Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2018., 10:19   #21
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
To vec imas u Indiji, zbog mase ljudi i radne snage sustav je postavljen sa gomilom redundantnih slabo placenih poslova koji bi se mogli lako uklonit.
Dio toga je sto situacija uvjetuje jeftinu radnu snagu pa nije jos nuzno mehanizacija isplativija, ali dio je potpuno suvisan i ne treba cak mehanizacijom mjenjati nego samo ukinuti.

Ali zasto imati jednog cuvara kad mozes imati tri cuvara kapije, dva cuvara garaze, po dva katna cuvara, tri nadglednika prozora, jednog cuvara kljuca, jednog cuvara privjeska za kljuceve, dva cuvara ormarica za kljuceve...
Karikirano, ali sustav je otprilike takav
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 10:59   #22
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Kako točno?

Program olakšava izvršavanje zadataka koje sve više preuzimaju dronovi. Kako djeluje na učenje, pamćenje... nemamo pojma.
Uzmimo primjer da je depresija bolest budućnosti..Pa zar to nije dovoljno da izbjegnemo kljukanje psihosomatskim suspstancama da bi ublažili nisko rasploženje..?!

Što se tiče vojnih programa, ja mislim da če prvenstvo uzeti robotika i laseri, uz naravno još fleksibilnije dronove, satelite i tehnološke stvarčice.
Ovdje je čovjek zgodno upotrijebljen u vojnom DARPA programu, ali komercijalno-zdravstvena svrha puno je ekonomski profitabilnija i to je svakako mak na konac za one koji donose odluke.
Elagabala Galba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 11:05   #23
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
Ne višak stanovništva, nego višak radne snage.
Hvala na ispravku. Višak radne snage je precizan termin.
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
U budućnosti većina ljudi neće raditi da bi preživjelo, nego će živjeti na račun društva kao što to danas žive umirovljenici, invalidi, primatelji socijalne pomoći i slični. Onaj mali broj ljudi koji će raditi (uglavnom u visoko stručnim i/ili kreativnim zanimanjima) će imati veće plaće, a ostatak će živjeti s manjim primanjima.
Hmda..Postoje više vrsta bližih i daljih budućnosti no budimo samo svijesni da stanovništva subsaharske Afrike do 2050. rastu preko svake mjere..Zemlje koje danas koriste jednu čašu vode denvno porasta će za 20-30 milijuna..Nigerija će imati 300 milijuna stanovnika..Neću zbrajati ukupnu brojku jer to vrlo nezgodno za gospođu Evropu koja će morati pripaziti na dvorište..Ako bude mogla stajati na nogama od starosti.
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
To je jedan scenarij. Drugi scenarij je da će takvi ljudi bez posla biti duboko nesretni pa će ih država plaćati da rade beskorisne poslove, kao što je to danas veliki dio zaposlenih u državnoj administraciji. Dakle, u budućnosti bi moglo biti više a ne manje činovnika, iako će stvarna potreba za činovnicima biti manja.
Političara također neće nedostajati..
Elagabala Galba is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 23:27   #24
Quote:
Elagabala Galba kaže: Pogledaj post
Uzmimo primjer da je depresija bolest budućnosti..Pa zar to nije dovoljno da izbjegnemo kljukanje psihosomatskim suspstancama da bi ublažili nisko rasploženje..?!

Depresija je bolest sadašnjosti, a farmaceutska industrija sasvim fino živi od nje. Recimo da ta kaciga uklanja depresiju... tko će onda kupovati tablete ako ona izađe na tržište? Nitko normalan, naravno.

