Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2017., 13:36   #21
Quote:
pink panthera kaže: Pogledaj post


I da, loša si teta i loša sestra. Naravno, to je tvoje pravo jer nema tog zakona koji bi te obvezao na provođenje vremena s nećakinjom, ali onako s ljudske strane jako mi je ružno to što pišeš.
A budući da spominješ kako brata jako voliš i puno ti je u životu pomogao, razmisli kako iskazuješ svoju ljubav prema njemu.
Daj te ljudi ne pišite ovakve stvari. Žena jednostavno nije tip koji provođenje vrijeme sa djecom voli i želi. I šta sad, prisilno da to radi? Pa to bi dijete osjetilo iz aviona....
Neki ljudi nemaju afiniteta, želja niti potreba provoditi vrijeme sa malo djecom (isto kako ih neki ne žele ni imati). To ih ne čini lošim osobama. Autorica sad ne želi djecu, ne zanimaju je, puno radi, ima malo slobodnog vremena i nema želja ni afiniteta bejbisitati. Vrijeme je da se brat sa time pomiri.
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*

Zadnje uređivanje ChienSaintHuber : 21.04.2017. at 13:51.
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 13:43   #22
Jesam li ja možda negdje napisala da je ona loša osoba?

Ako ne želi uopće provoditi vrijeme sa svojom nećakinjom, kakva je onda teta? Dobra?

Ako piše da brata jaaaako voli i puno joj je pomogao u životu, a ona ne može za njega odvojiti par sati mjesečno, kakva je onda sestra? Dobra?

Možda je mimo toga super draga i plemenita osoba, ali da, prema ovome što piše loša je teta svojoj nećakinji i sestra svome bratu.

Ne voli provoditi vrijeme s djecom, ok, ali može li koji put ipak stisnuti zube i učiniti bratu uslugu?
pink panthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 13:47   #23
Najjači su mi ovi komentari da bi ona "trebala". Da naravno, trebala bi biti na usluzi nekome tko je htio obavezu ali bi se svako toliko oslobodio nje pa makar na tren uz izliku neke druge obaveze. O tome se razmišlja prije pravljenja dece.

Nije si ona rodila nećakinju, da je htjela djecu imala bi je. A onaj koji pravi djecu s očekivanjima da će mu sestra/brat/rodbina uskočit, promašio je fubal, djecu ako radiš onda si i preuzmi obavezu da ih čuvaš, a ne očekivat da će netko uskočiti kad tebi zatreba i naravno ljutit se jer oni ne žele/ne mogu. I na kraju možda i kad bi počela čuvat malu, to bi vjerojatno išlo na sve češće i češće. Ma podržavam autoricu u svakom slučaju

To je kao da si ja sama zadam obavezu tipa upišem neki tečaj i očekujem da me svi puste na miru kad imam ispite jer, eto, to očekujem od njih. Pa imaju ljudi i svoje živote, ne vrti se sve oko mene i mojih očekivanja
__________________
"I've suffered a great many catastrophes in my life. Most of them never happened." - Mark Twain
Biti svjestan bez svjesnosti je spavati.
satisamba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 13:48   #24
Quote:
pink panthera kaže: Pogledaj post
Jesam li ja možda negdje napisala da je ona loša osoba?

Ako ne želi uopće provoditi vrijeme sa svojom nećakinjom, kakva je onda teta? Dobra?

Ako piše da brata jaaaako voli i puno joj je pomogao u životu, a ona ne može za njega odvojiti par sati mjesečno, kakva je onda sestra? Dobra?

Možda je mimo toga super draga i plemenita osoba, ali da, prema ovome što piše loša je teta svojoj nećakinji i sestra svome bratu.

