Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2017., 20:04   #1
Tortura bukom u Hrvatskoj

Pozdrav

Nedavno sam nakon dugo vremena bio ponovo u kinu. Otišli smo pogledati jedan dječji film u cinestaru ali zvuk je bio toliko glasan da smo morali izaći nakon par minuta. Koliki je to šok za djecu možemo samo pretpostaviti. Naravno uz to ide i oštećenje sluha, neprekidno zujanje u ušima itd. Kako tome stati na kraj. Pa vrlo jednostavno. Zakonom. Zakon koji ograničava buku u restoranima i kafićima već postoji. Zašto se on ne odnosi i na kino dvorane.
Osim toga, glazba u diskotekama, koncerti, događanja u shopping centrima, sve to zna biti toliko glasno da se pretvara u torturu a ne uživanje. Struka je već davno rekla koliko je sve to štetno po zdravlje. Sad je samo potrebno da naši banana političari prenesu to u zakon. Dakle ljudi, lobirajte, govorite o tome, pišite...

Hvala
novelus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 21:23   #2
Ne znam kaj ste gledali i kad, ali mi smo bili u Cinestaru na matineji prije dva tjedna, gledali smo Strumfove. Mogu cak reci da je bilo skoro pa pretiho. Pojacali su malo ako je bila neka akcija, ali ne previse. Dok su bili dijalozi, uopce nije bilo glasno.
Meni inace smeta buka u kinu, ali ovo je bilo super.

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 22:33   #3
ja radi toga razloga ne idem u kino, jer mi je tamo zvuk očajno glasan
a da se razumijemo, ja ne da pričam glasno nego urlam, veli moja mama da se mi svi u familiji "razgovaramo glasno kako se drugi svađaju"
dijete još nisam vodila, niti ne planiram tako skoro

meni još smeta glasna muzika u dućanima, ne znam zašto to tako mora biti. jednom prilikom sam u bipi pitala prodavačicu zašto im je tako glasno i rekla im je da imaju takvu naredbu. a doslovno smo se derale jedna na drugu a stajale smo jedna kraj druge.

niti ja to ne razumijem baš, ali vidim da je drugim ljudima ok
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 00:10   #4
Cinestar na matinejama zbilja ima vrlo, vrlo stisan zvuk. Ni slicno onome kao sto je navecer za odrasle. A pogotovo ne slicno kad se odabere jos neka nabrijana dvorana koja ima jos i nabrijan zvuk
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 13:05   #5
Nikud bez vate ili ćepića za uši
Buka je za mene prava patnja
Zivim u Centru gdje svako malo dizu bine za koncerte i razne dogadjaje i sve je to pretjerano glasno.
Jedne subote sam dosla u Maksimir kad tamo utrku za bebe i malu djecu najavljuju i vode ozvuceno na najjace, svaki cas reklamiraju sponzore .. od mira a kamoli maxi mira N i s t a!
Dođeš na Jarun da se isplivas i gustas prirodno okruzenje no opet neki vazni sponzori i vazni bucni fitnessi
Mama, upomoc!
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 13:26   #6
Na Velebitu i u Lici vam je jako jeftina zemlja
Mira koliko hoces
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 13:29   #7
Pa evo sad će sponzori u Liku,samo da skuže da je jeftina zemlja.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 00:44   #8
Quote:
novelus kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Nedavno sam nakon dugo vremena bio ponovo u kinu. Otišli smo pogledati jedan dječji film u cinestaru ali zvuk je bio toliko glasan da smo morali izaći nakon par minuta. Koliki je to šok za djecu možemo samo pretpostaviti. Naravno uz to ide i oštećenje sluha, neprekidno zujanje u ušima itd. Kako tome stati na kraj. Pa vrlo jednostavno. Zakonom. Zakon koji ograničava buku u restoranima i kafićima već postoji. Zašto se on ne odnosi i na kino dvorane.
Osim toga, glazba u diskotekama, koncerti, događanja u shopping centrima, sve to zna biti toliko glasno da se pretvara u torturu a ne uživanje. Struka je već davno rekla koliko je sve to štetno po zdravlje. Sad je samo potrebno da naši banana političari prenesu to u zakon. Dakle ljudi, lobirajte, govorite o tome, pišite...

Hvala
najveca buka je u skoli.
mislim da postoji hrpa pravilnika i zakona koji ju reguliraju, al je opet bucno.
trebalo bi smanjit broj djece.
doduse, radi se aktivno na tome, samo treba biti strpljiv jos par godina.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 09:50   #9
Nisam nikad u kinu pomislila da je prebučno. (Možda zato što sam navikla na školsku buku ) Idemo danas na Lego Ninjago pa ću obratiti pažnju.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 10:55   #10
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
Nisam nikad u kinu pomislila da je prebučno. (Možda zato što sam navikla na školsku buku ) Idemo danas na Lego Ninjago pa ću obratiti pažnju.
do skolske buke je

niti ja nisam pomislila, cak mislim da nije dovoljno bucno obzirom da cujem suskanje i zvakanje jedaca kokica ljudi oko sebe.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 11:24   #11
Quote:
novelus kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Nedavno sam nakon dugo vremena bio ponovo u kinu. Otišli smo pogledati jedan dječji film u cinestaru ali zvuk je bio toliko glasan da smo morali izaći nakon par minuta. Koliki je to šok za djecu možemo samo pretpostaviti. Naravno uz to ide i oštećenje sluha, neprekidno zujanje u ušima itd. Kako tome stati na kraj. Pa vrlo jednostavno. Zakonom. Zakon koji ograničava buku u restoranima i kafićima već postoji. Zašto se on ne odnosi i na kino dvorane.
Osim toga, glazba u diskotekama, koncerti, događanja u shopping centrima, sve to zna biti toliko glasno da se pretvara u torturu a ne uživanje. Struka je već davno rekla koliko je sve to štetno po zdravlje. Sad je samo potrebno da naši banana političari prenesu to u zakon. Dakle ljudi, lobirajte, govorite o tome, pišite...

Hvala
Znaš kako je prekrasno živjeti blizu Galleryja, tog mondenog sastajališta idiota i kvaziselebritija?

Prekrasno je!

Srećom ga malo-malo zatvore.

Buka koja ti čini da poskakuje voda u čaši na stolu cijelu noć, prajsles.

Svaki put kad prođem kraj njega, poželim da ga noću netko sruši do temelja.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:37.