Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2005., 18:46   #1
(Edukativne) računalne igrice za klince

Željela bih djeci (5 i 8 godina) naručiti neke PC igrice. Neznam koje su pogodne za djecu te dobi. Ajde ako netko ima iskustva neka posta.

Thanx
Petra001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2005., 09:46   #2
Imas od crtica igre za PC, kao npr. Pokémon, Asterix i Obelix, Yu-Gi-Oh. Onda jos Harry Potter, Monkey Island i Gran Turismo.
__________________
Ljubav je jedina stvar koja raste kad je upotrebljavas.
deeeyoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2005., 10:48   #3
u svakom slučaju se orijentiraj na arkadne igrice. ono tipa skupljanja nečega, avanturice, preskakivanje zapreka i sl. sa simpatičnim likovima, životinjama... izbjegavaj sve s pucnjavom, svemirskim brodovima, previše bljeskova, agresije i sl.
ja svojim nećacima (6 i 8 godina; igrice igraju već jedno 2 godine) najviše stavljam tzv. Arkanoid, Boulder Dash, Manic Miner i sl. zatim sve varijacije na temu Super Maria itd. obožavaju te igrice i sve pucačke, trkaće i sl. ih baš ne zanimaju za sada. činjenica je da i u ovakvim igricama ima agresije, ali u puno manjoj količini nego u pucačkim. nažalost, živimo u vremenu u kojem su pc i video igrice sastavni dio dječje zabave i pokušaj to svesti na najmanju moguću mjeru. a i ono što im staviš na PC da igraju, neka bude zabavno i šareno, kad već mora biti
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2005., 13:39   #4
Meni su u toj dobi najbolje one edukativnog tipa, npr. voljeli su priče I.B. Mažuranić u kojima su bile uključene i igrice, a onda ima sva sila takvih igrica uz učenje matematike, boja, prirode, engleskog.....
Lavanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2005., 19:02   #5
Jesu li cure ili dečki ili cura i dečko?

Moje cure (4 i 7 godina) igraju Barbie (frizerski salon i s konjem), Kokov dom/grad/svijet (za učenje engleskog), Sunčice (sve), ZOO Tycoon.
Starija povremeno igra i Simse i Sim city.
Mlađa voli slagati puzzle, ali joj baš još i ne ide.
Lorelaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2005., 19:03   #6
E, da, moje jako vole i bojanke svih vrsta.
Lorelaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2005., 22:50   #7
moja mala (5 godina) je luda za suncicom i tell me more. mali, 9 god, je navucen na formulu i fifu.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2005., 23:23   #8
Moj obozava Harry Pottera(6 god),Petar Pan,Tarzan...ustvari sve Disneyeve arkadne,zatim Spider mana...ne voli pucacke,sportske
SaraTroroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2005., 16:10   #9
Naš se pomalo zabavlja sa Zebranom za učenje slova, brojeva i sl. ( ne znam točan url, ali probaj preko linka http://www.google.com/custom?q=sebra....mama-mami.com )

A osim toga voli i online igrice ... ( pa probaj ponovo link http://www.google.com/custom?q=igre&....mama-mami.com )

Inače imaš bezbroj besplatnih freeware ili shareware igara na internetu koje će djecu zaokupirati satima i danima - tako da ne znam koliko ti se isplati kupovati igrice za malu djecu.

Pogledaj samo na google-u pod ključnim riječima: shareware, freeware, games ...
__________________
SI NON CONFECTVS NON REFICIAT
cromma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2005., 23:52   #10
Quote:
cromma kaže:
Inače imaš bezbroj besplatnih freeware ili shareware igara na internetu koje će djecu zaokupirati satima i danima - tako da ne znam koliko ti se isplati kupovati igrice za malu djecu.

Pogledaj samo na google-u pod ključnim riječima: shareware, freeware, games ...
ja ne bih svom djetetu niti pod razno dozovolila da igra ove igrice na inernetu osim ako se ne radi o igricama koje su prosle kontrole i jesu po standardu za djecu tih godina.

