Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2018., 22:44   #1801
f-16D Barak, SPICE-250, Python-5, I-Derby, LITENING III


f-16C Barak, SPICE-1000,

greenvlad is offline  
Old 11.02.2018., 23:04   #1802
Quote:
Navaho kaže: Pogledaj post
Kolega to što ste naveli je samo 1/3 zvanično obznanjenog, ostale cca 2/3 su se dogodile ...

Hajde, evo jedno pitanje: " O kojoj ponudi se najmanje govori na forumu!?"

Evo dajem vam svima odgovor: "U.S. ponudi!!!"

Uvijek nepisano pravilo da glavni stoji po strani do samog kraja ... John Wayne ... posto sam sliku već prije ...
Ako mogu modificirati ponudu na način da nam ponuđeno ide u raspoloživi budžet, onda je to win-win kombinacija.

Možda neka količina novih F-16V + Block 50/52 koji bi se kasnije isplatilo nadograditi na "V".

Naravno da to mogu samo ako hoće, a to dokazuje primjer Maroka.
Chamelot is offline  
Old 12.02.2018., 00:00   #1803
Hrvatska treba kupiti avione koje ne može nitko oborit.
Pa kaj nam trebaju stare krame??
mario333 is online now  
Old 12.02.2018., 00:10   #1804
A koji bi to bio neoborivi avion?
usercas is offline  
Old 12.02.2018., 00:10   #1805
Quote:
mario333 kaže: Pogledaj post
Hrvatska treba kupiti avione koje ne može nitko oborit.
Pa kaj nam trebaju stare krame??
Jedini avion koji se ne moze oboriti je onaj koji ni ne leti , tako da je dobra sansa da ce hrvatski avioni biti jedni od najneoborivijih na svijetu
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Old 12.02.2018., 05:40   #1806
Quote:
VFA-125 kaže: Pogledaj post
Dete drago, vidim da Ti i dalje ne kužiš ili na želiš da skužiš ni najosnovnije početne stvari. Ja sam završio "struku" u 10. mjesecu 2011. godine.

Prototip Barak 2020 je poletio krajem 2011. godine, a sam program je trajao do kraja 2014. godine.

Jesi Ti imao "nos" u izraelskom Block 30 nakon toga? Jesi vidio ovo DESNO i još dosta toga, umjesto ovoga LIJEVO?
...
Ja to osobno vidio NISAM, a zbog gore navedenog i nisam MOGAO vidjeti, jer nemam vremeplov! A dok mi to ne potvrdi IAI, ESLT ili TUN 22 NE VJERUJEM novinskim i portalskim copy/paste napisima, nego toj struci, onima koji su to odradili, ako su odradili, da mi to pokažu i objasne, kako su mi pokazali i objasnili neke druge stvari. Ja nisam Baba Vanga ili Vidoviti Milan, nego sam inženjer, ja radim na osnovu točnih i jasnih ČINJENICA, a ne čula-rekla-kazala PRETPOSTAVKI.

Što smo rekli što je PRETPOSTAVKA? Početak ili majka svih zajeba!


I sad si me Ti našao piliti (da ne kažem nešto prostije) u zdrav mozak zbog stvari od prije 7 godina?!?

...
Ti si mjesecima sa samoproglašene pozicije AUTORITETA tvrdio da je nešto NEMOGUĆE. Dok na f-16.netu-u nisi naletio na članak star sedam godina. Tada se u narativu pojavilo NAVODNO.

Nisi vidio, nisu ti potvrdili. Nije ti mentor Izraelac prenio nikakve informacije na tu temu?

Quote:
VFA-125 kaže: Pogledaj post
Sale jel sam napisao da se to zna još od 2001. godine? Staro 17 godina!!! Helou!!!

Sale jesi pročitao tih 50-ak stranica? Jesi pročitao bibliografiju? Jel znaš tko je Tim Sorenson? A i moje slike su "mrvicu" veće nego iz tog PDF-a, 1600x1200. Pretpostavljaš zašto? Moje informacije su iz moje glave i mog kompa.

I tko tu onda stalno visi i "googla"? Ti ili ja?

Kažeš Ti LINKOVE, a "spucaš" samo jedan link koji ti prvi "spuca" google kad u tražilicu ukucaš "f-16 structure". Vaaaaau!!!

A ovu treću nisi mogao "izgooglati"?
Quote:
VFA-125 kaže: Pogledaj post
...

