Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2018., 11:57   #4401
Quote:
medonaodmoru kaže: Pogledaj post
Zar je toliko propao da je postao kolporter?
Dabogda i ja financijski ''propao'' kao i Kerum i imao bankovni račun kao i on.
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 17.02.2018., 11:58   #4402
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Znači da je netko drugi uredio zapadnu obalu (a što je isto oduvijek bilo u planu kao i karepovac) ti ne bi ima problema s tim.

Aha, onda bi ti rekao da je vjerovatno Kerum potplatio ili nekim interesom pridobio tog gradonačelnika da uredi zapadnu obalu jer to kerumu odgovara.
Opet, potrošio je namjenska sredstva za Karepovac. I drugo, proširenje tog dijela zapadne obale dublje u more nije bilo uvijek u planu, nego je uvedeno da bi se riješili prometni problemi pred Hotelom Marjan, kojemu je vlasnik Kerum.

Ali argumenti nemaju veze, važna je vibra.
nitko drugi is offline  
Old 17.02.2018., 12:11   #4403
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post

Ali argumenti nemaju veze, važna je vibra.
Konačno se slažemo
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 17.02.2018., 12:13   #4404
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Dabogda i ja financijski ''propao'' kao i Kerum i imao bankovni račun kao i on.
Ako mu se budeš vjerno držao uz skute, možda te dopadne nešto.
medonaodmoru is offline  
Old 17.02.2018., 12:47   #4405
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post


Jesil što proučavao epigenetiku?
Nesto jesam, malo sam lamarkisticki nastrojen oko evolucije pa mi je to u tom kontekstu bilo interesantno.
addx is offline  
Old 17.02.2018., 12:51   #4406
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Dabogda i ja financijski ''propao'' kao i Kerum i imao bankovni račun kao i on.
To je divota kapitalizma. Za kapitaliste, naravno. Propadaju im tvrtke, blokirani su računi njihovih tvrtki ali ne i oni. Oni žive na visokoj nozi i dalje, u elitnim četvrtima Londona ili negdje drugdje. I imaju i dalje više novaca nego što bi njihova blagajnica zaradila da je radila tisuću godina.
mravac8 is offline  
Old 17.02.2018., 12:55   #4407
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Nesto jesam, malo sam lamarkisticki nastrojen oko evolucije pa mi je to u tom kontekstu bilo interesantno.
Kako rastrojen?

Nemam ti ja pojma o evoluciji. Imam neke intuicije koje pokušavam prevesti na ljudski jezik. Konkretno, zanima me ona tehnologija koja čeprka po genima i briše traume koje su proživjeli tvoji preci. Je li to fejk?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 17.02.2018., 12:58   #4408
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
To je divota kapitalizma. Za kapitaliste, naravno. Propadaju im tvrtke, blokirani su računi njihovih tvrtki ali ne i oni. Oni žive na visokoj nozi i dalje, u elitnim četvrtima Londona ili negdje drugdje. I imaju i dalje više novaca nego što jbinjihova blagajnica zaradila da je radila tisuću godina.
To se zove privatizacija profita i socijalizacija gubitka. Odnosno, kapitalisti su za kapitalizam kad imaju profit, a za socijalizam kad su u gubitku:
https://deanbaker.net/books/rigged.htm
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 17.02.2018., 13:02   #4409
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
To se zove privatizacija profita i socijalizacija gubitka. Odnosno, kapitalisti su za kapitalizam kad imaju profit, a za socijalizam kad su u gubitku:
https://deanbaker.net/books/rigged.htm
Tko izgubi profit dobije socijalu.

Nego, nećeš vjerovati... neki dan si spomenu knjigu "Vjetrovi rata" i da je to o onom novinaru koji je napisao knjižurinu koju mm nateže već sedamnaesti put.

Pogodi što sam drugo jutro našla u kutiji za razmjenu u knjižnici?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 17.02.2018., 13:14   #4410
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Kako rastrojen?

Nemam ti ja pojma o evoluciji. Imam neke intuicije koje pokušavam prevesti na ljudski jezik. Konkretno, zanima me ona tehnologija koja čeprka po genima i briše traume koje su proživjeli tvoji preci. Je li to fejk?
Mislis ovako nesto http://www.pnas.org/content/112/44/13699?
addx is offline  
Old 17.02.2018., 13:24   #4411
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Valjda. Meni je ovo kao da je pisano na ruskom, i to na ćirilici.

Spominje spermiće, a mene i zanimaju muški preci. Konkretno, pradjed koji je bio u prvom svjetskom. Imam neke jako čudne snove otkako znam za sebe, a i prilično uvrnute triggere koji nemaju nikakve veze sa stvarima koje su mi se dogodile. Ne bih u detalje jer bi to zvučalo jako blesavo, čak i u kontekstu onoga što inače pišem po forumu.

__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 17.02.2018., 13:38   #4412
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Tko izgubi profit dobije socijalu.

Nego, nećeš vjerovati... neki dan si spomenu knjigu "Vjetrovi rata" i da je to o onom novinaru koji je napisao knjižurinu koju mm nateže već sedamnaesti put.

Pogodi što sam drugo jutro našla u kutiji za razmjenu u knjižnici?
"Vjetrove rata"? "Uspon i pad Trećeg reicha"?
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 17.02.2018., 13:42   #4413
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Valjda. Meni je ovo kao da je pisano na ruskom, i to na ćirilici.

