Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2018., 19:12   #1
Psiho doktor?

Prvi put pišem ovdje i interesira me mišljenje. Osjećam da sam bila sa emocionalnim psihopatom. Naime priča je počela ovako. Upoznali smo kad sam mu bila pacijent. Isti dan dodao me na moj facebook i tud priča počinje. Opsjedao me punih pola godine. Bilo je prvo samo dopisivanje. Tako smo se upoznavali, pričao mi je kako je njemu posao uništio dugu vezu, kako je stoputa poželio se ubiti jer ima težak posao i doživio je pravi slom nakon prekida i ostale stvari. Ja sam naravno to sve slušala i počela se sažljevati kako je čovjek dobar, to ne zaslužuje. Uskoro prije prve kave , počelo je sve intenzivno sve, komplimenti , kolko sam ja sposobna, kako je znao od samog prvog susreta da sam tolko rijetka i naravno gutala ja ta sva govna i njegove emocionalne ispade. Uskoro, njegovi komplimenti nestaju kako smo stupili u vezu i započinje nešto drugo. Kada smo prvi put bili samo pričao je jako ružno o svojim bivšim curama, uz to nadovezao se kako bi ju mrcvario da je primi kao pacijenta i da mora biti mudar po tom pitanju tj, zna točno zarezati gdje bi boljelo i da se to tkivo nikad ne bi oporavilo. Počela sam se bojati. Dao mi je toliko povjerljivih informacija o svojim pacijentima , kolegama , doslovce me šokirao nekim stvarima i to sve pisao u porukama. Nalazili smo se samo iza deset sati navečer, zatim me uvijek skrivao govoreći da je to sve da on svoje osobne stvari štiti od drugih jer se svi miješaju u njegov život. Stan je jeziv, tablet pun njegovih selfija, pun knjiga o smrti. Naši razgovori uvijek su bili o eutanaziji, operacijama ljudi, PTSPu i drugim temama koje su me psihički umarale i drugi dan bi se jednostavno probudila umornija nego ikad. No kad sam se počela micati od njega, nastali su problemi, sve je počeo prebacivati krivicu na mene,da nemam povjerenja u njega, da sam spletkarica, da me treba uništiti. Blokirala sam sve, međutim poruke još stižu s nepoznatog broja, prijenji nema ali zna doći poruka "Nećeš ti ponovo oživjeti" ili tipa "Tik-tak". Trebam li prijaviti? Ali se bojim tek onda jer ne želim imati posla s budalom.
MartinaArt is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 19:28   #2
Ne obaziri se, apsolutno totalni ignore, blokiraj brojeve i kontakte..
S vremenom će se ohladiti ali moguće da će ti poruke stizati iznenada dugo vremena kad ga stisne bolni ego i sjeti te se...

Pripazi da te ne prati, susreće ili ti salje privatne stvari iz tvog života. U takvom slučaju tražiti policijsku zaštiti, iako od nje nema neke velike koristi...


U svakom slučaju oni funkcioniraju na takav način, nanjuše nekog tko je onako pogodna žrtva, namami te komplimentima i kasnije kad te ima u šaci krene teroriziranje, prijetnja i nametanje strahova.. Većina ali baš većina takvih nema hrabrosti da napravi glupost i izloži sebe ali budi oprezna. Nikad ne znaš sa kakvom budalom imaš posla...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 20:55   #3
Neznam kakav si bila pacijent , ali ako je psihoterapeut onda ga prijavi
Svjetlosni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 21:32   #4
potpisujem.
LepaMilena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 21:33   #5
Koliko ja znam on moze izgubiti svoju licencu zbog bilo kakvog ustupa u odnos sa nekim pacijentom.

I ja ne mogu vjerovat da takav bolesnik "ljeci" ljude onda doduse i mogu zato sam uvijek bio skeptican pri odlasku kod istih. Ja vjerujem da ta struka isprva pocne sa zeljom za pomoci drugim ljudima no kada ti svaki dan godinama slusas tude tragedije taj "otrov" mora uci u tebe.

Kao sto si napisala tebe su te teme pocele umarati i budila si se sve umornija. Ali i dalje je bolesnik frajer. Ne znam. Pretpostavljam da zna gdje zivis i sl ?
devaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 00:06   #6
Cuvaj poruke za pocetak.

Evo jedna slicna tema na pdf Pravo:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=697991

Edit: ovaj je neki kirurg kad bi rezao?
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 00:17   #7
Premješteno s Psihologije.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 05:13   #8
Quote:
Tze kaže: Pogledaj post
Cuvaj poruke za pocetak.

