Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2017., 17:08   #21
[QUOTE=BabsJohnson;64323433]Ovo i ja mislim, ali povrh toga mislim i da si maloj iz nekog razloga antipaticna. Djeca su doduse jako prevrtljiva... Ali gotovo sam sigurna da su mama i tata nesto pricali o tebi, da je mala cula nesto sto nije trebala i protumacila si to na svoj nacin i sad projicira to sto je cula.

Kako god bilo, s djecom te dobi sve u ponasanju dolazi od kuce i od kopiranja roditelja, tako je i kod ove djece koju cuvam. Tata je jako sklon lazima, ma nije u stanju istinito odgovoriti sto je rucao danas, a i djeca grozno lazu jer to vide kod kuce i to im je ok.[/QUOT

Ja sam maloj antipatična-dok ne vidi neku igračku ili nešto u dućanu što bi htjela ,ali ne dobiva od svoje mame jer joj mama to neće kupiti. Onda sam joj dobra.Mama joj je inače škrta ko kuga (osim za sebe; sebi kupi cigarete i ovo i ono, a njima nit' kuha nit' išta, pa jedu i sve gore, kod moje mame) .
Sve što dobije, koju god igračku kupi joj uglavnom njen tata (moj brat). Njezina vlastita majka ni lipe ne daje da joj išta kupi. Škrta je dati 12 kn za paket glinamola, a zna da je mala kreativna i da voli izrađivati koješta. (Sve, ali samo da nije na njen račun).
Međutim, ne treba tu ni trošiti riječi jer sve što joj mama i tata neće kupiti ona ionako dođe i ižica od bake (moje mame) jer zna da će joj ova kupiti sve što god zaželi. A baka pada na sve te njezine fore.
Od mene se samo očekuje da gutam govna od šogorice i brata i da zajedno sa starom invertiram u sve p...ije koje princeza zamisli i poželi, a bez ikakve povratne informacije.
__________________
Iglasto čeljade...
KANARinka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 17:13   #22
Uh, eto cini mi se da ti nikako ne volis tu sogoricu i da onda projiciras na dijete. To je ljudski, ali probaj se nekako kontrolirati jer bi mogla situacija eksplodirati jako gadno.
Babs Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 17:35   #23
Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
Uh, eto cini mi se da ti nikako ne volis tu sogoricu i da onda projiciras na dijete. To je ljudski, ali probaj se nekako kontrolirati jer bi mogla situacija eksplodirati jako gadno.
Ja nikad pred malom ili njenom sestrom ne ogovaram njihovu mamu ili išta ružno kažem. Ta razliku od moje majke. Ona čak pred klinkama govori da im je mama kurvetina i škrta krava. Znači: ne govorim ništa ja nego ona. Niti pokazujem
Pa ipak, one baku pozdravljaju, razgovaraju s njom i sve, a mene primjećuju samo kad bake nema u blizini. Tj. kad nitko drugi s njima ne želi razgovarati.
__________________
Iglasto čeljade...
KANARinka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 17:35   #24
Koliko imaš godina?
Pitam zato kaj živiš sa mamom...
Ili svi živite u kući?
Mislim kak to izgleda da samo ostavljaju djecu bez dogovora?

Mami ne možeš određivat kaj će kupovat i radit.
A ti ako ne želiš,ne moraš.
Ne znam zakaj to radiš ak ti je tlaka?
Nema ko kaj očekivat od tebe.Valjda imaš svoj život.
Nisu to tvoja djeca.
Da ti voliš njih pričuvat,kupit im-ok.Ali ak ne voliš,ne kužim ko te prisiljava?
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 17:39   #25
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Koliko imaš godina?
Pitam zato kaj živiš sa mamom...
Ili svi živite u kući?
Mislim kak to izgleda da samo ostavljaju djecu bez dogovora?

