Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2018., 13:38   #381
U mojoj okolini je vecini takva

Ali zato imam i jednu super mamu blizanaca, razvedenu, koja nikog ne opterecuje! A da vidis kako joj zavide!
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 23:24   #382
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Meni je ovo bas zatrasujuce, da ne znas sta ces sama sa muzem, umesto da jedva docekas da pricas o jos necemu, ne samo o deci, da se seksas, setas na miru, gledas film bez ometanja...
A vidiš, 100 ljudi, 100 čudi. Moj muž ne voli baš pričati (koji voli, nek se javi), ja ne volim filmove. Seksati se ne mogu negdje vani jer čuvalica čuva djecu kod nas doma. Kad idemo van, onda šetamo, jedemo kebab, pričamo o tome što smo napravili i kakvi su nam planovi za budućnost (to ja volim).

Osim toga, kad nam ta cura često čuva djecu, osjećam kao da ju iskorištavam. Iako ona kaže da rado dođe. Vidiš da na ovom topicu svi izbjegavaju čuvanje djece. Zato ju zovemo kad se zaželimo izlaska.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 10:54   #383
meni se nekako čini da je istina uvik negdi u sredini. naravno da ti niko ništa nije dužan, ali kad je obitelj u pitanju onda se puno stvari radi iz ljubavi ili želje/potribe da nekome pomogneš, a ne samo zato jer možeš ili moraš. nikad neće bit 50/50, da uvik daš i primiš jednako, uvik će jedna strana dat više, a druga primit više, ali ako je razlika između "danog i primljenog" drastična onda se u odnosima javljaju frustracije.

moji svekar i svekrva doslovno nikad nisu pričuvali malu. došli su jednom kad je bila baš jako mala beba, od misec-dva, a ja imala veliku fibru i nisam se mogla maknit iz kreveta. ja sam tada bila skupa s njima u kući, a mala je u to vrime spavala, pa čak nisam ni sigurna da to mogu nazvat čuvanjem. dakle, nula bodova. žive blizu, nisu zaposleni i, fala Bogu, nisu bolesni. njihovu dicu su čuvale babe, tada im je bilo normalno da babe i dide čuvaju dicu po cile dane, sve dok i oni nisu postali baba i dide. onda su zaključili da nije njihova dužnost da oni čuvaju unuke nego da bi dica i unuci tribali brinit o njima. i šta'š ti s njima raspravljat. to nema smisla.

naravno da ne možeš nekoga natrat da ti čuva dite niti bi tila svoje dite ostavljat nekome ko očito nije za to. ja ovdi čak i ne govorim o situacijama kad ljudi ostave dite ujutro kod babe i dida, a onda pokupe dite oko 5 popodne, skupa sa skuvanim ručkom, i onda opet ostave dite priko vikenda, kad se dogovore izać s prijateljima na večeru ili sl. to ne očekujem od nikoga niti bi se osjećala ugodno da nekoga toliko obvezujem. ja ovdi govorim o situacijama koje se dogode jednom u 2-3 miseca, da možeš računat na nekoga sat-dva, ali nema ni toga. i to je baš žalosno. posebno jer se inače drže ka da su baka i dide iz snova.

