Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2006., 13:29   #1
Crtići za klince

Ej narode...

Postavio bi ovo pitanje na "Filmu" ali mislim da će ovdje nazočno pučanstvo prije znati odgovor.

Koliko je kod nas izašlo Bob The Builder DVD-a? Mi smo prije par mjeseci pronašli samo jedan, Bobov bijeli Božić i ostale priče, a klinka bi još...

Usput, što još kupujete potomcima? Što vole gledati?
Robespierre is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 13:32   #2
kralja lavova i shreka
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 13:48   #3
Quote:
plavva kaže:
kralja lavova i shreka
To sigurno. Kad pokušam izračunati koliko smo do danas "investirali" u preskupe DVD naslove, uhvati me užas kako zdušno potpomažemo filmsku replikatorsku industriju (čast izuzecima).

Prvenstveno bi me interesirali dojmovi o produkciji koja završava na kioscima. Ima ih svakim danom sve više, serijali se pojavljuju i nestaju, i često je teško razlučiti kvalitetne naslove od petparačkog šunda. Svi koštaju približno isto a na koricama u pravilu ne piše ništa korisno. Nas je recimo veselio venecijanski serijal Pustolovine Marka i Goge (u originalu The Adventures of Marco & Gina)
Robespierre is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 13:54   #4
ma gle, ja imam kopije doma. cartoon network i slicno srecom nemam jer da imam, ukinula bih ga

kralja lavova obozava, shrek je isto guba i fakat su dobri crtici. ovo s kioska odbijam uopce pogledat. radije sama biram crtic koji mi se cini ok.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 14:31   #5
Moja mama je pokupovala sve te crtice sa koiska SD, kao ono nek se nade kad joj unuka dode u posjet da joj ne bude dosadno .
Dosad smo pogledali Djevojcicu sa Sibicama (uopce nema blage veze sa originalnom pricom) i Ivicu i Maricu (ok).
 
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 14:31   #6
Ne znam za te sa kioska, a mislim da Boba Buildera ima za kupiti u Turbo Limaču - ali na VHS-u.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 14:40   #7
Crtići koje možete kupiti na kioscima u izdanju SD su uglavnom žnj produkcija koja ne vrijedi ni 2 ,a ne 29 kuna. Zato je jučer Večernjak izdao Ice Age Jest da je skoro duplo skuplji, ali vrijedi više nego sav ovaj SD šrot .
__________________
JE T'AIME BOUREQUE!
oskar kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 16:01   #8
Tako sad kad je Oskar presudio SD crticima, haj'mo nastaviti temu o omiljenim crticima - ja isto trebam princezi vec lagano obnoviti filmoteku, pa da cujem sto se drugim klincima sve svidja.


Top lista moje kceri (godinu i pol stara)

1) Madagascar (i to s odmakom najomiljeniji, odvali na one plesuce lemure)
2) Shrek
3) Finding Nemo
4) Shrek 2


'Ladnom k'o spricer ostavili su je Toy Story i Peter Pan. To bi uglavnom i bilo sve iz nase neimpresivne filmoteke ali vrijeme ozbiljne nabave je tek preda mnom cini mi se.
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 16:17   #9
Dijete od godinu i pol gleda te dugačke crtiće .. pa što, cijeli pogleda ili kako?
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 16:22   #10
Mojoj je isto godina i pol i obozava Ljepotica i Zvijer, Aristocrat Cats, Mary Poppins. To je sve sto je dosad gledala a i ove ne gleda do kraja, to je vise igram se pa malo gledam pa se igram i tak.
Inace imamo jako veliku kolekciju Disney filmova, mozda za par godina bude ih i pogledala, sve i do kraja
 
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 16:23   #11
Quote:
verica kaže:
Dijete od godinu i pol gleda te dugačke crtiće .. pa što, cijeli pogleda ili kako?
moja uglavnom gleda kad je muzika, tj kad se nesto pjeva i plese
 
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 16:47   #12
Quote:
verica kaže:
Dijete od godinu i pol gleda te dugačke crtiće .. pa što, cijeli pogleda ili kako?
Mi smo u dobi od godinu i pol gledali satelitske programe s kratkim animiranim filmićima namijenjenim najmlađoj populaciji. U to doba je činjenica da su na nekom "čudnom jeziku" bila najmanje bitna. Cura je to gledala na sličan, neobavezan način, malo igranja - malo gledanja.
Robespierre is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 16:57   #13
dvd

Quote:
verica kaže:
Ne znam za te sa kioska, a mislim da Boba Buildera ima za kupiti u Turbo Limaču - ali na VHS-u.
ima,mi dobili na poklon ali ništa od gledanja,ne zanima ga tv uopće
sa godinu i pol (općenito tako maloj djeci) ponuditi kao razonodu gledanje crtića,kakvih god
ni pod razno!
aloevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 09:50   #14
Quote:
verica kaže:
Dijete od godinu i pol gleda te dugačke crtiće .. pa što, cijeli pogleda ili kako?
Vidim da me nize u threadu netko potpuno krivo razumio, pa da malo pojasnim: to ne izgleda tako da ja stavim crtic pa imam sat i pol mira.

Ona, kad hoce gledati nesto, uzme me za ruku, odvede do mog kompa i kaze sto hoce gledati. Tako je Nemo - Mima, Madagscar - Muti Muti (lemuri plesu uz Move It, Move It), Shrek - Iiiii-Aaaa (onaj njegov magarac) itd. Onda nas dvije sjednemo zajedno pred komp i gledamo film, pri tome ja njoj kao objasnjavam i pricam, pa propitujem da sto je ovo ili ono na ekranu (drvo, cvijet, mjesec, patkica...). Ne znam koliko ona zapravo shvaca od svega, ali ja je necu a priori potcjenjivati
Ona sama reagira na crtic, giba uz glazbu, kaze "bum" kad netko padne, cesto zna koja scena ide unaprijed: napr kad Shrek drzi govor stvorenjima iz bajki, ona pocne pljeskati rucicama i vice "bravo", ili kad Marty trci po livadi ona kaze "roar" nesto prije nego sto ce se Alex pojaviti iza grma i sl. - tako da ja vjerujem da ona doista vidi malo vise od sarenih slicica.