L-M FCD baza podataka sa podacima od svih proizvedenih F-16:


...


http://www.asipcon.com/proceedings/p...es.pdf#page=18

Vidi vraga. I oni imaju crack od 2 cola. :klap: :klap: :klap:
__________________
'Bila sam dijete prirode ... Užasavala sam se jedino poskoka i koprive. Često sam upadala u grmlje kopriva, vidajući plikove, a i susreti s poskocima nisu bili rijetki, no na sreću uvijek su završavali dobro. Uvijek sam instinktivno znala kako se ponašati u blizini zmija.'
mars1995 is offline  
Old 12.02.2018., 09:00   #1807
Dobro jutro uz Jutarnji-
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...azvoj/7022607/

-
Quote:
U sklopu vojne suradnje jedan od najvažnijih partnera bila bi izraelska tvrtka Elbit. Prema našim informacijama, ona bi uložila u izgradnju tvornice pješačkog streljiva. Naši sugovornici tvrde kako bi na taj način bilo osigurano streljivo za Hrvatsku vojsku, no, što je još važnije, osigurao bi se izvoz na izraelsko tržište.
-
Quote:
Osim toga, u sklopu vojne suradnje nudi se i otvaranje obučnog centra za pilote borbenih zrakoplova F16. Centar bi bio na aerodromu Zemunik kod Zadra, gdje bi bio i simulator za F16. Izraelska strana također je zainteresirana za privatizaciju Zrakoplovno-tehničkog centra u Velikoj Gorici. Prema našim informacijama, spremni su uložiti velika financijska sredstva u stvaranje regionalnog centra za održavanje aviona F-16.
-
greenvlad is offline  
Old 12.02.2018., 09:10   #1808
Quote:
Aspekti dodatne ponude Izarelaca
1. Napredni sustavi u poljoprivredi

2. Veliki projekti na polju energetike

3. Otvaranje vojno-komercijalnog Cyber security centra

4. Ulaganja u proizvodnju brodova

5. Zajednički razvoj tehnologije borbe protiv dronova

6. Privatizacija Zrakoplovno-tehničkog centra u Velikoj Gorici

7. Kibernetika

8. Razminiranje dijelova Hrvatske
-netko je rekao "ovo su povijesni dani, VJERUJTE !!!"
greenvlad is offline  
Old 12.02.2018., 09:57   #1809
Quote:
greenvlad kaže: Pogledaj post

To bi bilo dobro kad bi bilo istinito.
A znamo da nije.

Kao prvo ELbit nema nikakve veze sa pješačkim streljivom niti proizvodnjom istog. I sad će odjednom oni otvarati tvornice pješačkog streljiva u Hrvatskoj...doduše ako nađu partnera koji se razumije u streljivo kao recimo M San onda postoji mogućnost....
Ajmo dalje.
"Regionalni centar za održavanje F 16" je smiješan termin s obzirom da nitko nema F 16 u "regiji" pa ne znam čiji bi se to regionalni F 16 ovdje održavali.
Što se tiče "zainteresiranosti" privatzacije ZTCa, evo i ja sam "zainteresiran"...
Isto tako centar za obuku pilota je smiješan pitch jer to ćemo imati za bilo koji avion koji odaberemo-već postoji centar za obuku pilota na Zemuniku gdje se vrši obuka i trenaža.
Šta će nam Izraelci otvoriti centar koji već postoji?
Stavit će simulator i nazvati to centrom za obuku?
Wow.

Kao što rekoh, treba se ovčicama prodati priča da bi se onda uvalili avioni.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 12.02.2018., 10:02   #1810
Quote:
greenvlad kaže: Pogledaj post
Pa baš super.
Jeli itko razmišljao kako će svaki objekt u RH koji se bude bavio poslovima za Izrael postati potencijalna meta teroristima?
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Old 12.02.2018., 10:04   #1811
Quote:
greenvlad kaže: Pogledaj post
-netko je rekao "ovo su povijesni dani, VJERUJTE !!!"
I tako bliže i tako dalje...Židovi će polako preuzeti sav biznis u Hrvatskoj.
Domaći mafijaši i tajkuni, najebali ste.
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Old 12.02.2018., 10:08   #1812
Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
Pa baš super.
Jeli itko razmišljao kako će svaki objekt u RH koji se bude bavio poslovima za Izrael postati potencijalna meta teroristima?
Svaki objekt u RH već je potencijalna meta teroristima. RH je NATO članica.
__________________
The Egyptians could run to Egypt, the Syrians into Syria. The only place we could run was into the sea, and before we did that we might as well fight. - Golda Meir
vn37 is offline  
Old 12.02.2018., 10:12   #1813
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
To bi bilo dobro kad bi bilo istinito.
A znamo da nije.

