Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2018., 10:37   #9841
Iu
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
Zvala sam patronaznu, veli da pedijatri toleriraju do 10 dana izostanka kakice i da se ne brinem. Da je mogu sad nasopati s vise ad-a (ne dajem vise od 30 ml po obroku, i ne svaki obrok) i da onda bi. Sad ne znam dal i dalje 'vježbati' dojenje, taman ide na bolje, ili pojačavati dohranu...patronazna rekla da je odluka na meni

Sinoc mi je cak odbila ad, popila samo 10 ml poslije cice, bas sam ponosna bila
Ako želiš dojiti onda valjda nećeš povećavati dohranu. Ako ima mokrih pelena dovoljno ne bih se ni ja brinula zbog kakanja, pogotovo ako ju to ne muči.

Pojedi ti datulke, suhe marelice, šljive, popij sok od marelice i sl.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 16.02.2018., 11:04   #9842
Lightbulb

Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Iu

Ako želiš dojiti onda valjda nećeš povećavati dohranu. Ako ima mokrih pelena dovoljno ne bih se ni ja brinula zbog kakanja, pogotovo ako ju to ne muči.

Pojedi ti datulke, suhe marelice, šljive, popij sok od marelice i sl.
Pa bas to! Zbilja vidim pomak u cicanju na bolje, bolje vuce i dulje prodje nego zaspi, danas kilaza 100 grama vise nego prije 3 dana kad je bilo kritično kak je padala, tako da mislim da idemo na bolje.

Malo joj je trbuh napuhan, i vidim kak se napinje, ali ne plače. Znači muči je probava ali nije nervozna, skroz u tišini i dostojanstvo to odradi

Danas počinjem Bio gaiu davati, možda i to pomogne.

A sad mi je nes tak zasmrdilo, idem slaviti ukoliko je drekec a ne prdac

Ja s probavom 30 godina nikad nisam imala problema, osim par puta u trudnoći. I evo sad opet. Pretpostavljam da donat ne smijem, to mi je jedino pomagalo tad... I čepići
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 16.02.2018., 11:07   #9843
Bio gaiji navodno treba 2-3 tjedna da počne djelovati
Probaj joj masirati trbuščić, privlačiti nogena trbuh ili staviti da leži na trbuhu. Moje obje je to smirivalo.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 16.02.2018., 11:10   #9844
Ja s probavom nikad problema nisam imala, čak sam odmah nakon carskog tražila da obavim nuždu, što je sve čudilo. Jednostavno moram, barem 2 puta na dan. A mali je od početka malo kakio. Znao je i po 10 dana odrapiti. U početku me malo brinulo, ali kad sam vidjela da njega ne muči, da dobiva na kilaži ohoho i da bio gaia i to što jedem ne utječe na njega nimalo, prestala sam i opustila se. 100 gr je super. Samo ti nastavi s dojenjem, izgleda da iskoristi sve što pojede.
Enter Sandwoman is offline  
Old 16.02.2018., 11:33   #9845
Cool

Evo tak se lijepo iskakila sad, velicine jedno 10 kovanica (znam da je mjerilo minimalno jedna) sam da ju mama prestane maltretirati
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 16.02.2018., 12:13   #9846
Jel moguce da ju je ad malo zastopao? Ak ti je jucer dobro cicala, pila malo ad i sad dobro kakala. Ako kazes da se naprezala.
Ja nisam koristila ad al sjecam se da je sestra promijenila nekoliko prije nego su nasli sto bebi pase.

Na pravom ste putu samo tako nastavi.
Loth_lorien is offline  
Old 16.02.2018., 12:30   #9847
Grci se tak otpocetka, mislim da nije do ad-a. A znam da se ne smije sam tak mijenjati. Ionako mi nije plan jos ga dugo koristiti, pa ne bih sad eksperimentirala.

Idemo istim ritmom i dalje, nadam se sad bar jednoj ovakvoj finoj kakici dnevno i nastavak rasta kilaze.

