Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2003., 13:00   #81
zg_sash: netko je rakao usvojenje cak prije umjetne oplodnje i ja se s tim slazem


Ovo samo moze netko pisati tko je dobio dijete na prirodni nacin.
Zato se mucite svatku noc, do nesvjesti, uznojeni,...samo da na prirodni nacin zatrudni ? Pa bolje odmah prisvojiti, bez fizicke muke po noci !
Seminom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 19:29   #82
posvajanje djeteta

Imala sam profesoricu iz vjeronauka u srednjoj školi. Jako dobra žena. Ima jedno dijete i htjela je još djece, nažalost bezbrojni uzaludni pokušaji... Koliko se sjećam, mislim da 5 spontanih.

Predala je zahtjev za usvajanjem. To je bilo prije 5 godina. Do dan danas nisu još dobili dijete. Kada god je sretnem, ako upitam za to, uvijek naiđem na tužan pogled. Razlozi? "Nema dovoljno djece za posvajanje", "prednost imaju parovi koji nemaju ni jedno dijete", i sl.

Angažirana je oko toga jako. Ali nema uspjeha. Jednom su joj čak rekli i da će dobiti dijete u roku mjesec dana, da je već skoro papirologija gotova. Profesorica je to vrijeme dolazila u školu s osmjehom kakav još nisam vidjela na njoj. Kupovala robicu, plela vestice.. Par dana prije nego što je trebalo dijete doći kući, rekli su joj da ipak ništa od toga. Bila je slomljena. Rekla je da kao da je svoje dijete izgubila. Jer, zavoljela ga je. Cijelo to vrijeme u postupku posvajanja bila je uz to dijete. Nakon toga je prošlo evo opet skoro dvije godine, a dijete ona ne može dobiti.

I onda čitam neki dan, Bobanovi posvojili blizance.
A koliko se sjećam, i prije godinu su posvojili dijete.

I sada ne razumijem, jel se u našoj državi ljubav mjeri veličinom bankovnog računa ili količinom toplih zagrljaja???

molim vas, objasnite mi to. Po mogućnosti, i ako ima netko stručan.

Unaprijed zahvaljujem
__________________
Dama je zena koja zna kad ne zna iako uvijek sve zna
ita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 23:20   #83
voljela bih kada bi se uključili u temu, netko tko ima iskustva s tim
__________________
Dama je zena koja zna kad ne zna iako uvijek sve zna
ita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 01:52   #84
Nisam kompetentna, no sjećam se da je nedavno bila neka emisija na ovu temu. I ima mnogo slučajeva u kojima ljudi zadovoljavaju sve uvjete, pa ipak čekaju godinama. Neki od njih čak i desetljeće i još nema pomaka. Čak su i pomakli granice, pa ne traže malu, već nešto malo stariju djecu, al ipak - ništa.

S druge strane, kroz emisiju se povuklo pitanje kako to uspijeva nekim utjecajnim, poznatim osobama da dobiju dijete u roku odma...no, do kraja emisije nisu došli do odgovora, iako je očit - ako si običan smrtnik, načekat ćeš se. Al ni to čekanje nije garancija.

