Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2012., 12:09   #21
Quote:
onix kaže: Pogledaj post
U meni za mijenjanje postavki se ulazi s Ctrl + F12.
Super, hvala onix!

Ok, da ne šaljem više privatne poruke svima, napisat ću ovdje... Nadam se da neću dobiti karton
CD je kupljen na aukcije.hr. U tražilicu upišete Sunčica i izbacit će vam aktivne aukcije.
lukarlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 12:47   #22
Vija - igra za klince i klince u duši ;)

Riječ je o igri koju sam osmislio dok sam s malim bratim igrao Čovječe, ne ljuti se. Ukratko, uz igračeve figurice postoje i figurice lovci koji se kreću skupa s pomaknutom figuricom i jedu figurice na kojima se zaustave. Cilj igre ostati je jedini preživjeli. U odnosu na Čovječe, igra je dinamičnija i uključuje taktiziranje.

Ploča može biti proizvoljna a raspored i broj figurica kako tko poželi. Pravila igre su sljedeća:
Quote:
- baci kockicu
- ako si dobio broj 1-5, pomakni jednu od svojih figurica za toliko mjesta
i pritom preskači svaku od figurica na koju usput naiđeš
- ako si dobio broj 6, odaberi broj 1-5 za koliko se želiš pomaknuti
i postupi kao u drugom koraku
- nakon što si se pomaknuo, svi lovci se pomiču za isti broj mjesta
- ako se lovac zaustavi na nekoj od figurica, pojest će tu figuricu
- nakon što su svi lovci pomaknuti, igra prelazi na idućeg igrača i ponavljaju
se navedeni koraci sve dok svi igrači osim jednoga ostanu bez figurica
- preostali igrač je pobjednik
Složio sam računalnu verziju koju možete preuzeti na:
http://www35.zippyshare.com/v/36311432/file.html
Igra radi na Windowsima i trebala bi raditi svima (zahtjeva samo gotovo sveprisutni .NET framework 3.5).

Eto, igra nije ništa ekstra, no vrijedila je truda i vremena ako će razveseliti bar jednog klinca . Slike figurica moguće je mijenjati, skupa s logom i zvukom jedenja figurice. Tako, primjerice, za slike figurica možete staviti fotke klinaca i igru im učiniti zabavnijom.

Očekujem dojmove, kritike i prijave uočenih grešaka. Igru slobodno dijelite, dorađujte i radite s njom što god Vam je volja .
FILELEFT is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 16:15   #23
Dobre aplikacije za djecu za iphone i ipad

Ima li tko za preporuciti koju zgodnu aplikaciju za klince u moru ponude,za gore navedene uredjaje, zanima me za one male oko 3-4 god ( edukativnog tipa ali da ne treba znanje engleskog da bi igrali) , te za vece klince tako 8-12 god, neka dobra arkadna, tipa one loptice Bounce on ili Ledeno doba.
tenaTT is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 19:41   #24
http://www.klinfo.hr/kategorija/hr/a...e-za-djecu/23/ ima tu nešto, ali čini mi se da je za ipade lako, ima li što na hrvatskom za androide??
Alisah is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 17:10   #25
Quote:
FILELEFT kaže: Pogledaj post
Riječ je o igri koju sam osmislio dok sam s malim bratim igrao Čovječe, ne ljuti se. Ukratko, uz igračeve figurice postoje i figurice lovci koji se kreću skupa s pomaknutom figuricom i jedu figurice na kojima se zaustave. Cilj igre ostati je jedini preživjeli. U odnosu na Čovječe, igra je dinamičnija i uključuje taktiziranje.

Ploča može biti proizvoljna a raspored i broj figurica kako tko poželi. Pravila igre su sljedeća:
[VIDJETI IZVORNI POST]

Složio sam računalnu verziju koju možete preuzeti na:
http://www35.zippyshare.com/v/36311432/file.html
Igra radi na Windowsima i trebala bi raditi svima (zahtjeva samo gotovo sveprisutni .NET framework 3.5).

Eto, igra nije ništa ekstra, no vrijedila je truda i vremena ako će razveseliti bar jednog klinca . Slike figurica moguće je mijenjati, skupa s logom i zvukom jedenja figurice. Tako, primjerice, za slike figurica možete staviti fotke klinaca i igru im učiniti zabavnijom.

