Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2012., 11:30   #81
Roary i Zvonko ilitiga Nody su favorite
Bumba je bila kad je malo manji bio
Teletabisi,traktor Tom i Oni vlakici, zaboravih kako se zove.

to su topovi
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 11:42   #82
Joj, meni je taj Bumba totalno psihodeličan!

Sad smo u fazi Pepe, blatnih lokvica i sličnih slatkih stvari )
Miss C is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 13:31   #83
ja joj puštam samo peppu, fiffy, chugington i pocoya!
nemamo byby tv, tako da crtiće gleda samo na kompu!
najdraža joj je peppa. sad je totalno u peppa fazi
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 15:56   #84
Otkrili smo sladak španjolski ctrtić medo Bernard (ili Berni) o smotanom polarnom medvjedu. Malac ima 3 g. i rikava od smijeha. Također Bananas in Pyjamas. Veeeliki hit u našoj kući!
__________________
Le Petit Prince, 2009. Bébé n ° 2 2012.
Saffron08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 18:04   #85
Ne znam jeste li gledali klasične crtane tipa Snjeguljica, Ivica i Marica i to... iako ih nisam pamtila kao takve, zapravo su dosta nasilni i prenose čudne poruke (npr. Ivicu i Maricu roditelji ostave u šumi jer nemaju novaca, ovi ubiju staricu, i sl).
Miss C is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 11:34   #86
Quote:
Miss C kaže: Pogledaj post
Ne znam jeste li gledali klasične crtane tipa Snjeguljica, Ivica i Marica i to... iako ih nisam pamtila kao takve, zapravo su dosta nasilni i prenose čudne poruke (npr. Ivicu i Maricu roditelji ostave u šumi jer nemaju novaca, ovi ubiju staricu, i sl).
Istina
Mi smo sad u fazi pričanja Ivice i Marice svaku večer, ali smo malo preinačili priču da su mama i tata išli tražiti drva i rekli im da budu doma, a oni nisu slušali pa su se izgubili... Vješticu zavežu i pobjegnu joj, a dođe policija pa je odvede jer je zločesta, a mama i tata ih cijelo vrijeme tražili
Što će biti kad čuje prvau verziju, ne znam
__________________
Le Petit Prince, 2009. Bébé n ° 2 2012.
Saffron08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 13:15   #87
Moja je veca, 7 i pol... Jucer smo gledale Meridu Hrabru. Crtic je super i odlican je za iniciranje razgovora na temu medjusobnih ocekivanja i razumijevanja izmedju djece i roditelja. A uz to je i fakat zabavan.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 13:20   #88
moj (2 godine) trenutno gleda Bumbu i Pingua.

ranije je tražio Bob Graditelja, Traktor Toma i Tomicu, ali sumnjam da je baš mogao pratiti radnju, nego mu je bilo napeto što ima bagera i traktora.

a nikako da prestane ljubav prema snimkama traktora u polju, tako da od necrtića i dalje gledamo Machines at work


ja za ostale crtiće koji se tu spominju i ne znam, pa tako ne zna ni on
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 17:42   #89
Quote:
Saffron08 kaže: Pogledaj post
Istina
Mi smo sad u fazi pričanja Ivice i Marice svaku večer, ali smo malo preinačili priču da su mama i tata išli tražiti drva i rekli im da budu doma, a oni nisu slušali pa su se izgubili... Vješticu zavežu i pobjegnu joj, a dođe policija pa je odvede jer je zločesta, a mama i tata ih cijelo vrijeme tražili
Što će biti kad čuje prvau verziju, ne znam
Hahahaha, super ste se snašli
Miss C is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 21:56   #90
Quote:
Miss C kaže: Pogledaj post
Ne znam jeste li gledali klasične crtane tipa Snjeguljica, Ivica i Marica i to... iako ih nisam pamtila kao takve, zapravo su dosta nasilni i prenose čudne poruke (npr. Ivicu i Maricu roditelji ostave u šumi jer nemaju novaca, ovi ubiju staricu, i sl).
tako sam i ja mislila, ali kažu neki da to nije tako, da klasične bajke ne prenose poruke o nasilju i da imaju drugo značenje.

i dobila sam preporuku za knjigu od jednog austrijskog-američkog dječjeg psihologa psihoanalitičara brune bettelheima - smisao i značenje bajki.

ja je još nisam pročitala (ali budem), pa ti ne znam ništa reći
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 23:19   #91
i ja sam čula da bajke, koliko god razumnom odraslom čovjeku ponekad zvučale morbidno, djeci ne zvuče tako. spaljivanje vještice tako ne doživljavaju kao nekakav okrutan čin, njima to jednostavno znači "zlo je uništeno."
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 23:37   #92
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
i ja sam čula da bajke, koliko god razumnom odraslom čovjeku ponekad zvučale morbidno, djeci ne zvuče tako. spaljivanje vještice tako ne doživljavaju kao nekakav okrutan čin, njima to jednostavn o znači "zlo je uništeno."
Ma možda im spaljivanje vještice nije nešto okrutno, ali Ivicu i Maricu otac ostavi u šumi, meni je malo čudno kako bi to trebalo doživjeti dijete koje i samo ima strah od napuštanja jer je u takvoj fazi. Ja sam jedan dan svom počela čitati Ivicu i Maricu i samo sam stala. Nisam se sjetila malo to modificirati dobra ideja.
Gala is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 15:59   #93
Quote:
Gala kaže: Pogledaj post
Ma možda im spaljivanje vještice nije nešto okrutno, ali Ivicu i Maricu otac ostavi u šumi, meni je malo čudno kako bi to trebalo doživjeti dijete koje i samo ima strah od napuštanja jer je u takvoj fazi.
Slažem se. Ni ja se ne mogu natjerati da to pročitam.
A što je najgore, u priči je otac ok, on nije htio... ali ga je žena nagovarala dok nije pristao

Ozbiljno, ne bih to tako čitala i iskreno... tu priču izbjegavam.

