Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2018., 11:23   #41
je li moguce ili ne, vidjeti ce nakon poroda.
a kako je netko vec napisao, ja si to nikad ne bih radila, taman da beba spava 22 sata dnevno. treba malo stati na loptu, posvetiti se bebi, sebi....

to vrijeme s novom malom bebom doma je posebno i smatram da ne samo da mama ne bi trebala raditi nego bi i tata trebao dobiti porodiljni da budu zajedno doma i brinu se za bebu i jedna za drugoga
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 11:40   #42
Evo ja ne mislim da će vidjeti nakon poroda... nego već sada kako si namjesti u glavi. Onaj tko ima stav da će dijete biti zakinuto za ne znam ni ja kakvu ljubav i pažnju, ako mama tipka s njim na sisi ili dok spava bit će frustriran i to neće štimati. Doduše taj neće stići ni skuhati ni pospremati stan.
Oba puta sam radila sa svojim bebama. Od povratka kući ono nužno, nakon 6 mj, po 4 sata koje sam raspoređivala kako meni paše, ali ipak vodeći brigu o tome da me proizvodnja ne čeka. Djelom je to bilo tako zato što nemaš izbora kada si dio obiteljskog posla, djelom zato što mi je i inače u životu sve puno akcije pa ni ne znam gljiviti toliko kod kuće, a i zato što sam duboko uvjerena da nisu bili zakinuti...dapače da nisam toliko projektirala sigurno mi ne bi toliko bili na rukama i u krilu
Elinga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 11:45   #43
ja nisam mislila da ce dijete biti zakinuto nego mama
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 12:02   #44
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja nisam mislila da ce dijete biti zakinuto nego mama

a je.
nije taj porodiljni bez razloga
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 13:09   #45
Moj mali i danas sa godinu i pol trazi toliko paznje da ne bih mogla raditi s njim doma.
Ko beba je isto bio zahtjevan i tad su i odlasci na wc duzi od 2min bili luksuz. Koliko tad nije volio boraviti vani, toliko sad nema mira za biti doma.
S druge strane frendici su oba malca bili tako mirne i nezahtjevne bebe da je mogla sto god pozeli. I danas sam ljubomorna, jer ona je na porodiljnom zaista uzivala, a ja ga provela u grcu.
Hoce li moci raditi najvise ovisi o bebi. Ak dobije malog kmecavca koji se ne da skinut s ruku, koji 3mj grceva odradjuje spavajuci na roditeljima danju i nocu, koji se budi iste sekunde kad se pokusas ustat iz kreveta da nesto odradis, nece u kolica ni nosiljku.. onda nema pomoci. Il ga moze pustati da place da nauci (ideje koje sam dobivala od raznih baba, a meni su bile neprihvatljive).
A mozda dobije bebu ko ova moja frendica kojoj mali cori u kosari kolica, skoro uopce nije po rukama i u stanju je satima gledati u luk s igrackama.
Yava is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 13:12   #46
Odgovor na pitanje nije jednostavan.

Ovisi o tome kakva je mama, kakva je beba, kakav je posao.

Ja nisam ništa mogla uz nju jer je takvo dijete. Oduvijek je imala problem sa spavanjem i na kraju se svodilo na to da je spavala u Ergu na meni sat do dva jer sama u kindaču nije mogla spavati, na kauču se budila, svuda se budila. Znači spavala je na meni cca 2 sata, ja sam sjedila na kauču i tipkala za posao, kičma mi je otpala. Tako sam radila dok nije krenula u vrtić jer to dijete nije inače spavalo. Niti dan danas spava.

Nije samo da si namjestiš u glavi. Nekad ne ide. Nisu sva djeca ista. Tko zna kakva će mi biti druga beba, možda ću se s njom lakše vratiti na posao.

I recimo nisam mislila da će umrijeti ako se sat dva ona igra sama sa sobom. Ali ona je vidjela da sam ja za kompom i onda je ona išla gledati kaj ja radim. A ekrane općenito sam joj branila što dulje, branim i sad, kad je jako bolesna malo si pogleda Baby TV i to je to.

Svakako neka proba pa će vidjeti. Ja sam ušla skroz pozitivno u to, satralo me.

Quote:
Yava kaže: Pogledaj post
...ko ova moja frendica kojoj mali cori u kosari kolica, skoro uopce nije po rukama i u stanju je satima gledati u luk s igrackama.
Meni je to toliki SF. Da nisam vidjela svojim očima, ne bih vjerovala da postoji.

Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
smatram da ne samo da mama ne bi trebala raditi nego bi i tata trebao dobiti porodiljni da budu zajedno doma i brinu se za bebu i jedna za drugoga
Također. Da se cijela obitelj zapravo upozna s novom situacijom, dinamikom, da se naviknu jedni na druge i upoznaju. To bi bila dobra pronatalitetna politika, a ne soma eura i slično.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 14:19   #47
Quote:
Elinga kaže: Pogledaj post
Evo ja ne mislim da će vidjeti nakon poroda... nego već sada kako si namjesti u glavi.
ja sam svašta isplanirala u glavi prije poroda, ali sam "zaboravila isplanirat" šavove zbog kojih sam misec dana sidila na jednoj strani guzice, zaboravila sam isplanirat ragade na bradavicama, 2-3 mastitisa i dojenje koje boli ka da te neko užarenom šipkom bode u mozak, zaboravila sam ubacit i postporođajnu depresiju, a iako sam i prije poroda znala da bebe plaču, nisam baš planirala da će moja skoro dva miseca plakat od 10 navečer do 5 ujutro. mo'š ti planirat koliko oćeš, ali triba uzet u obzir da postoji velika vjerojatnost da neće baš sve ić po planu.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 14:34   #48
Quote:
Elinga kaže: Pogledaj post
Evo ja ne mislim da će vidjeti nakon poroda... nego već sada kako si namjesti u glavi.
ne slazem se.
mozes si ti svasta unaprijed posloziti u glavi pa ti iskrsne sto zdravstvenih problema, tvojih, bebinih, zahtjevno dijete kojeg ne mozes na minutu ostaviti samo a da ne krene urlati, beba koja ne spava ni po danu ni po noci...
i bas mi je ruzan izraz "gljiviti po kuci", meni su porodiljni+neplaceni bili sve samo ne "gljivarenje" uz izrazito zahtjevnu djecu s kojom sam se intenzivno bavila 24/7, bez ikakve pomoci sa strane.
i da sam planirala bilo kakav posao, bilo bi mi ga apsolutno nemoguce obavljati kako spada.
fala bogu pa nisam planirala.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 15:32   #49
ista stvar.

šta se besposličarenja tiče, ima ljudi koji "gljive po kući" i dok nemaju dicu, a nekim čudom uspiju isto, ili barem slično, nastavit i kad dobiju dicu. pada mi na pamet nekoliko primjera iz moje blizine, a virujem da ih ima još. isto tako virujem da su oni u manjini. osobno nisam tip koji sidi na mistu duže od 20-ak minuta, kako se u narodu kaže - imam crve u guzici i uvik nađem nešto za radit, a sa malim ditetom, s kojim sam sama 90% vrimena i ne moram puno tražit jer se obveze nameću same od sebe.

šta se posla tiče, znam da na žalost ima puno ljudi kojima je ugrožena egzistencija i nemaju drugog izbora nego vratit se na posal čim se dite rodi, ali isto tako znam da ima puno onih koji misle da pod golu egzistenciju spadaju auto od 20 tisuća eura, i 2-3 putovanja godišnje. daleko od toga da ja ne bi tila, ili ne namjeravam, jednog dana sebi priuštit bolje auto i više putovanja, ali kad sam dobila bebu s njom su se prioriteti drugačije posložili. više mi je značilo bit s njom doma nego radit da bi sebi mogla priuštit spremačicu jednom tjedno, ili slično. ponavljam, razumim da dosta ljudi radi za kruv, a ne "samo" za auto bolje klase, i ne osuđujem žene koje sebi žele priuštit spremačicu, manikuru ili masažu - dapače, podržavam, samo kažem da je meni osobno bilo lakše odreć se nekih stvari koje sam prije diteta smatrala neophodnim nego se vratit na posal čim prođu babine.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 22:25   #50
Očekivane Rid reakcije.
Ovdje nitko ne govori o povratku na posao nakon tjedan dana već o, uglavnom radu na računalu, nakon oporavka.
Nepredviđene stvari se događaju...i opet onaj koji mora/želi nađe rješenje...
Ne kužim, jeste vi gledale u strop dok je dijete spavalo na vama. Ja sam najviše napravila dok sam dojila i dok su drijemali ma meni.
Cura iz uvodnog posta će uspjeti ako to bude htjela pod uvjetom da je dijete zdravo.
Nebi bili gladni da nisam radila i nisam zaradila za novi auto i mislim da sam ispravno postupila, ali da ja nikada neću biti najmama.
Elinga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 23:24   #51
Quote:
Elinga kaže: Pogledaj post
Očekivane Rid reakcije.
Ovdje nitko ne govori o povratku na posao nakon tjedan dana već o, uglavnom radu na računalu, nakon oporavka.
Nepredviđene stvari se događaju...i opet onaj koji mora/želi nađe rješenje...
Ne kužim, jeste vi gledale u strop dok je dijete spavalo na vama. Ja sam najviše napravila dok sam dojila i dok su drijemali ma meni.
Cura iz uvodnog posta će uspjeti ako to bude htjela pod uvjetom da je dijete zdravo.
Nebi bili gladni da nisam radila i nisam zaradila za novi auto i mislim da sam ispravno postupila, ali da ja nikada neću biti najmama.
Ja sam dobila sindrom karpalnog kanala kad je mali imao mjesec i pol, dobro da sam mogla njega drzat dok je spavao na meni a kamoli jos tipkat

