Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2018., 21:21   #3461
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
samo što pravilnik o broju učenika kaže da je za izborne minimalna veličina grupe 15, OSIM za vjeronauk, gdje se može organizirati i za manje grupe
a kad je ministar pred par godina poslao dopis školama da vjeronauk ima biti na početku i kraju nastave biskupi su skočili istog trena ko Jack in the box i dreknuli "vatikanski ugovoriiiiiii"
je, moguće. to zbilja ne znam. u praksi, u skolama gdje sam ja radila, a prosla sam ih sve, od seoskih, gradskih, goranskih,,, nikad nisam vidjela vj usred satnice. jedino kod djece koji su u cjelodnevnom boravku, al tad je kolegicama ionako svejedno, jer su tako i tako u školi u svom radnom vremenu i čak im super i dođe da ih netko "olakša" za velik dio ucenika..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 21:21   #3462
U školi moje djece Vjeronauk pohađa većina razreda preko 90%, a izborne predmete niti polovica.... Talijanski, Njemački i Informatika.

Spajaju više razreda i tako spojeni ne popune broj prosječanog razreda.
Onda je normalno da imaju lošiji status po pitanju satnice jer je nemoguće ubaciti predmet na koji idu učenici različitih razreda u normalni sat....usred redovne nastave.

U obzir dolazi druga smjena, pretsat ili zadnji sat. I svake godine je problem kako uskladiti da svim učenicima, razredima bude termin najzgodniji.
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 21:44   #3463
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja sam u dijelu zagreba koji nekako ne slovi za vjerski i nacionalno zagrizene dijelove pa je moja mala imala vec svakakvih situacija
ona ima jezicinu i sve je lijepo rijesila, ali osjecam da joj i dalje nije svejedno sto se jedna curica ne zeli s njom igrati jer ne ide na vjeronauk.
ja sam joj objasnila da nije mala kriva, da ju je netko lose naucio ali s vremena na vrijeme to iskrsne u razgovoru.
srecom malu to ne muci u smislu da je tuzna i da ju to boli nego vise u smislu da ne razumije i da joj je glupo.
ako te zanima, mogu ti napisati sve sto je cula u jednom lijepom urbanom zagrebackom kvartu
Ja uopće ne vidim razloga uzrujavati se oko toga, i bolje da ti se takva djeca neće igrati s tvojim.. U principu kao neki super lakmus papir.

Bilo koje dijete koje ima takve roditelje da svoje dijete puni pizdarijama kao što su ne igranje s nekim jer je druge vjere ili nacionalanosti, lošijih tenisica ili eto nema mobitel, ja uopće ne želim kao prijatelja svog djeteta, odnosno kao osobu koja mu utječe na stavove.

I ne vidim nikakav problem (osim eventualne korektnosti?) da djetetu ne objasnim kakvo je to dijete i kakav mu je odgoj. I zašto je super što se to dijete neće igrati s njom.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 22:18   #3464
pa ko se uzrujava
ja sam i objasnila maloj da su roditelji krivi, jer jesu. a naravno da dijete od 8 g ne moze shvatiti kako je moguce da ima tako glupih ljudi.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 22:29   #3465
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
a naravno da dijete od 8 g ne moze shvatiti kako je moguce da ima tako glupih ljudi.
ja se još dan danas tome čudim i često ne shvaćam.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 22:50   #3466
bome i ja i drago mi je da se svaki put iznova sokiram, to znaci da jos nisam oguglala
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 08:21   #3467
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
je, sve bi to bilo fer, al to trebaju riješiti ravnatelji i satničari. kod nas su svi izborni predmeti u istom statusu i jednako na pocetku ili kraju nastave, pa djeca dolaze ranije ili kasnije, odnosno odlaze ranije ili kasnije ovisno na koji izborni idu.
ako je negdje drukcije, onda to treba rijesiti skola. takodjer mi je i logicno da ako u nekom razredu zaista velika vecina ili svi idu na jedan izborni, onda moze biti usred satnice (vidjela par puta). tako da u nasoj zupaniji, to su moja iskustva. zadto je kod vas u zg drukcije, ne znam. treba vidjet s ravnateljima

