Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2016., 02:30   #1101
http://www.voxfeminae.net/vijestice-...caka-u-zagrebu
__________________
O,čuješ li to,sveznajući,vidiš li? Zašto dopuštaš zloći da vlada dobrima? Zašto me je bacio u takvu nesreću? Možeš li to gledati,ako si uistinu gore?
Marija Jurić - Zagorka
fajterina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 16:39   #1102
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Ne znam je li jos igra, ali meni bi posluzilo da sam cula za neke recenzije.

Masa i medvjed je sramotno losa predstava.

Najgora na kojoj smo ikad bili, a redovni smo i prilicno nezahtjevni posjetitelji kazalista.
Prica je losa; predstava prakticki nema ni zapleta ni raspleta.
Nema vizualnog dozivljaja (tri osobe na pozornici, lisce po zavjesama i jedna klupa).
Medvjeda se jedva cuje kroz kostim.
I da, ono najgore: vecina dice se zbog lose predstave jednostavno dosadivala. Zato su klinci bili glasniji nego ikad.

Uglavnom, od gostujuceg i toliko razvikanog kazalista, odnosno predstave covik ocekuje barem neki prosjek, ako ne izvrsnost, a ne da ih sisa apsolutno svaka predstava lokalnog kazalista.
meni je priča baš dobra, s vrlo jasnom i lijepom poukom.
tijek priče tj predstave je zabavan uz puno pjesme, plesa i duhovitih momenata.

medvjeda smo čuli na razglas kao i ostale.

moji se recimo uopće nisu dosađivali na predstavi.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 07:55   #1103
na Ribnjaku sutra subota 23.04.

Zmajurjevo na Ribnjaku sutra subota 23.04.

Kaže objava:

Željeli biste na jedan dan zakoračiti u svijet nalik onom iz serije Igra prijestolja ili legendi o kralju Arthuru? U subotu, 23. travnja 2016. godine zagrebački park Ribnjak ugostit će ZmaJurjevo, pretvoriti se u srednjovjekovno selo u kojem se bore vitezovi i nad kojim prelijeću zmajevi.

Kroz cjelodnevni kulturni, zabavni i edukativni program te ugostiteljsku ponudu u srednjovjekovnoj atmosferi, ZmaJurjevo će na jedan dan oživjeti povijest u zabavnom tonu i pružiti autentično iskustvo srednjovjekovnog života. Tako će se posjetitelji moći prošetati selom u srednjovjekovnom stilu, okrijepiti u taverni, pogledati tematsku izložbu u Centru mladih "Ribnjak", čuti više o srednjovjekovnim alatima i starim zanatima te naći u zanimljivim situacijama karakterističnima za to doba. Uz to, moći će se i dobro zabaviti sudjelujući u streličarskom turniru, natjecanju u bacanju koplja u metu, potezanju užeta i igrama poput bacanja potkove i skakanja u vreći.

Večernji sati rezervirani su za svjetlosno-izvedbeni spektakl – predstavu o legendi borbe sv. Jurja u izvedbi Reda Čuvara grada Zagreba uz pratnju vokalnog ansambla za ranu glazbu MInstrel i svjetlosne efekte, a posjetitelje u jedinstvenom okruženju parka Ribnjak očekuje i projekcija letećeg zmaja i simbolično paljenje jurjevskog krijesa.

Za najmlađe ZmaJurjevo donosi zanimljive sadržaje poput radionica kaligrafije, heraldike i izrade drvenih štitova, akrobatske radionice i lutkarske predstave, streličarstva te čitanja bajki i prigodnih igara, među kojima su i potraga za zmajevim jajima, bacanje potkove, nošenje krumpira na glavi i skakanje u vreći.