Ne voli provoditi vrijeme s djecom, ok, ali može li koji put ipak stisnuti zube i učiniti bratu uslugu?
Kako si zaključila da je u pitanju par sati mjsc? I drugo pitanje "stisnuti zube" - zar ne misliš da dijete ne bi osjetilo tu vibru kad je kod nekoga tko bi rado nešto drugo radio a ne provodio vrijeme sa tim djetetom?
Ujedno ovdje se postavlja pitanje očekivanja, tuđih očekivanja što bi ona trebala raditi....
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 13:49   #25
Quote:
satisamba kaže: Pogledaj post
trebala bi biti na usluzi nekome tko je htio obavezu ali bi se svako toliko oslobodio nje pa makar na tren uz izliku obaveze. O tome se razmišlja prije pravljenja dece.
Blaženi forum a sad ajmo na temu o tome da djeci nije mjesto u trgovačkim centrima i da bi ih dobri roditelji nekome ostavili na tih sat dva a ne vukli ih sobom u gužvu
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 13:54   #26
ne razumijem ove natpise da bi ona trebala čuvati bratovo dijete i da je to neki uvjet dobrih odnosa.....ja isto nisam tip za djecu i ne pada mi na pamet čuvati ičiju djecu niti s njima provoditi vrijeme, što ne umanjuje činjenicu da volim i želim provoditi vrijeme s djetetovim roditeljima....isto ne razumijem ove koji se ljute na roditelje jer oni ne žele čuvati unuke....pa valjda djecu radite sebi, a ne užoj i široj rodini....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 13:58   #27
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Ovdje neki očito ni ne znaju kak izgleda kupovina sa malim djetetom.
Od bacanja jer ne dobije kaj hoće do diranja sveg živog po policama...
Mi smo to riješili da jedno od nas ostaje s djecom,a drugi obavlja kupnju.
Ne preseravamo se,nego nemamo kam s djecom.
I voljeli bi bit sami.Al će to očito pričekat još godina...

Zato sam i napisala da mi je glupo da njen brat forsa neka druženja.
Ja to ne radim.Ako ne žele provodit vrijeme sa unucima i pomoć/uskočit kad treba ni nemoraju.
Stvarno ne moraju na silu.
Ali opet ponavljam,prvenstveno autorici,da nemam lijepo mišljenje o njima zbog tog.
Pa ako ne želi da joj brat ima loše mišljenje o njoj,mogla bi tu i tam uskočit i nać vremena za nećakinju.


Ne mora.Mora se jedino umrjet.
Ali ako želi da ostanu u dobrim odnosima bi trebala.
ma nemoj?
a kaj si onda imala djecu?



ljudi dragi kaj vama nije jasno da su oni vaša briga i da nitko nije dužan uskakati kad vama paše?
boldano EPIC.stvarno.
__________________
stop hissing in my ear
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 13:59   #28
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Kako si zaključila da je u pitanju par sati mjsc? I drugo pitanje "stisnuti zube" - zar ne misliš da dijete ne bi osjetilo tu vibru kad je kod nekoga tko bi rado nešto drugo radio a ne provodio vrijeme sa tim djetetom?
Ujedno ovdje se postavlja pitanje očekivanja, tuđih očekivanja što bi ona trebala raditi....
Pa je li sama napisala da malu jako rijetko viđa? Da ju je brat jedan vikend zamolio da je pričuva? Ne znam, iz napisanog nisam baš zaključila da joj uvaljuju malu svaki drugi dan niti mislim da bi trebali.

I daj molim te s tim vibrama, nije baš nuklearna fizika na dva sata zabaviti malo dijete, odvesti je u park da skače po toboganu i sl. Nisu potrebni izljevi ljubavi niti ne znam kakve pozitivne vibracije da bi se na par sati pričuvalo dijete.

A što se tiče tuđih očekivanja, ne treba ona ništa raditi... Nitko od nas ne treba raditi ništa za druge. Ali za voljene osobe, prijatelje i obitelj ponekad bismo možda mogli napraviti nešto lijepo, zamisli, čak i bez da nas to traže. S obzirom da spominje kako joj je brat puno pomogao u životu i jako voli njega i njegovu ženu, jel...
pink panthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 14:02   #29
Nisi nuzno loša teta. Samo se ne znaš snači s klincima.
Mozda ti dođe u jednom perijodu da više vremena skupa provedete a mozda i ne.

Ali dva sata tjedno nisu neko vrijeme koje se nemoze provest s malenom da bi olakšala bratu i zeni.
Uzmi kolica i odvedi je u park, gledajte crtić, crtajte, uglavom zabavi je. Nije teško.

Doduše ima osoba kojima ja nikad nebi ostavila djete. Recimo mom bratu, ma ni plišanu ovcu a ne klinca iz razloga jer je nezainteresiran. Nikad ga ni ne trazim to.
Recimo muzevom bratu bi pustila dicu svakako.
Od osobe do osobe je.

