Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2007., 14:07   #41
[QUOTE=polyhymnia;11736831]samo se tuci po glavi, možda izađu gluposti kojima ti je mozak očito krcat !

kako se RODITELJ usuđuje dići ruku na dijete ?! kako da dijete poštuje roditelja ako roditelj ne poštuje dijete ?!

vidim kako su tebe "odgajali", kad takve metode smatraš poželjnima...

grozno

Prvo mora da si pala na glavu kad si iz mog posta uspjela pročitati da ja odobravam takve metode
Drugo moji roditelji mene niti mog brata nisu nikada tukli...
Imam svoje djete i nikad ga nisam ni pomislila udariti ali..ako se malo potrudiš pa pročitaš post na koji sam reagirala vidjet češ da je dotična gospođa rekla da ako nju roditelji udare ona isto tako odgovara , ja sam to protumačila da im vrati istom mjerom...oprosti ali to je idiotski...a zašto njeni roditelji nju tuku ne znam...možda imaju razloga sama je rekla da nije bila baš najmirnije djete. I to je njihov problem..ja sam samo reagirala na to da im ona vrača isto tako....užas.
A ti prvo ispeci pa reci i pročitaj sve pa kenjaj po tuđim postovima..
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 14:45   #42
gospođica, molim lijepo.
i kad me već kvotaš, onda pročitaj post sa razumijevanjem. napisati da mene roditelji tuku je ono... *nedamisetražitsmajlićkojikolutaočima*
napisala sam da su u nekoliko navrata, dakle možda dva ili tri puta pokušali. to ne znači da me tuku na redovnoj bazi. da, opalili su mi šamar. da, vratila sam ga. što sam trebala? pogled uprt u pod i reć - da, mama i tata, vi ste uvijek u pravu i ja ću trpit da me vi šamarate?
napisala si da sam rekla da nisam bila najmirnije dijete. i nisam. ali znači li to da nemirnu djecu treba tući?
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 15:25   #43
Ja sam protiv udaranja djece iako sam u djetinjstvu dobivala batine i to dosta (čak se nekih jako dobro sjećam), jesu li bile opravdane ili ne, ne znam. Svoju djecu ne tučem iako mi dođe al se iskontroliram. Lupim ih nekad onako lako po guzi više iz dragosti al prave batine za za nešta što su napravili nisu još dobili. Boje se šibe al nisu još dobili s njom. Umjesto batina im zabranim ctiće, igrice itd.

Djeca uče od roditelja i tako se kasnije ponašaju. Učimo djecu da ih volimo, ako ih istučemo ono u svojoj glavi stvara vezu između ljubavi i udaranja i shvaća to kao : smijem tuči onog koga volim.
vusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 15:37   #44
Drage dame molim da se suzdržite vrijeđanja .
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 15:43   #45
Quote:
90' kaže: Pogledaj post
Svatko od nas želi biti dobar roditelj, no prečesto je u obitelji granica između dozvoljenog i nedozvoljenog nejasna. Danas se roditelji okreću "novim" europskim metodama odgoja koje i nisu baš najjasnije, a ishod neočekivan.

Koliko roditelja misli da njegovo djete ne pije, ne puši i ne drogira se, a u stvari ... Amerika se, čitah, vraća "bakinom" odgoju, što znači šiba ...

Nisam pobornik nekakvog nasilja, no moram reći da sve ostale metode rijetko djeluju, a najvećim djelom roditelji izvuku deblji kraj.
daleko od toga da nikad nisam izgubila živce pa zveknula klince po guzici, ali generalno ne mislim da to ikome treba biti praksa. mislim da je ključ u dosljednosti i usuglašenosti svih onih koji dijete odgajaju. naime, mnogi roditelji postave određena pravila kojih se poslije ne drže odnosno prilagođavaju ih svojim trenutnim raspoloženjima što djecu zbunjuje. a stvar se dodatno pogoršava raskolom mišljenja među odgajateljima. mama kaže da, tata kaže ne, a dijete naravno, ne zna što bi. i vrlo često ni krivo ni dužno biva kažnjeno.
__________________
neću žvake, oću kusur
proVINCI'jalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 15:58   #46
Quote:
moja volja kaže: Pogledaj post
Prvo mora da si pala na glavu kad si iz mog posta uspjela pročitati da ja odobravam takve metode
Drugo moji roditelji mene niti mog brata nisu nikada tukli...
Imam svoje djete i nikad ga nisam ni pomislila udariti ali..ako se malo potrudiš pa pročitaš post na koji sam reagirala vidjet češ da je dotična gospođa rekla da ako nju roditelji udare ona isto tako odgovara , ja sam to protumačila da im vrati istom mjerom...oprosti ali to je idiotski...a zašto njeni roditelji nju tuku ne znam...možda imaju razloga sama je rekla da nije bila baš najmirnije djete. I to je njihov problem..ja sam samo reagirala na to da im ona vrača isto tako....užas.
A ti prvo ispeci pa reci i pročitaj sve pa kenjaj po tuđim postovima..
idiotski je lupiti bilo koju osobu a KAMOLI onu koju voliš kao što roditelj voli dijete !! vratiti udarac je prirodna i instinktivna obrana svog tjelesnog integriteta !