ZmaJurjevo je inspirirano legendom o borbi Svetog Juraja protiv zmaja, a organizatori su Udruga Red Čuvara grada Zagreba, Centar za kulturu i informacije "Maksimir" i Centar mladih "Ribnjak".
__________________
živjeti svaki novi dan najbolje
kao da je zadnji u životu

Zadnje uređivanje mhadina : 22.04.2016. at 07:56. Reason: novi link
mhadina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 13:33   #1104
Ovo sam dobila mailom, ali je malac premalen za ovo; inače smo redovito u muzeju i toplo preporučam

Ljetne radionice Etnografskog muzeja ''U muzejskom hladu''
Iako je školska godina završila, Etnografski muzej i dalje misli na vaše male kreativne školarce. Ako se vaše dijete voli družiti, učiti uz igru, istraživati i izrađivati stvari rukama, onda su ljetne radionice Etnografskog muzeja ''U muzejskom hladu'' pravo rješenje za popunjavanje slobodnog vremena!
U četiri dana upoznat ćemo se s Etnografskim muzejom, naučiti što je to točno etnologija i što se sve čuva u muzeju. Kroz vodstva prilagođena djeci školskog uzrasta naučit ćemo sve o tradicijskom odijevanju i životu - zašto svaki kraj ima drugačiju nošnju, kako su se one izrađivale i bojile, što su mladenke nosile na dan vjenčanja, što su to opanci i zašto su neudobni, čemu služi žrvanj, a čemu naćve i mnoge druge zanimljivosti. Poći ćemo na put oko svijeta u našem postavu izvaneuropskih kultura, vidjeti razne neobične predmete, naučiti zašto Zulu ratnici nose gepardovu kožu, čemu služe afričke i melanezijske maske, tko se voli ukrašavati perjem i tko su to bili samuraji!
Kroz četiri radionice upoznat ćemo narodne nošnje raznih hrvatskih krajeva, oslikavat ćemo škrinjice za čuvanje blaga, izrađivati tradicijski nakit od perlica i zasvirati na zapadnoafričkim djembe bubnjevima.
Radionice će se održati zadnji tjedan u lipnju, od 28. lipnja do 1. srpnja 2016., svaki dan od 11 do 13 sati.
sonjuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 16:59   #1105
U Rijeci otvorena izlozba Divovi Patagonije, bit ce otvorena sve do veljace iduce godine. Rijec je o najvecoj (putujucoj) izlozbi dinosaura

Izlozba je u prostoru ex Exportdrva (tocno prekoputa velikog parkiralista Delta u centru grada i prekoputa zgrade kazalista). Radno vrijeme svaki dan od 9 - 21h. Ulaznice su 60 kn odrasli, 40 kn djeca, studenti, obitelji. Djeca do 3 godine besplatno

http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijek...mljine-polutke
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 13:35   #1106
Plus jos jedan hint - prosetati do Koblerovog trga i probuditi dino-bebu. Mozda za to zatrebate pomoc ostalih prolaznika jer treba 6 ljudi da se beba probudi. Totalno dobra fora, hehe.

I izlozba je fora. Konacno nesto u gradu a da je na tragu onoga sto gledamo u inozemstvu
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2016., 22:59   #1107
Istra
danas, sutra, prekosutra
http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...kovni-festival
__________________
Siromašna država se treba sramiti svojih bogataša a bogata država svojih siromaha
mačkonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 17:54   #1108
Znanstveni piknik za djecu ovaj vikend 23.09.-25.09. u Dubravi (zg)
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 20:00   #1109
toplo preporučam u importane galeriji izložbu najotrovnijih zmija svijeta. nisu baš sve otrovne i neke možete držati u rukama. klincu je to bio doživljaj (a i meni ).
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 23:27   #1110
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
toplo preporučam u importane galeriji izložbu najotrovnijih zmija svijeta. nisu baš sve otrovne i neke možete držati u rukama. klincu je to bio doživljaj (a i meni ).
Gledala sam jucer šprajca kako se prepao zmije😄 umrla sam od smijeha. Koliko je ulaz?
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 23:30   #1111
40 odrasli, 20 djeca iznad 7 god.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 10:21   #1112
Dan noć na PMF-u samo danas, 7.4.

