u biti najveci pokretac drustva i onda se svi bune kad se "bogatima" ide na ruku. A nikoga ne smeta kada ti "bogati" uplacuju hrpu davanja iz svojih placa...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
glupipalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 12:15   #343
Quote:
glupipalac kaže: Pogledaj post
Joj slazem se potpuno! S time da ni oni s 25 000 nisu bogatasi, nego u biti visi srednji sloj Generalno srednji sloj je u biti najveci pokretac drustva i onda se svi bune kad se "bogatima" ide na ruku. A nikoga ne smeta kada ti "bogati" uplacuju hrpu davanja iz svojih placa...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Upravo to. Mislim, kad imas plaću 2500 kn nemaš porez na dohodak, a kad imaš 9000 itekakav porez ti skidaju. Mislim, ono, oderite nas, nije još dosta, ima još mesa. Bem ti sve!
Čim u Hrvatskoj netko ima imalo veću plaću od prosječne, gleda ga se ko da je nekom ukrao tu plaću, a ne zaradio na pošten način. Ja bi bila najsretnija iskreno, da je min plaća u Hrvatskoj 10 000 kn i da svi žive sretni i zadovoljni, ali jbg nije tako!
kewica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 15:41   #344
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja uopce ne razumijem nasu pronatalitetnu politiku. kao prvo, ljude treba potaknuti da imaju trece dijete a ne prvo.
tko zeli djecu imat ce jedno ili dvoje. za trece se ljudi koji zele trece ne odlucuju radi financija.
trebalo bi prvo vidjeti sto bi njima pomoglo, sto je to sto je najveci problem ljudima.
ovi uzasi koji oni rade nemaju veze s mozgom
Potpis. Valjda je ovoj drzavi najgore da im nedajboze rodi 3. dijete netko s prosjecnim ili iznadprosjecnim primanjima (s tim da je prosjek za Zg jedva 6k po osobi).
Poticu samo ljude da se prijavljuju na minimalac ili rade na crno. Valjda jedinu olaksicu koja je preostala ce uzeti. Mene ovo samo potice na iseljenje.
Quistis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 18:05   #345
Prijava djeteta na PK radi veće plaće

Pozdrav,
Naime radim u firmi gdje u sezoni imam veću plaću(7000) nego inače(3,500) i ona varira dosta.Prijavila sam djecu na sebe računajuči da ću vidjeti veću plaću,ali to se nažalost nije dogodilo.U računovodstvu govore da je sve na PLATNOJ LISTI,i da stoji osobni odbitak na djecu ali ja to financijski ne vidim na plaći pa me zanima što sada?
Da odjavim djecu podhitno? Djeca su već velika 15,16 godina..
Mislim da me u firmi zakidaju ali nemogu to nikako riješiti osim
jelenkost is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 18:43   #346
Ako oni kažu da na platnoj listi stoji osobni odbitak, a tebi je ista plaća sa i bez djece na poreznoj kartici, onda nema drugog objašnjenja nego da su ti smanjili brutto plaću pa ti je uz olakšicu netto plaća ostala ista, što znači da taj osobni odbitak ide zapravo njima na korist.
kewica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 20:31   #347
kad placa tako varira onda se oce dogoditi da imas i godisnju prijavu, jednom ti placa moze uci u drugi razred a na godisnjoj razini nema poreza.
uglavnom, netko bi ti trebao baciti oko na platnu listu, moras imat odbitak. na 3500 se ne vidi jer i tako ne placas porez ali opet treba pisati postotak
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 20:32   #348
ali racunovodstvo obicno sravni ta skakutanja u zadnjem mjesecu godine na obracununplace
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 23:12   #349
Quote:
jelenkost kaže: Pogledaj post
....U računovodstvu govore da je sve na PLATNOJ LISTI,i da stoji osobni odbitak na djecu ali ja to financijski ne vidim na plaći pa me zanima što sada?
Da odjavim djecu podhitno? Djeca su već velika 15,16 godina..
Mislim da me u firmi zakidaju ali nemogu to nikako riješiti osim
Pa kako imas ugovoreno, bruto ilj neto? Iako trebala bi imati bruto.
Odjavi djecu s PK kartice da ti nisu odbitak pri obracunu place pa ih uz rodne listove prijavljuj na godisnjem obracunu poreza poreznoj upravi. Cekat ces novce pol godine ali bolje to nego da ti poslodavac uzima... i mijenjaj firmu
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 11:24   #350
Quote:
jelenkost kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Naime radim u firmi gdje u sezoni imam veću plaću(7000) nego inače(3,500) i ona varira dosta.Prijavila sam djecu na sebe računajuči da ću vidjeti veću plaću,ali to se nažalost nije dogodilo.U računovodstvu govore da je sve na PLATNOJ LISTI,i da stoji osobni odbitak na djecu ali ja to financijski ne vidim na plaći pa me zanima što sada?
Da odjavim djecu podhitno? Djeca su već velika 15,16 godina..
Mislim da me u firmi zakidaju ali nemogu to nikako riješiti osim
tvoja porezna olakšica je 3800, placa ti radi klinaca ni nemre biti veca na 3500, na placu od 7000 koristiš klince kao poreznu olakšicu i da ih skineš, platila bi porez i prireza cca. 1260 kn (ako živiš u zagrebu)...

