Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2017., 20:42   #81
Quote:
Peppa Pig kaže: Pogledaj post
meni tu nista nije jasno
pretpostavljam da si ti casual treca generacija
zamjeras svojim roditeljima sto se nisu osamostalili a i ti zivis isto kao i oni
ne priznajes vlasnicki list nego "zakon ljubavi, postivanja"
deda i baka u cijoj nekretnini svi skupa zivite su metastaze

jesam sve dobro pokopcala?

savjet: prestani zivjeti k'o parazit i budi prvi u obitelji koji ce se osamostaliti

ili b) cekaj da baka i deda umru pa uvaljaj i zenu starcima i slozi preko nekoliko djece

strava

Baš, potpisujem sve.Deda i baka metastaze
Levantiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 01:56   #82
REPLAJ

Evo da oživim temu.

Imam 25 godina. Član sam najmlađe od 3 generacije pod istim krovom. Mogu samo reći da je to katastrofa i da je vjerojatno ozbiljno psihički oštetilo mene i sestru, koja je nešto starija od mene.

Živimo trenutno s roditeljima od mog starog. Tj, sad samo s njegovom mamom, djed je umro kad sam bio dječak. Ne znam ja previše što se događalo, nikad nitko naravno nije o tome pričao, obitelj smo za koju je šutnja zlato. Znam samo da kad sam išao u školu, to mi je ostalo u glavi, moja baka bi meni radila ručak prije škole jer su starci radili i onda bi krenulo kad bi ja jeo 'tvoja mama je ovakva i onakva, trebala je ovak i onak, tvoja mama ovo i ono, tvoja baka (baka s mamine strane) je ovakva i onakva'.... nonstop sranje kukanje, žaljenje....

jednom prilikom sam čuo svađu između mame i bake, i mama je u svom bijesu me pozvala iz sobe i počela se na mene derati izvan sebe vjerojatno u nekom transu 'šta si ti reko baki da sam ja ovo i ono rekla?!' sad se više ne sjećam o čem se radi, ali se sjećam osjećaja panike i nemoći kad te kao dijete od 8,9 godina zovu da rješavš njihove dječje sukobe... a moj stari ko najveća pičkica šuti i gleda i ništ ne govori... btw bio je u ratu, ima ozbiljan PTSP od njega, nikad s njim nikakav odnos nisam imao, ništa me nije naučio, udario me više puta ko klinca i vrijeđao, a u to vrijeme je imao i ljubavnicu na poslu... eto sad vidim da mu je svega žao, ko neka ljuštura je slomljen, bez osmijeha i bez riječi uvijek, jednostavno ako ga moram oopisati jednom riječju - jadnik.... mogao je odseliti iz kuće, rekli su mi i baka da su imali novaca, i mama da ga je tražila da se odsele da su mogli, ali ne on je rekao 'ma šta ću ić ak imam svoju kuću'....

Studirao sam, živio tri godine u ZG i sad sam se vratio doma prije godinu dana i ne mogu više... osjećam samo bijes prema svojoj obitelji, dslovno mi se gade, a istovreeno ih žalim... tatu kao zbog rata i ne znam što mu je bilo u glavi kad je donosio sve glupe odluke... a mamu jer je trpila njega, njegovu mater, što mu je oprostila ljubavnicu.... jednostavno se ne znam postaviti porema svemu tome, izgubio sam samopouzdanje, na poslu mi je grozno i ne znam bi li se vratio u ZG, nemam curu i osjećam se jadno, ko da ću se raspast ak se odvojim i odem sam živjet, a i ovako ovdje patim...