i što se tiče veličine grupe, bez obzira na sluzbeno pravilo, opet ti jako puno obisi o ravnatelju. kad hoce, spojit ce on i vjeronauk i francuski i informatiku u jednu grupu sa 25 ucenika, a isto tako moze svima izici u susret i naci nacin da svi imaju svoju grupu i time vecusatnicu. vidjela isto x puta. kad ravnatelj hice pomoci, uvijek nadje neko rijesenje. kad nece, moze zajebati sve izbornjake ili samo odredjenog, ovisno kome je naklonjen, jel
skola, tj ravnatelj i/ili satnicar to rjesavaju sa njemackim, informatikom, latinskim, ali ne i vjeronaukom.
on je onako kako vjerouciteljima pase.

super da ti imas pozitivna iskustva i vjerujem da je u tvojoj zupaniji to bolje rjeseno (kao i neke druge stvari, npr gradjanski odgoj), ali ajde ti vjeruj i nama da to u zagrebu nije tako, a sam 25min voznje od zagreba, u jednoj maloj skoli u drugoj zupaniji klinci su moje dijete (vrsnjakinju) gledali ko vanzemaljaca kad je rekla da ne ide na vjeronauk, jer nisu niti znali da to mozes izabrat da ne ides.
roditelji su ona klasicna ekipa koja se nedjeljom okuplja u seoskoj crkvi okupljanja radi i sva djeca u skoli idu na vjeronauk, primaju sve sakramente i kucni blagoslov (o vjeri, kad ih krnes pitat, znaju malo ili nimalo idu jer je to tradicija)
o tome kak vjeronauk tam izgleda, i kak radi vjerouciteljica po pitanju te dejce, sad ne stizem tipkat, al bilo mi je zanimljivo s klincima pricat.

ono o cemu ponekad razmisljam, kako bi bilo nekomu tko ce tamo kupiti gradjevinsko zemljiste i sagraditi kucu (a ima prekrasnih lokacija) a ne bi zelio da mu dijete ide na vjeronauk. lako je pricat po gradskoj sredini...


nek bude u skoli, ali nek ima ravnopravan polozaj kao i njemacki/talijanski (i po satnici i po broju ucenika da se formira predmet godisnje) i ne treba ga vise od 2 godine. zaiasta ne treba.
4godine ako je 1x tjedno.

za posao nastavnika vjeronauka se izdvajaju itekako velike place. vece nego nastavnika fizike ili kemije, a cini mi se korisnije za skolovanje.
i opet cu ponovit, svak roditelj moze dijete nauciti osnovama vjere (ako je vjernik bi i morao) fiziku bas i ne moze. a djecu valjda saljemo u skolu da nesto nauce, a ne zato da se nastavnici zaposljavaju.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 11:10   #3468
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
skola, tj ravnatelj i/ili satnicar to rjesavaju sa njemackim, informatikom, latinskim, ali ne i vjeronaukom.
on je onako kako vjerouciteljima pase.

super da ti imas pozitivna iskustva i vjerujem da je u tvojoj zupaniji to bolje rjeseno (kao i neke druge stvari, npr gradjanski odgoj), ali ajde ti vjeruj i nama da to u zagrebu nije tako, a sam 25min voznje od zagreba, u jednoj maloj skoli u drugoj zupaniji klinci su moje dijete (vrsnjakinju) gledali ko vanzemaljaca kad je rekla da ne ide na vjeronauk, jer nisu niti znali da to mozes izabrat da ne ides.
roditelji su ona klasicna ekipa koja se nedjeljom okuplja u seoskoj crkvi okupljanja radi i sva djeca u skoli idu na vjeronauk, primaju sve sakramente i kucni blagoslov (o vjeri, kad ih krnes pitat, znaju malo ili nimalo idu jer je to tradicija)
o tome kak vjeronauk tam izgleda, i kak radi vjerouciteljica po pitanju te dejce, sad ne stizem tipkat, al bilo mi je zanimljivo s klincima pricat.

