Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2018., 17:22   #1
Question Na laptopu pri paljenju pise boot device not found

Dobar dan,imam problem sa racunarom.Naime kada se treba upaliti prikazuje boot device not found hard disk (3fo) ako neko zna pls.
__________________
Boss
Ajdinboss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 19:04   #2
Je li cujes lagano klik,klik - klikanje prilikom pokretanja
__________________
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi!
martip is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 15:35   #3
Da ali to je se desavalo i prije ovog kvara.Kada kliknem gumb za paljenje cuje se to.
__________________
Boss
Ajdinboss is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 15:38   #4
Quote:
Ajdinboss kaže: Pogledaj post
Da ali to je se desavalo i prije ovog kvara.Kada kliknem gumb za paljenje cuje se to.
Klik, klik na hardu ti je znak da polako odlazi ili je otišao u Valhalu.
Ako imaš sreće još koji put ga upalit , prebaci sve dokumente koje ti trebaju na sigurno.
__________________
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi!
martip is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 17:02   #5
Quote:
Ajdinboss kaže: Pogledaj post
Da ali to je se desavalo i prije ovog kvara.Kada kliknem gumb za paljenje cuje se to.
Ako jos mozes upalit laptop tj da mozes uci u windowse obavezno si prebaci podatke na usb/prijenosni hard disk, te instaliraj crystal disk info program da vidis u kakvom je stanju hard disk.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 17:20   #6
Meni na HP Probook 6540b disk klika na početku boota otkad sam stavio Windows 10, dok je bio 7 nije bilo tih zvukova. Ponekad se to čuje i kad se gasi laptop. Znači već 2.5 godine radi svaki dan bez problema, samo taj zvuk na početku i kraju.

I da, kad je bio Ubuntu dual boot, isto to se događalo, ponekad i tijekom rada u Linuxu, našao sam negdje da je to zbog parkiranja glave diska, pa se nisam previše zabrinjavao.
martin222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 17:40   #7
....dobro je ako klikne jednom, problem je ako klika 5-10 puta zaredom pa stane i za par sekindi ponovo klika dok ne pročita sa oštećenog mjesta (bad sektor) što mu treba za nastavak rada .... tada pod hitno spremi svoje podatke dok još možeš pa pokreni neki softver za pregled i oporavak bad sektora.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 18:01   #8
Pokrenuo sam prošle godine i nije bio nijedan bad sector. Klikne jednom, da. Hvala
martin222 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:06.