Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.12.2017., 05:14   #281
Quote:
markec2001 kaže: Pogledaj post
Pročitaj post broj 58, napisao sam da stari ima plaću 5,000 kuna,ali je slobodan preko vikenda pa onda ide radit na crno pa mjesečno nabere sve skupa cca 6000 kuna.Kakve veze ima kad je rodila Kakav crni obrt nije ju otac pustio da radi i onda kad je skužio da to više ne ide tako morala je pocet radit.Uostalom ja sam kuhar i dobro mi ide, idem na razna natjecanja i volim taj posao tako da nemam straha.Ako si ti završila faks ja ću onda bez problema doktorirat ekonomiju.
Procitaj svoj prvi post.Da,ima itekakve veze s koliko te je godina rodila.Je l znas za sta je dizala kredite,ne znas.Iz prve ruke,imam slucajeva,da muz nije zenu pustio raditi.I tu nije nista drugo,nego ti govori da ti je otac bio ljubomoran.Ok,nisam znala da si kuhar.To je posao koji je trazen,da li ce to biti zanimanje trazeno za 5 do 10 godina,nitko ne moze znati.Hocu ti reci samo da garancija nema za nista.I da ti se zivot moze preokrenuti "naglavacke "preko noci,bilo pozitivno,bilo negativno.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 05:20   #282
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Koji je ovo kurac.
Oddgovor na ovo je:zivotno iskustvo.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 11:28   #283
Quote:
salomee kaže: Pogledaj post
iskreno, meni su samo tvoji postovi nelogični...ne čitaš šta ti autor piše i postavljaš pitanja na koja si dobila odgovor...
Pa to je učiteljica kriva, ne pratiš na satu
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 12:52   #284
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
U 2mjesecu si napisao,da ti stari ima placu maksimalno.do 3500 kn,a ponekad ni 3000 kn.Za majku kazu da zaradi do 4000 kn. U 12 mjesecu si napisao da je tata dobio bolji posao,i ima placu 5000 kn,a mama 4500 kn.I sada na kraju kazes da ti je stari dobio puno bolji placen posao,i da ima placu 6000 kn,a mama 4500 kn.
Mislim da je kod tebe najveci problem,sto ce ti frendovi reci.
I inace za informaciju,sto se tice faksa,bila sam medu prvih 15 na prijemnom ispitu.Ali kako zivot ne pise bajke, zivotne okolnosti su se promijenile i surova realnost me poprilicno klepnula po glavi.Jedino s cime se ne slazem je da od tvojih roditelja previse od toga odlazi na cigarete i alkohol.I za autora ove teme mozda je pitanje preintimno,s koliko godina ti je mama rodila i probaj saznati za sto su bili ti krediti.Mozda je htjela otvoriti vlastiti obrt,pa joj nije uspjelo.i da zbog toga vraca dugove i kredite.
Koji je to faks u pitanju?

Inače nisam od onih koji će na forumu drugoga prozivati na šta mu liče postovi, ali budući da daješ neke sulude savjete iz posta u post (zbilja bi volila znati na koji to način dijete od 16-17 godina može roditelja natjerati da ode na liječenje; otkrij nam tajnu, vjerujem da će ti hrpetina ljudi biti zahvalna jer ni oni ko punoljetni svoje ne mogu natjerati da se idu liječiti od raznih ovisnosti) moram napisati da su ti postovi kriminalno napisani.

Kažeš imala si užasnu učiteljicu koja vas nije ništa naučila. Super, postoji nešto što se zove pravopis i gramatika, ima čak dostupno puno toga i online ako ti se ne kupuje i ne posuđuje pa škicni i nauči neke stvari kad te već učiteljica nije naučila.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 12:49   #285
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Koji je to faks u pitanju?