Quote:
Elagabala Galba kaže: Pogledaj post
Što se tiče vojnih programa, ja mislim da če prvenstvo uzeti robotika i laseri, uz naravno još fleksibilnije dronove, satelite i tehnološke stvarčice.
Ovdje je čovjek zgodno upotrijebljen u vojnom DARPA programu, ali komercijalno-zdravstvena svrha puno je ekonomski profitabilnija i to je svakako mak na konac za one koji donose odluke.
Dok (opet) ne izmisle svjetlosne sablje, ne zanima me.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 15:11   #25
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Depresija je bolest sadašnjosti, a farmaceutska industrija sasvim fino živi od nje. Recimo da ta kaciga uklanja depresiju... tko će onda kupovati tablete ako ona izađe na tržište? Nitko normalan, naravno.
Kaže jedan čovjek da je depresija= uzbuđenje-kisik.
Biološki ritam osobe koja je u okruženju zajednice i zbivanja na koje ne može utjecati.

Što se tiče farmaceutske industrije, oni svakako imaju svoje vlasnike..A, ti vlasnici imaju jedinu želju; zarada!
Dakle, ako mogu posjedovati dionice od McBurgera, McDonalda, KFC i sličnih lanaca smrtno brze hrane, onda će biti mudri i prepoznati zlatnu priliku da ulože i zarade novac na transkranijalnim terapijama.

Kako se slično tome autoindustrija od nafte okreće ka struji, tako će i moderna medicina prepoznati prednosti rečenog.
U svakom pogledu oni novaca za ulaganje imaju, stoga nema problema tko će se prvi obogatiti..

Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Dok (opet) ne izmisle svjetlosne sablje, ne zanima me.
Što će ti svjetlosna sablja ?
Nemaš rasvjetu u ulici ili što ?!
Elagabala Galba is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 19:33   #26
Ne. Kad smo već kod toga, nemam ni asfalt.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 21:45   #27
Zar zaista ?
Pa, to nije neobično za mnoga mjesta u RH.
Zato ćemo mi biti posljednji konzumenti transkranijalne terapije..Koja se nadam da će ući u komercijalnu uporabu.
Elagabala Galba is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 10:43   #28
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ne. Kad smo već kod toga, nemam ni asfalt.
Nema veze, važno da imaš internet.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 11:37   #29
jesu li poznate tehnicke specifikacije te naprave ili princip rada?
toxde is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 17:03   #30
Quote:
Elagabala Galba kaže: Pogledaj post
Zar zaista ?
Pa, to nije neobično za mnoga mjesta u RH.
Zato ćemo mi biti posljednji konzumenti transkranijalne terapije..Koja se nadam da će ući u komercijalnu uporabu.
A za koji ti kuki treba transkranijalna terapija?

Quote:
toxde kaže: Pogledaj post
jesu li poznate tehnicke specifikacije te naprave ili princip rada?
Pretpostavljam da je riječ o vojnoj tajni.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 11:04   #31
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
A za koji ti kuki treba transkranijalna terapija?
A zašto ne ?
Pa, zar nisi pročitala uvodni tekst ?

Nije to što ćeš imati stotinu kaotičnih i misli koji te odvlače već će ti se um razbistriti i imat ćeš priliku za konkretnu spoznaju sebe..U kratko vrijeme i bez seansi i bez gubljenja vremena po krčmama i sa lošim društvom.
Na vrijeme ćeš znati kamo trebaš poći.
Elagabala Galba is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 17:34   #32
Quote:
Elagabala Galba kaže: Pogledaj post
A zašto ne ?
Pa, zar nisi pročitala uvodni tekst ?

Nije to što ćeš imati stotinu kaotičnih i misli koji te odvlače već će ti se um razbistriti i imat ćeš priliku za konkretnu spoznaju sebe..U kratko vrijeme i bez seansi i bez gubljenja vremena po krčmama i sa lošim društvom.
Na vrijeme ćeš znati kamo trebaš poći.
Quote:
Elagabala Galba kaže: Pogledaj post
A zašto ne ?
Pa, zar nisi pročitala uvodni tekst ?

Nije to što ćeš imati stotinu kaotičnih i misli koji te odvlače već će ti se um razbistriti i imat ćeš priliku za konkretnu spoznaju sebe..U kratko vrijeme i bez seansi i bez gubljenja vremena po krčmama i sa lošim društvom.
Na vrijeme ćeš znati kamo trebaš poći.
Pročitala sam samo onaj dio što si preveo jer ne plaćam pretplatu na New Scientist pa nemam pristup cijelom članku, a 36 eura koje me traže radije ću zapiti u krčmi s (lošim) društvom.