Spominje spermiće, a mene i zanimaju muški preci. Konkretno, pradjed koji je bio u prvom svjetskom. Imam neke jako čudne snove otkako znam za sebe, a i prilično uvrnute triggere koji nemaju nikakve veze sa stvarima koje su mi se dogodile. Ne bih u detalje jer bi to zvučalo jako blesavo, čak i u kontekstu onoga što inače pišem po forumu.

Teza je da komadici mRNA u spermi aktiviraju stresne prilagodbe iliti stresni fenotip u zigoti. Ne mogu se, naravno, preko toga prenijeti konkretna sjecanja nego (relativno) neodredjena informacija da je otac prozivio stresan zivot a koja utjece na formiranje fenotipa sa promjenjenom regulacijom stresa.

S obzirom da su u ovoj studiji identificirali 9 razlicitih mRNA komadica koji imaju takav efekt, ja bi pretpostavio da ipak postoji neka odredjenost tj. razlika izmedju njih u efektu a onda valjda i uzroku iliti moguce je da jedna vrsta od tih 9 mRNA identificiranih enkodira ili "odjekuje" npr. probavni stres, druga mozda zivcani stres ili opci stres ili tako nekako i naravno, svaka ima svoj razlicit utjecaj na zigotu.

U svakom slucaju to mi se ne cini fake, vidio sam dosta peer reviewed studija oko toga.
addx is offline  
Old 17.02.2018., 14:03   #4414
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Valjda. Meni je ovo kao da je pisano na ruskom, i to na ćirilici.

Spominje spermiće, a mene i zanimaju muški preci. Konkretno, pradjed koji je bio u prvom svjetskom. Imam neke jako čudne snove otkako znam za sebe, a i prilično uvrnute triggere koji nemaju nikakve veze sa stvarima koje su mi se dogodile. Ne bih u detalje jer bi to zvučalo jako blesavo, čak i u kontekstu onoga što inače pišem po forumu.
Ovdje je možda malo popularnije pisano.

E sad, ako si sigurna da si potomak potomka kojeg je pradjed imao nakon rata, moguće da je iskustvo ostavilo traga, ali ako se tvoj djed desio prije onda vjerojatno postoji drugi razlog tvojoj nevolji.

Uglavnom, interesantno je sve ovo i s obzirom na činjenicu da se danas rađa u sve kasnijoj dobi i da su neki poremećaji u porastu. Ako ljudi danas roditelji postaju bliže 40. nego 20., puno se toga nakupi do tada.
Illana is offline  
Old 17.02.2018., 15:16   #4415
Leteća, jesi li probala sistemske konstelacije? Imaš tu dva videa, pa ćeš steći neki dojam ako pogledaš. Ali moraš pogledati u miru, ne napreskokce ili ubrzano.
nitko drugi is offline  
Old 19.02.2018., 15:46   #4416
Quote:
The unidentified woman asked Trudeau whether the Canadian government could ease regulations on volunteering with religious organizations, according to the Washington Free Beacon.

"So, that’s why we came here today to ask you, to also look into the policies that religious charitable organizations have in our legislation so that it can also be changed because maternal love is the love that’s going to change the future of mankind,” said the woman, who was reportedly affiliated with the World Mission Society Church of God.



Trudeau immediately corrected her.

“We like to say ‘peoplekind,' not necessarily ‘mankind,' because it’s more inclusive,” he said.
http://www.foxnews.com/world/2018/02...town-hall.html

addx is offline  
Old 19.02.2018., 17:00   #4417



A čuj, uskoro će progurati 50-50% omjer muškaraca i žena u parlamentu i to će popraviti sve probleme.
paklara is offline  
Old 20.02.2018., 10:35   #4418
Quote:
paklara kaže: Pogledaj post





A čuj, uskoro će progurati 50-50% omjer muškaraca i žena u parlamentu i to će popraviti sve probleme.
Nije mi jasno zašto bi se brinulo samo o 'ispravnom' omjeru žena, crnaca, pedera i transića. Ja predlažem puno bolju normalizaciju stanja; primjerice, treba gledati da omjer smeđookih, plavookih i zelenookih u parlamentu, točno odgovara razmjeru tih boja očiju u gen-popu. Isto i za boju kose, odn. ćelavost. Zatim, trebalo bi svakako gledati da ljevorukih u parlamentu ima bar jednako koliko i u genpopu. Slično i za kratkovidne, razroke, mucavce, albine i ostale. Neka cvjeta stotinu cvjetova...
__________________
Science is the belief in the ignorance of experts.
Apemant is offline  
Old 20.02.2018., 10:44   #4419
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno zašto bi se brinulo samo o 'ispravnom' omjeru žena, crnaca, pedera i transića. Ja predlažem puno bolju normalizaciju stanja; primjerice, treba gledati da omjer smeđookih, plavookih i zelenookih u parlamentu, točno odgovara razmjeru tih boja očiju u gen-popu. Isto i za boju kose, odn. ćelavost. Zatim, trebalo bi svakako gledati da ljevorukih u parlamentu ima bar jednako koliko i u genpopu. Slično i za kratkovidne, razroke, mucavce, albine i ostale. Neka cvjeta stotinu cvjetova...
Radi se na tome a ima već i nekih rezultata. Broj bedastih u parlamentu odgovara broju bedastih u općoj populaciji a možda je čak i premašuje.
medonaodmoru is offline  
Old 20.02.2018., 12:36   #4420
Ne smije premašivati! Točno jednak, inače je diskriminacija.

A budući da je takvih osobina potencijalno beskonačno, pa je takve omjere nemoguće postići za sve osobine, jedino rješenje je ukidanje parlamenta i da svatko politički zastupa sebe. Odnosno direktna demokracija.
nitko drugi is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:11.