Hocu reci, nikad ne znas sta te moze snaci a moze te snaci svasta

Zato velim, ok je planirati ali ne znas sto te zaista ceka dok to ne dode
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 23:57   #52
Quote:
Elinga kaže: Pogledaj post
Očekivane Rid reakcije.
Ovdje nitko ne govori o povratku na posao nakon tjedan dana već o, uglavnom radu na računalu, nakon oporavka.
Nepredviđene stvari se događaju...i opet onaj koji mora/želi nađe rješenje...
Ne kužim, jeste vi gledale u strop dok je dijete spavalo na vama. Ja sam najviše napravila dok sam dojila i dok su drijemali ma meni.
Cura iz uvodnog posta će uspjeti ako to bude htjela pod uvjetom da je dijete zdravo.
Nebi bili gladni da nisam radila i nisam zaradila za novi auto i mislim da sam ispravno postupila, ali da ja nikada neću biti najmama.
možda i nećeš, isto ka šta ja izgleda nikad više neću bit idealna working girl. moj post nije moga bit u pomirljivijem tonu, ali je svejedno izazva očekivanu rid reakciju.

šalu na stranu, ja jesam gledala u strop dok je dite spavalo na meni jer se budila i ako bi malo dublje udahnila, a kamoli da sam tipkala na laptopu. nisam ni mobitel držala u ruci, iako za skrolanje i čitanje ne triba puno mrdanja.

u svakom slučaju, JA stvarno nisam bila sposobna radit prvih par miseci posli poroda, ali i da sam bila sposobna JA bi svejedno pričekala sa poslom dok beba ne napuni barem pola godine. ako autorica teme tj. njena prijateljica želi i mora radit brzo nakon poroda, iskreno se nadam da će joj to i uspit, i da ni ona ni beba neće bit zakinute. ovdi nisam došla da bi je obeshrabrila ili odgovorila od njenog nauma nego da bi iznila svoje mišljenje i svoje iskustvo koje je takvo kakvo je i nemam ga namjeru iskrivljavat da bi bilo sličnije tuđem mišljenju i tuđem iskustvu. čemu to?
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 00:05   #53
Quote:
Elinga kaže: Pogledaj post
Očekivane Rid reakcije.
Ovdje nitko ne govori o povratku na posao nakon tjedan dana već o, uglavnom radu na računalu, nakon oporavka.
Nepredviđene stvari se događaju...i opet onaj koji mora/želi nađe rješenje...
Ne kužim, jeste vi gledale u strop dok je dijete spavalo na vama. Ja sam najviše napravila dok sam dojila i dok su drijemali ma meni.
Cura iz uvodnog posta će uspjeti ako to bude htjela pod uvjetom da je dijete zdravo.
Nebi bili gladni da nisam radila i nisam zaradila za novi auto i mislim da sam ispravno postupila, ali da ja nikada neću biti najmama.
Zašto ne? Zašto je veća mama od tebe ona koja gleda filmove ili piše po forumu dok doji bebu, kao što ti radiš svoj posao? Bebi je svejedno. Ako imaš jaku samodisciplinu, energična si po prirodi i posao te ispunja (kao što je, pretpostavljam, slučaj sa ženom iz uvodnog posta), ne vidim razloga da ne radiš i to te ne čini ni 0,00001% manje dobrom mamom.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 00:36   #54
Kaj je sad ovo, kakvo natjecanje za najmamu?

Pa svakome je nešto drugo idealno. Netko nešto stigne, netko ne. Ovisi o više faktora.

Ja nisam buljila u strop dok sam dojila, ali sam sve skupa bila toliko iscrpljena da nisam imala koncentracije za išta.

Ponavljam, ja na kraju jesam radila, al me koštalo živaca, zdravlja, svega. Ne bih si to ponovila, a radila sam jer nam je trebalo jer je tih drugih 6 mjeseci bila prevelika razlika u plaći i nisam si to mogla priuštiti. Bila sam ko zombi, svađala se stalno sa svima i nit sam bila najmama nit najradnica. Nisam bila ništa. Bila sam rastrgana.

Netko bi se vjerojatno u mojoj situaciji bolje snašao. Netko možda ima mirniju bebu/dijete. Zato i smatram da nema univerzalnog odgovora.