Jel postoje kakve smjernice koliko je grama tjedno treba dobiti? Jasno mi je da vaganje na dnevnoj bazi nema smisla
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 16.02.2018., 12:38   #9848
https://kellymom.com/bf/normal/weight-gain-metric/
Ovo je prema who, a la leche league tolerira i manje samo sad ne nalazim njihovu tabelu, mislim da ima na roda.hr

Nemoj vagat svaki dan pogotovo ne nakon dobrog kakanja.

Pedijatri ovdje toleriraju svakakav napredak dokle god beba ne pokazuje znakove dehidracije, zivahna je, raste u duzinu, glava raste u obujmu (ravoj mozga) rastu noktici, napreduje socijalno i motoricki. To su neki osnovni pokazatelji.
Loth_lorien is offline  
Old 16.02.2018., 13:35   #9849
Ima na Rodinojn stranici tablica prema La Leche League i Svjetskoj zdravstvenoj organizaciji.

Moja je danas vratila porođajnu težinu. Zvala patronažna da ju izvažemo pa javimo, da ne mora dolaziti kad imamo vagu i ona točno 2800. Danas 13 dana.
U 3 dana 85grama, al tjedno svejedno ispadne malo 130grama), ali me ne brine.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 16.02.2018., 16:12   #9850
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
za razliku od mene, jel...?
oukej..
To nisam ni napisala ni pomislila. Zasto mi se konstantno obracas tonom uvrijedenog sarkazma?
__________________
"Human progress never rolls in on wheels of inevitability; it comes through the tireless efforts of men willing to be co workers with God, and without this hard work, time itself becomes an ally of the forces of social stagnation. We must use time creatively, in the knowledge that the time is always ripe to do right." - Letter from a Birmingham Jail, King, Jr.
Atticus Finch is offline  
Old 16.02.2018., 19:01   #9851
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
Grci se tak otpocetka, mislim da nije do ad-a. A znam da se ne smije sam tak mijenjati. Ionako mi nije plan jos ga dugo koristiti, pa ne bih sad eksperimentirala.

Idemo istim ritmom i dalje, nadam se sad bar jednoj ovakvoj finoj kakici dnevno i nastavak rasta kilaze.

Jel postoje kakve smjernice koliko je grama tjedno treba dobiti? Jasno mi je da vaganje na dnevnoj bazi nema smisla
Imaš ovdje tablicu prirasta.

http://www.roda.hr/portal/dojenje/op...g-djeteta.html
jojo21 is offline  
Old 17.02.2018., 15:20   #9852
Trebam savjet

Beba danas 2 tjedna. Par dana primjećujem da nemirno sisa na lijevoj strani. Nekad ispusti oa vidim da ide mlaz pa bih pomislila da je prejak let down, al vidim i da se manje najede na toj strani i više de uspava pa ne bih rekla da je prejak otpust mlijeka. Tu sisa nekih maksimalno 20-ak min uz barem tri pauze dok na drugoj strani sisa 30-40 min i onda duže i spava. Uvijek joj dajem istu unutar 3 sata i to uglavnom bude lijeva jer se nakon jednog podoja budi i traži sve dok joj ne dam desnu
Sad mene zanima što da radim da joj bude draže sisati i na toj lijevoj.

Čak sam pokušala izvagati prije i poslije podoja (inače sam protiv toga i ne vjerujem da je to neki pokazatelj, ali me zanimalo što se događa) i ispada da na desnoj pojede 50-60grama, a na lijevoj maksimalno 30.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 18.02.2018., 19:08   #9853
Koliko je minimalno potrebno aktivnog sisanja da se podoj moze smatrati uspješnim? Jel dosta 15-20 minuta?