evo, ispuvala sam se. bit će sve ok.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 09:48   #384
Mi smo imali baš gadnu situaciju doma sa čuvanjem djece prije nekoliko godina i moja sestra se nikada nije odljutila od toga. Naime, ona je 10 godina starija od mene i dosta je mlada rodila prvo, pa drugo, pa i treće dijete. Ona i suprug su se preselili u svoju kuću nekih 10-ak kilometara od nas, puno su radili (privatni biznis) i imaju puno novaca. Ja sam u to vrijeme studirala, a moji roditelji radili (isto privatni biznis).
Kad je bila sezona (i nama i njima), moja sestra je stalno imala ispade (al fakat malo žešće) kako njoj nitko neće pomoći, zašto mi njoj nećemo čuvati djecu...Imala je i ideju da moja mama dođe njoj u kuću čuvati djecu i kuću, a ja preuzmem mamin dio posla.
Mi smo joj nudili da doveze djecu nama i ja ću ih čuvati, ali ona je inzistirala da djeca borave isključivo doma. Pa sam ja nekoliko dana navečer dolazila kod njih i spavala tamo (dečko me vozio), a vraćala sam se doma sa busom. Boli njih briga kako ću ja doći i otići. Nekad sam bus čekala sat vremena na stanici. Ali ni to nije bilo dovoljno, pa je opet imala ispade pa smo je odjebali.
Uglavnom, to se nikad nije skroz ispuhalo i fakat je bio rat oko toga i još imamo traume od njenih zahtjeva. Moj tata joj je rekao: Moja mater je imala desetero, nije imala veš mašinu, vrtić-ti to sve imaš.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 14:06   #385
Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post
Mi smo imali baš gadnu situaciju doma sa čuvanjem djece prije nekoliko godina i moja sestra se nikada nije odljutila od toga. Naime, ona je 10 godina starija od mene i dosta je mlada rodila prvo, pa drugo, pa i treće dijete. Ona i suprug su se preselili u svoju kuću nekih 10-ak kilometara od nas, puno su radili (privatni biznis) i imaju puno novaca. Ja sam u to vrijeme studirala, a moji roditelji radili (isto privatni biznis).
Kad je bila sezona (i nama i njima), moja sestra je stalno imala ispade (al fakat malo žešće) kako njoj nitko neće pomoći, zašto mi njoj nećemo čuvati djecu...Imala je i ideju da moja mama dođe njoj u kuću čuvati djecu i kuću, a ja preuzmem mamin dio posla.
Mi smo joj nudili da doveze djecu nama i ja ću ih čuvati, ali ona je inzistirala da djeca borave isključivo doma. Pa sam ja nekoliko dana navečer dolazila kod njih i spavala tamo (dečko me vozio), a vraćala sam se doma sa busom. Boli njih briga kako ću ja doći i otići. Nekad sam bus čekala sat vremena na stanici. Ali ni to nije bilo dovoljno, pa je opet imala ispade pa smo je odjebali.
Uglavnom, to se nikad nije skroz ispuhalo i fakat je bio rat oko toga i još imamo traume od njenih zahtjeva. Moj tata joj je rekao: Moja mater je imala desetero, nije imala veš mašinu, vrtić-ti to sve imaš.
Moj brat je imao privilegiju da mu se čuva djete jer mu je stvarno bilo potrebno, faks u drugom gradu, i svi smo surađivali, da li mu pomogli da kad je već u takvoj situaciji moze završiti faks..

Drugi brat sada traži da mu se djete cuva, jer eto po njemu je to dužnost nas ostalih.
Hoće i on nekad čuvar našu ako je bitno ali nekako on i zena baš često žele ostavit svoje djete mom ocu.

Nije ga problem čuvat ako je bolesno, ako oni imaju nekih obaveza, ako se s vremena na vrijeme družiti bez djece. Ali problem je sto oni određuju pravila, tipa ručak je u 12h ni minut prije ili kasnije, ručak mora uključivati juhu, mora jest salatu, poslje ručka voće za desert.
Ne smije past, nedaj bože ogrebat se, mora se ukloniti i zaštititi utičnice.
Uglavnom pretjerano paze i očekuju da svi ostali prate točno određene upute.

I onda žalba kako on i žena rade, kako njemu otac neće čuva djecu, kako i kad čuva ne poštuje pravila kako pušta djete da plače i da se baca po kući kad neće nešto.

A otac je imao nas sestero, bio samohrani otac.
Imali smo padova, lomova, ogrebotina, ožiljaka i svi smo idalje živi i zdravi.
Nekad nebi ručali jer nebi voljeli jest juhu ili grašak, ali nije da smo bili neuhranjeni radi tog.