Inače nisam od onih koji će na forumu drugoga prozivati na šta mu liče postovi, ali budući da daješ neke sulude savjete iz posta u post (zbilja bi volila znati na koji to način dijete od 16-17 godina može roditelja natjerati da ode na liječenje; otkrij nam tajnu, vjerujem da će ti hrpetina ljudi biti zahvalna jer ni oni ko punoljetni svoje ne mogu natjerati da se idu liječiti od raznih ovisnosti) moram napisati da su ti postovi kriminalno napisani.

Kažeš imala si užasnu učiteljicu koja vas nije ništa naučila. Super, postoji nešto što se zove pravopis i gramatika, ima čak dostupno puno toga i online ako ti se ne kupuje i ne posuđuje pa škicni i nauči neke stvari kad te već učiteljica nije naučila.
Gle ,ne morate biti ironicni ili se rugati na taj nacin.Mozete me slobodno banirati.Nije da opravdam nikoga,ali nakon ohoho godina,od drugih strucnjaka ,sam saznala da je ostala neprepoznata disleksija.Inace, netko tko ima16-17godina,ne smatram dijete,nego da je to.mladic.Sto se tice ostalih svari,od ovisnosfi od pusenja,alkohola,postoji puno.rjesenja.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 01:30   #286
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Gle ,ne morate biti ironicni ili se rugati na taj nacin.Mozete me slobodno banirati.Nije da opravdam nikoga,ali nakon ohoho godina,od drugih strucnjaka ,sam saznala da je ostala neprepoznata disleksija.Inace, netko tko ima16-17godina,ne smatram dijete,nego da je to.mladic.Sto se tice ostalih svari,od ovisnosfi od pusenja,alkohola,postoji puno.rjesenja.
Kojih?
Evo mene zanima za mene samu.
Kako da sama sebe natjeram? A usput možda i nekog od prijatelja/obitelji.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 08:31   #287
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Kojih?
Evo mene zanima za mene samu.
Kako da sama sebe natjeram? A usput možda i nekog od prijatelja/obitelji.
pa ako ti ne pomažu slika pluća i zalijepljenjog katrana na njima (https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...l2rJAsglwa644w) , povezanost raka i štetnih stvari iz cigareta, fotke narkića koji si šut daju u vrat jer ne mogu kroz vene u rukama (https://www.boredpanda.com/portraits...ign=BPFacebook) onda ti neće ništa pomoć. živiš u 21 stoljeću kad je sve dostupno na klik miša, mislim da ne treba tražit od nekoga "motivaciju" za prestati biti ovisan o nečemu.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 08:52   #288
Mene ova slika pluca ne bi motivirala na prestanak pusenja.
Kazem to kao bivsi pusac.
Nekima mogu pomoci aplikacije za mobitel.
Lady Guga is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 09:03   #289
Quote:
Lady Guga kaže: Pogledaj post
Mene ova slika pluca ne bi motivirala na prestanak pusenja.
Kazem to kao bivsi pusac.
Nekima mogu pomoci aplikacije za mobitel.
Mene je nakon više od 10 godina pušenja motivirao sličan video u kojem su iscijedili katran iz plućnog krila.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 11:09   #290
ma kakvi, dok sam pusila na to sam odgovarala
moj pradeda je pusio 4 kutije drine bez filtera i dozivio 98 godina
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 20:39   #291
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
pa ako ti ne pomažu slika pluća i zalijepljenjog katrana na njima (https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...l2rJAsglwa644w) , povezanost raka i štetnih stvari iz cigareta, fotke narkića koji si šut daju u vrat jer ne mogu kroz vene u rukama (https://www.boredpanda.com/portraits...ign=BPFacebook) onda ti neće ništa pomoć. živiš u 21 stoljeću kad je sve dostupno na klik miša, mislim da ne treba tražit od nekoga "motivaciju" za prestati biti ovisan o nečemu.
Da želim prestat pušit to bi mi bio dovoljan razlog da prestanem.

Poanta mog upisa je bila nešto sasvim drugo.
Forumašica tvrdi da se druge ljude može motivirati na to da prestanu pušiti i da se izliječe od alkoholizma, pa mene zanima kako. Jer da se sami žele ostavit toga - našli bi načina.
I onda sam uzela sebe za primjer i tražila savjet jer njen upis djeluje kao prodaja čarobne magle .