Ružno, al istinito.
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 05:46   #85
Ima li kod nas mogucnost posvojenja iz inozemstva? Tu je hrpa agencija preko kojih se usvajaju djeca odsvukuda. Mozda bi nasi trebali to krenut kad je vec tako puno posvojitelja a tako malo djece u sto cisto sumnjam,mislim da je ipak problem u zakonima.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 10:18   #86
Nešto se govori da će biti mogućnosti usvajanje djece iz Ukrajine, i ja se iskreno nadam da će to krenuti
__________________
Borna
Goga_fina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 18:07   #87
Jadna žena! I ja se spremam na posvajanje!
San Snova is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 13:35   #88
Posvajanje? Hmm.. A jese pogledali loše strane tog postupka?
*Nikad niste sigurni kakve može naravi biti to dijete kad odraste...
*Možda ima koju manu(srčanu npr.) al vi to neznate, dok ne bude prekasno...
*Možda mu je ''usađeno'' u sjećanje(nasljeđeno od roditelja) koje traumatično iskustvo, pa kad dođe u pubertet samo problemi s njim...
... ... ...
Mogla bih tako nabrajat do sutra...
Savjetujem vam da ipak dobro promislite prije nego odlučite primiti nekog pod svoj krov...
__________________
...Love Will Never Tear Us Apart...
Velvet_Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 13:40   #89
Quote:
Velvet_Dreams kaže: Pogledaj post
Posvajanje? Hmm.. A jese pogledali loše strane tog postupka?
*Nikad niste sigurni kakve može naravi biti to dijete kad odraste...
*Možda ima koju manu(srčanu npr.) al vi to neznate, dok ne bude prekasno...
*Možda mu je ''usađeno'' u sjećanje(nasljeđeno od roditelja) koje traumatično iskustvo, pa kad dođe u pubertet samo problemi s njim...
... ... ...
Mogla bih tako nabrajat do sutra...
Savjetujem vam da ipak dobro promislite prije nego odlučite primiti nekog pod svoj krov...
ja bih ti savjetovala da dobro promislis prije nego sto ovako nesto krenes pisati "za usput" (bez namjere da OZBILJNO sudjelujes u ovako OZBILJNOJ temi). i cerekati se pritom.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 19:16   #90
Ne pišem ovo samo ''za usput''... Htjela je jedna moja rođakinja posvojit neko dijete, al je odustala u pravo vrijeme, kad je vidila kakvih sve sranja može bit... I ovo ča sam gore nabrojala, to joj je savjetovao tip kad je došla na posvajanje... Tako da...
__________________
...Love Will Never Tear Us Apart...
Velvet_Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 00:52   #91
Na ovoj temi (prolistaj ) ima bas o tim "manama" posvajanja.
Mislim da bilo koje dijete mozes "iskrojiti" u dobrog covjeka... Pa tako biolosko ili ne-biolosko. Bolescine,.. Kako znas da neka tvoja sukunbaba nije bolovala od neke opasne nasljedne (iz tipa 4koljena) bolesti?....... Itd.......

Ja I mm smo davno razmisljali o posvajanju. Bez obzira na biolosko dijete... Ocemo li ga ikada imati ili ne. No mislim da nam trebaju veca muda. ..uostalom, tko zna... Stignu jos narasti

Edit: naime, mi bi nogometnu momcad doma
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 12:46   #92
Quote:
Velvet_Dreams kaže: Pogledaj post
Posvajanje? Hmm.. A jese pogledali loše strane tog postupka?
*Nikad niste sigurni kakve može naravi biti to dijete kad odraste...
*Možda ima koju manu(srčanu npr.) al vi to neznate, dok ne bude prekasno...
*Možda mu je ''usađeno'' u sjećanje(nasljeđeno od roditelja) koje traumatično iskustvo, pa kad dođe u pubertet samo problemi s njim...
... ... ...
Mogla bih tako nabrajat do sutra...
Savjetujem vam da ipak dobro promislite prije nego odlučite primiti nekog pod svoj krov...
Mda...a za biološku djecu smo odmah sigurni da su savršeni; pa kako ne bi bili, imaju naše gene!
mel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 01:38   #93
Quote:
Velvet_Dreams kaže: Pogledaj post
Ne pišem ovo samo ''za usput''... Htjela je jedna moja rođakinja posvojit neko dijete, al je odustala u pravo vrijeme, kad je vidila kakvih sve sranja može bit... I ovo ča sam gore nabrojala, to joj je savjetovao tip kad je došla na posvajanje... Tako da...
to sve mozes ocekivati i od vlastitog dijeteta,imas li garanciju unatoc zdravim genima,da ti dijete nece postat narkoman,ili biti problematicno?!
Ak se ista treba sagledat i uzet u obzir sto se tice odgajanja,bez obzira da li je dijete tvoje vlastito ili usvojeno jest kvaliteta drustva,okolina,funkcioniranje
obrazovnih i zdrastvenih ustanova,ono najvaznije jest funkcioniranje obitelji unutar koje dijete odrasta,kao i drustvo koje ce si naci u skoli i izvan nje.
Sve si podredila genetskim predispozicijama koji nisu najvazniji cimbenici.Traumatizirana iskustva usvojene djece nisu drugacija od trauma djece bioloskih
roditelja,trauma je trauma,i svako dijete zasluzuje advekatnu pomoc,a ne etiketu "ako si usvojen i traumatiziran postat ces cudoviste".
Nisi svojim nabrajanjima otkrila ljudima koji se spremaju ili razmisljaju o usvojenju nkakvu "rasvijetlujucu stranu",sve to oni znaju,svega se svijesni,
ali onima koji ne mogu imati djecu potreba i volja da nekome daju ljubav,je veca od rizika koje bi im mogla donjeti.
maya_21_36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 01:46   #94
Ok,shvatili smo da nisi za opciju usvajanja,i imas apsolutno pravo na to.
Ne vidim razlog da pudras i dalje postove s time.
Ja sam ovu temu shvatila kao podrsku buducim usvojiteljima pred kojima je dugcak i iscrpan,
nadasve neizvjestan ishod i box s nasim pravnim sustavom,takoder i ostalima da se informiraju,
salusaju iskustva,a ne necija misljenja!!!!!!!!!!!
maya_21_36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 12:46   #95
Posvojenje