I sad kao ne želi komunicirati s ocem jer mu je rekao "ako ti se ne sviđa moj sistem odgoja djece, slobodan si mene ne dovoditi u situaciju da ti djete čuvam, ako želiš da ti djete čuvam nemoj meni koji sam uspješno podigao šestero, pričat o tome kako puno radiš, jer sam ti ja osigurao uhodan posao, i nemoj mislit da ako si roditelj imaš pravo zahtijevati da ti ja čuvam djecu, tvoje djete, tvoja pravila, ali djete pod mojim nazorom moja podrazumijeva moja pravila, i moja je dobra volja prihvaćanje čuvanja tuđe djece, ako kazem da ne želim, nemoj mislit da sam ti duzan dat razlog, mozda baš taj dan želim gledati TV čitav dan ili imam zakazan pregled, moja osobna stvar, a moram te upozoriti da i ostali imaju djecu, da je uredu biti korektan prema njima i čuvati nekad i ostale, ali moja životna misija nije cijeli život bit među djecom, i to što ne radim ne znači da sam besposlen i da ostatak života čuvam unučad"

Po meni je čak otac ok, čuva djecu, ne mogu sebično tražit da čuva samo moju, ne mogu tražiti da se odrekne sebe radi moje djece, samo eto, moj brat očekuje da se njemu olakša jer on radi i vidi samo svoj posao i svoju muku.

Prije tog su imali konflikt jer brat nije htio djete cjepit i otac je rekao "kad budeš cjepio djete da ću ga čuvati" drugi brat koji je po struci liječnik je isto odbijao sudjelovat u čuvanju dok ne cijepi. I baš je nastao rat jer smo bili ubojice zdravlja djece, koji ništa ne razume.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 15:43   #386
Meni je ovo za ručak malo pretjerano od strane tvog oca (ne držim ničiju stranu). Jer se sjećam se faze svojeg djeteta - ako je ručak bio poslužen cca pola sata kasnije - sve nam se pomaklo (od kasnijeg popodnevnog spavanja jer ga je "prebacilo" pa sve do ne spavanja, a mi onda navečer imamo šou program s premorenim djetetom ili ide spavati u 22h, a ustaje se rano za vrtić i onda je umoran cijeli dan i dok uhvatimo rutinu prođe par dana. A da ne govorim da je bio gladan (na rubu plača i histerije) jer je navikao ručati u 11:30h i tih sat vremena razlike je njemu stvarno bilo puno. Sad kad je malo veći, ipak je malo fleksibiniji, ali i dalje voli imati rutinu i red.
Gdje je granica u postavljanju uvjeta za čuvanje? Što ako primjerice dijete ima visoku temperaturu, a djed ili baka su temp. skidali s lukom na stopalima ili mazali kožu alkoholom, a roditelj nije za takve metode...

Uredu je da ti otac ima izražene stavove, ali uvjetovati čuvanje djeteta jer nije ili je cijepljeno mi je malo previše.
valed is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 15:46   #387
tata je vjerojatno rodjen prije 60tih pa mu ne pada na pamet izlagati se riziku dobivanja ospica
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 15:58   #388
Quote:
valed kaže: Pogledaj post
Meni je ovo za ručak malo pretjerano od strane tvog oca (ne držim ničiju stranu). Jer se sjećam se faze svojeg djeteta - ako je ručak bio poslužen cca pola sata kasnije - sve nam se pomaklo (od kasnijeg popodnevnog spavanja jer ga je "prebacilo" pa sve do ne spavanja, a mi onda navečer imamo šou program s premorenim djetetom ili ide spavati u 22h, a ustaje se rano za vrtić i onda je umoran cijeli dan i dok uhvatimo rutinu prođe par dana. A da ne govorim da je bio gladan (na rubu plača i histerije) jer je navikao ručati u 11:30h i tih sat vremena razlike je njemu stvarno bilo puno. Sad kad je malo veći, ipak je malo fleksibiniji, ali i dalje voli imati rutinu i red.
Gdje je granica u postavljanju uvjeta za čuvanje? Što ako primjerice dijete ima visoku temperaturu, a djed ili baka su temp. skidali s lukom na stopalima ili mazali kožu alkoholom, a roditelj nije za takve metode...

Uredu je da ti otac ima izražene stavove, ali uvjetovati čuvanje djeteta jer nije ili je cijepljeno mi je malo previše.
Ja moram reći da razumijem ručak na minutu i spavanac na minutu, jer je poslije nastaje krš. Ja sam uvijek to napominjala i molila Boga da onaj tko čuva uspije tako i napraviti. Al je pretjerano onda i određivati meni, i kakvi rezanci u juhi i sl. Ako je umoran i gladan može u podne pojest i bananu pa pojest juhu dva sata kasnije kad se probudi. Čemu te drame?

