Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2018., 11:44   #21
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Ja bih rekla da moze ako nece dojiti na zahtjev
Bebe koje su na bocici u pravilu (ima i tu izuzetekanaravno) nakon pjedene bocice odspavaju 1-2 sata
No dojena beba je stalno na cici, pogotovo sa mjesec dana, i podanu i po noci pa ne znam koliko ce uopce biti sposobna raditi ista. Jedino ako moze jednom rukom dojiti a drugom tipkati

i

ja nisam nikad dojila, a hranila sam na sate, i moje dijete nikad nije spavalo u komadu više od 10 minuta i to isključivo na rukama
i dan danas je očajan spavač, ako u 24 sata odspava 8 sati (ukljuujući i onih pola sata - sat dnevnog spavanja), to nam je dobar dan, inače spava po 6-7 sati
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 11:47   #22
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Ne znam. Moji su iskljucivo dojeni i nisu bili non stop na sisi. Imala sam brdo vremena u toku dana i za skuhat i pospremit itd.
Mozda je to relativno?
Netko tko je inace navikao obaviti sto toga kroz dan mozda ima feel da vise toga stigne i s bebom?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 12:00   #23
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Mozda je to relativno?
Netko tko je inace navikao obaviti sto toga kroz dan mozda ima feel da vise toga stigne i s bebom?
Defnitivno. Dosta mojih frendica nije nista radilo po kuci dok su djeca bila mala i mame su im uskakale. Neke nisu mogle zbog bolova, neke nisu htjele, a neke se jednostavno nisu snalazile.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 12:03   #24
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Mozda je to relativno?
Netko tko je inace navikao obaviti sto toga kroz dan mozda ima feel da vise toga stigne i s bebom?
pa sve je relativno, mislim da tu mozes planirati do besvijesti, ali dok ne probas s vlastitom bebom nemas blage veze sto mozes, a sto ne.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 12:11   #25
Može.

Ne produktivno kao inače.
Ne u komadu.
Ali može.
Sad u kojem periodu o koliko stara beba je relativno.


Nedavno sam izašla na par sati, muz ostao s malim koji je preživahan, kao i svako dijete njegove dobi, i malom bebom, uspio završiti program.
Ja sam došla doma, mala je spavala na njemu a mali se sam čisto ljepo igrao.


Često malog muz povede na posao, mali bude presretan, najčešće sjedi u uredu crta, pravi se da radi i žica čokolade i sladolede od ostale ekipe.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 12:19   #26
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ha?

ma opcenito, mozes ti svasta unaprijed planirati i misliti da ces moci ili pak neces moci.
a onda sve ipak ode u potpuno drugom smjeru.
Grcici

Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Ne znam. Moji su iskljucivo dojeni i nisu bili non stop na sisi. Imala sam brdo vremena u toku dana i za skuhat i pospremit itd.
Moja frendica 2 dojene, oboje turbo priljepci do 2 godine
I vecina beba koje znam da su dojene
Naravno da postoje izuzeci i kod dojene i nedojene
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 12:22   #27
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
ja nisam nikad dojila, a hranila sam na sate, i moje dijete nikad nije spavalo u komadu više od 10 minuta i to isključivo na rukama
i dan danas je očajan spavač, ako u 24 sata odspava 8 sati (ukljuujući i onih pola sata - sat dnevnog spavanja), to nam je dobar dan, inače spava po 6-7 sati
Mislim da vas slucaj nije relevantan obzirom na okolnosti, a i napisala sam da postoje izuzeci
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 12:24   #28
Meni je recimo psiholoski lakse bilo raditi s malom bebom koja spava nego sada kada su veci i ne spavaju uvijek po danu, jer bih radije s djecom provodila vrijeme nego radila. Zato radim iskljucivo kada je nuzno zbog rokova.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 14:58   #29
Moji su bili non stop na cici, ali mogla sam za to vrijeme raditi na kompu što sam htjela.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 15:04   #30
Ja sam isključivo dojila prvih 5 i pol mjeseci i imala sam predobru bebicu koja je stalno spavala i jela svaka 3 sata. Kao u bajci mi je bilo prvih par mjeseci.

Kako uz redovni posao imam i jedan honorarni, planirala sam ga raditi od doma kad se beba rodi.

Moj plan o radu od kuće je, dakle, bio potpuno izvediv, međutim, iako sam imala vremena, jednostavno mi se nije dalo... Nisam bila ni pogubljena ni neispavana, nego mi je samo došlo da uživam sa svojim djetetom i sve drugo ostavim sa strane na par mjeseci. Naravno, mogli smo si to priuštiti, da sam morala, prisilila bih se.