Mami ne možeš određivat kaj će kupovat i radit.
A ti ako ne želiš,ne moraš.
Ne znam zakaj to radiš ak ti je tlaka?
Nema ko kaj očekivat od tebe.Valjda imaš svoj život.
Nisu to tvoja djeca.
Da ti voliš njih pričuvat,kupit im-ok.Ali ak ne voliš,ne kužim ko te prisiljava?
Prisiljava me se na neki manipulativni način: Ja moram jednoj ili drugoj princezi ispeći tortu za rođendan zato što se njihova majka NE ŽELI time baviti a baka je, navodno, preumorna.
I onda to napravim, radi mira u kući. I doživim svaki put da mi se ne kaže ni ,,Hvala''. Mala (starija)sebi kupi bonbona, dođe ponuditi baku, meni ništa; ni ,,DObra dan
.
Kao da sam zadnje smeće.
__________________
Iglasto čeljade...
KANARinka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 17:39   #26
Quote:
KANARinka27 kaže: Pogledaj post
Ona čak pred klinkama govori da im je mama kurvetina i škrta krava.
ovo je jezivo.
jadna djeca.
mislim da prvo vi odrasli morate rijesiti svoje odnose, pa onda mozete ocekivati i normalniji odnos s curicama.
puno toga u tvojoj prici mi nije bas normalno s vase strane. a curice su u sredini i ne znaju se nositi s tim.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 17:40   #27
I ovo sad kaj si napisala da im baka govori da im je mama kurvetina...
Takve ružne riječi pred malim curicama.
A očekujete pristojnost...
U našem domu su takve riječi zabranjene.I o nikom se tak ne govori pred djecom.
Baš ružno.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 17:48   #28
Quote:
KANARinka27 kaže: Pogledaj post
Ja nikad pred malom ili njenom sestrom ne ogovaram njihovu mamu ili išta ružno kažem. Ta razliku od moje majke. Ona čak pred klinkama govori da im je mama kurvetina i škrta krava. Znači: ne govorim ništa ja nego ona. Niti pokazujem
Pa ipak, one baku pozdravljaju, razgovaraju s njom i sve, a mene primjećuju samo kad bake nema u blizini. Tj. kad nitko drugi s njima ne želi razgovarati.
Dakle imas li ti nakon svegs zrnca empatije prema djeci kojoj u oci govore da im je mama kurvetina?

O kakvoj pristojnosti govoris, trazeci je od klinki koje su tako sjebane, a zivis s potpunom budalom?

Meni nije nikakav problem reci tudjoj djeci ako me nesto traze da kazu lijepu rijec pa ce dobiti ako su odgovsrajuceg uzrasta, ni potpuno nepoznatoj djeci u parku. Trebas nesto od mene, ja ti kazem izvoli, podsjetim te na molim I hvala.

Od djece svojih prijateljica ne trazim da mi se obracaju ako im nisam zanimljiva, ne robujem tim folklorima da se s djecom mora komunicirati pod svaku cijenu. Pogotovo ako me ne zele.

Kad korist rijec tupan, koristim je na djecji nacin, jednostavno ih boli briga za nekoga tko im nije zanimljiv I ne pada mi na pamet vrijeđati se zbog toga. Djeci djecje.

Nije te dijete kamenovalo ako ne zeli kontakt. Bombone ne primaju od svake suse ionako.

Uza sve moje odobravanje da su djeci ljudi antipaticni tupani, eto izrodila sam dvoje koji drze ljudima vrata, znaju sve lijepe rijeci I postuju starije I nemocnr.

Jadna ona sa mnom.

Bilo bi lijepo da snahi I bratu kazes kako je se pred djecom naziva kurvom, tako ces se rijesiti te napasti od neodgojene djece. I biti ti pristojna I postena prema bratu.

Mislis da bi ikad vise ostavila djecu vama?