Očekujem dojmove, kritike i prijave uočenih grešaka. Igru slobodno dijelite, dorađujte i radite s njom što god Vam je volja .
Link više nije aktivan i ako netko želi igru neka mi se javi na PM. A evo i par slikica kako igra izgleda:
http://goo.gl/npPuA
http://goo.gl/8BEyU
Prva je normalna verzija, a druga personalizirana (umjesto običnih figurica stavljene su fotke djece koja igraju).
FILELEFT is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 12:54   #26
kompjutor(ske igrice)

koriste li vaši predškolci kompjutor? kaj rade na njemu? koliko dugo i koliko često?

princeza ima skoro 5 godina i do sad je na lapu gledala crtiće i to samoinicijativno po max sat vremena dnevno. nisam morala sugerirati, braniti, uopće reagirati, jer je sama znala pustiti crtić koji bih joj ja "spremila" u bookmarks bar, gledala bi ga neko vrijeme i onda se prebacila na igračke. igračke (plišanci, lego, figurice životinja koje "žive" u kućama od legića, plastelin, bojanke, pisanje slova i brojeva...) su joj uvijek bile puno napetije od kompjutora.
znala je ponekad odigrati neku Dora igricu ili farbati nešto ali baš rijetko.
a sad je otkrila puža boba i totalno odlijepila na njega
čim dođe iz vrtića trči upaliti lap i igrati igricu
meni treba cca sat vremena da se otuširam i skuham i za tih sat vremena ona je do sad (do prije desetak dana) gledala crtić ili slagala igračke na podu ali sad taj jedan sat provede uz boba. i ne bi mi čak ni to bio bed nego poslije tog obroka (koji zovemo ručak iako ona ruča i u vrtiću) ona opet hoće igrati igricu. onda ja kažem oke, možeš još pola sata, dok alarm ne zazvoni. ona se složi, ona se uvijek slaže, i stvarno se uspije odvojiti od kompjutora kad alarm zazvoni ali igračke joj više nisu zanimljive, zanimljiv je samo bob, i ako joj se aktivno ne posvetim ona samo čeka priliku da se dočepa lapa
a ako joj se aktivno posvetim onda uspijemo nešto drugo raditi, ali me svako malo pita kad će se opet moći igrati.
sve se vrti oko boba
kaj da radim? kaj biste vi napravili?
naš odnos inače je takav da ja ništa ne branim, ne kažnjavam, ne oduzimam. dogovaramo se oko svega i to (do sad) u svemu uspješno. ne želim da bob stane između nas
istina je da je ona imala do sad neke takve "faze", kad bi se totalno za nešto zakačila, ali to je bilo crtanje ili brojanje ili pisanje slova ili slaganje kocaka, nešto što smatram zdravim. i uvijek bi nakon nekog vremena sama prebacila fokus na nešto drugo, uz moje samo blago gurkanje u smjeru u kojem sam željela da se pomakne. ne znam, možda je i ovo dobro za njen razvoj samo ja ne kužim jer sam u strahu da bi mi se princeza mogla pretvoriti u jedno od one pretile, lijene djece koja cijele dane vise pred tevejom i kompjutorom (?)
istina je, također, da smo već iscrpile ideje za igranje u stanu. treba nam proljeće, park, lopta, bicikl, role... naravno da će bob biti manje prisutan u našim životima kad budemo doma po sat vremena dnevno nego sad kad poslije vrtića napravimo samo kratku šetnju tek toliko da se izluftamo i ostatak vremena provedemo doma. ali ipak, ja ne želim da ona misli samo o bobu
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 13:03   #27
evo sad si i mene zainteresirala da odem vidit kakav je to bob puz. nego, koliko citam tvoja je princeza jedno razumno bice. i kuzi kad joj se nesto objasni. i ako ti imas bed feeling i mislis da joj skodi bavit se bobom i nakon vecere, onda to tako mora bit. neka se zabavi taj jedan sat prije vecere i gotovo. i sama kazes da ce skoro ljepsi dani, znaci nece jos dugo bob bit centar svemira, imat ce veci izbor cime se zabavit. cini mi se da bi ju to moglo lako proc, ta siza za bobom. a znas kako je i nama odraslima lako se bilo navuc na tetirs, i slicne gluposti.
i tko kaze da ona stalno misli na boba, mozda je to njoj povezano, dodjem doma i igram boba. mozda joj je trenutno napet, ali ne znaci da ga sanja
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 13:39   #28
moja igra s tatom ps3, na kompu ne igra jer nemamo pc pa ni nema igrica na njemu.
mislim da trebas ustanoviti fiksno vrijeme kad smije igrati, ako je to sat vremena koje je inace radila nesto drugo, ok, ali da zna da poslje nema sanse. i ne popustati u tome.
tako svejedno da li gleda crtice ili igra igru, dapace, ja radije da igra nego samo pilji
drzat ce ju jedno vrijeme pa ce joj dosaditi.
doci ce druga igra, doci ce nesto deseto
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 12:01   #29
Angry Bird,
moja mala princeza (5 god) se identično tako zakačila za igricu Plants vs Zombie
I kad je prije par dana završila sve nivoe briznula je u plač što će sada i kako ih više neće moći igrati.
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 12:30   #30
bok sandra