Mislim da sam tada dobro odlučila jer sam se super odmorila za ono što me čekalo kasnije: mala zvjerčica koja je prestala spavati i jesti, koja nema sekundu mira, a ja i muž na sto strana i u sto poslova.
pink panthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 20:12   #31
Radila sam od doma kad sam bila na porodiljnom, pocela sam kad je beba imala mjesec i nesto sitno.

Neko vrijeme je morao na fizikalnu, bio je iskljucivo dojen do sestog mjeseca. Sto se spavanja tice, cesto se budio po noci, po danu je spavao po nekoliko sati u razmacima.

Sve u svemu, ne bih ponovila, cesto sam kao zombi bila. Ali, ipak je bilo lakse tada nego kad je narastao, tada je dijete ipak zahtjevnije.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 20:28   #32
Koliko različitih iskustava

Meni je lakše sad kad ima 2.5 godine. Mogu uz nju napravit nešto za posao. Kad je bila mala, stalno sam strepila kad će se probudit, jer sam znala da me čeka dugotrajno dojenje

Sad se zaigra sama, gleda crtić, shvati me kad joj kažem da se strpi i da ne mogu sad, baš je super
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 22:11   #33
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Raspravljala sam s kolegicom nedavno o ovoj temi.

Ona planira imati dijete uskoro, a kako je (kao i ja) samozaposlena uvjerena je da ce moci raditi od kuce, pocevsi od otprilike mjesec dana otkako je rodila, i to po 2-4 dana dnevno (bavi se programiranjem).

Ja nemam djece niti ih planiram uskoro, ali gledam ljude oko sebe i cini mi se da je taj njezin plan malo iracionalan i sulud. Cak i ne toliko logisticki (napominjem da je iz drugog grada i nema nikakav baka servis), vec samo razmisljam koliko je covjek emocionalno u kaosu kad tek dobije dijete, da ne pricam i neispavanosti i svim ostalim divotama.

No ona misli da se uz dobru organizaciju sve da rijesiti, i planira angazirati zenu za ciscenje i slicno, a raditi dok dijete spava.

Ne zelim biti bad mood millie i iznegativizirati joj u facu, mislim, tko zna, mozda zena fakat uspije na kraju i to joj iskreno zelim, ali se cisto pitam postoji li na ovom svijetu itko tko je uspio tako balansirati svjeze majcinstvo i poslovne obveze, pa makar i od kuce? Da ne ispadnem bas totalni crnjak
moze, zasto ne bi mogla.
ak dijete visi samo na sisi, moze cuda po kompjuteru raditi.
ako nije limitirana da nesto mora bas u taj sat napraviit, nego tijekom cijelog dana, zasto ne.

uz dojenje sam procitala hrpu knjiga, serija pogledala, potrosila previse vremena na forum i ebay (, nakupovala gluposti), mozda sam mogla i radiit.

i ja sam isla an edukacije razne, pred kraj porodiljnog sam i sitne fuseve radila (al to je trazilo izbivanje iz kuce)

sto se tice emocionalnog kaosa....nsimo sve u kaosu. meni su prva dva mjeseca bila stresna jer su me radi dojenja i kontrole kilaze zajebavali, al osim toga, nista posebno.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 22:17   #34
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Koliko različitih iskustava

Meni je lakše sad kad ima 2.5 godine. Mogu uz nju napravit nešto za posao. Kad je bila mala, stalno sam strepila kad će se probudit, jer sam znala da me čeka dugotrajno dojenje

Sad se zaigra sama, gleda crtić, shvati me kad joj kažem da se strpi i da ne mogu sad, baš je super
stvarno ima drastično različitih iskustava, šta samo potvrđuje da ne možeš znat ni kako će ti bit ni kakva ćeš bit dok "to" ne dođe. nešto je do bebe, nešto je do mame, nešto je i do ostalih. meni je isto neusporedivo lakše sad, kad ima 3 godine, nego kad je bila skroz mala beba. svaka mi je nova faza lakša od prethodne. u trudnoći sam morala strogo mirovat i sićam se kako sam jedva čekala kad ću rodit da mogu napravit generalku u stanu, a prva dva miseca se nisam ni redovito tuširala, a kamoli da sam prala zavjese i brisala prašinu sa lustera.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 22:23   #35
Moj je oduvijek spavao kao top i da sam znala, mogla sam faks zavrsiti uz njega
Nakon boce obavezno 3-4 sata. Po noci 2 budenja, krkne bocu i spava dalje

Al sam i ja spavalica pa sam bila ono: beba spava, mama spava dir
Mislim nisam svako spavanje spavala s njim ali ovo popodnevno bome jesam
Jedina mu je mana bila sto je 2 godine bio ko vekerica - budenje u 6:00
Nije ni danas puno bolji, uglavnom oko 7 al zna mu se zalomit i do 8
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 00:08   #36
Moje mlađe dijete je prespavalo prvih 6 mjeseci i uz nju sam mogla čuda. Dojila sam je, ali to je uvijek trajalo začuđujuće kratko. Odradila sam neke manje poslove u tom razdoblju, a posao uključuje i sastanke i ne odvija se samo pred kompjuterom.