I koliko ti imas godina, bogati
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 17:55   #29
Ja sam odmah osjetila neku negativnu vibru,al reko dobro možda je mala fakat nepristojna.
Ovo sad kaj više čitam sve mi je žao djece.
Roditelji ih non stop ostavljaju kod bake i tete.
Tam ih jedna nemre smislit,a druga im tupi protiv mame.
Od kog da ta djeca nauče nekaj uopće?
I sljedeći put kad im bude rođendan evo ja ću im napravit tortu besplatno(kad je to takav problem svima ispeć ili kupit) i ne trebaju mi reć ni hvala.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 18:01   #30
[QUOTE=KANARinka27;64323741]
Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
Ovo i ja mislim, ali povrh toga mislim i da si maloj iz nekog razloga antipaticna. Djeca su doduse jako prevrtljiva... Ali gotovo sam sigurna da su mama i tata nesto pricali o tebi, da je mala cula nesto sto nije trebala i protumacila si to na svoj nacin i sad projicira to sto je cula.

Kako god bilo, s djecom te dobi sve u ponasanju dolazi od kuce i od kopiranja roditelja, tako je i kod ove djece koju cuvam. Tata je jako sklon lazima, ma nije u stanju istinito odgovoriti sto je rucao danas, a i djeca grozno lazu jer to vide kod kuce i to im je ok.[/QUOT

Ja sam maloj antipatična-dok ne vidi neku igračku ili nešto u dućanu što bi htjela ,ali ne dobiva od svoje mame jer joj mama to neće kupiti. Onda sam joj dobra.Mama joj je inače škrta ko kuga (osim za sebe; sebi kupi cigarete i ovo i ono, a njima nit' kuha nit' išta, pa jedu i sve gore, kod moje mame) .
Sve što dobije, koju god igračku kupi joj uglavnom njen tata (moj brat). Njezina vlastita majka ni lipe ne daje da joj išta kupi. Škrta je dati 12 kn za paket glinamola, a zna da je mala kreativna i da voli izrađivati koješta. (Sve, ali samo da nije na njen račun).
Međutim, ne treba tu ni trošiti riječi jer sve što joj mama i tata neće kupiti ona ionako dođe i ižica od bake (moje mame) jer zna da će joj ova kupiti sve što god zaželi. A baka pada na sve te njezine fore.
Od mene se samo očekuje da gutam govna od šogorice i brata i da zajedno sa starom invertiram u sve p...ije koje princeza zamisli i poželi, a bez ikakve povratne informacije.
Gledaj kad budeš imala klinca svatit ćeš da roditelji nisu duzni kupovat svaku glupost klincu koja mu padne na pamet.
Treba nekad i povuć crtu i znati reći ne. Jebiga ni u životu neće dobit sve šta požele.

Moj sin zna da neće dobit svaki put u trgovini sve što mu se svidi. Imamo neki dogovor, može dobit jednu stvar ne pet nepotrebnih.

Kad ga vodi djed ili neko od ujaka dobit neku dobru igralku jer zele ga usrećit i meni to nije problem svjestan je i mali te blagodati koju nose ujak-djed-kum-baka.
Recimo moj je super sa svima i jad dođe ujko F. Svi drugi su u drugom planu jer zna da ovog najviše može zagmjavit da ga ovaj neće puno opominjat i da ima najviše slobode.
Isto kao i moj nećak kod mene zna da će imat više proatora nego kod tate.

Ili kad dođe mom sinu ujko R. Sretan je je ko prase jer će mu ovaj dat sto i jednu glupost da napravi i zna da je s njim samo zafrkancija.

Voli i ostale ali kuzi da su preozbiljni i da s njima nema toliko zafrkancija i opuštenosti.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 18:02   #31
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Dakle imas li ti nakon svegs zrnca empatije prema djeci kojoj u oci govore da im je mama kurvetina?

O kakvoj pristojnosti govoris, trazeci je od klinki koje su tako sjebane, a zivis s potpunom budalom?

Meni nije nikakav problem reci tudjoj djeci ako me nesto traze da kazu lijepu rijec pa ce dobiti ako su odgovsrajuceg uzrasta, ni potpuno nepoznatoj djeci u parku. Trebas nesto od mene, ja ti kazem izvoli, podsjetim te na molim I hvala.