Za djecu od 5 godina nadalje.

http://www.pmf.unizg.hr/?@=1kdh9#news_26883
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 13:28   #1113
šteta kaj ranije nisi stavila link. sad nam je kasno mijenjati planove i otići, a baš fora zvuči.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 18:49   #1114
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
šteta kaj ranije nisi stavila link. sad nam je kasno mijenjati planove i otići, a baš fora zvuči.
Eh, nisam ni ja do danas znala. Sad mi je iskočila najava na fejsu pa sam stavila link.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 23:36   #1115
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Eh, nisam ni ja do danas znala. Sad mi je iskočila najava na fejsu pa sam stavila link.
guzva
ja sam na kraju samo provirila, ali u okolici je bilo previse skolskih autobusa i djece u pratnji nastavnika i nije mi se dalo gurat.
steta.
meni se cini da bi te noci (muzeja, biologije, cega vec) fakat trebale biti za djecu (s roditejima) i zasita zainteresiranu djecu.
a ne za skolarce po sluzbenoj duznosti
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 16:07   #1116
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
guzva
ja sam na kraju samo provirila, ali u okolici je bilo previse skolskih autobusa i djece u pratnji nastavnika i nije mi se dalo gurat.
steta.
meni se cini da bi te noci (muzeja, biologije, cega vec) fakat trebale biti za djecu (s roditejima) i zasita zainteresiranu djecu.
a ne za skolarce po sluzbenoj duznosti
to je prvenstveno i napravljeno za srednjoskolce kako bi dobili uvid u to što se na faksu doista radi i da popričaju sa studošima, asistentima i profesorima volontirala sam na pmfu na svom faksu tad i radili smo.

doduše mi smo imali i organizirane vrtićarce koji su dolazili i učili kako nastaje vulkan i radili "fosile" tj. gipsane odljeve školjki i slicno
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 17:28   #1117
Danas su u kazalištu Trešnja sve ulaznice za predstave u pola cijene.
Dakle ne samo za danas, ako znate unaprijed kad bi išli, isplati se
bingulina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2018., 08:55   #1118
U sklopu Tjedna Europe, idući tjedan su neki od muzeja besplatni (Zagreb):

Tehnički muzej Nikola Tesla, 08.-13. svibnja
Muzej suvremene umjetnosti Zagreb, 08.-11. svibnja
MUO – Muzej za umjetnost i obrt, 09.-11. svibnja
Hrvatski muzej naivne umjetnosti, 07.-13. svibnja
Arheološki muzej u Zagrebu, 08.-13. svibnja
Muzejsko-memorijalni centar Dražen Petrović, 07.-13. svibnja

Koliko su vam godina imala djeca kad ste krenuli posjećivati muzeje i koji su im bili zanimljivi (ne nužno prethodno navedeni)?
valed is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2018., 09:10   #1119
Quote:
valed kaže: Pogledaj post

Koliko su vam godina imala djeca kad ste krenuli posjećivati muzeje i koji su im bili zanimljivi (ne nužno prethodno navedeni)?
stariji je lud za muzejima i obozava ih od jako rane dobi (2-2,5 g), konstantno visimo po muzejima, u nekima je bio vec deset puta i nikad mu dosadno.
mladja ih ne voli, mora joj biti bas neka turbo zabavna i/ili interaktivna izlozba da bi ju zaintrigirala.(uskoro 4 g)
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2018., 11:09   #1120
Quote:
valed kaže: Pogledaj post
U sklopu Tjedna Europe, idući tjedan su neki od muzeja besplatni (Zagreb):

Tehnički muzej Nikola Tesla, 08.-13. svibnja
Muzej suvremene umjetnosti Zagreb, 08.-11. svibnja
MUO – Muzej za umjetnost i obrt, 09.-11. svibnja
Hrvatski muzej naivne umjetnosti, 07.-13. svibnja
Arheološki muzej u Zagrebu, 08.-13. svibnja
Muzejsko-memorijalni centar Dražen Petrović, 07.-13. svibnja

Koliko su vam godina imala djeca kad ste krenuli posjećivati muzeje i koji su im bili zanimljivi (ne nužno prethodno navedeni)?
super info, već se dugo spremamo u Teslu pa nikak

Mi smo počeli sa 4 godine, jako voli Muzej grada Zagreba i MSU
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:23.