Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2017., 14:54   #21
kod vjeverice skrenes lijepo, kod vepra desno, kod grma ides ravno....
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 15:22   #22
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
MajaMama, od kud ste krenuli na Gorscicu?
Gledam po karti pa mi nista nije jasno.

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Staza 24, iz Bidrovca. Moze se parkirati bas u Bidrovcu pa pjehe do same staze, kraj striceka s kucicama I Bandiceve drvene oaze (da), ima dio uz cestu pa slijedi makadam I lijevo potok Bidrovec.

Moze se auto ostaviti i prije same oznake u podnozju, kraj potoka.

Staze su izvrsno oznacene, 25 ne preporucujem jer je pocetak neprepoznatljiv jer ide kroz privatni posjed.

Inace je staza popularna I hrpa planinara ide, uvijek se uz planinarski pozdrav moze pitati za put.

Nikad se nisam izgubila na Sljemenu nakon Lojsteka, tu stazu mrzim iz dna duse, presjekli smo cestu na krivom mjestu I zavrsili na nekom ubojitom kozjem putu penjuci se 4 sata, srecon smo opremljeni uvijek.

Do Gorscice se moze I autom.

Glavica je fora skroz I ima finu hranu, budem tamo kod frendice. Ali znam se popeti samo iz Stenjevca.

Imate na medvednica.info hrpu tih hintova kako I kuda, a ima I komentara. Na forumu ima I tema na Lijepoj nasoj.

Ako idete prvi put gore pjeske, djeca bi mogla I protestirati, neke dionice staza, Bikcevic npr. prema Puntijarki, dosta su strme, pa se pripremite na stajanja, tjesenja I bodrenja.

Nas nekad sa starijim spasi Pokemon GO

Vidjet cu imam li slike pa postavim dijelove puta do Gorscice, ovaj vikend mogu slikati Bikcevica jer cemo vjerojatno na Puntijarku.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 17:48   #23
mi smo odradili bikčevićevu. moram pohvaliti klinca. tata ga je nosio pred kraj na onom najstrmijem dijelu. nakon nje sad sve može.
uspon na glavicu je kratak, ali strm uz improvizirane stepenice. isplati se otići jer osim dobre klope u domu treba posjetiti veternicu. klincima je to doživljaj. samo treba voditi računa kada se otvara za posjetitelje radi šišmiševa i njihovog zimskog sna.
kak je napokon stiglo lijepo vrijeme opet razmišljamo o planinarenju, al nikak da se pokrenemo. ili neke obaveze ili baš taj dan šugavo vrijeme.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 20:09   #24
na glavicu je lijep put od zelene magistrale.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 21:14   #25
I mi bili na glavici, baš je super. Veternicu ostavili za drugi put, negdje u travnju se otvara valjda.
Uglavnom 6 godina smo u gajnicama, i prvi put sad bili

gargamiša, bikčevićevu? pa kolko ti je star klinac? meni je ta staza zakon, ali ne znam jel bi je i ja izdržala u trenutnoj kondiciji, a kamoli moj 5ogodišnjak. svaka čast
Dolores O is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 22:16   #26
Jooooj, onaj zadnji dio pred Puntijarku je bas kap koja moze preliti casu

Mene zanima je li tko bio na Samoborskom gorju I koliko je teze nego Sljeme?
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 23:01   #27
Quote:
Dolores O'Riordan kaže: Pogledaj post
gargamiša, bikčevićevu? pa kolko ti je star klinac? meni je ta staza zakon, ali ne znam jel bi je i ja izdržala u trenutnoj kondiciji, a kamoli moj 5ogodišnjak. svaka čast
išli smo prije godinu dana. znači imao je 5 i pol. super je to odradio i jako mu se svidjelo. i sad nikako da opet krenemo.

Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Jooooj, onaj zadnji dio pred Puntijarku je bas kap koja moze preliti casu
da, upravo taj.