Od djece svojih prijateljica ne trazim da mi se obracaju ako im nisam zanimljiva, ne robujem tim folklorima da se s djecom mora komunicirati pod svaku cijenu. Pogotovo ako me ne zele.

Kad korist rijec tupan, koristim je na djecji nacin, jednostavno ih boli briga za nekoga tko im nije zanimljiv I ne pada mi na pamet vrijeđati se zbog toga. Djeci djecje.

Nije te dijete kamenovalo ako ne zeli kontakt. Bombone ne primaju od svake suse ionako.

Uza sve moje odobravanje da su djeci ljudi antipaticni tupani, eto izrodila sam dvoje koji drze ljudima vrata, znaju sve lijepe rijeci I postuju starije I nemocnr.

Jadna ona sa mnom.

Bilo bi lijepo da snahi I bratu kazes kako je se pred djecom naziva kurvom, tako ces se rijesiti te napasti od neodgojene djece. I biti ti pristojna I postena prema bratu.

Mislis da bi ikad vise ostavila djecu vama?

I koliko ti imas godina, bogati
Napasti se nisam riješila; oni oboje znaju da je baka (naša mama )sklona piću i da nije baš uzor za čuvanje djece. Pa ipak, ostavili su joj danas oboje djece.Jer, eto, znaju da će ih sažalijevati. Njihova mama ih je izvukla iz vrtića samo zato da ne plaća, a ne bavi se uopće njima.
I otišli zajedno proslavit svoj rođendan.
Nisu čak ni pitali mogu li ih ostaviti na čuvanju; samo su ih ostavili. I nju doveli pred gotov čin.(ja sam bila na poslu)
Osnovno je pravilo pristojnog ponašanja reći : ,,Dobar dan, doviđenja, Molim, Hvala. Izvoli, oprosti. To djecu uče i u školi i to je neka osnovna kultura.
Ne tražim da me djeca obožavaju, ali bilo bi mi drago da vidim taj neki minimum poštovanja prema sebi.
I nije mi opravdanje nekoga ne pozdravljati zato što ti je netko antipatičan.
__________________
Iglasto čeljade...
KANARinka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 18:07   #32
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Ti malu ne možeš preodgojit.Očito.Jer ne bi tu pisala da možeš.
S mamom si razgovarala bez uspjeha...
Kaj još možeš? Ne kužim kaj želiš zapravo.
Lijepo reci bratu da mu je mala neodgojena i da ju ne želiš čuvat.Ti nisi dužna čuvat njihovu djecu.
Sad ako tvoja mama njih želi čuvat,to morate riješit vas dvije,jer očito živite skupa.

I mene živciraju bezobrazna djeca.A i moju djecu.
I kad neko dijete negdje divlja,one se maknu i nemaju posla s takvima.Još mi mlađa kaže pogle kak je curica zločesta.
Ali ja ne znam jel ta curica općenito neodgojena i divlja ili samo ne govori molim i hvala.
Mislim to je velika razlika.
Curica nije divlja, ali ne odgovara na postavljena ptanja 8osim ako se njoj je priča) i ne govori ni..Hvala, ni Molim, ni Izvoli ni Oprosti.
Ali, koliko god je ja podsjećala na to, ona nastavlja po starom. Ja sam već umorna od toga. Sve da je ja i ne čuvam, čuvat će je moja mama. Ali, nije u tome stvar.
__________________
Iglasto čeljade...
KANARinka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 18:12   #33
[QUOTE=lee anabell;64324273]
Quote:
KANARinka27 kaže: Pogledaj post
Gledaj kad budeš imala klinca svatit ćeš da roditelji nisu duzni kupovat svaku glupost klincu koja mu padne na pamet.
Treba nekad i povuć crtu i znati reći ne. Jebiga ni u životu neće dobit sve šta požele.

