Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2017., 12:20   #121
Lijek podizes u bolnici, to ide s bolničke liste lijekova.
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 09:21   #122
Quote:
LaneLOIS kaže: Pogledaj post
Lijek podizes u bolnici, to ide s bolničke liste lijekova.
Hvala. A ko mi ga pripisuje? Ginekologica ili oni u bolnici?
LibraSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 14:57   #123
Bolnički specijalist, uglavnom ginekolog. Tvoj primarni socijalni ginekolog ti da uputnicu za određenu ambulantu u bolnici, u nekim općim bolnicama to su trudnicke ambulante.

Ja sam konkretno dobivala u Kbc Ri, u poliklinici, u trudnickoj ambulanti, svakih mjesec dana. Dali su mi na prvom ttudnickom pregledu nakon uvida u moje nakaze. Osim heparina, pregled je bio loš i odlučila sam privatno voditi trudnoću, a po heparin bi došla tamo jednom mjesečno.
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 17:25   #124
Quote:
LaneLOIS kaže: Pogledaj post
Bolnički specijalist, uglavnom ginekolog. Tvoj primarni socijalni ginekolog ti da uputnicu za određenu ambulantu u bolnici, u nekim općim bolnicama to su trudnicke ambulante.

Ja sam konkretno dobivala u Kbc Ri, u poliklinici, u trudnickoj ambulanti, svakih mjesec dana. Dali su mi na prvom ttudnickom pregledu nakon uvida u moje nakaze. Osim heparina, pregled je bio loš i odlučila sam privatno voditi trudnoću, a po heparin bi došla tamo jednom mjesečno.
Hvala ti puno.

Ja sam prvu vodila u privatnika. I imala 4 spontana. I sad imam sve nalaze i ako bude srece i ovu cu vodot u privatnika ali mi se ne placa 1000kn inekcije. A moj privatni gin mi je rekao da u sebe uvijek imam 5 ampulica i da cim popiskim plusic odma dam inekciju.

A zapisana sam za pregled za dva tjedna u rodilistu,tamo me uputio moj soc gin. Znaci pretpostavljam da ce mi oni dat tamo. E sad pretpostavljam da mi nece dat tih par unaprijed nego tek kad ostanem trudna,ajd i to je ok.
Ali s njima imam jaaaako ruzno iskustvo i sve me strah sta ce napravit.
LibraSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 12:26   #125
Ako imas nalaze, ne rade problem.
4 spontana su dovoljna za naš nemilosrdni HZZO. Jedino ti savjetujem da kupiš ti sama kutiju ili dvije da imaš doma viška. Zna se desiti da kad ideš podignut da nemaju ili imaju par komada pa bude neki blagdan pa nikog u toj ambulanti i onda doma razmisljas " joj hoće bit heparina ". Tak imaj manju zalihu, a u bolnici ga podii kak ti vele. Tak sam ja.
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 20:05   #126
možda kod vas prije dobijem odgovor (postavila sam i na Zdravlje). znate li jel ovo za heparin ili ipak ne?

FVQ506 - normalni tip gena za faktor V
G20210A - normalni tip gena za faktor II
MTHFR - heterozigotni tip gena (CT)
PAI-1 - delecijski genotip (4G/4G)
ACE - delecijski genotip (DD)
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 20:52   #127
tehničko pitanje..
od svih tih heparina.... koji ima najbolje iglice?
Ova na Clexanu je užas.

Doc mi je propisao to preventive radi i rekao je da mi je svejedno koji dok je u toj dozi.
Jesu svi s očajnim iglama ili je neki drugi proizvođac bolji?

Ili možda imate neki savijet da to lakše uđe pod kožu?
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 21:01   #128
Do sada je navodno clexan imao bolje igle od fragmina ali definitivno su nesto promjenili i igle su im tuplje nego ranije.

