Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2008., 10:13   #41
Sam da malo nahvalim "crtiche" za djecu - koji su kao edukativnog karatktera

Baby Einstein......koji u sebi ima niz kolekcija - Baby Bach, Baby Monet, baby Galileo, Numbery nursery, World animals.....etc.

Iskreno, u pochetku sam bila protiv "ovog" crticha......jer mi se chinio kao samo jedan u nizu "koji mlate lovu"........ali zavoljela sam ga zbog jednostavnosti, muzike u pozadini (koja je klasichna), zbog spoja djechjeg svijeta i realnosti, interakcije koju roditelji mogu provoditi sa djecom gledajuchi crtich.

Po meni je najgore ostaviti dijete da gleda crtich.....ja volim gledati sa njima (ne samo sa svojom, nego i sa djecom koju sam chuvala)........usput objasnim neke situacije koje oni ne mogu razumjeti, smijem/plachem sa njima, pokazujem na neke sitnice koje sami ne bi uochili....itd.

I mislim da takvo gledanje crticha sa roditeljima je vishe kvalitetno i edukativnije.....i pomaze i meni i njemu nekom normalnijem razvoju, nego da mu upalim crtich i ostavim ga sat, dva samog da bulji u TV.

Mi chak ni ne gledamo puno crtiche....samo evo taj jedan - Baby Einstein......i to samo kad smo jako kenjkavi....a to ispadne 2, 3x mjesechno
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 11:13   #42
Mi gledamo TELETUBBIE`s
A i to samo kad poslje kupanja ga oblacim,jer se nevoli oblaciti ali kad njih vidi onda je miran ...
prvi put ih je vidio kod male od sestre pa kad god kazes winke winke on digne ruku i mase
__________________
PRINC 08.08.08...jedan zivot malo je...
"Steh zu allem,was Du liebst..." by Carrey Bradshaw
ATE13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 17:02   #43
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Sam da malo nahvalim "crtiche" za djecu - koji su kao edukativnog karatktera

Baby Einstein......koji u sebi ima niz kolekcija - Baby Bach, Baby Monet, baby Galileo, Numbery nursery, World animals.....etc.
sorry pia koji je ovo crtani i ima li ga za kupit?
šiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 19:11   #44
Quote:
šiljo kaže: Pogledaj post
sorry pia koji je ovo crtani i ima li ga za kupit?
Ej Shiljo....najbolje chesh skuziti o kakvom se "crtichu" radi ako pogledash na Googlu

http://www.babyeinstein.com/en/

To nije klasichan crtich, nego oni koriste djechje igrachke, lutke, razno razne komponente iz vanjskog svijeta, oblike, boje, brojeve, pa chak i slike poznatih slikara......

Mozes ga skinuti sa neta (tak smo mi napravili), a prvu dozu Baby Einsteina smo posudili (na VHS-u) od jedne obitelji from Canada.

Kod nas ga jedino mozda ima u Algoritmu......vidjela sam knjigice, flash cards od njih, pa su mozda dobili i DVD.....al nisam ziher!

Evo ovdje mozesh vidjeti kak "crtich" izgleda:

http://www.babyeinstein.com/en/produ...duct_explorer/
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 19:21   #45
tnx pia
idem vidit o čemu se radi svidilo mi se ono da se čuje klasika u pozadini...
šiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 19:53   #46
jbg...
nakon šta sam se napalila naručit piše da ne dostavljaju u HR...
kako bi mogla doć do crtića?
šiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 21:39   #47
Ja ti na pp mogu objasnit kak mi skidamo crtiche (sam ne odmah, tatek nam treba za to )......ako mislish da chesh mochi tako........

Ako ne......nazovi Algoritam u Zg i pitaj njih......ili nek ti neko kupi u Algoritmu i poshalje........ako zelish originale.........prochitala i na rodama da su neke zenske kupile cijelu kolekciju na e-bayu, pa nekoj smjeshnoj cifri i stiglo im za 5 dana.

Ako zelish, mogu ti ja snimit na dvdich i poslat nekak.....al trenutno smo u guzvanicji, pa bi to tek kroz 2, 3 tjedna........ma uglavnom, tipni mi na pp!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 09:19   #48
1. Mravi
2. Happy feets
3. Kralj Lavova
4. pinokio
5. Riba ribi grize rep

Svi ovi crtići su super i za roditelje. MM i ja ih redovito gledamo sa djecom
tabita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 11:18   #49
Meni su iskreno crtichi Shrek, Mravi, Riba ribi grize rep, crtichi za odrasle....imaju toliko fora podredjenih odraslima da je to prestrashno!