Moj sin zna da neće dobit svaki put u trgovini sve što mu se svidi. Imamo neki dogovor, može dobit jednu stvar ne pet nepotrebnih.

Kad ga vodi djed ili neko od ujaka dobit neku dobru igralku jer zele ga usrećit i meni to nije problem svjestan je i mali te blagodati koju nose ujak-djed-kum-baka.
Recimo moj je super sa svima i jad dođe ujko F. Svi drugi su u drugom planu jer zna da ovog najviše može zagmjavit da ga ovaj neće puno opominjat i da ima najviše slobode.
Isto kao i moj nećak kod mene zna da će imat više proatora nego kod tate.

Ili kad dođe mom sinu ujko R. Sretan je je ko prase jer će mu ovaj dat sto i jednu glupost da napravi i zna da je s njim samo zafrkancija.

Voli i ostale ali kuzi da su preozbiljni i da s njima nema toliko zafrkancija i opuštenosti.
Ne, nisu im dužni kupovati svaku sitnicu. Ali su im dužni usaditi neke vrijednosti i neka pravila ponašanja u svijetu. Ne žive same na svijetu nego su okružene ljudima i, prema tome, trebaju se znati ponašati.
Znači: Ako imaš jezik da me zamoliš da ti nešto kupim, onda imaš jezik i reći: Dobar dan ili Hvala i Molim, a ne da te ja moram podsjećati stalno na to.
__________________
Iglasto čeljade...
KANARinka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 18:15   #34
Quote:
KANARinka27 kaže: Pogledaj post
Napasti se nisam riješila; oni oboje znaju da je baka (naša mama )sklona piću i da nije baš uzor za čuvanje djece. Pa ipak, ostavili su joj danas oboje djece.Jer, eto, znaju da će ih sažalijevati. Njihova mama ih je izvukla iz vrtića samo zato da ne plaća, a ne bavi se uopće njima.
I otišli zajedno proslavit svoj rođendan.
Nisu čak ni pitali mogu li ih ostaviti na čuvanju; samo su ih ostavili. I nju doveli pred gotov čin.(ja sam bila na poslu)
Osnovno je pravilo pristojnog ponašanja reći : ,,Dobar dan, doviđenja, Molim, Hvala. Izvoli, oprosti. To djecu uče i u školi i to je neka osnovna kultura.
Ne tražim da me djeca obožavaju, ali bilo bi mi drago da vidim taj neki minimum poštovanja prema sebi.
I nije mi opravdanje nekoga ne pozdravljati zato što ti je netko antipatičan.

Ja bih radije djeci pustila da malo bar budu autohtona I ne moraju sudjelovati u etiketama.

U svakom slucaju imas kicmu I jezik, odrasla si osoba, nisi nikomu nista dizna, osim eventualno djeci, da nazoves Centar za socijalnu skrb.

Kad vec biras I dalje sutjeti I cuvati djecu s alkoholicarkom, onda shvati da odgoj podrazumijeva I da 1000 puta na 1000 nacina kazes jedno te isto.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 18:16   #35
[QUOTE=KANARinka27;64324385]
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post

Ne, nisu im dužni kupovati svaku sitnicu. Ali su im dužni usaditi neke vrijednosti i neka pravila ponašanja u svijetu. Ne žive same na svijetu nego su okružene ljudima i, prema tome, trebaju se znati ponašati.
Znači: Ako imaš jezik da me zamoliš da ti nešto kupim, onda imaš jezik i reći: Dobar dan ili Hvala i Molim, a ne da te ja moram podsjećati stalno na to.
Zar je stvarno bitno jesu ili nisu rekle to.