Počela mi beba aktivnije cicati, ali i kraće nego prije. Pretpostavljam da to i jest cilj

Znam da Rode u onoj grupi sa savjetima kazu da je 10 neki minimum.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 18.02.2018., 19:53   #9854
Ovisi o starosti bebe. Znam da je moja na početku cicala po 15ak-20min, sa mjesec dana 10ak, sa 4 mj pa do sad po 5 minuta.
charmed84 is offline  
Old 18.02.2018., 20:03   #9855
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Ovisi o starosti bebe. Znam da je moja na početku cicala po 15ak-20min, sa mjesec dana 10ak, sa 4 mj pa do sad po 5 minuta.
Ovo zvuči podnošljivo
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 18.02.2018., 20:28   #9856
Moja jede 10-ak min ako se uspavljuje samo, a 20-30 kad jede. Uglavnom na obje po podoju oa je po 15-ak min na svakoj.
Preki dana nekad jede na sat vremena tako ds sam sigurna da dođe do masnijeg mlijeka
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 18.02.2018., 21:02   #9857
Wink

Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Moja jede 10-ak min ako se uspavljuje samo, a 20-30 kad jede. Uglavnom na obje po podoju oa je po 15-ak min na svakoj.
Preki dana nekad jede na sat vremena tako ds sam sigurna da dođe do masnijeg mlijeka
Rode vele da se ne treba zamarati tim 'masnijim' mlijekom, dok beba napreduje u kilazi i ima dosta pelena... Valjda je tak. Vidjet ću sto sutra vaga kaze, zadnjih dana mi je dobivala 20 g dnevno.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 18.02.2018., 21:12   #9858
moj sigurno dođe do masnijeg mlijeka jer u svakoj kakici vidim one bijele komadiće. kakica je školska zlatno žuta, svaki dan ima 7, 8 obilno popišanih i 5, 6 obilno pokakanih pelena, ali s kilažom varira. nisam ga sad ni vagala par dana i neću dok ne dođe patronažna, samo se naživciram.
u 10 dana mog režima, buđenja i cikanja svaka 2 sata (po noći 3) je dobio 300g, što bi trebalo biti ok. od najmanje zabilježene kilaže ima 350 g više, ali i dalje to nije nešto jer za 4 dana ima mjesec dana. ako nastavi tako dobivati, ne bi uvodila AD jer znam da kaska zato što do 16. dana nije dobivao/gubio je. ako tada nisam dala AD, ne bi ni sad...
jojo21 is offline  
Old 18.02.2018., 22:07   #9859
Quote:
jojo21 kaže: Pogledaj post
moj sigurno dođe do masnijeg mlijeka jer u svakoj kakici vidim one bijele komadiće. kakica je školska zlatno žuta, svaki dan ima 7, 8 obilno popišanih i 5, 6 obilno pokakanih pelena, ali s kilažom varira. nisam ga sad ni vagala par dana i neću dok ne dođe patronažna, samo se naživciram.
u 10 dana mog režima, buđenja i cikanja svaka 2 sata (po noći 3) je dobio 300g, što bi trebalo biti ok. od najmanje zabilježene kilaže ima 350 g više, ali i dalje to nije nešto jer za 4 dana ima mjesec dana. ako nastavi tako dobivati, ne bi uvodila AD jer znam da kaska zato što do 16. dana nije dobivao/gubio je. ako tada nisam dala AD, ne bi ni sad...
Svaka čast na režimu.
Ja svoju više ne budim, jednom preko noći prođe 3.5 sata, preko dana dva puta 3 sata i ostalo je skoro na sat vremena.
Ali i ona manje dobiva na težini, u tjedan dana ke dobila 155 što ne neki minimum po tablicama, ali bih bila sretna s bilo kakvim prirastom, samo da je plus.
Tako da ni ja na tvom mjestu ne bih ni ja davala ad
A vagu sam spremila da ne dođem u napast vagati češće od jednom tjedno (važem ju na puni tjedan jer na volim imati sve pod nadzorom, tako se i ja važem i vagala sam se u trudnoći)
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 18.02.2018., 22:09   #9860
Moj otpočetka jede 5-15 min i u prvom mjesecu je dobio 1.5 kg. Sad sa 6 tjedana više nikad ni ne dođe do 10. Baš je bucmast, a ne smije na dijetu
Plavusa132 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:02.