Mozda da za početak fino objasniš da ti misliš da si loša teta i pomalo se kreneš viđat s malom kpd njih uz njihov nazor dok se ne opustiš
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 14:04   #30
Quote:
pink panthera kaže: Pogledaj post
I daj molim te s tim vibrama, nije baš nuklearna fizika na dva sata zabaviti malo dijete, odvesti je u park da skače po toboganu i sl. Nisu potrebni izljevi ljubavi niti ne znam kakve pozitivne vibracije da bi se na par sati pričuvalo dijete...
Očito si ne možeš ni zamisliti kako izgleda kad ti netko uvali da radiš nešto što ne želiš... sigurno sa osmjehom na licu i lagana koraka to obavljaš
Jer iz mog ugla (koja nemam djecu jer ih ne želim i isto tako apsolutno nemam afiniteta prema bejbisitanju djece i imam 100 boljih načina kako provesti svoje slobodno vrijeme) itekako se osjeti kad nešto radiš jer moraš, jer se to od tebe očekuje a ne želiš, preko kurca - pogotovo ako se od tebe očekuje na redovnoj bazi....
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 14:16   #31
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
ma nemoj?
a kaj si onda imala djecu?



ljudi dragi kaj vama nije jasno da su oni vaša briga i da nitko nije dužan uskakati kad vama paše?
boldano EPIC.stvarno.
Pa rekla sam da ih nitko ne čuva i da od nikog to ne tražim.Ni nisam nikad.
Ne znaš čitat il kaj?
Da mi je glup postupak brata koji je banuo i forsa druženje.
Al da je normalno da bake/dede/tete nikad nemaju želju provest vrijeme sa tom djecom-e pa nije!

Svako ima pravo radit kaj hoće.Živjet kak hoće.
Ne viđat rodbinu ako mu se ne da.
Ali poslije nek se ne čudi kad mu se sprdne da se želi vidjet il da treba nekaj.
Kužiš?
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 14:20   #32
Pa ako sam odlučila dragoj osobi učiniti uslugu, sigurno to ne radim nadurena i neraspoložena, nisam tinejdžer pa se tako ni ne ponašam.

Nekad unatoč tome što mi je tlaka učinim uslugu nekome, pa onda netko učini uslugu meni iako mu se možda ne da u tom trenutku, ali voli me i želi napraviti nešto lijepo za mene
pink panthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 14:21   #33
Quote:
pink panthera kaže: Pogledaj post
Pa ako sam odlučila dragoj osobi učiniti uslugu, sigurno to ne radim nadurena i neraspoložena, nisam tinejdžer pa se tako ni ne ponašam.

Nekad unatoč tome što mi je tlaka učinim uslugu nekome, pa onda netko učini uslugu meni iako mu se možda ne da u tom trenutku, ali voli me i želi napraviti nešto lijepo za mene
Naglasak na nekad
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 14:27   #34
Pa da, nekad. Ne želim ni ja da me netko iskorištava niti ja imam namjeru ikoga iskorištavati. Koliko sam shvatila autoricu, ni nju brat ne gnjavi svaki božji dan da čuva malu nego ponekad. I ako nije u stanju ni to ponekad "odraditi" iz ljubavi prema bratu, onda mi to nije u redu i gotovo. Ljubav i afinitiet prema djeci nema veze s time. (nemam ni ja uopće afiniteta i ljubavi prema vožnji auta ni izlaženju iz kuće po jakoj buri, ali svejedno upravo idem odvesti prijateljicu na aerodrom )
pink panthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 14:32   #35
Quote:
pink panthera kaže: Pogledaj post
Pa da, nekad. Ne želim ni ja da me netko iskorištava niti ja imam namjeru ikoga iskorištavati. Koliko sam shvatila autoricu, ni nju brat ne gnjavi svaki božji dan da čuva malu nego ponekad. I ako nije u stanju ni to ponekad "odraditi" iz ljubavi prema bratu, onda mi to nije u redu i gotovo. Ljubav i afinitiet prema djeci nema veze s time. (nemam ni ja uopće afiniteta i ljubavi prema vožnji auta ni izlaženju iz kuće po jakoj buri, ali svejedno upravo idem odvesti prijateljicu na aerodrom )
A kad bi se očekivalo da voziš frendicu svaki mjsc 3 puta mjsc na aerodrom? Ajmo iskreno nakon par mjsc te "očekivane" vožnje bi ti dopizdilo... Razumiješ razliku između ponekad nekome nešto pomoći i očekivana redovna pomoć (ili u ovom slučaju čuvanje nećakinje) koje se konstanto proteže u dugom vremenskom periodu.
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 14:37   #36
Zašto to misliš?
Ja sam shvatila da ona malu nikako ne viđa pa mislim da bi jednom mjesečno na par sati bilo ok s obzirom na sve navedeno...
A iako joj djeca nisu napeta, možda ipak ima zrnce ljubavi i simpatije prema bratovom djetetu pa ono... Lakše će izdržati to mučenje.
pink panthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 14:39   #37
Pa nigdje nije ni napisala da ju traže čuvanje svaki dan...
I ja opće ne kužim tu neke upise.
Naravno da su moja djeca,moja briga.
Al kaj to znači da ta djeca nemaju ni bake,dede,tete...?
Pa ja imam najljepše uspomene sa svojim djedom.
Kaj nije normalno da ih neko odvede na izlet,sladoled,u park?
Jedno je svakodnevno čuvanje,a drugo su ove stvari.