Kad sam bila sama s djetetom po cijeli dan slijedila sam raspored koji meni i djetetu paše.

Kad je čuvao netko drugi, rekla sam kako ja radim i nadala se najboljem. Mislim, to su uvijek bili ljudi od maksimalnog povjerenja, pa su se mogle dešavati samo pomaci u satnici ili par keksa više za međuobrok, nikakve drame.

Ako su poremetili rutinu, pa je dijete bilo predvečer razdražljivo, stisnula sam zube, jer sam procijenila da mij važnije da je cijeli dan paženo i na sigurnom, nego to što moram hendlat te šize. Neki put sam u sebi psovala sve po spisku, neki put sam na lijepi način pokušavala usmjeriti ili suzbiti određena postupanja, al jbg.

Oni koji čuvaju imaju pravo postavljati svoje uvjete, oni koji ostavljaju dijete na čuvanje imaju pravo ne pristati na te uvjete i naći sebi drugo rješenje.
CandyCane is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 19:12   #389
Današnji roditelji definitivno pretjeruju. Ručak na minutu je glupost. Neki dan kolegica na mob pola sata svekrvi objašnjava kakva točno treba bit kašica (u gram)...Koma. Preživjet će dijete i druge režime osim roditeljskog i ne može se maltretirati ljude sa takvim zahtjevima. Osim ako im plaćaju.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 08:17   #390
Kad bi meni neko čuvao dijete bilo me briga kad će spavat i kad jest. Imala sam dovoljno povjerenja u bake da znaju da trebaju jest i u nekom trenutku spavat a ako i ne uspiju uspavat dijete - već će se onesvijestit od umora u nekom trenutku. Ili bu bilo malo premoreno i živčano najvecer - i kaj? Nemamo svi uvijek”dobre” dane pa ni djeca. Nerviralo me samo sto baka br. 2 ne može zapamtiti da ak klincu da keks da bu ovaj zbrljo rucak ali hebiga ne bu mu nis ni od zabrljanog ručka. Meni je bilo bitno da ak su bolesni a ne mogu na bolovanje da ih ima tko pričuvati i da ima tko bit s njima dok ne dodjem s mog šašavog posla u 18 a ne da čuče u dežurstvu do tad. Nikad nisam davala upute ni sto da kuhaju ni kad da idu spavati. Jedino da ih izvedu van makar kašlju ili curi nos jer nisam bila sigurna da znaju da se smije. I evo ih živi veseli i zdravi preživjeli bez trauma sve te silne nepropisne ručkova i kriva vremena spavanja
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 12:45   #391
Quote:
valed kaže: Pogledaj post
Što ako primjerice dijete ima visoku temperaturu, a djed ili baka su temp. skidali s lukom na stopalima ili mazali kožu alkoholom, a roditelj nije za takve metode...

Uredu je da ti otac ima izražene stavove, ali uvjetovati čuvanje djeteta jer nije ili je cijepljeno mi je malo previše.
Hrana je jedno, spavanje je drugo, igra treće, djetetovo zdravlje je nešto o čemu ne bi trebalo biti rasprave s roditeljima. Ako je dijete bolesno i roditelj kaže "dajte mu Lupocet 6ml svakih 6 sati" onda neka tako i bude. Ili neka baka deda odbiju čuvanje. Nema se tu kaj to liječiti s lukom.

Zašto ne bi uvjetovali za cijepljenje?

Imaju pravo uvjetovati što god žele kao što roditelj ne mora pristati da onda ostavlja dijete na čuvanju.

Mene kad je svekrva pitala kad mala mora jest ja sam joj samo rekla da će znat jer će se mala izjasnit. Za spavanje isto tako. Za izlazak van tijekom ljeta sam jedino uvjetovala da je češće namažu s kremom sa zaštitnim faktorom jer ima jako osjetljivu kožu. Za hranu i spavanje će se ionako snaći. Pobogu, i ja se često snalazim.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 03:01   #392
Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post
Današnji roditelji definitivno pretjeruju. Ručak na minutu je glupost. Neki dan kolegica na mob pola sata svekrvi objašnjava kakva točno treba bit kašica (u gram)...Koma. Preživjet će dijete i druge režime osim roditeljskog i ne može se maltretirati ljude sa takvim zahtjevima. Osim ako im plaćaju.
Upravo tako.