ono o cemu ponekad razmisljam, kako bi bilo nekomu tko ce tamo kupiti gradjevinsko zemljiste i sagraditi kucu (a ima prekrasnih lokacija) a ne bi zelio da mu dijete ide na vjeronauk. lako je pricat po gradskoj sredini...


nek bude u skoli, ali nek ima ravnopravan polozaj kao i njemacki/talijanski (i po satnici i po broju ucenika da se formira predmet godisnje) i ne treba ga vise od 2 godine. zaiasta ne treba.
4godine ako je 1x tjedno.

za posao nastavnika vjeronauka se izdvajaju itekako velike place. vece nego nastavnika fizike ili kemije, a cini mi se korisnije za skolovanje.
i opet cu ponovit, svak roditelj moze dijete nauciti osnovama vjere (ako je vjernik bi i morao) fiziku bas i ne moze. a djecu valjda saljemo u skolu da nesto nauce, a ne zato da se nastavnici zaposljavaju.
Bolje napiši gdje je to jer na ridu stvarno ima ljudi koji gledaju zemljišta i žele graditi kuću.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 22:22   #3469
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
skola, tj ravnatelj i/ili satnicar to rjesavaju sa njemackim, informatikom, latinskim, ali ne i vjeronaukom.
on je onako kako vjerouciteljima pase.

super da ti imas pozitivna iskustva i vjerujem da je u tvojoj zupaniji to bolje rjeseno (kao i neke druge stvari, npr gradjanski odgoj), ali ajde ti vjeruj i nama da to u zagrebu nije tako, a sam 25min voznje od zagreba, u jednoj maloj skoli u drugoj zupaniji klinci su moje dijete (vrsnjakinju) gledali ko vanzemaljaca kad je rekla da ne ide na vjeronauk, jer nisu niti znali da to mozes izabrat da ne ides.
roditelji su ona klasicna ekipa koja se nedjeljom okuplja u seoskoj crkvi okupljanja radi i sva djeca u skoli idu na vjeronauk, primaju sve sakramente i kucni blagoslov (o vjeri, kad ih krnes pitat, znaju malo ili nimalo idu jer je to tradicija)
o tome kak vjeronauk tam izgleda, i kak radi vjerouciteljica po pitanju te dejce, sad ne stizem tipkat, al bilo mi je zanimljivo s klincima pricat.

ono o cemu ponekad razmisljam, kako bi bilo nekomu tko ce tamo kupiti gradjevinsko zemljiste i sagraditi kucu (a ima prekrasnih lokacija) a ne bi zelio da mu dijete ide na vjeronauk. lako je pricat po gradskoj sredini...


nek bude u skoli, ali nek ima ravnopravan polozaj kao i njemacki/talijanski (i po satnici i po broju ucenika da se formira predmet godisnje) i ne treba ga vise od 2 godine. zaiasta ne treba.
4godine ako je 1x tjedno.