Quote:
Mene zanima je li tko bio na Samoborskom gorju I koliko je teze nego Sljeme?
ja sam bila davnih i pradavnih dana. ovih zadnjih se slabo sjećam, a davnih dana je bila terenska i pitaj boga gdje su nas sve vodili tak da ti zapravo i nisam od pomoći. vjerujem da ti težina kao i svugdje ovisi o samoj stazi. ak ćeš ići na japetić javi se.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 11:28   #28
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Jooooj, onaj zadnji dio pred Puntijarku je bas kap koja moze preliti casu

Mene zanima je li tko bio na Samoborskom gorju I koliko je teze nego Sljeme?
Mi dosta planinarimo po Samoborskom. S klincima do Oštrca (dom ispod Oštrca ima super juhu s griz knedlama :-) iz mjesta Prekrižje, do Japetića od Šoićeve kuće, do Plešivice iz Poljanica. Lijepi vidici. Ima par strmih dijelova, ali nisu duge staze. Ne može se reći je li teže/lakše od Sljemena, ali po meni je puno pitomije za klince baš zbog tih čestih čistina, lijepih vidika i nisu gužvetine što mene dosta odbija od Sljemena u zadnje vrijeme. Ovdje dolaze stvarno pravi planinari, zaljubljenici u prirodu, a ne kao na Sljemenu gdje je pola njih/ako ne i više došlo do nekog doma s autom ili busom.
Po meni nije za djecu ispod 4-5 godina, ako nemate ruksak nosiljku.

Također, zanimljivo je doći do doma na Okiću, pa otići do vrha (to je kratko) gdje je Okićka tvrđava, ali za okretnije se može ići i po stijenama - Dragojla i Žoharov put - tu su sajle, pa je preporučljivo da se djeca navezuju i imaju kacige. Sreli smo par puta roditelje s djecom po tim stjenama, pa smo ih mi "spašavali" s užetima. Malo su se preračunali. Također, znali smo sresti i poskoke.

Zadnje uređivanje Cepin40 : 24.03.2017. at 11:40.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 11:53   #29
Ja nemam nista protiv ljudi koji dolaze autima, neka ih, a I Sljeme u biti nije neko planinarenje, bar ove staze koje smo isli. To su u biti laganice spram planina koje ljudi s djecom osvajaju.

Nas ce klinac uskoro 4 I jako me zanima Samoborsko,ali bez sajli, uzadi I kaciga, dakle pjesacke planinarske rute, o ovom prvom malo znam I ne bih se upustala bez edukacije.

Hvala ti na informacijama, mozda se odlucimo na Japetic onda ako nas izda ekipa za Puntijarku.

Imas li jos savjeta?

Kako je oznaceno? Ima li izvora? Koliko traje uspon otprilike? Ima li nekih opasnijih dijelova? Koliko su siroke staze?
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 12:32   #30
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Ja nemam nista protiv ljudi koji dolaze autima, neka ih, a I Sljeme u biti nije neko planinarenje, bar ove staze koje smo isli. To su u biti laganice spram planina koje ljudi s djecom osvajaju.

Nas ce klinac uskoro 4 I jako me zanima Samoborsko,ali bez sajli, uzadi I kaciga, dakle pjesacke planinarske rute, o ovom prvom malo znam I ne bih se upustala bez edukacije.

Hvala ti na informacijama, mozda se odlucimo na Japetic onda ako nas izda ekipa za Puntijarku.

Imas li jos savjeta?

Kako je oznaceno? Ima li izvora? Koliko traje uspon otprilike? Ima li nekih opasnijih dijelova? Koliko su siroke staze?
Nije opasno. Staze su sire nego na sljemenu. Dobro je markirano. Dijelovi kroz sumu su kraci, ali ponegdje i dosta strmi. Recimo, do Japetića ima jedan jaaako strmi dio, ali traje samo par minuta, ali je savladiv s obzirom da je riječ o širokoj šumi. Nije opasno. Odmoriš se na stablu. :-)