Kao prvo ELbit nema nikakve veze sa pješačkim streljivom niti proizvodnjom istog. I sad će odjednom oni otvarati tvornice pješačkog streljiva u Hrvatskoj...doduše ako nađu partnera koji se razumije u streljivo kao recimo M San onda postoji mogućnost....
Ajmo dalje.
"Regionalni centar za održavanje F 16" je smiješan termin s obzirom da nitko nema F 16 u "regiji" pa ne znam čiji bi se to regionalni F 16 ovdje održavali.
Što se tiče "zainteresiranosti" privatzacije ZTCa, evo i ja sam "zainteresiran"...
Isto tako centar za obuku pilota je smiješan pitch jer to ćemo imati za bilo koji avion koji odaberemo-već postoji centar za obuku pilota na Zemuniku gdje se vrši obuka i trenaža.
Šta će nam Izraelci otvoriti centar koji već postoji?
Stavit će simulator i nazvati to centrom za obuku?
Wow.

Kao što rekoh, treba se ovčicama prodati priča da bi se onda uvalili avioni.
Da se Elbit zamjeni sa Saabom i Izrael sa Švedskom u istom clanku bi li onda trolao? Daj se skini sa konstantnog pljuvanja, nema vise smisla
Sfinx113 is offline  
Old 12.02.2018., 10:15   #1814
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
To bi bilo dobro kad bi bilo istinito.
A znamo da nije.

Kao prvo ELbit nema nikakve veze sa pješačkim streljivom niti proizvodnjom istog. I sad će odjednom oni otvarati tvornice pješačkog streljiva u Hrvatskoj...doduše ako nađu partnera koji se razumije u streljivo kao recimo M San onda postoji mogućnost....
Ajmo dalje.
"Regionalni centar za održavanje F 16" je smiješan termin s obzirom da nitko nema F 16 u "regiji" pa ne znam čiji bi se to regionalni F 16 ovdje održavali.
Što se tiče "zainteresiranosti" privatzacije ZTCa, evo i ja sam "zainteresiran"...
Isto tako centar za obuku pilota je smiješan pitch jer to ćemo imati za bilo koji avion koji odaberemo-već postoji centar za obuku pilota na Zemuniku gdje se vrši obuka i trenaža.
Šta će nam Izraelci otvoriti centar koji već postoji?
Stavit će simulator i nazvati to centrom za obuku?
Wow.

Kao što rekoh, treba se ovčicama prodati priča da bi se onda uvalili avioni.
Ocijena komentara je učenika 3 razreda osnovne škole.
Nikako nije smiješan centar za obuku pilota a svakako ne investicija (privatizacija ) ZTC. To u rukama izraelaca može biti svakako interesantno i u kojem smjeru bi išao neznamo niti koje zrakoplove bi održavao osim F 16. ( zamislite upgradanje F 16 made in EU u V. Gorici a koliko F 16 ima po svijetu) Moguće je svašta a interes im je ući u EU. Proizvodnja streljiva nije bitno koja firma a što se tiće Elbita tu se ne treba puno govoriti. Poljoprivreda i napredne tehnologije,... ma mislim da je odabir gotov.
Zajednički razvoj tehnologije protiv dronova ali i otvaranje cyber securiti centra. Sve je to ulaz visoke tehnologije. Bez rijeći.
__________________
Tuđman: "Ako izgubimo rat, svi idemo izginuti na prvu liniju. Ako nećemo imati Hrvatsku, imati ćemo nove Zrinske"
Black Point is offline  
Old 12.02.2018., 10:21   #1815
Quote:
mars1995 kaže: Pogledaj post
Ti si mjesecima sa samoproglašene pozicije AUTORITETA tvrdio da je nešto NEMOGUĆE. Dok na f-16.netu-u nisi naletio na članak star sedam godina. Tada se u narativu pojavilo NAVODNO.