Prema onome što sam pročitala - kad staviš tu kacigu, odmah spoznaš da ne trebaš misliti jer uvijek kad misliš nešto zasereš, nego da lijepo trebaš činiti ono što ti kaže desetar.

Kaciga nije iskušana u terapijskim ni bilo kakvim drugim civilnim uvjetima, tako da nemamo pojma kako funkcionira izvan simulatora bojnog polja. Znači, sigurno bi imala svoje tržište među gejmerima, ali samo ako se pokaže da produljena upotreba nema štetnih učinaka.

Onoj sirotoj novinarčici nisu dali da je stavi drugi put. A to ti valjda nešto govori.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 21:59   #33
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
Ne višak stanovništva, nego višak radne snage. U budućnosti većina ljudi neće raditi da bi preživjelo, nego će živjeti na račun društva kao što to danas žive umirovljenici, invalidi, primatelji socijalne pomoći i slični. Onaj mali broj ljudi koji će raditi (uglavnom u visoko stručnim i/ili kreativnim zanimanjima) će imati veće plaće, a ostatak će živjeti s manjim primanjima.

To je jedan scenarij. Drugi scenarij je da će takvi ljudi bez posla biti duboko nesretni pa će ih država plaćati da rade beskorisne poslove, kao što je to danas veliki dio zaposlenih u državnoj administraciji. Dakle, u budućnosti bi moglo biti više a ne manje činovnika, iako će stvarna potreba za činovnicima biti manja.

Nešto na tu temu i ovdje:
https://hbr.org/2018/01/how-automati..._medium=social
Treći scenarij je da će sve nas nepotrebne pobit.
__________________
And how can man die better than facing fearful odds, For the ashes of his fathers, And the temples of his Gods.
Alyosha is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 10:53   #34
Quote:
Alyosha kaže: Pogledaj post
Treći scenarij je da će sve nas nepotrebne pobit.
Neće, jer bi inače i sami postali nepotrebni. Kvaka je u tome što ovi potrebni trebaju nepotrebnima, pa bez nepotrebnih i potrebni postaju nepotrebni. Stoga će u interesu potrebnih biti da ima što više nepotrebnih.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 11:07   #35
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
A za koji ti kuki treba transkranijalna terapija?
Za koji kuki treba farmakoterapija?

Dosta je dobro utvrdjeno da koristi kod depresije, a izgleda da ima potencijala i za niz drugih stvari, vidjet ce se tek.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 11:26   #36
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Pročitala sam samo onaj dio što si preveo jer ne plaćam pretplatu na New Scientist pa nemam pristup cijelom članku, a 36 eura koje me traže radije ću zapiti u krčmi s (lošim) društvom.
Ok, kužim..I meni je 36 evra previše..
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Prema onome što sam pročitala - kad staviš tu kacigu, odmah spoznaš da ne trebaš misliti jer uvijek kad misliš nešto zasereš, nego da lijepo trebaš činiti ono što ti kaže desetar. :zubo
:
Pa, otprilike si skratila koliko si mogla i podesila koliko si htjela.
Uglavnom, to su probne serije, eksperimenti i dalje traju..Polaže su velike nade u ideju ovog projekta i ovo što smo dosada doznali da se raspolaže je fenomenalno.
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Kaciga nije iskušana u terapijskim ni bilo kakvim drugim civilnim uvjetima, tako da nemamo pojma kako funkcionira izvan simulatora bojnog polja. Znači, sigurno bi imala svoje tržište među gejmerima, ali samo ako se pokaže da produljena upotreba nema štetnih učinaka.
Za gamersku industriju svakako..
Ali i za ostale civilne grane..Mislim da medicina mora pronaći svoj prostor ovdje..Pa, ako bih bio drzak u odnosu na domaći konzervatizam, postoji mjesto i u školi za transkranijalno.
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Onoj sirotoj novinarčici nisu dali da je stavi drugi put. A to ti valjda nešto govori.
Molim Te kada si već u naboju kreativnih postova, prosvijetli me..
Elagabala Galba is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 11:58   #37
Pa vec se koristi ta tehnologija u medicini iako je stvar jos u zacecima. Naravno to nisu iste uportebe, nije tako minijaturizirano i ne nosi se na terenu (za bolnicke uvjete i fokusrane terapije minijaturizacija ionako nije kljucna).
To sto je zena isprobala specificnu upotrebu tehnologije u vojne svrhe ne znaci da se ne koristi i u medicini vec i sada.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4492646/