Vremenske razdaljine mi je teško procijeniti s obzirom da ovisi koliko nas ide, idu li ili ne idu djeca,... Ali sve te spomenute staze u jednom smjeru nisu trajale duže od 2h s djecom, dakle sa sporim hodanjem, stajanjem, užinanjem. nema izvora, pa treba ponijeti vodu.
Ima dosta informacija na netu o pristupima
npr.
http://www.park-zumberak.hr/destinacije/japetic.html
http://planinarenje.hr/kt/gorja/hrva...-kuca-japetic/
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 13:18   #31
Lako za uzbrdo po strmom, meni je veci problem nizbrdo
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 13:54   #32
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Lako za uzbrdo po strmom, meni je veci problem nizbrdo
Zato su super planinarski štapovi. :-) Svakako ih preporučujem svima koji ih nemaju. A osim što olakšavaju, štite i koljena,...
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 19:10   #33
Uff meni je misterij kako natjerate djecu na pjesacenje.
Mislim, blago vam se.
Ova nasa pocne tuliti nakon 1km po ravnom. Napunila 6.
Maksimalno je prehodala 2km po gradu. Ja obozavam "planinariti" ali s njom u kombinaciji to jednostavno nije moguce



Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 22:02   #34
Sto su stariji to je teze ali im treba naci zanimaciju. Mi im objasnjavamo razne stvari, markacije, trazimo gljive, gledamo cvijece, biramo kojim cemo putem kao u dora istrazuje i slicnim crticima, gledamo dalekozorom,... Uglavnom, definitivno ih treba cijelo vrijeme zabavljati, istrazivati,utrkivati se,....a da ne kazem kako im apetit poraste u prirodi. I nema izbirljivosti. Onima koji kazu da im djeca nece jesti kazem da odu u sumu.😄
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 22:35   #35
mojem je fora sama ideja planinarenja, pa za sad nije bilo nikakvih problema iako se nemremo baš pohvaliti nekim većim brojem odlazaka u brda.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 09:01   #36
mda, definitivno treba povesti čopor djece, odnosno više od 1. ili u društvu prijatelja, onda se oni dobro zabavljaju.

kad smo u troje onda je to djetetu bvzv.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 09:24   #37
nismo isli na puno mjesta ali nema problem s pjesacenjem. jednom je cvilila ali opravdano, i mi smo se na kraju okrenuli i vratili, krenuli smo prema onom slapu sopot u 7. mjesecu.
put uopce nije kroz.sumu, nema hlada na 70% puta, crkli smo. i nike cvilila da joj se neda nego da joj je vruce tamo samo po zimini rano proljece treba ici
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 11:26   #38
Nije tipicno planinarenje ali je setnja po sumi, a ima i uzbrdo,nizbrdo, potok, a i edukativno je - Spomen-park Dotršćina. Mirno je a opet nije pusto. Svako malo prodje netko i na konju, ima setaca pasa.
Za one koji ne znaju to je suma izmedju Maksimira i Medvednice
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 15:13   #39
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
nismo isli na puno mjesta ali nema problem s pjesacenjem. jednom je cvilila ali opravdano, i mi smo se na kraju okrenuli i vratili, krenuli smo prema onom slapu sopot u 7. mjesecu.
put uopce nije kroz.sumu, nema hlada na 70% puta, crkli smo. i nike cvilila da joj se neda nego da joj je vruce tamo samo po zimini rano proljece treba ici
Moja je do tamo (i natrag, nosila sam ju zadnjih 15-20 min) prehodala s 2 god

Nismo znali da ima sat i pol hoda u jednom smjeru. Mi smo cvilili dok nas nije gledala

Ali moja je navikla hodati od malih nogu
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 19:41   #40
Katjes, moj stariji je cvilio nekoliko puta, a i ja sam

Danas smo isli na Risnjak, jeli pa na Graficar, na putu do Graficara trebalo ga je animirati (8).

Njemu je motivacija pozdravljanje pa kad ljudi nesto kazu, pohvale njega I brata, pomazi nekog psa, skuzi gljivu koju zna (ja ih ne znam uopce), stanemo kad se umori pa odmorimo malo. Nekad pokemone trazi

Ako nekomu bude trebalo, slikala sam dijelove staza.

Apetit... maleni se bas veseli rucanju u domu, stariji je kao ja, ne moze previse bez obzira na napor, ali pohani batak ne odbija.

Danas je bilo bas prometno gore,Graficar prepun, Risnjak taman za gustanje, srecemo poznate ljude stalno. Sve vise ljudi se penje, bas mi je to milo.

Moram uloziti u stapove I laganiju planinarsku obucu definitivno.

Preporuke su dobrodosle.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:39.