Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2017., 22:57   #1
Nezreli roditelji.

Drage, ZMK i sve koje se tako osjećaju

Nisam ja trudna opet

Ovako, mladi brat od mm, 22godine, je napravio bebu. Znam da su djeca radost svjeta, najveće blago i ogromna ljubav. Ja sam prolife nastrojena i sve to skupa.

Možda malo oduzim, ali voljela bih čuti neki pametan savjet, neku priču koju im mogu ispričat pa da ih malo utjesim i smirim.

Naime, cura ima 18, upisala studij, sve pet i prije 4mj. Ostala trudna. On uskoro završava fakultet, još godinu ima ja mislim.
Nisu najzrelije osobe na planetu što se da zaključiti iz daljnjih postupaka.

Cura je iz patrijarhalne sredine. Muškarac glava kuće, žena u kući i oko kuće, od kad sam je upoznala shvatila sam da imamo puno razlicitije poglede na život, musko zenske odnose itd. Ali dobro, nije to presudno u ničemu. Nece on to sigurno iskorištavati i postavljati se kao glava u njihovom zajednici, ali smatram da je takav stav da žena nije posve ravnopravna nije najbolji za odgoj djece.

Nadalje, on se zaposlio kod mog brata sezonski u kafiću, da si zaradi koju kunu, iskoristi ljeto..

Ja sam jučer ujutro saznala da je pitao mog brata hoće mu trebati radnici i preko zime i može li ga ostaviti da radi?!
Rekao je da je u nekim problemima, da mu treba lova i preko zime.. buduci da je student, preko zime ga financira mm, ipak težak je faks, nije mu toliko potrebno da radi. Može opušteno proces zadnju godinu faksa za posao i rad će bit vremena.

Brat mi je javio, da ga je zamolio da radi cijelu godinu, jer mu treba lova i nije mi bilo jasno zašto, posto studira u drugom gradu nije mi bilo jasno ni kako.

Zvala sam ga da dođe do nas poslje posla jer bi trebala s njim pričat. I sto solucija mi je prolazilo kroz glavu, te da se drogira, da kocka, da je nekome dužan pare, da ga neko ucjenjuje, da se boji nečega i blabla.
Mužu nisam htjela govoriti dok s njim nevidim što mu je, nema smisla mužu raditi presing.

I ispriča on meni finu priču kako čeka bebu. Cura trudna već 4mjeseca, nikom nisu ništa govorili jer bi ih tjerali na abortus ili na brak.

Meni knedle u grlu. Znam u što su se uvalili. Njemu su doma krajnje nesredenja situacija s roditeljima, pogotovo s majkom.
Nemaju gdje stanovati, on radi kao konobar, ona je upisala faks koji očito nikad neće započeti.

Mladi, o bebama nemaju pojma. Nezreli jedno i drugo.
Možda ja ludim jer ih poznajem pa sramim još i više.
Ali neke rečenice od sinoć su me ubile. Šokirale.

"Ne znam kako se desilo, nisam svršavao u nju"
(Nije koristio ni kondom očito).

Još uvijek nikome neće ništa govoriti.
"Ne znam kako da uopće nekom kažem, samo će problemi još veći nastati"
A trbuh raste, i djete će se rodit i onda vas isto čekaju problemi. I to poprilično veliki.



Plana nemaju, viziju nemaju, djete dolazi i treba mu pružit bar osnovno. Oni kao da bježe od sve te situacije.

Ja sam isto imala situaciju skakljuvu, nisam znala ni dal mm planira tad djete, ni jel ga planira ikad, ni kud bi sa sobom. Al kad se to desilo pobili smo se bar za moje pojmove kud i kamo zrelije.


Nadalje, skoro su na pola puta trudnoce, ništa ih nije pretjerano briga. Idalje iz dana u dan žive i puštaju iz dana u dan da vrijeme donese svoje.


Mene je na kraju zamolio da ne kažem mm, jer će poludit, a i sam je svjestan da mu jedino on kao brat može pomoć.
Njihova mama a moja sveki njegovu curu voli manje nego mene čak. Ako je to moguće, i ti neće bit nikakve pomoći, veća je vjerojatnost da ih sabotira nego da pruži ruku.


Nadam se da ima neko neki savjet. Ja od sinoć nisam oka sklopila i ne izlazi mi iz glave cijela ta situacija.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Old 23.08.2017., 23:20   #2
Nisi li ti ona što je ostala trudna s cimerom pa se udala za njega pa bila blagonaklona kad je on ulupao milijun kuna u kuću svojih roditelja da ostane bratu pa je naumio demolirati kad ju je majka htjela ostaviti bratu?

