Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2017., 00:21   #1
Unhappy Imam problem - molim pomoć

Evo mene da se potužim. Imam problem s odraslim članom kucanstva, tj. u zajednickom domu živimo roditelji, brat i ja. Oboje smo skoro blizu 30 Uskoro selim od roditelja, no to nece rijesiti moj problem.
E sad, zasto pisem i zasto sam ovdje. Radi se o mom bratu. Konkretno, nemamo odnos kakav priželjkujem, i zbog toga mi je zao. Poblem je sto ima jaku potrebu za vrijeđanjem, ismijavanjem i verbalnim napadima. To ide toliko daleko da vise ne bira mjesto ni vrijeme za ispade. . Vrijeđa mene, vrijeđa dečka, bez povoda. Čak i pred curom ima ispade. Psuje, pljuje doslovno i po ručku koji se skuha doma. Dečko je za njega mulac, cak i pred prijateljem ga pogrdno naziva. Jedno vrijeme je govorio da me se odriče
Znam da ima psihičkih problema (kako drukcije objasniti to sto radi) ali npr danas je eskaliralo. Jedno 5-6 puta me doslovno poslao u p.m + svasta jos uz to.

Kako si pomoci? Kako prihvatiti takvu osobu?
MaloJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 00:32   #2
Quote:
MaloJa kaže: Pogledaj post
Uskoro selim od roditelja, no to nece rijesiti moj problem.
Ovo bi trebalo riješiti tvoj problem.
Jedino ako i brat ne seli sa tobom...

Mislim kaj uopće možeš?
Čovjek ako je bolestan,treba lječenje.
A ako je samo bezobrazan,jednostavno se odmakni od njega.Bez obzira što ti je brat takve ispade i vrijeđanja nisi dužna trpit od nikog.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 00:43   #3
Idem jer trazim svoj mir. Unazad pet godina kao da mu se sce okrenulo u glavi. Sve ga moze izbaciti iz takva,cak i kucni macak Svjesna sam da je bezobrazan, i svaki oblik razgovora s njim je nemoguc.
MaloJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 00:49   #4
Ako ti se da baktat se s njim i čovjek nije samo stoka nego misliš da zbilja ima problema, i obitelj se slaže, možete razgovarati s obiteljskim liječnikom i vidjeti što dalje.

Ako ti se ne da ili je samo stoka (neki ljudi nisu bolesni nego su jednostavno kretenčine), makni se i reduciraj kontakt na minimum (sretan Božić, sretan rođendan, ajdbok) ili ni to.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 01:00   #5
Moji ga nisu htjeli voditi lijecniku jer sto ce ljudi reci. Ono, sramota da se sazna. A mislim da im je bilo tesko priznati i da ima problem.
MaloJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 01:03   #6
Zbog čega misliš da nije kretenčina nego bolestan?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 01:04   #7
Kažeš da ima skoro 30.Nije više dijete.
Da li se stalno tak ponaša ili ima neke periode kad bude normalan?
Da li je svjestan svog ponašanja i da ima problem?
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 01:08   #8
U tome je problem. Ne vidi sliku svoju i kao da je izgubio dodir sa stvarnosti. Npr. zna napasti covjeka da ga provocira ako ga pita par pitanja. Fakat koma. Kaze da je đubre prema onome tko zasluzuje. Fakat koma. Bivsa je otisla od njega,no ona je ta koja je kriva za sve, svi su mu krivi uvijek
MaloJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 01:19   #9
I dalje ne vidim ništa što zvuči kao simptom bolesti, a ne običan kretenluk. Obični kreteni isto misle da su drugi ljudi kreteni, a oni su u pravu. Je li doživio kakvu naglu transformaciju osobnosti? Do dvadeset pete je bio mio i ugodan mladić i onda se prometnuo u đubretara?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 13:30   #10
Ovako,oko 25 g poceo se tako ponasati.Mislimo kako se to kod njega postupno razvijalo. Da bi sada pokazao vrhunac toga. Primjer,imao je izljeve bijesa u voznji, prijetio izbacivanjem iz auta, izivljavao se nad mackama. Hrana i suđe su znali letjeti sa stola. Moji su bili izrazito protiv ikakvog doktora iako sam htjela obavijestiti njegovu dr.
MaloJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 15:23   #11
Ako imaš blizu 30 možeš obavijestiti njegovu doktoricu i bez da ti mama i tata dozvole.

Je li prije bio višemanje normalan?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 16:10   #12
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ako imaš blizu 30 možeš obavijestiti njegovu doktoricu i bez da ti mama i tata dozvole.
i? što će se tad dogoditi?

Nitko osobu ne može prisiliti na terapiju, bar ne dok ne ugrozi nečiji život.