Jedini zadnji superast crtich mi je Nemo, Auti i Monsters Inc (makar je i on za veche, al mi je predobar)

Happy feet i Preko ograde (neznam eng. naziv), Zebra trkachica, Madagaskar nisam gledala......makar boom, al se bojim da se opet ne razocharam.......Nekak su mi bezveze crtichi od tvorca Shreka


U kinu je crtich od Dr. Seussa --> Horton Slon.....al kad sam vidjela da je od Dreamworksa i da su likovi nacrtani drugachije, sve mi je izglubilo smisao....a garant ima i prepuno "velikih" fora
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 15:48   #50
tnx pia
pokušat ću preko algoritma da te ne tlačim
svi ovi crtani su super (madagaskar...)ali moja cura neće toliko da sjedi i gleda
treba joj nešto kraće
bytheway oduševila se ovim babyeinstainom (bili na stranici i gledali )
anyway probat ćemo doći do njega
šiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 16:00   #51
Ne tlachish me, pa sama sam se ponudila

Ti vidi ako ima u Algoritmu i koliko ti se isplati.......a moja ponudica ostaje (mogu ti poslat, mogu ti dostaviti kad gremo na morje)


Mi smo evo bash danas gledali Baby Neptune! Zuflja je naslonila glavicu na moje noge i uzivala kao i ja!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 23:23   #52
Mi smo jučer gledali Pčelin film (nešto kao mravi), nismo baš bili priljepljeni za naslonjač, ali može proći...auti su zaaakon.
Večeras smo prije spavanja pogledali Tri praščića, i još prepričavali u krevetu (pozelenila od puhanja kućica)...To nam je nova fora prije spavanja-pogledamo neki crtić i onda prepričavanje i objašnjavanje u krevetu...
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 09:56   #53
To je supach Petra!


Mi smo prije spavanja pocheli sa preprichavanjem tadashnjeg dana.......ja joj pricham, a ona spavuljka......a kad spomenem macu ili vau-vau, obavezno mora napraviti - mmmm?, pa makar vech bila u zemlji snova

Dobili jednu malu super knjigicu (na engleskom naravno) koja je puna shljokica, sjajnih stvarchica......i nju kad otvorimo, pochnemo vrishtati od sreche
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 11:04   #54
Moji se klinci zalijepe za TV kad pustim Profesora Baltazara.... a i ja isto, moram priznat.
Imamo i neke stare kazete s Krtekom.. i to im je gušt. I Pink PAnther (kak vali moj najmanji - pink panker)
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 13:26   #55
Mi kolektivno volimo Spužvu Boba. Inače top 3 crtića mog klinca su gore spomenuta spužva, Fifi i Jagodica Bobica. Voli pogledati i mačku i miša (Tom i Jerry), Zekoslava Mrkvu i Pile, odnosno onog kanarinca Twitija.
Otkrili smo neki novi crtić sa onim ovcama koji ide u Žutokljuncu, crtić mi je zakon, a ovce opičene do bola.Jel zna netko kak se zove taj crtić?
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 13:50   #56
tko je ono tražio barbie princeza sa otoka
ima kon nas u kauflandu za kupiti, čini mi se oko 50 kn
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 14:42   #57
ajme neznam kako se zove taj crtani u žutokljuncu
ali je obično ujutro dok se ja i moja cura mazimo po krevetu
njoj još nije zanimljiv ali se ja iskidam od smjeha pa i ona onako u čudu dok gleda mene
inače ovce su više nego genijalne....famozne su
šiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 14:59   #58
Moj klinjo ih voli pogledati i obožava onu muziku na kraju pa počne plesati.
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 20:16   #59
Quote:
mama Dalton kaže: Pogledaj post
Moji se klinci zalijepe za TV kad pustim Profesora Baltazara.... a i ja isto, moram priznat.
Imamo i neke stare kazete s Krtekom.. i to im je gušt. I Pink PAnther (kak vali moj najmanji - pink panker)
Di si našla Profesora ( download, kupiti ) ?
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 12:01   #60
Mojoj je top lista crtića:

1. Fifi
2. Teletabisi (oni su mi ubitačni, glava me zaboli od tog kreveljenja, al ona čaga kad se pojave)
3. Pingu

Za neke duže ne pokazuje interes, a i ovo je ako mene pitate previše, nema ni 16 mjeseci.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:39.