za posao nastavnika vjeronauka se izdvajaju itekako velike place. vece nego nastavnika fizike ili kemije, a cini mi se korisnije za skolovanje.
i opet cu ponovit, svak roditelj moze dijete nauciti osnovama vjere (ako je vjernik bi i morao) fiziku bas i ne moze. a djecu valjda saljemo u skolu da nesto nauce, a ne zato da se nastavnici zaposljavaju.
nisam nigdje rekla da ti ne vjerujem, nego da to treba riješiti. i da se može riješiti da se stvari drukčije izorganiziraju.
što je nekome korisno, potrebno ili nepotrebno je subjektivna stvar.
ja npr mogu reći da je stručna služba po mom mišljenju totalno bacanje novca iz proračuna jer ne naprave niš konkretno, a pogotovo psiholozi jer samo jedna psihologinja koju znam radi stvarno ono za što se školovala i radi to s puno volje i stručnosti. nekad je radila u Centru, a sad je u školi mog djeteta. svi ostali psiholozi s kojima sam u školama surađivala ne samo da nisu radili svoj posao, nego su bili nestručni do bola (npr pred osmašima ismijava nastavnika koji je tek počeo raditi, komentira da tko je normalan dao početniku osmaše i onda sjedi s njima pod satom i skupa s njima se smije dok nastavnik vodi sat). tako da, ponavljam, svatko zaključuje po sebi. fizika načelno je potrebna, i matematika. ok. al francuski, grčki, latinski, tehnički, psiholozi i pedagozi.?? pa to će ti svatko reći prema svom subjektivnom mišljenju. isto tako i za vj. o aj tko ga zeli i tko ima dobra iskustva-ce reci da je potreban, i obrnuto
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 23:18   #3470
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
nisam nigdje rekla da ti ne vjerujem, nego da to treba riješiti. i da se može riješiti da se stvari drukčije izorganiziraju.
što je nekome korisno, potrebno ili nepotrebno je subjektivna stvar.
ja npr mogu reći da je stručna služba po mom mišljenju totalno bacanje novca iz proračuna jer ne naprave niš konkretno, a pogotovo psiholozi jer samo jedna psihologinja koju znam radi stvarno ono za što se školovala i radi to s puno volje i stručnosti. nekad je radila u Centru, a sad je u školi mog djeteta. svi ostali psiholozi s kojima sam u školama surađivala ne samo da nisu radili svoj posao, nego su bili nestručni do bola (npr pred osmašima ismijava nastavnika koji je tek počeo raditi, komentira da tko je normalan dao početniku osmaše i onda sjedi s njima pod satom i skupa s njima se smije dok nastavnik vodi sat). tako da, ponavljam, svatko zaključuje po sebi. fizika načelno je potrebna, i matematika. ok. al francuski, grčki, latinski, tehnički, psiholozi i pedagozi.?? pa to će ti svatko reći prema svom subjektivnom mišljenju. isto tako i za vj. o aj tko ga zeli i tko ima dobra iskustva-ce reci da je potreban, i obrnuto
Predlažem da ih sve zamijenimo vjeroučiteljima!
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 00:29   #3471
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
ovo je problem kretena. tko ce tako uciti svoju djecu da mrzi druge na rasnoj ili vjerskoj ili nacionalnoj osnovi je kreten prve klase i to se nece promijeniti bio vjeronauk u skoli ili ne. takav mamlaz ce svoju mrznju pokazati gdje god stigne. no, srecom, nisu svi takvi
vjeronauk je toliko dobrog napravio Hrvatskoj da je manje od 50% brakova sklopljeno u Crkvi, a post koji je bio u srijedu se nitko ne pridržava

ali eto bitno je da se ide na vjeronauk

evo, vjeroučitelj u srednjoj školi - govori djeci kak su atesiti nasilni ljudi

to se meni djeca požalila na mom satu

KOLAPS CRKVENOG BRAKA Nakon 25 godina vjeronauka u školama, Crkva priznala da je otjerala vjernike

http://www.index.hr/vijesti/clanak/k...e/1025896.aspx
__________________
Under the same sky

