Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2017., 09:50   #61
Jesam li pohvalila nas vrtic po pitanju ove teme? Imamo planinarsku sekciju u sklopu vrtica, pa idu tete planinarske svako toliko na izlete s klincima Danas idu na Risnjak, obici ce Lesku, malo se verat po adrenalinskom parkicu (odlican je, taman za predskolce!), rucat pa nazad doma. I imat ce vodice iz NP da im fino sve objasne
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 10:40   #62
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Danas prosli Bikcevicevu pa do vrha kraj Gospe Snijezne, dusa mi je umorna.

Staza je krcata I na nekim dijelovima dosta skliska bila, s malcem koji se dio nosio 2,5 sata, uz stajanja.

U podnozju je stalno cirkulacija pa ima I parkinga Iako dosad jos nisam vidjela toliko planinara.

Nosite presvlaku jer zna gadno zapuhati, pogotovo na otvorenim dijelovima od Puntijarke prema drugim domovima.

Do tunela ne vozi tramvaj, nego bus, trasa se valjda popravlja.

Riumanka, koju nosiljku? Leđnu planinarsku? Zao mi je sto nismo uopce za tim posegnuli nikad, danas gledam bas kako idu roditelji s tim divotama, mala djecica krme unutra ili zivahno gledaju, bas krasan prizor. Da sam bila pametnija, odavno bih isla po brdima, a ne cekala neke kao godine, da malo porastu.

Da planinarsku nosiljku, nisu baš jeftine ali se isplati uložiti u njih... doduše moja je krmila samo zadnjih 15 minuta, svejedno je dobro prošlo, sviđa joj se nadzirati s visoka
riumanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 10:43   #63
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Jesam li pohvalila nas vrtic po pitanju ove teme? Imamo planinarsku sekciju u sklopu vrtica, pa idu tete planinarske svako toliko na izlete s klincima Danas idu na Risnjak, obici ce Lesku, malo se verat po adrenalinskom parkicu (odlican je, taman za predskolce!), rucat pa nazad doma. I imat ce vodice iz NP da im fino sve objasne
toga ima u vrtićima?! koji je to vrtić? uopće ne sumnjam da je neki najviše moguće udaljen od nas...
riumanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 10:58   #64
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Jesam li pohvalila nas vrtic po pitanju ove teme? Imamo planinarsku sekciju u sklopu vrtica, pa idu tete planinarske svako toliko na izlete s klincima Danas idu na Risnjak, obici ce Lesku, malo se verat po adrenalinskom parkicu (odlican je, taman za predskolce!), rucat pa nazad doma. I imat ce vodice iz NP da im fino sve objasne
Presuper Lei
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 11:41   #65
Mi smo se jučer prvi put odvažili na planinarenje. Išli smo u PP Papuk, na Jankovac, s klincima od 7 i 5 godina,a najmanja od 15 mjeseci je bila u nosiljci. Malo na meni, malo na mužu . Prošli smo najkraću stazu-Grofovu poučnu stazu, 2,3 km i trebalo nam je oko 2h http://pp-papuk.hr/organiziraj-posjet/ . Klinci stvarno imaju kondicije, jer šetamo svakodnevno i baš sam ponosna na njih kako su sve prehodali
Idući put krećemo na teže staze
marija_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 11:49   #66
Na Medvednici je mišja groznica uzela maha, pa svakako budite oprezniji.

http://www.vecernji.hr/zdravlje/lije...oznica-1162096
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 12:03   #67
Joj super, moji su jucer bili, sad cu biti u brizi. Mm stalno ide solo s njima (2 g. imaju). Ne dodju do planinarskog doma vec malo hodaju i igraju se i njima je to super. Mm je treker i planinar pa ih uci odmalena

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 12:23   #68
Quote:
dixx kaže: Pogledaj post
Joj super, moji su jucer bili, sad cu biti u brizi. Mm stalno ide solo s njima (2 g. imaju). Ne dodju do planinarskog doma vec malo hodaju i igraju se i njima je to super. Mm je treker i planinar pa ih uci odmalena

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Da. Bolje je sada izbjegavati jer pogotovo maleni sve diraju, istražuju.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 12:28   #69
Da, ma oni stave i ruke u usta i to sve.. Ali kad onda ici ako ne sad, sad je najljepsi period..

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
__________________
Life is what happens when you're making other plans

Zadnje uređivanje dixx : 10.04.2017. at 12:40.
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 12:39   #70
Quote:
dixx kaže: Pogledaj post
Da, ma oni stave i ruke ubista i to sve.. Ali kad onda ici ako ne sad, sad je najljepsi period..

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
A znam. Mi smo se sada orijentirali na samoborsko gorje.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 13:32   #71
Quote:
riumanka kaže: Pogledaj post
toga ima u vrtićima?! koji je to vrtić? uopće ne sumnjam da je neki najviše moguće udaljen od nas...
Pocelo je u PPO Turnic pa se ove godine prosirilo i na PPO Krnjevo. Mozda jos koji, ali ne znam tocno. Al mozda u buducnosti prosire jos, jer im je to projekt unutar kuce pa ga guraju kao nesto sto je dobro i korisno. Samo treba imat teta koje su spremne bavit se time