Inace, sto se tice interneta, moj je maleni igrao cesto igrice na bbc website koje su strucno prilagodjene djeci
http://www.bbc.co.uk/cbeebies/

gdje u HR mogu kupit igrice na temu i.b mazuranic djela i asteriksa?
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2005., 21:39   #11
za klica kaj ima 5 godina ti je idealna "SUNČICA". imaš ih puno vrsta i sve su jako dobre. i neznam dal pratite onaj crtić "ZVONKO", jer i njegova igrica je jako dobra.
marinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2005., 16:35   #12
Moj sin (5,5 god.) jako voli Hlapicevu igru o prometnim znakovima, Kokov Dom (Tell me more-engleski), onda ima neke talijanske s ratovima zvjezda...Uglavnom, sve gdje su brojke, slova, puzzle itd. I Suncicu imamo, nju nekako manje koristimo.
Ah da, Orasar je odlicna igra i ima prekrasnu muziku.
Onda kad vidi reklamu za Janu vodu, kaze: to je muzika iz Orasara...
cutecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 17:57   #13
ja (11)tražim stratešku igricu comand and conquer generals i generals zero hour
pa ko zna di se moze kupit te igre plz recite mi!

hvala!
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 18:00   #14
ja obožavam pucnjave kao call of duty i command and conquer(strateska)
i obozavam igre sa autima (burnout,gran turismo i takve)
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 12:48   #15
Sunčica - edukativni cd

Moji klinci su na poklon dobili Sunčicu u prirodi. Igrice su im zanimljive i poučne su. Nisu sad neki vrh vezano za metodiku, no za malu djecu su super!
Zna li netko kako se isključuje glazba?????
Nigdje ne nalazim neki menu za podešavanje opcija. Upute i ostali komentari za vrijeme igranja igrica se uopće ne čuju zbog toga što ta glazba non-stop svira
p.s. da preduhitrim komentare tipa "Što mala djeca imaju uopće raditi na računalu???", moja djeca su pred računalom pod kontrolom roditelja i samo jedno određeno vrijeme (prema zaslugama )
lukarlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 15:14   #16
Ne znam odgovor na pitanje ali me zanima gdje se može nabaviti Sunčica?
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 15:25   #17
Inače ih ima u knjižarama i mislim da koštaju oko 120kn. Ova naša je kupljena na jednom portalu za internet kupovinu/prodaju za 25kn (bila je nova, u celofanu kada smo ju dobili). Ne znam smijem li napisati na kojem portalu...
lukarlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 09:50   #18
Quote:
lukarlo kaže: Pogledaj post
Moji klinci su na poklon dobili Sunčicu u prirodi. Igrice su im zanimljive i poučne su. Nisu sad neki vrh vezano za metodiku, no za malu djecu su super!
Zna li netko kako se isključuje glazba?????
Nigdje ne nalazim neki menu za podešavanje opcija. Upute i ostali komentari za vrijeme igranja igrica se uopće ne čuju zbog toga što ta glazba non-stop svira
p.s. da preduhitrim komentare tipa "Što mala djeca imaju uopće raditi na računalu???", moja djeca su pred računalom pod kontrolom roditelja i samo jedno određeno vrijeme (prema zaslugama )
U meni za mijenjanje postavki se ulazi s Ctrl + F12.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 11:11   #19
Za one kojima treba tablet, T-com ga prodaje uz doplatu za 8 ili 108 kn uz produženje ugovora za MaxTV.
__________________
Gnothi seauton.
adriatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 11:29   #20
Quote:
lukarlo kaže: Pogledaj post
Inače ih ima u knjižarama i mislim da koštaju oko 120kn. Ova naša je kupljena na jednom portalu za internet kupovinu/prodaju za 25kn (bila je nova, u celofanu kada smo ju dobili). Ne znam smijem li napisati na kojem portalu...
smiješ napisati i molim te napiši, obzirom da ima puno zainteresiranih.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:53.