Evo jedna slicna tema na pdf Pravo:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=697991

Edit: ovaj je neki kirurg kad bi rezao?
Nije psihoterapeut. Meni je maknuo slijepić, a curi s kojom je bio u prijašnjoj vezi maknuo je nekoliko madeža pa mi se čini da mu se po tom pitanju ne može ništa.
MartinaArt is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 09:32   #9
Quote:
MartinaArt kaže: Pogledaj post
Nije psihoterapeut. Meni je maknuo slijepić, a curi s kojom je bio u prijašnjoj vezi maknuo je nekoliko madeža pa mi se čini da mu se po tom pitanju ne može ništa.
Mozda da mu kazes da ces ga prijavit ako te nastavi uznemiravat?
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 02:43   #10
Quote:
MartinaArt kaže: Pogledaj post
Osjećam da sam bila sa emocionalnim psihopatom...... .
Dvije me stvari odmah iznenade, kad procitam ovakvo "iskustvo".
Prvo: Koliko na svijetu ima ovakvih psihopata.
Drugo: Gdje ih nalazite.

Idi u policiju i prijavi.
Pitaj za savjet.
Tvoja pasivnost je njemu presutni pristanak i ujedno odobravanje njegovih postupaka. Nadati se prestanku je iluzorno. Prisjeti se samo (sama si pisala!!) sta bi radio svojim bivsima. Izmedju maste i djela, tanka je nit....
Ne postoji ni jedan jedini razlog, zbog kojeg bi trebala to podnositi.
RobinUd is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 14:00   #11
Quote:
RobinUd kaže: Pogledaj post
Dvije me stvari odmah iznenade, kad procitam ovakvo "iskustvo".
Prvo: Koliko na svijetu ima ovakvih psihopata.
Drugo: Gdje ih nalazite.

Idi u policiju i prijavi.
Pitaj za savjet.
Tvoja pasivnost je njemu presutni pristanak i ujedno odobravanje njegovih postupaka. Nadati se prestanku je iluzorno. Prisjeti se samo (sama si pisala!!) sta bi radio svojim bivsima. Izmedju maste i djela, tanka je nit....
Ne postoji ni jedan jedini razlog, zbog kojeg bi trebala to podnositi.
Da, za bivše je znao reći da u glavi ima razrađen plan i zna što bi točno napravio. Kad sam znala reći da nije jedini u op sali da to ne može samo tako na to mi se nasmijao u lice i rekao da možda unutra ima još koga ali tu su različiti doktori, recimo jedan anesteziolog sigurno ne razumije njegov posao pa da zna što radi, kasnije da mora pravdati postupke pred DORHom i slično toga se ne boji jer je ovo HR, nikog nije briga i da bi se izvukao. Zadnje kod prekida mi je rekao da je on "Bog" i da mu nitko ništa ne može, jer ako nisam znala doktori su "zaštićena vrsta" pa zbog toga ne znam da li bih i uopće postigla što.
MartinaArt is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 14:16   #12
Quote:
MartinaArt kaže: Pogledaj post
Da, za bivše je znao reći da u glavi ima razrađen plan i zna što bi točno napravio. Kad sam znala reći da nije jedini u op sali da to ne može samo tako na to mi se nasmijao u lice i rekao da možda unutra ima još koga ali tu su različiti doktori, recimo jedan anesteziolog sigurno ne razumije njegov posao pa da zna što radi, kasnije da mora pravdati postupke pred DORHom i slično toga se ne boji jer je ovo HR, nikog nije briga i da bi se izvukao. Zadnje kod prekida mi je rekao da je on "Bog" i da mu nitko ništa ne može, jer ako nisam znala doktori su "zaštićena vrsta" pa zbog toga ne znam da li bih i uopće postigla što.
uuu, teška brija! lik je psihopat, prijavi ga policiji, možda spasiš nekoj jadnoj ženi život.

premda je "bog" kojem nitko ništa ne može, možda u pauzi planiranja kako da skalpelom prikolje bivše ženske tu i tamo pročita portale ili novine, pa je možda primijetio da je prije par dana jedan ortoped ipak pobrao otkaz nakon nekoliko prijava ljudi koji shvaćaju da je nedopustivo da ljudski život i zdravlje budu u rukama poremećenih likova.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 14:23   #13
Ako nemaš vremena i živaca za natezanje s njim preko institucija, a pretpostavljam da bi to bila mučna procedura jer bi bila tvoja riječ protiv njegove, najbolje ga staviti na totalni ignore. Znači, prekid bilo kakve komunikacije.

Ne odgovaraj mu na poruke, ne uzvraćaj mailove, ne javljaj mu se na pozive i s vremenom bi trebao prestati jer mu ne daješ materijala za nastavak.