Bokte, netko ti napravi uslugu besplatnim cuvanjem djeteta i onda da ga jos maltretiras namecuci neki militantni raspored. Osim ako nije rijec o rezimu za davanje lijekova i tome slicno, davljenje osobe jer nije djetetu dala rucati tocno u podne je najobicnije zabrijavanje.

Otac Lee Annabel je skroz u pravu, a i vama bome naklon jer ste otpilili tvoju kraljicu sestru.
__________________
"Human progress never rolls in on wheels of inevitability; it comes through the tireless efforts of men willing to be co workers with God, and without this hard work, time itself becomes an ally of the forces of social stagnation. We must use time creatively, in the knowledge that the time is always ripe to do right." - Letter from a Birmingham Jail, King, Jr.
Atticus Finch is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 15:10   #393
Jadna moja djecica koja vikendom rucaju u rasponu od 14 do 15 ...ponekad zaspu u 21 a ponekad 23
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 17:07   #394
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Jadna moja djecica koja vikendom rucaju u rasponu od 14 do 15 ...ponekad zaspu u 21 a ponekad 23
I moja.

No, nebitno, svatko ima pravo na svoj rezim. Samo mislim da je davljenje babe (koja ti radi uslugu cuvajuci dijete besplatno) jer nije rucak servirala tocno u podne skroz deplasirano. Ni kcerki ni snahi ne bih cuvala dijete da tako zabrijavaju, pa da sam zla sto puta.

Takoder, zanimalo bi me (mozda sam propustila?) da li brat Lee koji je lijecnik (onaj koji takoder ne zeli cuvati djecu ako nisu cijepljena) ima vlastitu djecu. Ako da, ima ekstra od mene. Jos najbolje da mu se djeca izlazu potencijalnoj opasnosti radi tudih hireva.
__________________
"Human progress never rolls in on wheels of inevitability; it comes through the tireless efforts of men willing to be co workers with God, and without this hard work, time itself becomes an ally of the forces of social stagnation. We must use time creatively, in the knowledge that the time is always ripe to do right." - Letter from a Birmingham Jail, King, Jr.
Atticus Finch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 20:42   #395
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
tata je vjerojatno rodjen prije 60tih pa mu ne pada na pamet izlagati se riziku dobivanja ospica
Rođen je poslje.
Cjepio nas.

Čuva djecu s vodenim kozicama, ali vodene kozice nisu ospice.
A ospice nisu baš bezopasne.

A i nije da se djeca cjepe samo protiv ospica.

Quote:
valed kaže: Pogledaj post
Meni je ovo za ručak malo pretjerano od strane tvog oca (ne držim ničiju stranu). Jer se sjećam se faze svojeg djeteta - ako je ručak bio poslužen cca pola sata kasnije - sve nam se pomaklo (od kasnijeg popodnevnog spavanja jer ga je "prebacilo" pa sve do ne spavanja, a mi onda navečer imamo šou program s premorenim djetetom ili ide spavati u 22h, a ustaje se rano za vrtić i onda je umoran cijeli dan i dok uhvatimo rutinu prođe par dana. A da ne govorim da je bio gladan (na rubu plača i histerije) jer je navikao ručati u 11:30h i tih sat vremena razlike je njemu stvarno bilo puno. Sad kad je malo veći, ipak je malo fleksibiniji, ali i dalje voli imati rutinu i red.
Gdje je granica u postavljanju uvjeta za čuvanje? Što ako primjerice dijete ima visoku temperaturu, a djed ili baka su temp. skidali s lukom na stopalima ili mazali kožu alkoholom, a roditelj nije za takve metode...

Uredu je da ti otac ima izražene stavove, ali uvjetovati čuvanje djeteta jer nije ili je cijepljeno mi je malo previše.
Nit je bratova mala jedino djete koje moj otac čuva, nit smo mi kao djeca morali jest u određenu uru, jer je nekome tako pasalo.
Kod nas se od početka jelo kad je neko bio gladan ili kad je ručak bio skuhan.