Zadnje uređivanje gargamišamel : 17.02.2018. at 08:54. Reason: spajanje postova
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 14:39   #3472
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
nisam nigdje rekla da ti ne vjerujem, nego da to treba riješiti. i da se može riješiti da se stvari drukčije izorganiziraju.
što je nekome korisno, potrebno ili nepotrebno je subjektivna stvar.
ja npr mogu reći da je stručna služba po mom mišljenju totalno bacanje novca iz proračuna jer ne naprave niš konkretno, a pogotovo psiholozi jer samo jedna psihologinja koju znam radi stvarno ono za što se školovala i radi to s puno volje i stručnosti. nekad je radila u Centru, a sad je u školi mog djeteta. svi ostali psiholozi s kojima sam u školama surađivala ne samo da nisu radili svoj posao, nego su bili nestručni do bola (npr pred osmašima ismijava nastavnika koji je tek počeo raditi, komentira da tko je normalan dao početniku osmaše i onda sjedi s njima pod satom i skupa s njima se smije dok nastavnik vodi sat). tako da, ponavljam, svatko zaključuje po sebi. fizika načelno je potrebna, i matematika. ok. al francuski, grčki, latinski, tehnički, psiholozi i pedagozi.?? pa to će ti svatko reći prema svom subjektivnom mišljenju. isto tako i za vj. o aj tko ga zeli i tko ima dobra iskustva-ce reci da je potreban, i obrnuto

ti to ozbiljno

sto se tice klasicnih jezika u rednovnim osnovnim skolama, mogla bih se slozit s tobom, ali ucenjem stranih jezika ne.
ne bi trebali biti obavezni, ali nuditi izborni jezik na racun poreznih obaveznika je sigurno drustvu isplatljivije nego nuditi vjeronauk.

i opet cu: ono sto je osnova vjere moraju znat svi roditelji koji zele da im diejte bude praktican vjernik i to mogu (tj moraju) djetetu prenjet.
znat Francuski ne moraju, a zasto obrazovanju svog djeteta ne bi ponudili vise? (btw, vjeronauk u crkvi je besplatan, francuski u skolama strani jezika je platan)
dalje, ne kuzim sto se ima uciti 2x 8 godina o vjeri, u rangu satnice stranog jezika? sorry, al meni to nije normalno.
da ne spominjem da drugi strani jezik, koji se uci od 4 razreda, se onda uci krace od vjeronauka. komu, cemu?
subjektivna potreba

imam dileme i oko toga da je engleski obavezan (tj na nacin kako se sada provodi, gdje svi uce po istom programu, bez obzira na predznanje i motivaciju) al mislim da bi ucenje sto vise strani jezika trebalo btii dostupno u osnovno skolskom obrazovanju i da bi grupe trebale formirati usprkos broju (ne)zainteresiranih.


a o strucnim suradnicima cu ti samo reci, ima ih svakakvih, to stoji. kao i profesora, raznih predmeta.
cinjenica je da su place takve, da ce dobri psiholozi nac dobro placen posao u HR sektoru, kao privatnici, u sportu....i da po skolama i ustanovama socijalne skrbi az cca 6000 kn (s prijevozom) rade rjetki entuzijasti koji zele mijenjat svijet ili, daleko cesce, oni koji ne mogu nac bolje (na placu prije svega mislim)
vjeroucitelji rade samo po skolama. s istim ciljem: mijenjanje svijeta (unazad) i zato ejr ne mogu nigdje naci bolje. kad se to dvoje spoji, onda je sve skupa sranje i drzavu i kratkorocno i dugorocno kosta daleko vise od 1 psihologa na 3 skole koji radi tablice (i ne mase carobnim stapicem na nasilje sto se najcesce ocekuje)
i ak vec hoces prijavljiavt, psihologe mozes prijaviti: psiholoskoj komori, agenciji za obrazovanje, ministarstvu....kome ono prijavljujemo vjeroucitelja i s kojim ishodom?
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 16:51   #3473
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
vjeronauk je toliko dobrog napravio Hrvatskoj da je manje od 50% brakova sklopljeno u Crkvi, a post koji je bio u srijedu se nitko ne pridržava

ali eto bitno je da se ide na vjeronauk

evo, vjeroučitelj u srednjoj školi - govori djeci kak su atesiti nasilni ljudi

to se meni djeca požalila na mom satu

KOLAPS CRKVENOG BRAKA Nakon 25 godina vjeronauka u školama, Crkva priznala da je otjerala vjernike