e, sad dal da je bolje da ih skineš ili ne ovisi ti dal imaš dogovorenu brutto ili netto placu....ili ako nemaš nikakav dogovor, skidanjem klinaca bojim se da ti placa nece biti ništa veca vec samo manja.
pogledaj svoj ugovor o radu i tamo nađi dal je placa dogovorena u bruttu ili nettu a, nakon toga imaš na netu kalkulatore placa i izracunaj si što ti je isplativije.
__________________
NovoNormalna matematika 65,51%<34,53% i 37,04%>62,96%
"Oni su mali, ali su veliki. Odnosno hoću reći, oni nisu tako mali, ali su dovoljno veliki da ne budu mali" Hrvoje Hitrec
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 01:15   #351
Zna li netko što je potrebno skupiti od papira da bi poočim djeteta koji je s majkom u vanbračnoj zajednici stavio posinka na svoju poreznu karticu?
Pretpostavljam izjava od javnog bilježnika da smo u vanbračnoj zajednici, što dalje? Dokaz da živimo skupa ili je dovoljna ova izjava?
Ima li tko iskustva?

Dobija li poočim pravo na bolovanje radi tog djeteta,"poklon za dijete" od firme i slične beneficije?
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction

Zadnje uređivanje BlackLotus : 23.01.2018. at 01:34.
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 18:19   #352
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
Zna li netko što je potrebno skupiti od papira da bi poočim djeteta koji je s majkom u vanbračnoj zajednici stavio posinka na svoju poreznu karticu?
Pretpostavljam izjava od javnog bilježnika da smo u vanbračnoj zajednici, što dalje? Dokaz da živimo skupa ili je dovoljna ova izjava?
Ima li tko iskustva?

Dobija li poočim pravo na bolovanje radi tog djeteta,"poklon za dijete" od firme i slične beneficije?
Ne znam iz osobnog iskustva, ali mislim da očuh treba posvojiti tvoje dijete da bi imao ikakva prava. Ako dijete ima oca koji ga se nije odrekao tesko da ocuh moze ista koristiti.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 00:48   #353
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Ne znam iz osobnog iskustva, ali mislim da očuh treba posvojiti tvoje dijete da bi imao ikakva prava. Ako dijete ima oca koji ga se nije odrekao tesko da ocuh moze ista koristiti.
Misliti je....znaš već kak vele. U krivu si, Zakon o porezu na dohodak,isto kao i Obiteljski zakon, kaže da je dijete koje živi s poočimom/pomajkom pred zakonom jednako kao da je njegovo, dužni su ga uzdržavati, pa tako imaju i prava na olakšicu za njega, na poreznu sigurno može, samo ne znam proceduru, a informacije za ostalo bih radije od nekoga tko zna.
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction

Zadnje uređivanje BlackLotus : 24.01.2018. at 01:43.
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 09:17   #354
Zakon se mijenjao sa 1.1., pa provjeri sa poreznom za svaki slucaj. Ali koliko vidim brisali su iz zakona da se izdrzavanim clanom smatra dijete koje uzdrzava poocim/pomajka.
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 10:21   #355
Quote:
Atrama kaže: Pogledaj post
Zakon se mijenjao sa 1.1., pa provjeri sa poreznom za svaki slucaj. Ali koliko vidim brisali su iz zakona da se izdrzavanim clanom smatra dijete koje uzdrzava poocim/pomajka.
zar to ne vridi tek od 01.01.2018.? znači, to bi išlo u prijavu koja se predaje dogodine? ili se varam?
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 13:17   #356
Dakle. Zvala sam. Stvarno su to izbrisali iz zakona.
Po sadašnjem zakonu, poočim i pomajka su dužni uzdržavati dijete (obiteljski zakon), ali dijete im nije uzdržavani član (porezni zakon), pa nije ni porezna olakšica.
Bravo, Hrvatska! Samo naprijed!
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 13:57   #357
Aj pisi pravobraniteljici djecjoj, ja bi da imam situaciju
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 16:25   #358
Već sam poslala pritužbu Ministarstvu financija, Poreznoj upravi, Plenkoviću, Vladi, Kolindi, U ime svake obitelji, al dobra ideja

Baš sam prava
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 16:28   #359
Bravo!

tak i ja radim, svima pisem al pisem i pohvale, niej samo pokude
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 16:36   #360
Pišem i ja, al na žalost prigovora u ovoj državi uvijek ima znatno više nego pohvala

Ja još uvijek ne mogu vjerovat da zakon kad se spoji doslovno kaže "Očuh i maćeha su dužni uzdržavati dijete, ali dijete im nije uzdržavani član."
Koja logika.
Koji k.
Koja Hrvatska.
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:46.