Moj nećak nikad sam od sebe nije rekao hvala niti trazim to.
Njegov otac ga je prije podsjećao kad mu neko nešto kupi da kaze hvala.
Ali drame nikad nije bilo.
Ni ne mora mi zahvalit kad mu kupim kupim jer to on želi a ne jer ja zelim zahvalu i priznanje

Teta si ti si tu za razmazit djete a ne za odgajat. Isto ko i baka.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 18:16   #36
Quote:
KANARinka27 kaže: Pogledaj post
I nije mi opravdanje nekoga ne pozdravljati zato što ti je netko antipatičan.
E ovo mozes objesiti macku o rep kad se radi o djeci, posebno djetetu koje je u tako granicnom dobu - kuze pravila, ali su jos dovoljno "mali" da im svasta prodje. Nemoj od djece ocekivati da razmisljaju kao odrasli, djeca su jako teatralna, kod njih ti je svaka emocija na stotu potenciju. To ce se kasnije sve regulirati, ali zasad se treba strpiti.

Naravno, kao i uvijek kod slicnih stvari, problem je u odraslima. Djeca pokupe te lose vibre i onda to oponasaju na nacin koji u njihovim glavicama ima smisla, razmisljaju u uzorcima, kupe misljenja odraslih i onda sve to skupa izbace u formama ponasanja koja odrasle zabezeknu ponekad, ali bi ih zapravo trebale potaknuti na razmisljanje.
Babs Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 18:16   #37
meni se tu javilo toliko red flagova da to što mala ne govori molim i hvala mi se čini kao najmanji problem.
mama ti pije i vrijeđa mater svojih unuka. roditelji (brat i sogorica) ostavljaju djecu ko vreće brašna, da bi proslavljali svoje rođendane.
ti nemaš nikakve granice, tj. ne znaš reći ne jer te mama psihički ucjenjuje, tj. nameće ti osjećaj krivnje.
čini mi se da su vam obiteljski odnosi skroz pomrdani, pa nije ni čudo da djeca rade što hoće.
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 18:31   #38
Dobro, kako ti reagiras kada ti necakinja ne ponudi bonbon? Uvrijedjena si? Ljutita? Ili joj uz zezanciju i osmjeh kazes: a na svoju tetu si zaboravila? 😀 I teta voli bonbone.
Mislim, meni se cini da ti djecu tretiras kao da su odrasli.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 18:45   #39
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Dobro, kako ti reagiras kada ti necakinja ne ponudi bonbon? Uvrijedjena si? Ljutita? Ili joj uz zezanciju i osmjeh kazes: a na svoju tetu si zaboravila? 😀 I teta voli bonbone.
Mislim, meni se cini da ti djecu tretiras kao da su odrasli.

Ovo drugo sam više puta pokušala, ali, bez uspjeha; ona će ponuditi svoju baku, ali kad sam ja u pitanju, na to je uvijek netko mora podsjećati.
Ja postojim za jednu i drugu samo kad baka nije u blizini ili ih nije u stanju čuvati. Međutim, čim se baka pojavi, ja sam nevidljiva.
Međutim, nju uvijek i stalno netko mora podsjećati da nešto od toga kaže, a ove 4 riječi koristi samo kad je njezina baka u pitanju i nitko drugi.

Koliko god ja skretala pažnju na to, nitko ne reagira.
__________________
Iglasto čeljade...
KANARinka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 19:08   #40
Quote:
KANARinka27 kaže: Pogledaj post
Ovo drugo sam više puta pokušala, ali, bez uspjeha; ona će ponuditi svoju baku, ali kad sam ja u pitanju, na to je uvijek netko mora podsjećati.
Ja postojim za jednu i drugu samo kad baka nije u blizini ili ih nije u stanju čuvati. Međutim, čim se baka pojavi, ja sam nevidljiva.
Međutim, nju uvijek i stalno netko mora podsjećati da nešto od toga kaže, a ove 4 riječi koristi samo kad je njezina baka u pitanju i nitko drugi.

Koliko god ja skretala pažnju na to, nitko ne reagira.
sorry, ali sad mi vec zvucis kao da te zapravo smeta paznja koju oni posvecuju tvojoj mami umjesto tebi.
krenula si od djecje (ne)pristojnosti, a zapravo te muce neke druge, dublje stvari.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:35.