A propos Meride hrabre, i moja četverogodišnjakinja ju je gledala i mislim da je ipak malo pretjerana za nju... previše medvjeđeg režanja, udaranja i tako toga.
Meni je crtić bio super, ali mislim da za nju nije.
No sada je nekada Zvončica, pa ćemo sanirati
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 21:56   #94
Quote:
Gala kaže: Pogledaj post
Ma možda im spaljivanje vještice nije nešto okrutno, ali Ivicu i Maricu otac ostavi u šumi, meni je malo čudno kako bi to trebalo doživjeti dijete koje i samo ima strah od napuštanja jer je u takvoj fazi. Ja sam jedan dan svom počela čitati Ivicu i Maricu i samo sam stala. Nisam se sjetila malo to modificirati dobra ideja.
djeca kroz igru i bajke proživljavajući svoje strahove x puta ih zapravo smanjuju.

npr, savjetuje se da se dijete koje ide na operaciju pripremi za to kroz igru oponašanja, da njegove igračkice isto idu na operaciju i onda ozdrave.

tako isto i čitanje ivice i marice (i gledanje istoga crtića, da ne budem off) djetetu smanjuje njegov strah od napuštanja od strane roditelja, jer iako ih otac ostavi u šumi, oni se na kraju ipak vrate roditeljima.

zato nemojte modificirati bajke
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 18:26   #95
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
djeca kroz igru i bajke proživljavajući svoje strahove x puta ih zapravo smanjuju.

npr, savjetuje se da se dijete koje ide na operaciju pripremi za to kroz igru oponašanja, da njegove igračkice isto idu na operaciju i onda ozdrave.

tako isto i čitanje ivice i marice (i gledanje istoga crtića, da ne budem off) djetetu smanjuje njegov strah od napuštanja od strane roditelja, jer iako ih otac ostavi u šumi, oni se na kraju ipak vrate roditeljima.

zato nemojte modificirati bajke
Ne znam baš, ako ne zbog krivih poruka, onda zato jer mi je neprirodno da, budući da sve upijaju i ponavljaju, iz njihovih usta nakon toga izlaze riječi tipa smrt/umrijeti i slično
Miss C is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 15:16   #96
Crtića ko i filmova za nas odrasle - od smeća do remek djela. Mislim da bar 8-9 godine, a to bi nekako bilo razdoblje do kad su crtići i najaktualniji, treba dijetetu birati crtice i ne prepustiti da ono samo bira. Pogotovu u ovoj poplavi raznog šunda od crtića a la Pokemoni, Babeblade, JugiOh, Ben 10 i slične gluposti čiji je audio zapis barem 65 posto deračina, pucačina, eksplozije i urlikanje. To apriori ne znači da dijete mora gledat smao Fifi i cvjetno društvo. Na Youtube hrpa je sinkroniziranih odličnih crtića (talični tom, a je to, Gustaf, La linea, štrumfovi i sl) , nadje se i posebnih webova s on line streamingom novijih izdanja....u svakom slučaju s crtićima oprezno i pametno....i gledajte s njima crtice, ne prepustajte ih da to uglavnom rade sami..
felacity is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 11:53   #97
Iako mi na usi izlazi i iritantan mi je glas jako, ali moje pohvale idu Dori. Krasan i edukativan crtic. Prije toga nam je hit bila Peppa Pig za koju isto imam samo pohvale
jojne is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 15:36   #98
Spužva Bob nam je na 1. mistu, super su nam i Pepa pig, Roary, Bob graditelj, praščića..a kad je bija manji Gusjenica Tina-iz pampersica..
__________________
You only live once, but if you do it right once is enough
crnka st is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 20:21   #99
Quote:
felacity kaže: Pogledaj post
Crtića ko i filmova za nas odrasle i gledajte s njima crtice, ne prepustajte ih da to uglavnom rade sami..
Smeća ima na sve strane. Meni osobno Yu-Gi-Oh je najgluplji crtić. Moj stariji volio je gledati Teletabise, mlađi uopće ne. I Roary i Bob graditelj su poučni za klince. Mlađi još i sada voli pogledati Doru, genijalan crtić. Medo Rupert mi je za male klince i klinceze dobar.
Nažalost kasnije nemaš više normalnog crtića. Onda biraš ono što smatraš manje lošim. Ne vjerujem da će klinci skužiti Gustava, La LineuPink Pantera. A da blesavo sjede pred TV-om. Vršnjaci im gledaju Pokemone, Ben 10... pa biraš manje zlo, doziraš.
E,da. Za klince još Bolek i Lolek
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 23:56   #100
Quote:
jojne kaže: Pogledaj post
Iako mi na usi izlazi i iritantan mi je glas jako, ali moje pohvale idu Dori. Krasan i edukativan crtic. Prije toga nam je hit bila Peppa Pig za koju isto imam samo pohvale
Slažem se, Dora je malo iritantna, ali djeca stvarno uče uz nju.
Miss C is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:07.