Nek kaže bratu da se ne osjeća ugodno kad je nasamo sa djetetom.
Da je još mala i da se boji te odgovornosti da joj se nekaj ne dogodi.
I nek ćešće budu svi skupa zajedno.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 14:40   #38
Quote:
pink panthera kaže: Pogledaj post
Zašto to misliš?
Ja sam shvatila da ona malu nikako ne viđa pa mislim da bi jednom mjesečno na par sati bilo ok s obzirom na sve navedeno...
A iako joj djeca nisu napeta, možda ipak ima zrnce ljubavi i simpatije prema bratovom djetetu pa ono... Lakše će izdržati to mučenje.
Isuse jel ti upravo insinuiraš da ona ne voli nećakinju ili da joj je mala antipatična zato jer se ne želi baviti njome na čestoj bazi?
I nije napisalo nikako već rijetko.
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Pa nigdje nije ni napisala da ju traže čuvanje svaki dan...
I ja opće ne kužim tu neke upise.
Naravno da su moja djeca,moja briga.
Al kaj to znači da ta djeca nemaju ni bake,dede,tete...?
Pa ja imam najljepše uspomene sa svojim djedom.
Kaj nije normalno da ih neko odvede na izlet,sladoled,u park?
Jedno je svakodnevno čuvanje,a drugo su ove stvari.

Nek kaže bratu da se ne osjeća ugodno kad je nasamo sa djetetom.
Da je još mala i da se boji te odgovornosti da joj se nekaj ne dogodi.
I nek ćešće budu svi skupa zajedno.
Koliko puta mjsc bi se tvoji roditelji trebali samostalno družiti sa tvojim djetetom da bi to ispunilo tvoja očekivanja? Nije provokacija. Stvarno me zanima. Onako odokativno što bi tebe zadovoljilo?
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 14:51   #39
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Isuse jel ti upravo insinuiraš da ona ne voli nećakinju ili da joj je mala antipatična zato jer se ne želi baviti njome na čestoj bazi?
I nije napisalo nikako već rijetko.
Nisam tako mislila, nego u smislu da se ipak radi o živom biću prema kojem ima nekakve osjećaje pa joj možda to olakša taj omraženi posao provođenja vremena s njom.

I evo još da dodam iz vlastite perspektive, imam dijete i imam brata i sestru. Jako bi me boljelo da ne pokazuju nikakav interes za nju. Eto.
pink panthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 14:57   #40
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post

Koliko puta mjsc bi se tvoji roditelji trebali samostalno družiti sa tvojim djetetom da bi to ispunilo tvoja očekivanja? Nije provokacija. Stvarno me zanima. Onako odokativno što bi tebe zadovoljilo?
Ne trebaju se uopće družit samostalno.Mogu i ja ić.Ili muž.To se odnosi i na njegove...

Bilo bi lijepo bar jednom u mjesec ili 2 mjeseca.
A ne samo kad su rođendani i Božić.
To mi izgleda isforsano i na silu.
Evo samo ne kužim da nekog opće ne zanima kak su im unuke.I da se malo druže s njima.

I opet naglašavam da ih ne tražim nikakvo čuvanje ni pomoć.
Oni traže nas stalno kaj je najgore...
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:07.