Po meni jedino što ti možeš napraviti je sasuti mu sve u lice i ostaviti ga da razmisli. Iz iskustva, ni to ne urodi skroz plodom, al eto ako već imaš volje i želiš probati.
plavi medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 19:09   #13
Ne znam što se tad dogodi, ali da imam člana obitelji za kojeg ozbiljno mislim da se ponaša kao đubre zbog neurološkog ili psihijatrijskog poremećaja, a ne eto tako jer je đubre, mislim da bih prvo o tome razgovarala s liječnikom.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 10:39   #14
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ne znam što se tad dogodi, ali da imam člana obitelji za kojeg ozbiljno mislim da se ponaša kao đubre zbog neurološkog ili psihijatrijskog poremećaja, a ne eto tako jer je đubre, mislim da bih prvo o tome razgovarala s liječnikom.
bolje da razgovara s roditeljima, on je njihovo djete, i oni su imali veliku odgovornost što im se jedno dijete tako ponaša. ako bi ona išla govoriti o bratu van obitelji, navukla bi si možda i njihovu osudu na grbaču.
sve ostalo će se okrenuti protiv nje, jer roditelji su jedini koji mogu tu nešto rješiti, ali očito nisu spremni ili im je prihvatljivo, ovako nesposoban za život ostat će zauvgjek ovisan o njima, i time u njihovvom životu. možda podsvjesno to više trebaju nego da bude samostalan i zdrav.

autorica neka se odseli, preda odgovornost o njemu roditeljima, zapitati se možda zašto roditelji dopuštaju da im sin vrjeđa kčer, i ništa ozbiljno ne poduzimaju. to je ključno, a na njegovo zdravlje mogu jedino roditelji utjecati. i on sam.
i kada jednom kad se ona odseli, ovaj sukob eskalira, a bude, autorica neka gleda svoja posla, neka se neda uvuć u problem koji su roditelji trebali na vrijeme riješiti ali nisu imali hrabrosti, volje, odgovornosti..
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 16:32   #15
Dragi moji hvala vam na odgovorima. Roditelji znaju kako se ponasa ali nikad nisu nista poduzeli. Digli su ruke od njega, ono, kao da ih nije briga. Cak i njih vrijeđa s vremena na vrijeme. Kako da su odustali od problema s njim i da ih vise nije briga.
MaloJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 18:53   #16
Mene cudi da njegova cura to podnosi
I nju vrijeda?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 19:19   #17
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
ako bi ona išla govoriti o bratu van obitelji, navukla bi si možda i njihovu osudu na grbaču.
Od tog se ne umire.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 14:31   #18
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ne znam što se tad dogodi, ali da imam člana obitelji za kojeg ozbiljno mislim da se ponaša kao đubre zbog neurološkog ili psihijatrijskog poremećaja, a ne eto tako jer je đubre, mislim da bih prvo o tome razgovarala s liječnikom.
Plavi medo je u pravu.
Možeš razgovarati, ali ako "pacijent" ne želi, a nije evidentiran zbog nasilja nad sobom ili drugima, ništa s tim razgovorom se ne može riješiti. Čak ne možeš na taj način dobiti relevantne informacije jer em LOM nije psiholog/psihijatar, em nitko ne može davati savjete bez da je osobno ostvario kontakt s poremećenikom.

Moj dr. (LOM) dok je radio mi je rekao da je imao gro takvih roditelja/rodbine koji bi mu se žalili na nenormalno ponašanje ukućana. I da ga je to strašno frustriralo jer nije mogao nikako pomoći. Problem je bio što su takvi bili taman dovoljno ludi da zagorčavaju život svojim bližnjima, ali nedovoljno ludi da bi bauljali ulicama goli pjevajući Marseljezu. Uglavnom dok god nije počinjen akt nasilja nad sobom ili drugima ili neko veće ometanje reda i mira, nema prisilnog liječenja.
Zato savjet autoru...miči se od toga što prije. Kako stvari opisuješ, trenutno nema drugog lijeka.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 14:39   #19
Moj savjet je da se ti i mačka odselite. Ako roditelji žele živjeti u toj situaciji, njihov izbor. Ti ne moraš.

Žao mi je što se to događa ali nemam ti što pametno za reći osim već napisanog.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 14:41   #20
Quote:
MaloJa kaže: Pogledaj post
Dragi moji hvala vam na odgovorima. Roditelji znaju kako se ponasa ali nikad nisu nista poduzeli. Digli su ruke od njega, ono, kao da ih nije briga. Cak i njih vrijeđa s vremena na vrijeme. Kako da su odustali od problema s njim i da ih vise nije briga.
A što mu i oni mogu?
Mogu mu govoriti, tupiti, izbaciti ga iz kuće ili eto, povući se.
Ako ti brat ima psiho poteškoća umjerenog karaktera, a ne želi se promijeniti nema tu nikakvog magičnog rješenja da se drugoga prisili da radi kontra svoje volje.
Ti se makni što prije i poradi na tome da preboliš odnos koji u biti nemaš.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:54.