"možda imaju razloga" ?! sigurno lošijeg od samoobrane !!

da, to što nije bila najmirnije dijete je NJIHOV a ne njen problem ! djeca pokupe destruktivne obrasce ponašanja od bliskih odraslih osoba - jer tako djeca uče: OPONAŠANJEM. a oponašaju mnogo više nego što to 90% ljudi na zemlji uopće MOŽE POJMITI. ako je to njihov problem kao što i sama kažeš - zašto su to onda išli rješavati kao da je to NJEN problem ?!

naravno, ovdje se više ne radi o lestrangeinim roditeljima, nego o roditeljima uopće...
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 16:08   #47
Quote:
MissLestrange kaže: Pogledaj post
uf, ja sam lijena čitat knjige o odgoju, nekak se vodim instinktom, ali ono što i jesam pročitala neke članke mislim da bih se složila s jesperom juulom.
djeca su ljudi, ne životinje. roditelji su također ljudi, ne neka uzvišena božanstva. na meni je da odgojim neistraumatiziranu kćer koje će me voljeti i poštivati zato jer ja nju volim i poštujem (i ponašam se prema njoj u skladu s tim).
ne udaram pse na cesti, zašto bih svoje dijete?
ne želim odgojiti malu služavku koja će me bespogovorno slušati zato jer je to mama rekla. nisam niti ja uvijek u pravu, želim odgojiti inteligentnu osobu koja će propitkivati moje izjave i postupke i otvoreno mi reći što želi i što joj smeta. a onda ćemo ići na kompromis.
ma tebi toliko ni ne trebaju te knjige jer si se, kao što vidim, suočila sa boli koji su ti roditelji uzrokovali i nisi imala problema sa postavljanjem SVOJIH granica. rijetki su takvi, svaka čast. većina je, čak i ako naizgled ima tvoje stavove, zarobljena u mreži svog djetinjstva i borbi za roditeljsku ljubav (odnosno za doživljavanje iste) koju prenosi na druge osobe. ne shvaća da je sukobljavanje sa djecom zapravo sukobljavanje sa sobom - tj sa dijelovima sebe koje smo morali ubiti (zatomiti, potisnuti) da bi surađivali s roditeljima. to je bila strategija preživljavanja, paradoksalno. kasnije, kao odrasli moraju pronaći način da zatome svoje neodobravanje roditeljskih postupaka, pa se ne usuđuju govoriti o njihovim greškama osim na način "napravili su loše to i to, ali nisu znali bolje...imali su najbolje namjere".
kao prvo: "ne znati bolje" je RAZLOG. nikako opravdanje.
kao drugo: put u pakao popločen je najboljim namjerama.

"roditeljska namjera nije bitna. bitno je ono što dijete doživljava."

jedna od najbitnijih stvari koje roditelj može učiniti za svoje dijete je da se naljuti na svoje roditelje.

i da, hvala bogu na izjavi: ne udaram pse na cesti, zašto bih svoje dijete?
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 19:07   #48
moja kćer je trebala napisti par poslovica za zadaću.Kad me je upitala za neku poslovicu ja sam otišao na internet i našao na stotine,ali jedna mi se jako domila"djeca su ogledalo svojih roditelja"Pa ko hoće neka tuće,viće ili štogod......
sport11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 22:42   #49
http://www.zarez.hr/117/zariste3.htm

Jesper Juul
kako odgojiti odgovorna i samostalna čovjeka
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 19:29   #50
Quote:
McGrubi kaže: Pogledaj post
http://www.zarez.hr/117/zariste3.htm