http://www.index.hr/vijesti/clanak/k...e/1025896.aspx
nema potrebe da mrzis na nas katolike.
u mojoj skoli na vjeronauk ide 100% djece.
a sto se tice posta u srijedu, on je obavezan za punoljetne
iako sam i ja, kao i vecina drugih postili

na kraju krajeva, nije toliki grijeh sto u usta ulazi nego ono sto iz njih izlazi
blend in is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 17:09   #3474
Quote:
blend in kaže: Pogledaj post
nema potrebe da mrzis na nas katolike.
u mojoj skoli na vjeronauk ide 100% djece.
a sto se tice posta u srijedu, on je obavezan za punoljetne
iako sam i ja, kao i vecina drugih postili

na kraju krajeva, nije toliki grijeh sto u usta ulazi nego ono sto iz njih izlazi
Super su mi vjernici koji misle da oni mogu birati sto je grijeh, a sto nije.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 17:27   #3475
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Super su mi vjernici koji misle da oni mogu birati sto je grijeh, a sto nije.
to nikad nisam ni rekla, ali logicno je da ako se prema bliznjemu odnosis lose, s mrznjom i govoris tj. radis bez ljubavi- grijeh je zasigurno (sjetimo se zapovijedi ljubavi) veci od prekrsenog posta...
zato molim te i ti promisli malo prije nego ne optuzis za "izmisljanje sto je grijeh a sto ne"
ugodan dan
blend in is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 10:29   #3476
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post

ti to ozbiljno

sto se tice klasicnih jezika u rednovnim osnovnim skolama, mogla bih se slozit s tobom, ali ucenjem stranih jezika ne.
ne bi trebali biti obavezni, ali nuditi izborni jezik na racun poreznih obaveznika je sigurno drustvu isplatljivije nego nuditi vjeronauk.

i opet cu: ono sto je osnova vjere moraju znat svi roditelji koji zele da im diejte bude praktican vjernik i to mogu (tj moraju) djetetu prenjet.
znat Francuski ne moraju, a zasto obrazovanju svog djeteta ne bi ponudili vise? (btw, vjeronauk u crkvi je besplatan, francuski u skolama strani jezika je platan)
dalje, ne kuzim sto se ima uciti 2x 8 godina o vjeri, u rangu satnice stranog jezika? sorry, al meni to nije normalno.
da ne spominjem da drugi strani jezik, koji se uci od 4 razreda, se onda uci krace od vjeronauka. komu, cemu?
subjektivna potreba

imam dileme i oko toga da je engleski obavezan (tj na nacin kako se sada provodi, gdje svi uce po istom programu, bez obzira na predznanje i motivaciju) al mislim da bi ucenje sto vise strani jezika trebalo btii dostupno u osnovno skolskom obrazovanju i da bi grupe trebale formirati usprkos broju (ne)zainteresiranih.