Apropo planinarskog ruksaka - moj je svojeg obozavao. Prosli smo hrpetinu toga i bas se puno naplaninarili s njim u toj varijanti. Negdje sa 4 godine je postao pretezak za nosit, i sad smo malo ograniceni jer moramo birati staze i terene i duzinu koja njemu pase. Ovako s ruksakom smo mogli bilo gdje i na koliko god dugo, on si je imao svoj jastucic i fino bi si odspavao.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 14:32   #72
ništa bez teta i njihove volje... trenutno smo na nona servisu, dok krenemo u vrtić možda koja nabrijana dođe i na istok grada

uopće ne sumnjam da će vaš malac brzo doći do vaše kondicije, to ionako sve proleti
riumanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 15:13   #73
Quote:
riumanka kaže: Pogledaj post
uopće ne sumnjam da će vaš malac brzo doći do vaše kondicije, to ionako sve proleti
Ma on je sad sa 6 vec bolji od mene. Ide ko divokoza, nisu mu nije ni prestrmo nit ga je strah veranja. Njih dvojica idu ispred, a ja ko parna lokomotiva za njima. Pretprosle godine kad smo isli od izvora Kupe nazad prema autu (a taj dio je totalno strm) mi je vikao "ajmo stari puzevi" to nam je sad postala interna fora, bas je dobro provalio

Kad smo vec kod Kupe.... evo ideja za izlet:

Prije godinu-dvije se uredio dio koji ide uz samu Kupu i bas je krasno, prekrasna priroda. Sve je skoro pa ravno i siroko, uredjena je i kuca negdje na sredini puta koja ima manji edukativni postav (zove se "Rodna kuca rijeke Kupe").

E sad jedino problematicno u cijeloj prici sto je pristup do tamo zbilja nezgodan. "Normalna" varijanta koja je postojala i od prije je iz sela Razloge (tamo je i info kucica od NP Risnjak i tamo se placa ulaznica). Od tamo se vrlo vrlo strmo spusta staza prema izvoru. Ovaj novi dio ide drugim putem, od slovenske granice pa uzvodno. Nisam ni sama sigurna do kuda se moze i kako probiti autom, malo mi je to ostalo neistrazeno. Ako se ide pjeske od bas asfaltirane ceste onda je to puno predugacko za klince. Tu ima vise informacija: http://np-risnjak.hr/posjecivanje/mo...obilaska/kupa/

Mi smo imali ovakvu rutu, malo blesava ali u nasem je stilu Ostavili smo auto kod info kucice u Razlogama. Skinuli bicikle s krova (mali je tad jos stao u sjedalicu) i biciklama asfaltiranom cestom se spustili jedno pola puta prema sloveniji. Ta cesta je sluzbeno zatvorena za promet i ne bi se smjelo po njon prolaziti, a i nema mjesta bas za zaparkirat aute. Al se zato bicikle mogu Pa smo onda na skretanju za Kupare bicikle ostavili zavezane u sumi, spustili se do Kupe, presli mostic i onda se uzvodno krenuli vracat do izvora. Od izvora smo se popeli nazad u Razloge (njih dvoje brzo, ja ko stari puz ), sjeli smo u auto i otisli po bicikle

Do tog dijela se zapravo lakse dodje kroz Sloveniju, od Broda na Kupi (sa hr strane ne postoji cesta), ali treba imati osobne/putovnice

Mozda jednom u buducnosti srede tamo kakav izletnicki vlakic koji bi taj dio puta po cesti ljude prevozio kao na Plitvicama (nije bas nesto ni lijep ni ugodan za hodanje, isto je dosta strmo)
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 17:20   #74
oooo pa znam ja kakav je taj put za hodanje, odtabanala sam ga
kao nećemo natrag istim putem ajmo po cesti pa ćemo skratiti povratak... ufff nikad kraja
ali vrijedi se spuštati do izvora bez obzira na povratak, lijepa turica
riumanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 18:44   #75
Planinarenje s djecom

Prijavljujem krasnu stazu za klince, za one koji se nadju u Istri. Iz starog grada u Labinu, malo dalje od vidikovca krece staza koja se spusta u Rabac. Otprilike 3.5 km, suma, potocici, slapovi, stazice, trenutno je sve krcato ciklama Cca sat vremena. Iz Rapca za one koji ne zele pjeske uzbrdo vozi i bus nazad u Labin

Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 09:55   #76
To je Sentonina staza i stvarno je krasna... u Labinu imaju i Sentoninu tortu... jednako je krasna
riumanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 10:05   #77
Da
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 09:54   #78
A jucer sam bas bila u Labinu al nismo imali vremena ionako

Predivan gradic
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 10:23   #79
Mi smo za vikend bili na Glavici. Prvo "planinarenje s malom". Nismo baš aktivni, znam, ali popravit ćemo se .
Sad treba vidjeti gdje je sljedeće prikladno mjesto, Kraljičin zdenac mi se čini malo previše za nju...
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 12:58   #80
Quote:
svasta_nesto kaže: Pogledaj post
Mi smo za vikend bili na Glavici. Prvo "planinarenje s malom". Nismo baš aktivni, znam, ali popravit ćemo se .
Sad treba vidjeti gdje je sljedeće prikladno mjesto, Kraljičin zdenac mi se čini malo previše za nju...
Mi smo nedavno isli na Kraljicin zdenac sa malom od 5g, i mladjom od 1.5 u nosiljci. Svugdje po netu pise da je staza savrsena za klince, ali meni se bas i nije svidjela... Ima jedan mali dio gdje je dosta uska i stvara se guzva pa mi nije bilo svejedno dok je starija skakutala sama. A ima i dosta velik dio gdje su stepenice koje su full visoke pa smo kolektivno umrli do gore, pogotovo mm koji je tada nosio mladju Hodali smo malo vise od 1h do restaca, a nismo od onih koji stalno planinare i nismo u kondiciji, nitko od nas

Na kraju smo dosli do gore a restoran je bio zatvoren (carina ga je zatvorila ) pa smo ostali gladni - nismo se sjetili da postoji jos jedan restac malo dalje.

Zakljucak: trazim novu stazu Da bude cca jednako duga ali bolja za klince...
Rea Reana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:16.