Živi smo i zdravi.

Otac čuva i moju djecu i ostalu unučad, niko nema posebne prohtjeve, moji su prohtjevi samo da ga ne forsira da jede ako neće jer inače zna povraćati. Pa čisto da se izbjegne.
Ako neće jest nešto što nevoli, daj mu bananu i jabuku, pojesti će, moze ići spavat, moze se igrat, neće umrijeti od gladi.

Nije mi bitno kad je ručao jel to bilo u 12 za 15 ili u 12 i 15. Nije da će skapat od gladi, nije da mu je to neka bitna razlika.

Čak me nikad nije otac ni pitao kad inače jede.
Nije glup čovjek zna mu dat jest, zna procjenit i koje su mu potrebe.

Nisu ni druga braća previše zabrinuta.
Ako čuva bolesno dijete normalno da se neće buniti ako djetetu treba dan antibiotik u točno određen sat, neće zaboraviti, neće mu dat prije ili kasnije.

Doduše ne teba unutra za to kako skinuti temperaturu, naravno da ne koristi povrće za to.
Ali ne trebaju mu upute za nahraniti djete koje dobrovoljno čuva.
Quote:
CandyCane kaže: Pogledaj post
Ja moram reći da razumijem ručak na minutu i spavanac na minutu, jer je poslije nastaje krš. Ja sam uvijek to napominjala i molila Boga da onaj tko čuva uspije tako i napraviti. Al je pretjerano onda i određivati meni, i kakvi rezanci u juhi i sl. Ako je umoran i gladan može u podne pojest i bananu pa pojest juhu dva sata kasnije kad se probudi. Čemu te drame?

Kad sam bila sama s djetetom po cijeli dan slijedila sam raspored koji meni i djetetu paše.

Kad je čuvao netko drugi, rekla sam kako ja radim i nadala se najboljem. Mislim, to su uvijek bili ljudi od maksimalnog povjerenja, pa su se mogle dešavati samo pomaci u satnici ili par keksa više za međuobrok, nikakve drame.

Ako su poremetili rutinu, pa je dijete bilo predvečer razdražljivo, stisnula sam zube, jer sam procijenila da mij važnije da je cijeli dan paženo i na sigurnom, nego to što moram hendlat te šize. Neki put sam u sebi psovala sve po spisku, neki put sam na lijepi način pokušavala usmjeriti ili suzbiti određena postupanja, al jbg.

Oni koji čuvaju imaju pravo postavljati svoje uvjete, oni koji ostavljaju dijete na čuvanje imaju pravo ne pristati na te uvjete i naći sebi drugo rješenje.
I meni je bitno da se zna red.
Ali neću ja nekom drugom rutinu nametat.
I nije mi problem ako mi je djete sat vremena dulje budno.

Točno to, ako mi se ne sviđaju nečija pravila neću toj osobi ostavit djecu.
Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post
Današnji roditelji definitivno pretjeruju. Ručak na minutu je glupost. Neki dan kolegica na mob pola sata svekrvi objašnjava kakva točno treba bit kašica (u gram)...Koma. Preživjet će dijete i druge režime osim roditeljskog i ne može se maltretirati ljude sa takvim zahtjevima. Osim ako im plaćaju.
Točno to moj brat pokušava.

Mikasaj hranu, štanim mikserom juhu, da ona ne mora zvakat, nema veze što moze zvakat, jabuku na kockice, bananu na kolutiće.


Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Hrana je jedno, spavanje je drugo, igra treće, djetetovo zdravlje je nešto o čemu ne bi trebalo biti rasprave s roditeljima. Ako je dijete bolesno i roditelj kaže "dajte mu Lupocet 6ml svakih 6 sati" onda neka tako i bude. Ili neka baka deda odbiju čuvanje. Nema se tu kaj to liječiti s lukom.

Zašto ne bi uvjetovali za cijepljenje?

Imaju pravo uvjetovati što god žele kao što roditelj ne mora pristati da onda ostavlja dijete na čuvanju.