Jesam dovoljno lijepo nacrtala?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 07:14   #292
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
pa ako ti ne pomažu slika pluća i zalijepljenjog katrana na njima (https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...l2rJAsglwa644w) , povezanost raka i štetnih stvari iz cigareta, fotke narkića koji si šut daju u vrat jer ne mogu kroz vene u rukama (https://www.boredpanda.com/portraits...ign=BPFacebook) onda ti neće ništa pomoć. živiš u 21 stoljeću kad je sve dostupno na klik miša, mislim da ne treba tražit od nekoga "motivaciju" za prestati biti ovisan o nečemu.
Aha, pa što ne kažeš, dečko treba roditeljima pokazati par fotki i članak na internetu i izliječit će se od vrlo teške ovisnosti.

Živiš u 21. stoljeću kad je sve klik miša daleko, stvarno nema razloga da ovako bljezgariš.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 07:57   #293
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Da želim prestat pušit to bi mi bio dovoljan razlog da prestanem.

Poanta mog upisa je bila nešto sasvim drugo.
Forumašica tvrdi da se druge ljude može motivirati na to da prestanu pušiti i da se izliječe od alkoholizma, pa mene zanima kako. Jer da se sami žele ostavit toga - našli bi načina.
I onda sam uzela sebe za primjer i tražila savjet jer njen upis djeluje kao prodaja čarobne magle .

Jesam dovoljno lijepo nacrtala?
Sto se tice pusenja,roditelji su mi bivsi pusaci i bivsi alkoholicari.Gospoda majka je prestala pusiti kada je saznala da je trudna.To je bilo prije cca 30 godina.Gospodin otac je pusio 3 kutije dnevno i to one najskuplje,marlboro.Kada je shvatio da je"vrag odnio salu"te dobio sliku svojih pluca,koja su bila totalno crna,te kada su susjedi ,rekli da kroz zatvorene prozore,cuju kako kaslje kroz cijelu noc,te su rekli da se nesto poduzme. Da to vise nije normalno.Gospodin otac mi vise ne pusi,proslo je vise od 20 godina.Kako se rijesio pusenja.Vjerojatno mu je zena zaprijetila razvodom,nakon "oho ho godina braka",otisao je na medicinsku hipnozu,ali ne sam nego sa kolegama.Znam da je u Vinogradskoj bolnici postojala skola nepusenja,kako se odviknuti od pusenja.Da li s danasnjiim danom postoji skola za nepusace,s obzirom da je ta osoba,odnosno psihijatrica,u suradnji sa ostalima strucnjacima otisla u inozemstvo.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 09:56   #294
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Aha, pa što ne kažeš, dečko treba roditeljima pokazati par fotki i članak na internetu i izliječit će se od vrlo teške ovisnosti.

Živiš u 21. stoljeću kad je sve klik miša daleko, stvarno nema razloga da ovako bljezgariš.
Prije nego sto krenes vrijedjat druge ljude, prvo procitaj post sunce


Ja nisam nikad rekla da ON treba pokazat svojim roditeljima. Prestanak pusenja dolazi od sebe samog i sebe treba motivirat.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 18:04   #295
Poanta je da je ovisnost o nikotinu bolest, i ne liječi se s malo informiranja. Ne možeš resetirati mozak u stanje prije ovisnosti tako da malo čitaš i gledaš slike.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 00:14   #296
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
Jel ovo neki trol ili nekog zbilja muci sto nema novca za skupe igracke.....?
Ono....nas je petero djece......prvi mob sam dobila sa 18god...., vozacki sam si sama platila sa 23god.....od 18-te god radim i studiram....
I da.....nisam nosila brendiranu odjecu i obucu pa nisam zbog toga bils nesretna....
Ne kuzim....koji je zapravo tvoj problem??