U slučaju da krene s ozbiljnim prijetnjama, onda obavezno na policiju i nabavi si nešto za zaštitu, jer nije ni policija svemoguća.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 14:34   #14
ja bi na njenom mjestu obavijestila ravnatelja bolnice onako off the record. psihopatu ništa ne govoriti o tome, a ravnatelju reći da još neće javno povlačiti problem (ipak se boje negativnog publiciteta), ali da ga samo dobronamjerno želi upozoriti na tipa i da ga treba držati na oku.

u bolnicama liječnici uglavnom znaju koji među njima su luđaci (iako se prave mutavi kada stignu službene optužbe).

nakon afere s ovim ortopedom iz KB dubrava mislim da su se neke svari malo promijenile i da će shvatiti da nisu nedodirljivi. niti konkretni liječnici na koje idu optužbe, ali ni nadređeni se više baš neće usuditi gurati stvari pod tepih jer će biti svjesni da i oni mogu odgovarati ili bar da će biti izloženi žestokoj javnoj kritici i osudi jer su znali, ali nisu reagirali.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 14:53   #15
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
...ali ni nadređeni se više baš neće usuditi gurati stvari pod tepih jer će biti svjesni da i oni mogu odgovarati ili bar da će biti izloženi žestokoj javnoj kritici i osudi jer su znali, ali nisu reagirali.
Na ovome kod nas još treba puno raditi, posebno u državnim i javnim službama, tj. na odgovornosti nadređenih za postupke svojih zaposlenika.

Dakle, ako neki nadređeni zna za neetično djelovanje člana svoga tima i ne čini apsolutno ništa da to promijeni i on treba snositi vrlo konkretne posljedice. A ne samo verbalne packe. Tada ne bi više bili samo pasivni promatrači i puno stvari bi se pomaknulo s mjesta.

Na kraju, krajeva za to su i plaćeni, više pozicije za sobom povlače i visoku razinu odgovornosti.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 15:25   #16
Auuu.. psihopat kao po priručniku. Puno sreće ti želim jer se očito radi o opasnom stvorenju.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 20:40   #17
Quote:
devaa kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam on moze izgubiti svoju licencu zbog bilo kakvog ustupa u odnos sa nekim pacijentom.

I ja ne mogu vjerovat da takav bolesnik "ljeci" ljude onda doduse i mogu zato sam uvijek bio skeptican pri odlasku kod istih. Ja vjerujem da ta struka isprva pocne sa zeljom za pomoci drugim ljudima no kada ti svaki dan godinama slusas tude tragedije taj "otrov" mora uci u tebe.

Kao sto si napisala tebe su te teme pocele umarati i budila si se sve umornija. Ali i dalje je bolesnik frajer. Ne znam. Pretpostavljam da zna gdje zivis i sl ?
Zna se da se među kirurzima nalazi veći postotak psihopata. Neka barem oni uživaju za vrijeme kada pacijenti pod njihovim noževima ne mogu.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 18:11   #18
Ovakve price s nevjericom citam, tim vise sto svaka zdravstvena ustanova ima "knjigu zalbe". Dovoljno je pisanim putem obavijestiti ravnatelja ustanove pa da svatko od "zasticenih" i "nezamjenjivih" popusi otkaz, pogotovo nakon prijave ministarstvu u slucaju kojem se ne samo od doktorcica, vec i od ustanove ter etickog povjerenstva ocekuje momentalno ocitovanje. O stegovnim mjerama zbog teske povrede obveza iz radnog odnosa ter krsenja hipokrata pride, da i ne govorimo.


I zato mi je tesko povjerovati u istinitost ove price. U eri internetsa, zaista je lakse nego ikad prijavu podnijeti, a informiranje o nasim pravima tek je klik misa daleko....
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 18:37   #19
Quote:
MartinaArt kaže: Pogledaj post
Blokirala sam sve, međutim poruke još stižu s nepoznatog broja, prijenji nema ali zna doći poruka "Nećeš ti ponovo oživjeti" ili tipa "Tik-tak". Trebam li prijaviti?
Nemaš osnove za prijavu policiji. Možeš otići njegovom ravnatelju i naznačiti da ćeš se (ako problem ne bude rješen na zadovoljavaći način) obratiti medijima. Index bi uživao u takvoj priči.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 02:26   #20
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Nemaš osnove za prijavu policiji. Možeš otići njegovom ravnatelju i naznačiti da ćeš se (ako problem ne bude rješen na zadovoljavaći način) obratiti medijima. Index bi uživao u takvoj priči.
Slozio bih se s tim misljenjem.
Psihopati isto imaju svoju slabu tocku.
Sigurno ne uzivaju u tome, da se o njihovim postupcima razglaba javno.
No, najvaznije od svega je pedantno sve biljeziti.
RobinUd is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:09.