ja sam već i zaboravila na boba, eto tako je dugo bob trajao
a bitno da sam ja napravila dramu od toga
ali kako da ja znam da je nešto samo trenutak u njenom razvoju i da se neću sutra naći u situaciji da se ubijam pokušavajući iskorjeniti neku stvarno joj groznu naviku?
u svakom slučaju, sad još tek ponekad vikendom (kad ima malo više vremena za sjedenje pred kompjutorom) odigra neku igricu a za radnih dana opet pogleda nekoliko crtića prije spavanja i to je to.
ja sam se bojala da će zbog boba (i sličnih) izbjegavati fizičke aktivnosti ali ona je jedva dočekala park, bicikl, trčanje, druženje na otvorenom. zadovoljna sam.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 13:36   #31
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Angry Bird
znam kako izgledaju angry birds, ali kakva je to igrica ? Na kompu, igraćoj konzoli...?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 13:48   #32
To je koliko kužim obratila se Angry bird forumašici
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 14:03   #33
tako je, forumašici sam odgovarala.
Sorry ako sam te zbunila.
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 14:35   #34
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
To je koliko kužim obratila se Angry bird forumašici
...

to je kad ne čitaš postove iznad
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 17:39   #35
pa dobro ali (moja) princeza igra i angry birds na mom mobitelu. i to vrlo uspješno
najradije su joj space ptice
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 10:25   #36
moji se u "laptop time-u" ne odvajaju od Bowe i Kwale. Sin (2,5g) obooožava slagati Robote dok se kćer na sajtu snalazi 5x bolje od mene i super joj idu igricu i stvarno je već odlična u upravljanju s mišem i rješavanju problema s kompom (kad se slika smanji, vratiti se par stranica unazad. Sinoć jemalo igrala onu igru s čavlićima a super joj je što ima i predložaka pa malo pika po predlošku a malo je ukrašavala sama. I inače više bira kreativne igrice.... Svaki dan imaju 1h za "lapi tajm" - pola sata po glavi... ne znam, nekad mislim da je previše, a nekad da je to optimalno
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 21:58   #37
mm je skinuo senioru kidsmouse i on je u dva dana razvio užasno adiktivno ponašanje, svakih 5min pita kad će opet na laptop, kao da samo i jedino o tome misli

odmah sam se sjetila angry bird i puža boba
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 22:24   #38
otvorim link i ubode me reklama za abc sir

kaj je to kidsmouse? to je kao vježbalica za pokrete mišem?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 22:28   #39
meni otvara link normalno
veli mm da se mora kliknuti na external mirror 1 i da se onda downloada.

da, mišovježbalica, imaš crtanje, farbanje, slova, brojke, spajanje parova i sl.
kad uspješno završiš igru, dođe neki pas i maše repom, to je mom najveći gušt, "da pas bude zadovoljan"
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 14:17   #40
dižem.

prvo, da preporučim dosta zgodnu stvar: http://online.seterra.net/en/p/sebran
postoji i hrvatska verzija koja se selektira prilikom instalacije.

to nije igra, već "računalna vježbenica" - zbrajanje, množenje, oduzimanje, slova itd.
ima i fora igru gdje se slova spuštaju po ekranu a dijete mora što brže naći to slovo na tastaturi.

e i vješala, oduševila sam se kad sam vidjela, zaboravila sm tu igru jedino moj to neće igrati jer ga je strah vješanja

(u stvari, jedino bezveze mi je memory, jer mi je općenito memory na računalu glup )



drugo, da pitam kako vaši po pitanju needukativnih računalnih igara?

moj je mogu reć navučen kompletno ograničavamo mu vrijeme na sat vremena nakon posla (ranije je toliko gledao crtane), sad razmišljam da mu dopuštamo igranje samo vikendom.
stvar je u tome što vidim te ovisničke mote - puno priča o igricama, stalno nam ima nešto za reći o njima, ugl te igrice su više-manje nešto božanstveno i niš drugo nije zabavno kao to.

s druge strane, ukoliko je istina da te igrice razvijaju ovo i ono, onda mogu reći da će biti odlično razvijen
igra Angry birds (sve verzije: regular, space, star wars), neku igricu s vozilom koje vozi po raznim terenima, te neku igricu s malim fizičarem.
samo za primjer, sve igra bolje od mene, s tim da ja tog fizičara uopće ne znam igrati, a auto mi nakon 50 m završi u jarku

sad sam odlučila uvesti i Cut the rope, jer da je kultno ko Angry birds.

znam da je uvođenje nove igre kontradiktorno s mojim "ajme meni on je navučen", al ne vidim smisla braniti djetetu da se u današnjem svijetu igra računalnih igrica, s druge strane, kao i mnogi imam te "neće valjda biti pretili tinejđer koji ne izlazi iz sobe" paranoje.

Lastane, što da radim?
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:51.