Nije, dakle, da joj ja to nudim u obliku instant-zabave, odnosno vjerujem da je velika razlika izmedju gledanja KIKA kanala i ove vrste aktivnog odabira filma (s vremena na vrijeme i prema zelji). Mi, uostalom, i nemamo TV i to se nece ni promjeniti, bar mislim . To je, po mome, ekvivalent situaciji kad mi ona donese jednu od svojih knjigica i sjedne u krilo da je zajedno procitamo.

Ako mi netko podastre argumente zasto sam u krivu, razmislit cu o svemu, ali za sada nemam taj dojam.
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 09:53   #15
Quote:
enigma kaže:
Mojoj je isto godina i pol i obozava Ljepotica i Zvijer, Aristocrat Cats, Mary Poppins. To je sve sto je dosad gledala a i ove ne gleda do kraja, to je vise igram se pa malo gledam pa se igram i tak.
Inace imamo jako veliku kolekciju Disney filmova, mozda za par godina bude ih i pogledala, sve i do kraja
Mary Poppins! To mi je uvijek bio genijalan crtic, ne znam kako sam ga zaboravila! Hvala za popis Enigma
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 10:01   #16
Ja ne mislim da si u krivu niti da su crtići nešto loše, samo sam se začudila da tako malo dijete može pratiti crtić sat i pol - radi koncentracije, da može pratiti priču itd. Moje dijete jako voli crtiće, ali one kratke, Teletubbiese, Tonka Bonka, Hello Kitty, Krteka itd. Nisam niti pokušala sa dugometražnim crtićima.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 10:03   #17
Quote:
Einherjer kaže:
Tako sad kad je Oskar presudio SD crticima, haj'mo nastaviti temu o omiljenim crticima - ja isto trebam princezi vec lagano obnoviti filmoteku, pa da cujem sto se drugim klincima sve svidja.


Top lista moje kceri (godinu i pol stara)

1) Madagascar (i to s odmakom najomiljeniji, odvali na one plesuce lemure)
2) Shrek
3) Finding Nemo
4) Shrek 2


'Ladnom k'o spricer ostavili su je Toy Story i Peter Pan. To bi uglavnom i bilo sve iz nase neimpresivne filmoteke ali vrijeme ozbiljne nabave je tek preda mnom cini mi se.
Mda. Možda je malčice premala za te dugačke crtiće. No dobro. Za početak možeš joj nabaviti odlične sinkronizirane crtiće - osim ovih koje si naveo to su još : Valliant (Hrabri Pero), Brother Bear, Roboti ,Lion King, Bambi, a uskoro će na dvdu biti izdan i Chicken Little ( Žuta minuta ) i Hoodwinked (Tko je smjestio Crvenkapici) Mogao bi joj biti zanimljiv i Garfield (animirano-igrani). Obavezno nabavi Ice Age i Polar Express iako nisu na hrvatskom. Izašlo je i brdo Disneyevih filmova i s njima sigurno nećete faliti. Mali problem je da ćete u svim tim filmovima možda vi uživati više od klinaca.
__________________
JE T'AIME BOUREQUE!
oskar kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 11:37   #18
Shrek (1 i 2) je definitivno na prvom mjestu, zatim idu Izbavitelji.
Nemo ne voli jer je strašan (zločesta riba pojede mamu!).
Dobri su i Madagaskar i Riba ribi grize rep.
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 10:53   #19
Quote:
oskar kruška kaže:
Mda. Možda je malčice premala za te dugačke crtiće. No dobro. Za početak možeš joj nabaviti odlične sinkronizirane crtiće - osim ovih koje si naveo to su još : Valliant (Hrabri Pero), Brother Bear, Roboti ,Lion King, Bambi, a uskoro će na dvdu biti izdan i Chicken Little ( Žuta minuta ) i Hoodwinked (Tko je smjestio Crvenkapici) Mogao bi joj biti zanimljiv i Garfield (animirano-igrani). Obavezno nabavi Ice Age i Polar Express iako nisu na hrvatskom. Izašlo je i brdo Disneyevih filmova i s njima sigurno nećete faliti. Mali problem je da ćete u svim tim filmovima možda vi uživati više od klinaca.
E bas ti hvala! U medjuvremenu smo zbavili Lion King - kojeg ne voli nikako jer su je one hijene prestrasile i sad vristi jos od pocetka i Ice Age, za kojim je luda. Hoodwinked isto (koji se meni jako svidja ) ali ona je na zalost mrtva-ladna.
To da se meni vise svidja nije lose, ionako sve gledamo u paru
Ostatak je in queue - osim Bambija. To pak moje meko srce ne moze preboljeti. Istina, i u Ice Age i u Nemo su mame potrosna roba, ali trauma oko Bambijeve mame je meni jos uvijek svjeza u sjecanju. To moze gledati kad naraste, bez mene.
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 10:54   #20
Quote:
Rebecca Guay kaže:
Shrek (1 i 2) je definitivno na prvom mjestu, zatim idu Izbavitelji.
Nemo ne voli jer je strašan (zločesta riba pojede mamu!).
Dobri su i Madagaskar i Riba ribi grize rep.
Je, ja Nemoa isto cenzuriram, tj pocinje kad Nemo krene u skolu .
Riba ribi grize rep ide na popis.
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:18.