Nisi vidio, nisu ti potvrdili. Nije ti mentor Izraelac prenio nikakve informacije na tu temu?







http://www.asipcon.com/proceedings/p...es.pdf#page=18

Vidi vraga. I oni imaju crack od 2 cola. :klap: :klap: :klap:
Ma šta vas toliko smetaju ti crackovi na strukturi? Ubili ste mi volju za životom! Kao da kanaderi, migovi, osmice itd nemaju pukotine? Hellou?
Rule No:1 THERE IS NO AIRWORTHY AIRCRAFT UNLESS ALL CONTINUOUS MAINTENANCE TASKS HAVE NOT BEEN RESOLVED IN A MANNER PRESCRIBED BY OEM. Tojest: zrakoplov nema plovidbenost sve dok se sva pitanja njegove ispravnosti ne riješe na propisani način. A način je propisan od proizvođača.
Sve ćete dobiti kad preuzmete let-lampe. Ono što je jako važno kod take-overa, je pogledati aircraft maintenance history, i ako nešto ne štima, zabilježiti i onda pitati isporučitelja. Zrakoplov se stoga moraju preuzeti u flyable stanju, dakle ispravnom, a ne na principu tehničkog preleta (znate ono ko jebe MEL/HIL). Obavezno pregledati i kritične lokacije na strukturi rođenim očima.
Isto tako, Program održavanja (AMP) koje će MORH preuzeti od prodavatelja/vlasnik/operatora, ako ga prodavatelj preda, mora proći stručnu evaluaciju i tzv. bridging na novu utilizaciju. K tome, više se ne leti u pješčanoj atmosferi, već u morskom aerosolu (ako makine budu u Zd).
Sve ovo je dug i mukotrpan put za svaki inženjering, ali bez toga nema sreće u ljubavi.
Nadam se da se SSVZP priprema za ovu kompleksnu zadaću...kao i uvijek do sada jel...
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Old 12.02.2018., 10:23   #1816
Quote:
vn37 kaže: Pogledaj post
Svaki objekt u RH već je potencijalna meta teroristima. RH je NATO članica.
Možda, ali nema još nijedan objekt koji radi ili proizvodi nešto za Izrael, niti ima tehničkog ili operativnog osoblja.
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Old 12.02.2018., 10:27   #1817
Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
Možda, ali nema još nijedan objekt koji radi ili proizvodi nešto za Izrael, niti ima tehničkog ili operativnog osoblja.
Upravo ulaz Izraela i njihove tehnologije i metoda je prevencija sprečavanja takvih stvari. Ako je itko u svijetu za to No 1 to je Izrael.
__________________
Tuđman: "Ako izgubimo rat, svi idemo izginuti na prvu liniju. Ako nećemo imati Hrvatsku, imati ćemo nove Zrinske"
Black Point is offline  
Old 12.02.2018., 10:28   #1818
Quote:
Black Point kaže: Pogledaj post
Upravo ulaz Izraela i njihove tehnologije i metoda je prevencija sprečavanja takvih stvari. Ako je itko u svijetu za to No 1 to je Izrael.
Imaš li ti pojma koliko Izrael troši na zaštitu od terorizma pajdo?
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Old 12.02.2018., 10:33   #1819
Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
Imaš li ti pojma koliko Izrael troši na zaštitu od terorizma pajdo?
Da li ti imaš pojma? Da li ti imaš pojma koliko su oni uložili u znanje i tehnologiju sa kojom raspolažu? kakvo je to pitanje? Naravno da su to ogromni novci i upravo je ta prednost njihovoga ulaska u RH sa investicijama.
Danas teroristima nije meta samo Izrael i NATO već sve kršćansko. U tom segmentu bi sve obuhvatili ali to je druga prića i tema.
__________________
Tuđman: "Ako izgubimo rat, svi idemo izginuti na prvu liniju. Ako nećemo imati Hrvatsku, imati ćemo nove Zrinske"
Black Point is offline  
Old 12.02.2018., 10:35   #1820
Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
Možda, ali nema još nijedan objekt koji radi ili proizvodi nešto za Izrael, niti ima tehničkog ili operativnog osoblja.
I zato sljedećih 1000 godina ne treba surađivati s Izraelom? Super logika. Dok pola arapskih zemalja poluotvoreno surađuje s Izraelom, Hrvatska s prijezirom treba odbijati suradnju da se ne bi neki taliban naljutio na nas. Btw, taj vlak je već otišao iz stanice - 1995. su teroristi napali policijsku postaju u Rijeci, dvije godine prije nego su Hrvatska i Izrael uspostavili diplomatske odnose.
__________________
The Egyptians could run to Egypt, the Syrians into Syria. The only place we could run was into the sea, and before we did that we might as well fight. - Golda Meir
vn37 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:16.