Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2018., 18:07   #1
Teme vezane za odgoj djece koje bi bilo mudro raspraviti prije braka

Pozdrav svim roditeljima,

U dugoj sam vezi te pripremamo vjenčanje. U zadnjih par dana isplivale su, po meni životno bitne, teme o kojima imamo različita mišljenja.
Preispitujem koliko sam kompatibilna sa svojim partnerom te bih bila zahvalna ako biste nabrojali neke primjere iz života sa partnerom i odgoja djece.

Da bolje pojasnim, to bi bile teme u kojima nema ispravnog i neispravanog stava, ali je bitno da su stavovi kompatibilni; npr. Da li želite djecu, U kojoj državi živjet, Da li djeca trebaju imati fiksan džeparac i sl.
pospanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 18:39   #2
pa, jedno od vaznijih i s kojima ces se prvo susresti je discipliniranje i opcenoto nacin odgoja. djeparac je prilicno nevazan, vazno je slazete li stp uciniti kad se dijete baci na pod u ducanu.
vazno je sto mislite o ulozi i stupnju prava koje imaju druge osobe iz sire obitelji, bake i djede prevenstveno.
vazno je i slazete li se u pogledu religije i koliko vam je to vazno ako se ne slazete
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 11:52   #3
Quote:
pospanka kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim roditeljima,

U dugoj sam vezi te pripremamo vjenčanje. U zadnjih par dana isplivale su, po meni životno bitne, teme o kojima imamo različita mišljenja.
Preispitujem koliko sam kompatibilna sa svojim partnerom te bih bila zahvalna ako biste nabrojali neke primjere iz života sa partnerom i odgoja djece.

Da bolje pojasnim, to bi bile teme u kojima nema ispravnog i neispravanog stava, ali je bitno da su stavovi kompatibilni; npr. Da li želite djecu, U kojoj državi živjet, Da li djeca trebaju imati fiksan džeparac i sl.
u kojem kvartu cete zivjeti, podstanarstvo ili kredit
treba li dijete svou sobu, treba li u pocetku spavat u zaj.krevetu
hoce li biti na porodu, podrska pri dojenju
tko ce na porodiljni, tko ce na bolovanja, jaslice/baka servis/neplaceni dopust
treba li nam auto

sto se tice stavova prema djetetu, posjetite par koji ima dijete (ili dodju vama u posjetu) pa vidite kak se jedan i drugi osjecate kada je dijete u blizini..sto vam se svidja sto vam smeta, sto vam se cini zatjevno...da li se razlikujete u tim pogledima i kako se nosite s tim razlikama tj dal vas to dovodi u sukob i trazenje pravde ili potice na razmisljanje i suocavanje s izazovima.

neke stvari koje su meni kljucne u odgoju djeteta, bila su mi i kljucne za ostati s tom osobom u vezi (pa kad sam imala tu sigurnost, nisam imala dvojbe oko imati dijete ili ne).
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 14:01   #4
Iiiii, najbitnije od svega....

NE pripremaš ni vjenčanje nti zajednički život s osobom za koju ne znaš kakvih je stavova po pitanju TEBi krucijalnih životinih tema.

Imanje / ne imanje klinaca je jedna od njih.

Imanje / ne imanje ikakvih živih bića na skrbi.

Životni svjetonazori i pogledi na : političke preference, vjerske, društvene.......


To su razgovori koje bi ljudi trebali "obaviti" u prvim ozbiljnijim izlascima. Ne čeka se godinama i hoducka s nekime a ne znaš neke bitne stvari......
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:09.