Mozes probati s ledom malo umasirati podrucje gdje planiras ubod tek toliko da malo utrne koža.
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 17:53   #129
nadam se da čitaju cure koje znaju više i dalje temu:
dijagnostirani su mi
MTHFR 677 - CT - heterozigot
MTHFR 1298 - AC - heterozigot
Pai-1 - 4G5G - heterozigot
faktor II i Iv su mi ok.
ginekolozi mi kažu da se to više ne liječi, ali da mogu dobiti bijeli recept. mogu dbiti i uputnicu, ali da opet necu dobiti lijecenje.
Što mislite za kakvu dozu je to? i od kada? idem na fet uskoro, a osim jedne biokemijske (jedino taj put sam koristila andol), nemam ni jednu trudnocu
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 15:46   #130
Pozdrav..
Pai 4g/ 4g..
Na Svetom Duhu navodno to ne smatraju problemom a u postupku sam Mpo.Molim savjet sta i kako dalje???hvala
TetaMaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 21:43   #131
Quote:
TetaMaja kaže: Pogledaj post
Pozdrav..
Pai 4g/ 4g..
Na Svetom Duhu navodno to ne smatraju problemom a u postupku sam Mpo.Molim savjet sta i kako dalje???hvala
Tvoja mutacija spada u mutacije niskog rizika koje ukazuju na mogucnoat provlema sa zgrusavanjem krvi. Ako nemas obiteljsku anamnezu i habitualne pobacaje ili visestruke neuspjesne embrio transfere, bojim se da ce tesko netko uzeti tu mutaciju ozbiljno u obzir.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 23:54   #132
Prvi postupak je bio Vinogradska.Tamo mi je odobren heparin od dana transfera od strane njihovog hematologa..
Nazalost,beta 0...
Kako sam promjenila kliniku i otisla na Sveti Duh tamo ni cuti za ovu mutaciju.
Imam prirodnu biokemijsku od prosle godine i 2 spontana
TetaMaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 23:55   #133
Sve u svemu,sljedeci posupak mi je za mj dana a ja sam kao izgubljena
TetaMaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 12:18   #134
Quote:
TetaMaja kaže: Pogledaj post
Prvi postupak je bio Vinogradska.Tamo mi je odobren heparin od dana transfera od strane njihovog hematologa..
Nazalost,beta 0...
Kako sam promjenila kliniku i otisla na Sveti Duh tamo ni cuti za ovu mutaciju.
Imam prirodnu biokemijsku od prosle godine i 2 spontana
Trebala si ostati u Vinogradskoj gdje bi bila na terapiji. Zasto si otisla na sv.Duh? Pitam cisto jer nisam cula bas nesto puno pozitivnih stvari za sv.Duh i mpo.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 19:14   #135
Stvarno je duga lista cekanja za ljekove...ja sam cekala 6 mj
36god imam tako da mi je svaki mj stvarno bitan
TetaMaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 19:17   #136
Dobili smo 1 jajnu stanicu,slaba terapija..prvi postupak o bodova
Nalazi su meni i muzu uredni!Kako nisam htjela opet cekati odlucila sam otici na Duh.
I Svkvorc mi je bio u planu
TetaMaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 14:51   #137
bok
PAI 1-5G/4G ,ostali nalazi testova na trombofiliju uredni. idem na stimulirani ivf sad u 3.mj.
1 biokemsijska, 2 beta 0 + 4x beta nula iz AIH-ova. da li mi treba bilo kakva terapija (ja sam mislila na svoju ruku uzimati andol ako mi oni ništa ne daju. što mislite o toj opciji, može li škoditi?)
panika i ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 15:45   #138
Quote:
panika i ja kaže: Pogledaj post
bok
PAI 1-5G/4G ,ostali nalazi testova na trombofiliju uredni. idem na stimulirani ivf sad u 3.mj.
1 biokemsijska, 2 beta 0 + 4x beta nula iz AIH-ova. da li mi treba bilo kakva terapija (ja sam mislila na svoju ruku uzimati andol ako mi oni ništa ne daju. što mislite o toj opciji, može li škoditi?)
danas ce ti vjerojatno svi odmahnuti rukom i reci da ti nista ne treba.
prije 7-8 godina andol bi dobila sigurno, mozda cak i heparin.
moje iskustvo je da i najmanje mutacije mogu igrati ulogu, ali i ne moraju. moze se dogoditi sranje i kod "nebitnih" mutacija, a moze i sve ispasti u redu i kod "ozbiljnih" mutacija.
no, meni se nije kockalo, jer je ulog bio prevelik.

andol ti ne moze skoditi, ali ja ga ipak ne bih nikad uzimala na svoju ruku, bez znanja doktora. prije bi isla traziti onog doktora koji ce mi to preporuciti.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 20:54   #139
Ako ides kod privatnika na postupak, trazi privatni recept, vjerujem da ce ti to dati bez problema ali to je skup sport

Na recept sumnjam da ce ti odobriti
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 21:08   #140
Poz cure

Trebam info, gdje u Zg-u potraziti drugo misljenje u svezi terapije kad opet ostanem trudna, imam trombofiliju, bebu sam izgubila u 23 tjednu trudnoce, iako sam bila na terapiji fragminom, 2500 IU dnevno. Hvala
__________________
“ Hodaj! Nebo strpljive voli
Hodaj! Mozda se ipak sve u dobro pretvori.”
roza82 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:13.