Baka je toliko dosadna da je to neopisivo, neškolovana, nepametna, i samo 'oš jest, šta si jeo, kad ideš, kad radiš, šta ćeš obuć', ima repertoar od 7,8 pitanja koja se vrte u krug kao pokvarena ploča... sto milijuna puta sam joj rekao 'ne ispituj me znam si sam uzet', i prije odlaska u ZG i sad nakon povratka, i na lijepi i na ružan način derući se... pa se dogodi da se naljuti da 2 dana ne progovori riječ sa mnom... pa nakon dva dana 'oš jest, šta si jeo?'

unatoč svemu navedenom, vidim da je mom starom sad ko da žao, ili je jednostavno nevjerojatno zbunjen lik... vidit lika od 60 godina bez samopouzdanja, jednom riječju lik je jadan... a strah me da sam i ja postao takav. bez samopouzdanja, samo mislim na probleme i bijes taj koji osjećam... i za sve krivim njih, osigurali su oni meni sve, išli smo na more, al su se mama i tata npr stalno svađali... dobivo sam igračke i playstation, ali nikad npr ljubav od starog... ko da su novcima i materijalnim stvarima kupovali ljubav moju jer su znali da mi pravu ne mogu pružiti.... ma joj ne znam

ne znam šta više napisati, osim da, ako ću imat ženu i kasnije djecu, nedaj bože ponovit iste greške koje je moj stari radio, jednu za drugom, jednu za drugom... FUJ. ni dvije generacije pod isti krov, a kamoli tri.
Rogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 09:45   #83
Mi smo isto tri generacije pod istim krovom. U kući imamo tri stana, u jednom smo muž i ja, u jednom moji starci i brat, a u zadnjem baka. Jedini problem u cijeloj kući je oduvijek moja baka (mamina mama) ali već duže vrijeme nitko ne doživljava što ona priča o drugima a ima za reći svašta o svima u kući. Repertoar pitanja joj je isti kao i kod tvoje, najviše se brine tko koliko jede ( pogotovo moj brat ) i tko gdje ide. Ako ujutro negdje ideš i poslije legneš na kauč odmah zaključi da si bolestan i da si bio kod doktora (inače je teški hipohondar). Moj savjet, na jedno uho unutra na drugo van. Moja baka je jako vitalna za svoje godine i doživjet će stotu, pomirili smo se svi da je takva, nitko ne staje na njenu stranu. Moja mama popizdi i najviše pati jer ima takvu mamu koja joj oduvijek nabraja da je loša majka i kći, ali mi smo svi uz nju i jako se dobro slažemo. Moj muž i brat su kao braća, moji roditelji ga obožavaju i on njih, sada čekamo bebu i svi se vesele. Čak je i baka malo popustila pa me ne gnjavi puno.
Poanta priče je, kada nitko u kući ne može promijeniti jednu osobu, promijenite vi sebe. I nama je trebalo dugo godina dok smo shvatili neke stvari i prestali se međusobno prepirati oko nje. Sada nam je život super

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Sathya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 10:05   #84
Može se ako su ljudi normalni

Moja sestra sa svojom obitelji živi u prizemlju a moji starci na katu
Nekad se ne vide po tjedan dana jer moji starci nisu zabadala i ne vode tuđu brigu
Opet su joj super došli kad su klinci bili mali za čuvanje, a i sad dobro dođu kad treba posudit auto za van i tak

Ali ovo su opet jako rijetki slučajevi
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 12:42   #85
Da, znam i ja mnogo primjera gdje su djeca ostala živjeti s roditeljima i nakon što su dobili svoju djecu, ali bi se bar nekako odvojili.... poseban ulaz, novi kat, a ne ostat u ustom kućanstvu...

moji ništa nisu poduzeli, tj moj pičkasti stari, i sad ti dijeli kuhinju i dnevni boravak, tri generacije, a niko se ne podnosi....
Rogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 14:33   #86
Rogan, ako ne zelis ponavljati iste greske kao stari, odseli se od tamo odmah. Jer to je bila njegova glavna greska, bar iz ovoga sto si napisao. Nije lako, ali sigurno nije ni nemoguce i vrijedi svake kune vise koju ces potrositi za samostalan zivot

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
glupipalac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:35.