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
tata mu alkoholičar.
pacenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 23:24   #297
Jedina stvar na koju moji roditelji troše su cigare i alkohol(piva) ništa ostalo neće sebi priuštit, a još manje meni.Dakle za njih postoji samo cigarete i piva i gotova priča, to je to.Šta je najbolje od svega sad je otac napravio kreditnu karticu da može kupovat 3-4 kutije cigara na dan i one pive od 2 litre.A šta na kraju mjeseca kad dođe račun 3500-4000 kuna, pa neće plaćat par mjeseci i doć će na 20.000 kuna i šta onda?Ljudi moji vi ne znate kako je to žalosno da imaš takve roditelje koje troše na cigare i alkohol, a meni ne želi kupit 3-4kg naranča jer volim radit sok od njih, aliiiiiiiiiiiiiiiii neeeeeee to je skupo kakve naranče kupi si sam.Eto to je samo jedan od primjera.Baš zavidim djeci koja imaju prave roditelje i koji brinu o njima to je tako predivno.Kad ja budem imao djecu ja ću živit za njih, ne želim da prolaze ovo što sam ja prolazio jer to je stvarno jedno grozno iskustvo.Ipak je to srednja škola po meni najbolje doba života.Zato jer ne radiš, nemaš nikakvih problema, ne trbaš mislit o novcu, dakle samo misliš na školu, prijatelje i zajebanciju.Po meni te 3 godine treba dobro proživit i iskoristit, dok ne dođeš na tržište rada.Meni su moji uništili te prekrasne godine, djetinjstvo
markec2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2018., 17:03   #298
Odrasla djeca koja zive sa roditeljima-problemi

Nezelim kukati niti previse daviti sa "mojom" pricom, preduga je .

Zanima me dali ima vas ovdje koji imate tesku vezu sa svojom odraslom djecom (25) koja vam svakodnevno na jedan ili drugi nacin govore da ste nikaskvi roditelji, da im se kao osoba nesvidate ( vas pogled na svijet , vasa vjera, politicki pogled, moda) ?

Djeca koja su vrijedna,zaposlena sa dobrim poslom, bolje placen nego vas , uspjesna sto se tice skole , svuda su hvaljeni ,no prema vama su jako kriticna , nezadovoljna su sa vama po svim mogucim pogledima.


Nezele se seliti jer stan i zivot je preskup , tako kazu , i nezele dati svu placu na racune. Nerazumijem zasto se muce samnom a mogu biti nezavisni i imati svoj mir... ja takode zelim to za sebe . ehhhh
Sarah_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2018., 18:52   #299
Quote:
Sarah_9 kaže: Pogledaj post
Nezelim kukati niti previse daviti sa "mojom" pricom, preduga je .

Zanima me dali ima vas ovdje koji imate tesku vezu sa svojom odraslom djecom (25) koja vam svakodnevno na jedan ili drugi nacin govore da ste nikaskvi roditelji, da im se kao osoba nesvidate ( vas pogled na svijet , vasa vjera, politicki pogled, moda) ?

Djeca koja su vrijedna,zaposlena sa dobrim poslom, bolje placen nego vas , uspjesna sto se tice skole , svuda su hvaljeni ,no prema vama su jako kriticna , nezadovoljna su sa vama po svim mogucim pogledima.


Nezele se seliti jer stan i zivot je preskup , tako kazu , i nezele dati svu placu na racune. Nerazumijem zasto se muce samnom a mogu biti nezavisni i imati svoj mir... ja takode zelim to za sebe . ehhhh
Nogom u guzicu ako je nekretnina vaša, doslovno spakirati stvari i ostaviti pred vratima, neka malo vježbaju svoje neovisne stavove u neovisnu okruženju.

Jedno je rasprava, drugo je ubijanje nekoga u pojam pod njegovim krovom.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2018., 19:41   #300
Quote:
Sarah_9 kaže: Pogledaj post
Nezele se seliti jer stan i zivot je preskup , tako kazu , i nezele dati svu placu na racune.
Cry me a river. :river:

Nek nađe cimere.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:17.