Mene kad je svekrva pitala kad mala mora jest ja sam joj samo rekla da će znat jer će se mala izjasnit. Za spavanje isto tako. Za izlazak van tijekom ljeta sam jedino uvjetovala da je češće namažu s kremom sa zaštitnim faktorom jer ima jako osjetljivu kožu. Za hranu i spavanje će se ionako snaći. Pobogu, i ja se često snalazim.
Normalno, djeca govore.
Jasno kažu.
Pokažu.
Traze.

Mislim da se neki roditelji boje da im djete ne umre od gladi ako ne pojede u minutu obrok.

Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Jadna moja djecica koja vikendom rucaju u rasponu od 14 do 15 ...ponekad zaspu u 21 a ponekad 23
Nemajke.


Moji imaju ručak u rasponu od sat vremena. Nekad poslje ručka odmah zaspu, nekad ne zaspu.. nekad sat poslje ručka zaspu.
Ništa im ne fali.

Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
I moja.

No, nebitno, svatko ima pravo na svoj rezim. Samo mislim da je davljenje babe (koja ti radi uslugu cuvajuci dijete besplatno) jer nije rucak servirala tocno u podne skroz deplasirano. Ni kcerki ni snahi ne bih cuvala dijete da tako zabrijavaju, pa da sam zla sto puta.

Takoder, zanimalo bi me (mozda sam propustila?) da li brat Lee koji je lijecnik (onaj koji takoder ne zeli cuvati djecu ako nisu cijepljena) ima vlastitu djecu. Ako da, ima ekstra od mene. Jos najbolje da mu se djeca izlazu potencijalnoj opasnosti radi tudih hireva.
Ima djecu.
Imamo i mi ostali.

Pomajka je doktorica također. Cjepila djete.


Nije stvar pomodarstva i tog da se mom ocu ili bratu neda bakćat s ospicama. Stvar je u tome da smatraju da brat radi rizik svom djetetu, nema dokaza da su cijepiva ubojita, drastično više slučajeva u kojima su pomogla. Ali naravno to se ne vidi svima.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 00:35   #396
Lee, nisam ni mislila da je stvar pomodarstva. Na mjestu brata lijecnika i oca bih jednako postupila. Mrzim kad ljudi ne cijepe djecu.
__________________
"Human progress never rolls in on wheels of inevitability; it comes through the tireless efforts of men willing to be co workers with God, and without this hard work, time itself becomes an ally of the forces of social stagnation. We must use time creatively, in the knowledge that the time is always ripe to do right." - Letter from a Birmingham Jail, King, Jr.
Atticus Finch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 10:58   #397
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Lee, nisam ni mislila da je stvar pomodarstva. Na mjestu brata lijecnika i oca bih jednako postupila. Mrzim kad ljudi ne cijepe djecu.
Pa brat je relativno brzo odlučio cijepiti malenu.

Održana mu je lekcija s slikicama i člancima iz stručne literature.
Nije mu se nimalo dopalo ono što je pročitao.

Mislim i meni je muka kad ih idem cijepiti, ali svjesna sam da nikom nije namjera ubijati djecu.

A nije mu se dopalo ni to da ga bilo koji liječnik može tužiti za zanemarivanje djeteta ako ga ne cijepi.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 17:50   #398
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Rođen je poslje.
Cjepio nas.

Čuva djecu s vodenim kozicama, ali vodene kozice nisu ospice.
A ospice nisu baš bezopasne.

A i nije da se djeca cjepe samo protiv ospica.


Nit je bratova mala jedino djete koje moj otac čuva, nit smo mi kao djeca morali jest u određenu uru, jer je nekome tako pasalo.
Kod nas se od početka jelo kad je neko bio gladan ili kad je ručak bio skuhan.

Živi smo i zdravi.

Otac čuva i moju djecu i ostalu unučad, niko nema posebne prohtjeve, moji su prohtjevi samo da ga ne forsira da jede ako neće jer inače zna povraćati. Pa čisto da se izbjegne.
Ako neće jest nešto što nevoli, daj mu bananu i jabuku, pojesti će, moze ići spavat, moze se igrat, neće umrijeti od gladi.

Nije mi bitno kad je ručao jel to bilo u 12 za 15 ili u 12 i 15. Nije da će skapat od gladi, nije da mu je to neka bitna razlika.