nisam našao neku temu vezanu uz posvojenje pa evo možda prilika da i sam dobijem nekoliko dobrih svjeta ili da podijelite svoja iskustva vezana uz posvojenje.

posebno me interesiraju iskustva dugogodišnjih roditelja posvojitelja.
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 12:57   #96
Nemam ti nikakve savjete dati i nemam nikakvog iskustva.
Samo želim pohvaliti temu i čestitati na humanosti svakome tko se odluči na posvojenje.
Filomena2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 13:10   #97
ja se o posvojenju razmišljam već neko vrijeme. neodlučan sam zbog toga što kroz svoj posao radim na posvojenjima pa ipak imam dobar uvid u problematiku. ono što očekujem je da budem "nagovoren" na isto, a u isto vrijeme da nagovorim i druge.
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 20:54   #98
Ne kuzim sto ti konkretno podrazumijevas pod rijec nagovaranje. Odluka o posvojenju treba biti iskljucivo tvoja, a ne neciji nagovor. Ocito jos na taj korak nisi spreman...
__________________
tigar 09.08.2010. i zmaj 11.07.2012....
nangaparbat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 14:28   #99
Quote:
Filomena2 kaže: Pogledaj post
Nemam ti nikakve savjete dati i nemam nikakvog iskustva.
Samo želim pohvaliti temu i čestitati na humanosti svakome tko se odluči na posvojenje.
Ovo je jedna od najvećih gluposti i nepoznavanja tematike s kojom se ja kao posvojitelj (dvoje djece) susrećem.
Kakva humanost?????
Ja sam htjela biti mama, ne zbog čina, niti stava društva, već zbog istih razloga zbog kojih žene idu 15 puta na umjetnu ili neke imaju troje djece - da bi bila mama, čisto i jednostavno.
Priče o humanosti, kao i poznati koji izjavljuju (i novinari) pitaju je čisti pamflet. Moje cure rastu i imaju jednaka pitanja, odgoj i školovanje kao i ostala djeca, a najvažnije - imaju roditelje koji ih vole i pružaju im sve što mogu.
petra23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 17:41   #100
Quote:
petra23 kaže: Pogledaj post
Ovo je jedna od najvećih gluposti i nepoznavanja tematike s kojom se ja kao posvojitelj (dvoje djece) susrećem.
Kakva humanost?????
Ja sam htjela biti mama, ne zbog čina, niti stava društva, već zbog istih razloga zbog kojih žene idu 15 puta na umjetnu ili neke imaju troje djece - da bi bila mama, čisto i jednostavno.
Priče o humanosti, kao i poznati koji izjavljuju (i novinari) pitaju je čisti pamflet. Moje cure rastu i imaju jednaka pitanja, odgoj i školovanje kao i ostala djeca, a najvažnije - imaju roditelje koji ih vole i pružaju im sve što mogu.
Oprosti molim te, ali još nisam nikoga srela tko bi se uvrijedio ili čudio da mu kažeš da je human.
Po meni posvojiti je humano. Roditi je humano. Roditi nakon 15 umjetnih oplodnji je humano. Htjeti biti roditelj je humano.
Ali baš zbog ovih nedoumica koje čovjek navodi, baš zbog preispitivanja i potpore koju traži sam to navela konkretno na posvojenje.
Zašto reagiraš bezveze na moj bezazleni post umjesto eto da čovjeku iz prve ruke kažeš ono što ga zanima.
Ovime završava moje gostovanje na temi.
Filomena2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:03.