a o strucnim suradnicima cu ti samo reci, ima ih svakakvih, to stoji. kao i profesora, raznih predmeta.
cinjenica je da su place takve, da ce dobri psiholozi nac dobro placen posao u HR sektoru, kao privatnici, u sportu....i da po skolama i ustanovama socijalne skrbi az cca 6000 kn (s prijevozom) rade rjetki entuzijasti koji zele mijenjat svijet ili, daleko cesce, oni koji ne mogu nac bolje (na placu prije svega mislim)
vjeroucitelji rade samo po skolama. s istim ciljem: mijenjanje svijeta (unazad) i zato ejr ne mogu nigdje naci bolje. kad se to dvoje spoji, onda je sve skupa sranje i drzavu i kratkorocno i dugorocno kosta daleko vise od 1 psihologa na 3 skole koji radi tablice (i ne mase carobnim stapicem na nasilje sto se najcesce ocekuje)
i ak vec hoces prijavljiavt, psihologe mozes prijaviti: psiholoskoj komori, agenciji za obrazovanje, ministarstvu....kome ono prijavljujemo vjeroucitelja i s kojim ishodom?
-vjeroučitelja isto tako možeš prijaviti ravnatelju, stručnoj službi, njihovom nadležnom uredu...
-što netko ima učiti 2x8 godina o vjeri je pitanje nekog nimalo upućenog u te stvari.. objašnjavat bi bilo uzaludno...ne zato jer ti to ne bi shvatila, nego zato što ti to ne želiš shvatiti. Ti već imaš donešen zaključak na tu temu, imaš stav i sve si već odlučila i ni jedan moj ili bilo čiji odgovor te neće razuvjeriti, jer a priori imaš negativan stav prema crkvi i silno ga želiš zadržati. ne želiš ga mijenjati. ni ova tema nije tu da bi nekome možda promijenila mišljenje, nego zato da ovi koji vole pljuvati po crkvi se imaju gdje legitimno ispucati u skladu s pravilima foruma
- što netko ima nešto učiti x sati tjedno x godina je u našem obrazovnom sustavu pitanje na koje ne možeš dati univerzalan odgovor. po meni, učenje krvožilnog sustava u endemske vrste gmaza mi je totalno gubljenje vremena i trošenje moždanih vijuga, kao što je tebi učenje o vjeri.

u konačnici-moja poanta je bila da pošto je ovo navodno država demokracije i tolerancije, ne vidim u čemu je problem što neki ljudi žele vj u školi. neki žele, neki ne žele, idu oni koji žele- to bi valjda trebala biti ta demokracija i tolerancija?

što se tiče davanja poreznih obveznika-evo ja npr ne želim da ijedna lipa iz moje plaće ide na nogomet.. ni za nogomet ni za maksimirski stadion niti za ikoji stadion u ovoj državi. boli me k za nogomet i ne želim da moje pare idu u to. a idu. i nitko me ne pita.. i šta sad.. par kn iz tvoje plaće za vjeronauk, par kuna iz moje plaće za nogomet.. pomiri se s tim...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 12:12   #3477
pravi broj vjernika će se otkriti kad se u HR uvede crkveni porez - da vidiš kak će onda vjernika biti samo 8.6%
__________________
Under the same sky
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 12:13   #3478
2 posta sa druge teme:

1. "Nedavno na Facebooku na grupi - "Idemo u Njemacku" nas lik, novajlija u Njemackoj , zali se da mu je dosao crkveni porez jer kad je dosao u Njemacku i radio papire izjasnio se kao katolik. Pa pita - kako se rijesiti toga poreza, te kako u Hrvatskoj dobiti neku potvrdu da nije katolik.
Lako je biti katolik dok te nista ne kosta"

2. "bio je u nekim novinama još prije nekoliko godina sličan primjer lika koji je otišao u austriju. zabezeknuo se kad mu je stigao crkveni porez i sad - sve bi bilo ok - 'ispisao' bi se on iz crkve da nije saznao da tamošnji župnici po nekakvim novim pravilima šalju ovdašnjim župama obavijesti o tome tko se njihov ispisao.

pa je, ako se dobro sjećam, bio najveći problem što ako to svećenik u njegovom selu razglasi po cijelom selu ili pročita dok je njegova mama na misi - ajme, sramote! i tako lik je bio u komi, on bi se ispisao, ali tajno, a ne da svi u selu saznaju. jer, kad dođe doma, opet bi on s njima pobožno išao na misu jer tu je barem besplatno, niš' ne košta da glumiš kako si dobar vjernik."
__________________
Under the same sky
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 12:16   #3479
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
pravi broj vjernika će se otkriti kad se u HR uvede crkveni porez - da vidiš kak će onda vjernika biti samo 8.6%
jedva čekam... kad se dogodi, onda možemo o tome komentirati. al to nije tema ovdje..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 12:19   #3480
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
jedva čekam... kad se dogodi, onda možemo o tome komentirati. al to nije tema ovdje..
tema je, jer onda po tome navala na vjeronauk će prestati
__________________
Under the same sky
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:23.