Čak me nikad nije otac ni pitao kad inače jede.
Nije glup čovjek zna mu dat jest, zna procjenit i koje su mu potrebe.

Nisu ni druga braća previše zabrinuta.
Ako čuva bolesno dijete normalno da se neće buniti ako djetetu treba dan antibiotik u točno određen sat, neće zaboraviti, neće mu dat prije ili kasnije.

Doduše ne teba unutra za to kako skinuti temperaturu, naravno da ne koristi povrće za to.
Ali ne trebaju mu upute za nahraniti djete koje dobrovoljno čuva.

I meni je bitno da se zna red.
Ali neću ja nekom drugom rutinu nametat.
I nije mi problem ako mi je djete sat vremena dulje budno.

Točno to, ako mi se ne sviđaju nečija pravila neću toj osobi ostavit djecu.

Točno to moj brat pokušava.

Mikasaj hranu, štanim mikserom juhu, da ona ne mora zvakat, nema veze što moze zvakat, jabuku na kockice, bananu na kolutiće.



Normalno, djeca govore.
Jasno kažu.
Pokažu.
Traze.

Mislim da se neki roditelji boje da im djete ne umre od gladi ako ne pojede u minutu obrok.


Nemajke.


Moji imaju ručak u rasponu od sat vremena. Nekad poslje ručka odmah zaspu, nekad ne zaspu.. nekad sat poslje ručka zaspu.
Ništa im ne fali.


Ima djecu.
Imamo i mi ostali.

Pomajka je doktorica također. Cjepila djete.


Nije stvar pomodarstva i tog da se mom ocu ili bratu neda bakćat s ospicama. Stvar je u tome da smatraju da brat radi rizik svom djetetu, nema dokaza da su cijepiva ubojita, drastično više slučajeva u kojima su pomogla. Ali naravno to se ne vidi svima.
Rođen je poslije 60te? Ajme, pa mlad čovjek, zato i može čuvati unuke, moja mama je 47 godište.
A što se tiče cijepiva, moje dijete je imalo reakciju na cjepivo i to poprilično ozbiljnu, tako da više ni jednu inekciju neće dobiti dok sam ja živa, pa makar me i tužili.
I da, priznata nam je fiziološka reakcija na cjepivo, znači nisu priznali da je krivo cijepivo, ali su priznali da je to nastalo kao reakcija. I ne, to nije tako rijetko, nego se zbog propagande o tome ne priča.
I ispricavam se na offu, neću više ništa pisati o tome.
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 20:03   #399
tema nije o cijepljenju. zahvaljujem.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2018., 17:18   #400
Evo htio bih poslušati mišljenje drugih, da vidim jel sam izuzetak ili ne.

Dakle rastavljen sam, skrbnik i živimo klinac i ja sami.

Zbog posla u Zg (50km) ponekad se dižem dosta rano ujutro, a to se odnosi na termin kad putujem vlakom, recimo iduća 2 tjedna.

Kako mi sin ide u 3. razred u školu koja je 50m od kuće mojih roditelja (a i ja živim 1km od mojih), sin poslje škole ode kod mojih, i ja ga tamo kupim nakon posla (oko 17.30h).

No problem je kad putujem vlakom - dižem se u 5.30, i onda imam opciju ili ga buditi u to vrijeme i ujutro ostaviti kod mojih + buđenje mojih ranije, ili ga navečer oko 22h dovezem kod svojih spremnog za školu i on tamo prespava, jer može realno spavati minimalno do 7h pošto tek od 8h ima nastavu.

Prvo moji roditelji i ja imamo odličan odnos (imam 31 g) i kako god izgledalo nekima čudno - stvarano se slažemo za obitelj kako bi to i trebalo biti.

Moji obožavaju sina više nego mene

Mislim isto je bilo i odnos moji baba i deda i ja

Sad eto, posao je dobro plačen, tu je ta budućnost puno bolja osigurana, samo što se dešava da kad idem vlakom - nemam srca ga buditi u pol 6 ujutro, nego ga navečer samo odvezem do svojih i svi sretni i zadovoljni osim mene jer uvijek imam dojam da sam malo sa njime.

No realno - to je današnji posao, stalno ganjaš nešto da više imaš.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:01.