https://www.hopkinsmedicine.org/psyc...tms/index.html

http://ireport.cnn.com/docs/DOC-972369

No tek ce se vidjeti koje su stvarne mogucnosti. Sada je samo jedan dodatak u moru mogucih terapija, a nje isto biti pod utjecajem 20 minuta koliko jeaparat u funkciji, kao u clanku, i postici trajne terapijske promjene sto je cilj medicinske upotrebe u tretiranju mentalnih poremecaja.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 12:30   #38
Quote:
Elagabala Galba kaže: Pogledaj post
Molim Te kada si već u naboju kreativnih postova, prosvijetli me..
Ženska je bila oduševljena kacigom i napisala im je odličan PR članak. U kojem sve zvuči fenomenalno, a (koliko mi se čini) nije rečeno previše toga konkretnog, samo da se ona osjećala jako dobro dok je to čudo imala na glavi.

Onda je poželjela još. Vjerojatno bi svatko na njezinom mjestu poželio još. A oni joj ne daju, unatoč tome što bi im bilo vrlo, vrlo korisno nastaviti održavati pozitivne odnose s medijima. Za to vjerojatno imaju dobre razloge. Recimo:

- Ženska bi pri drugom korištenju vidjela da kaciga ipak nije tako spešl. Da djeluje slabije.

- Kaciga nije sigurna za korištenje. Okej, fino djeluje pola sata ili koliko već, ali nakon produljene upotrebe dolazi do nekih organskih tegoba.

- Korištenje kacige stvara ovisnost, a vojsci se ne da glumiti dilera baš svakome.

- Nakon drugog korištenja, sam skužiš fintu kako zaustaviti misli i kaciga ti ne treba. A ta bi informacija mogla srušiti percipiranu vrijednost proizvoda.... itd, itd....

Ukratko, da valja, dali bi joj da proba ponovno. Nisu joj dali, dakle stvar ne valja. Tko leti - vrijedi, tko vrijedi - leti, tko ne leti - ne vrijedi.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 12:34   #39
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Pa vec se koristi ta tehnologija u medicini iako je stvar jos u zacecima. Naravno to nisu iste uportebe, nije tako minijaturizirano i ne nosi se na terenu (za bolnicke uvjete i fokusrane terapije minijaturizacija ionako nije kljucna).
To sto je zena isprobala specificnu upotrebu tehnologije u vojne svrhe ne znaci da se ne koristi i u medicini vec i sada.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4492646/

https://www.hopkinsmedicine.org/psyc...tms/index.html

http://ireport.cnn.com/docs/DOC-972369

No tek ce se vidjeti koje su stvarne mogucnosti. Sada je samo jedan dodatak u moru mogucih terapija, a nje isto biti pod utjecajem 20 minuta koliko jeaparat u funkciji, kao u clanku, i postici trajne terapijske promjene sto je cilj medicinske upotrebe u tretiranju mentalnih poremecaja.
Zanimljivo. Na jednom od linkova sam pronašla ovaj formular:

https://www.hopkinsmedicine.org/psyc...l_form2012.pdf

Zašto pitaju je li imaš tetovažu? Kakve to veze ima?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 13:52   #40
Neke vrste tinte za tetovazu su magnetski reaktivne
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:00.