Nek da bratu još jedan milijun i bok, ne vidim problem.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 23.08.2017., 23:36   #3
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Nisi li ti ona što je ostala trudna s cimerom pa se udala za njega pa bila blagonaklona kad je on ulupao milijun kuna u kuću svojih roditelja da ostane bratu pa je naumio demolirati kad ju je majka htjela ostaviti bratu?

Nek da bratu još jedan milijun i bok, ne vidim problem.
Kuki, kakve veze jma gradnja kuće s biločim?

Kuki, ti nemoj pomoć svojim roditeljima ako možeš, niko ti neće tvoj novac uzet, sjedi na njemu, čuvaj ga radi madrac, pali ga, nemoj pomoć drugima. Pogotovo ovima koji te odgoje i školuju. Nemoj, to je bacanje para.

I treća stvar kuki, ako nemaš djece, ne mozes ni shvatiti da sto milijardi kuna ne može odvojiti djete. I ode se radi o puno većem problemu od financija.

I ako ćemo dalje o gradnji kuće možemo se premjestiti na neki podforum o građevini pa ćemo o tome uzduž i poprijeko.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Old 24.08.2017., 00:03   #4
Zašto se u ovakvim situacijama svi ulove izvlačiti neke davno rečene stvari iz prašine? I seciranja autora? Pa nije ovo tema o njoj..

Tipično, baš..

Lee,ne znam šta je najpametnije u ovoj situaciji bome je ozbiljno..
Brat od MM-a neće dugo to još moći kriti..
Koliko sam skužila,oni ni ne planiraju živjeti skupa?
Šta on kaže još u vezi toga?

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 24.08.2017., 01:21   #5
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Kuki, kakve veze jma gradnja kuće s biločim?
Ako ti muž može nepromišljeno ulupati milijun u kuću svojih roditelja, koliko god mulci bili balavi i neodgovorni dijete teško da će biti beskućnik i gladno.

Učinit ih odraslima ionako nitko ne može, tako da ne znam o čemu je točno topik, osim o tome da si našla nekoga tko je zatrudnio slučajnije nego ti pa sad ne baš jako potajno likuješ.

Kupi im kakvu dobru knjigu o novorođenčadi i gledaj svoja posla.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 24.08.2017., 07:40   #6
Ja isto pamtim autoricu po nekim (meni) ludim pricama i stavovima, mislim da je bilo rijec bas o abortusu, planoranju obitelji, ne mogu se sjetiti od rijeci do rijeci ni topika ali bilo je pomirljivo "bog je tako htio").

Bog/sudbina je tako htjela da se mladom bratu od tvog muza zalomilo dijete, s tobom to sve ima veze utoliko sto ga vi uzdrzavate (tvoj muz). Na pitanje sto uciniti, odgovor je pomoci koliko mozes i ako te to traze.

Prvo si trazila sta da im ispricas da ih smiris, ali oni nisu nesto bas uznemireni.

O djeci pojma nema uglavnom nitko pa svi nauce.
Suocavati se sa istinom i problemima isto ce se sami nauciti, ne mozes ih ti.

Sta ti uopce znas sta cura planira i sto je bitno koliko je sveki voli. Mozda cura ima plan b?


Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Old 24.08.2017., 14:59   #7
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Zašto se u ovakvim situacijama svi ulove izvlačiti neke davno rečene stvari iz prašine? I seciranja autora? Pa nije ovo tema o njoj..
Zato što se u kritičkom razmišljanju mora postaviti pitanje izvora informacija i njegova kredibiliteta. Jer kad bismo ozbiljno razglabali o nečijoj tezi o budućem roditeljstvu trećih osoba, onda bismo morali imati i kritički pogled na "tko tvrdi" i "tko postavlja premisu" da će netko biti nezreo roditelj.

Link, valjda bi svaki forumaš morao pročitati jednom u životu.
MMovca is offline  
Old 24.08.2017., 15:47   #8
iz uvodnog posta nisam shvatila sto tocno znaci nezreli roditelj.
teme o studentskoj trudnoci imamo, neplaniranoj trudnoci,
teme o nezaposlenim roditeljima, kao i razne teme o odgoju i uplitanju uze i sire rodbine u odgoj djeteta, imamo.

nemam namjeru kartonirati i banirati procjenitelje autorice uvodnog posta koji ju poznaju s drugih topica i raspravljali bi o njoj, a ne o njenoj temi, pa cemo temu zakljucat do nekog drugog vremena, a autorica savjete moze potraziti na postojecim temama na RiDu ili Žudu.
hvala na paznji
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.