S prvim je to bila nemoguća misija.

Sad mi je koma kad moram s njih dvoje odraditi nešto - ne spavaju, ne gase se, imaju 1000 pitanja u minuti, pogotovo ako ih zamolim da se odu malo sami igrati u sobu. E onda se nacrtaju s lijeve i desne strane radnog stola i kreće "a šta ti je to, a zašto ti je to tako, a šta sad radiš, hoćeš mi pokazati, kad ja mogu, je l mogu sad, a sad, reeeekla si da ću mooooći, je li to sad, a kad će to biti, pogriješila si, vidio sam da si pogriješila...".

Po mom mišljenju, lakše je dok još ne pričaju
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 06:17   #37
Počela sam raditi od doma kad je mala imala šest mjeseci. Najgora greška u životu.

Mala je dijete koje traži izrazito puno pažnje, koju spavanje nikad nije zanimalo. Svodilo se na to da je spavala u nosiljci, a ja sam radila tih cca dva sata dnevno, čekala muža da dođe s posla i onda još radila do sitnih noćnih sati. Iskreno, ne znam kako sam preživjela do njezinog odlaska u vrtić, a krenula je malo prije 2. godine života. Nisam imala nikakvu pomoć. Može se, ali ne želim to nikad ponoviti.

Kad je bila beba stalno je cicala, rijetko na miru spavala, većinom smo morale biti u šetnji (kolica, nosiljka) tako da tih sati kad je spavala ili nešto sam iskoristila da odem na wc, skuham nešto... Bila sam premorena.

Ima beba koje puno puno spavaju, koje ne traže toliko interakcije kao moja i onda je izvedivo već od prvog mjeseca života. Ali to ne znaš dok se beba ne rodi.

Ja jako volim svoj posao i išla sam na porodiljni tek onih 45 dana prije termina (sad opet) i vjerovala da će mi posao jako faliti, ali tih šest mjeseci dok nisam počela ga se nisam niti sjetila...

Uglavnom, može se svašta, a možda se ne može ništa.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 09:36   #38
Honorarno lektoriram. Kad je prva imala 3 mjeseca, imala sam jednu knjigu na lekturi. Nije mi bio problem s organizacijom i stigla sam u roku.
Ona je bila na bočici, ali sam uz ad kombinirala i izdajanje. To je bilo najteže u njenih prvih 6 mjeseci jer je bila nezahtjevno dijete.
Sad ću opet kad druga bude imala 3 mj isto imati jednu knjigu na lekturi, nadam se da će i tad dojiti na zahtjev pa ćemo vidjeti.
Uz to, s prvom sam tek upisala doktorat kad sam ostala trudna, učila i davala ispite u njenoj prvoj godini života. Sad s drugom planiram završiti doktorat, tj.privesti kraju pisanje pa ćemo vidjeti.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 22:02   #39
Pocela sam raditi kad je malac imao 10 mjeseci i s obzirom na posao koji radim (prof.) sve sam morala odradivati doma. Popodnevma smjena je bila okej jer je ujutro bio u vrticu pa sam mogla. Medutim kad sam bila jutarnja i vikendima sam morala cekati da zaspi pa sam odradivala vecinu po noci. I bas sam bila nesretna (ne zbog posla jer ga obozavam) jer sam svo slobodno vrijeme zapravo radila :/
Sad sa njegovih skoro dvije i pol godine je neusporedivo lakse. Objasnim mu da mama mora malo raditi i on se ode igrati bez mene. Tu i tamo me zovne da si malo popricamo, ali sad mogu sve napraviti u miru. Dok je bio manji, bio je to veliki izazov.
ajam24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 10:43   #40
Ovisi, neka djeca se češće bude, više traže da ih nosiš/uspavljuješ itd.. Mislim da će biti izazovno, jer se i ona treba odmoriti i spavati (ako radi kad beba spava, kad će ona spavat). U mom slučaju nije lakše ni kasnije, sad ima skoro 4, jutros sam se probudio u 6 u nadi da ću nešto napraviti, ali vraga, ona se probudila u 6.05 i ne staje od tad, imao sam 5min vremena mira dok je razbacivala igrače po stanu, trenutno razvaljuje stvari po kuhinji, evo je, idem.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:33.