Najbolja mama je ionako ona mama koja je sretna i ispunjena sama sa sobom: bilo da bulji u strop dok beba sisa ili spava, bilo da surfa po forumu, bilo da radi posao maksimalno što može. Ja konkretno nisam bila ni sretna ni ispunjena tako da mi džabe posao kad sam propala tih dosta mjeseci dok nije krenula u vrtić.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 00:38   #55
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
Zašto ne? Zašto je veća mama od tebe ona koja gleda filmove ili piše po forumu dok doji bebu, kao što ti radiš svoj posao? Bebi je svejedno. Ako imaš jaku samodisciplinu, energična si po prirodi i posao te ispunja (kao što je, pretpostavljam, slučaj sa ženom iz uvodnog posta), ne vidim razloga da ne radiš i to te ne čini ni 0,00001% manje dobrom mamom.
naravno. uostalom, niko elingi, osim nje same, nije ni implicira da je zbog toga manje dobra mama. govorimo o izvedivosti rada od kuće u prvim misecima ditetovog života, a meni to nije bilo izvedivo. ja sam volila svoj posal, navikla sam radit, stalno bit u pokretu, obavljat 200 stvari odjednom, bit među ljudima, putovat, učit, osjećat da "nečemu doprinosim", bit plaćena za svoj rad. imala sam dva mobitela i na oba bila dostupna od 0-24, ka dežurni kirurg ... bla bla ... whole package, ali kad sam rodila - to je bila druga priča. meni. nekome drugome možda bude isto, a možda bude i skroz drugačije. nisam vidovita, samo pišem o svom iskustvu.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 06:30   #56
Quote:
Elinga kaže: Pogledaj post
Očekivane Rid reakcije.
Ovdje nitko ne govori o povratku na posao nakon tjedan dana već o, uglavnom radu na računalu, nakon oporavka.
Nepredviđene stvari se događaju...i opet onaj koji mora/želi nađe rješenje...
Ne kužim, jeste vi gledale u strop dok je dijete spavalo na vama. Ja sam najviše napravila dok sam dojila i dok su drijemali ma meni.
Cura iz uvodnog posta će uspjeti ako to bude htjela pod uvjetom da je dijete zdravo.
Nebi bili gladni da nisam radila i nisam zaradila za novi auto i mislim da sam ispravno postupila, ali da ja nikada neću biti najmama.
nisam gledala u strop. gledala sam tv, surfala ili spavala skupa s njim/s njom.
nisam imala snage, volje ni koncentracije za ozbiljan intelektualni posao nakon 10-12 budjenja nocu i svih stvari koje sam tijekom dana morala obaviti oko djeteta.
zapravo, jedva sam cekala da zaspu na meni jer mi je to bio dobar izgovor da ne radim 100 stvari odjednom dok beba napokon spava.
svog posla se nisam ni sjetila cijelu prvu godinu, a i malo duze.
ali to sam ja.
nisam ni u cemu naj, niti pokusavam biti.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 08:45   #57
Ma ja sam potpuno mirna u glavi sa svojom ulogom majke...samo govorim o percepciji okoline... i to posebno ove forumske okoline
Elinga is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 09:23   #58
Dok je bila beba, jos bi i stigla radit od doma, ali nisam htjela niti imala potrebu. Sad i da hocu, nema sanse.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 09:51   #59
Quote:
Elinga kaže: Pogledaj post
Ma ja sam potpuno mirna u glavi sa svojom ulogom majke...samo govorim o percepciji okoline... i to posebno ove forumske okoline
ma daj, zaboli te
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 10:02   #60
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
nisam imala snage, volje ni koncentracije za ozbiljan intelektualni posao nakon 10-12 budjenja nocu i svih stvari koje sam tijekom dana morala obaviti oko djeteta.
zapravo, jedva sam cekala da zaspu na meni jer mi je to bio dobar izgovor da ne radim 100 stvari odjednom dok beba napokon spava.
Tocno tako je bilo i kod nas!
Uglavnom smo nas dvoje bili sami, bez pomoci i jako cesto sam bila jebeni zombi.
Quote:
Elinga kaže: Pogledaj post
Ma ja sam potpuno mirna u glavi sa svojom ulogom majke...samo govorim o percepciji okoline... i to posebno ove forumske okoline
Ne da zene koje su mogle raditi uz bebu ne smatram nemajkama, nego sam i pomalo ljubomorna sto moj nije bio bar malo manje zahtjevno dijete.
Kad citam o zenama koje su zavrsavale fakultet, radile i slicno na porodiljnom, ja se pitam "pa kak?!" i skidam im kapu, jer mi je uz mog to bilo neizvedivo.
Sumnjam da itko od cura koje su se izjasnile da im je bilo draze godinu provest iskljucivo uzivajuci uz dijete misli da si ti losija majka jer si neki dio vremena i radila.
Yava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:31.