Jesper Juul
kako odgojiti odgovorna i samostalna čovjeka
joj, hvala ti na linku... baš je izvrstan
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 20:39   #51
koliko se mene pita , ni jedan extrem nije dobar
tako ne cijenim roditelje kojima je batina odgojno sredstvo, ali ni one koji bi si zile zrezali prije nego pucnu dijete po guzi
i jedni i drugi robuju sebi , a trebali bi se posvetiti djetetu i njegovoj dobrobiti
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 21:00   #52
kako bi tebi bilo da te se "pucne po guzi" ? misliš da je djetetovo tjelesno dostojanstvo manje bitno od tvog ?
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 22:04   #53
da , mislim
i kao sto rekoh , idu mi lagano svi koji propagiraju extremno ovo ili ono
postoje situacije koje ne dozvoljavaju pregovore i tjedne nagovaranja i tu roditelj ima ne samo pravo , nego i duznost da zastiti svoje dijete (koliko se mene pita i tude) od teskih posljedica
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 10:38   #54
Quote:
MissLestrange kaže: Pogledaj post
autoritet treba zaslužiti, i to upravo ljubavlju, strpljenjem i razumijevanjem.
kazne imaju efekta, ali isključivo ukoliko su povezane s nedjelom kao neka posljedica (potrošio si sve novce, sad će ti se to odbijat od džeparca i sl) dok sam potpuno protiv fizičkog kažnjavanja. jer, ruka se diže kad ponestane argumenata.
Načelno se slažem, uz jednu dopunu: ruka se diže i u situacijama koje su prekritične i prehitne za obično objašnjavanje.

Naravno, ne smije se pretjerati… ali malen ali bolan šok može spriječiti puno nevolje.
Uvijek iznova prepričavam kako je način na koji su moji roditelji mene naučili da ne diram štednjak, peglu i slično nešto što bi se danas smatralo zlostavljanjem djeteta — opekli su me sami.

Ako su batine iznimna kazna, mogu biti efikasne.
Ako mlatiš dijete kao što su mene moji roditelji kasnije, usro si motku.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 19:14   #55
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
da , mislim
i kao sto rekoh , idu mi lagano svi koji propagiraju extremno ovo ili ono
postoje situacije koje ne dozvoljavaju pregovore i tjedne nagovaranja i tu roditelj ima ne samo pravo , nego i duznost da zastiti svoje dijete (koliko se mene pita i tude) od teskih posljedica
pa daj mi primjer. možda oko ovog nismo oprečni. kakve su to tebi teške posljedice o kojim agovoriš ? ni ja nisam za ekstreme, ali reći da je djetetovo tjelesno dostojanstvo manje bitno od roditeljskog mi je grozno kao da je dijete manje čovjek.
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 19:16   #56
Quote:
cp.tar kaže:
Uvijek iznova prepričavam kako je način na koji su moji roditelji mene naučili da ne diram štednjak, peglu i slično nešto što bi se danas smatralo zlostavljanjem djeteta — opekli su me sami.
grozno

Quote:
Ako su batine iznimna kazna, mogu biti efikasne.
NOT. batine amabašnikad NISU efikasne, osim u rezanju dijelića dječje samosvijesti.
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 19:42   #57
ja sam moje dijete par puta udarila po guzici i zbog toga se kajem i dan danas
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 03:07   #58
Quote:
MissLestrange kaže: Pogledaj post
ha čuj, sudeći prema ljudima koje poznajem, rekla bih da su oni koji su imali normalan i otvoren odnos sa starcima definitivno radili najmanje sranja. moji su strogi i ja sam konstantno izvodila gluposti... i da nisu bili strogi sigurna sam da bih radila gluposti no zasigurno u daleko manjim količinama..... taj vražji inat
fizičko kažanjavanje su pokušali u svega nekoliko navrata i nije završilo dobro po njih. kad mene netko udari, ja vraćam. točka. i udarac smatram velikom uvredom, kao da me ta osoba smatra prevelikim idiotom da problem riješimo riječima.
a ako me netko smatra idiotom, ne mogu ga poštovati ni da se postavim na trepavice. i tako to ide u krug.
svaka cast , udarac je jedna najgluplja odgojna mjera...mene starci nisu tukli ( mama pokusala jednom udarit i onda joj je vraceno i tu smo stali, imala sam tada oko 17) ali kada mi je netko od rodtelja rekao da sjednem za stol i gledam ih u oci dok razgovaramo pisala sam krv od muke i da sam htjela lagat nisam imala tada petlje ....... najbitnije je steci povjerenje djete-roditelj i sve probleme rjesavat samo razgovorom, naravno tu je bitan i autoritet ali ako ga starci nisu stekli do 5-6 godine onda je kasno i za glumljenje autoriteta i kasnije a nekim batinanjem , samarima i ostalim primitivnim tehnikama se nikad nece postic zeljeno....
....meni nikad starci nisu branili pusenje, drogu, sex itd nego su me educirali o tome i pokusali me uputit na pravi put, ishod je bio dobar, pusila jesam ali sam prekinula, drogu probala i to puno toga ali je sve ostalo na probama i to sam im i rekla, posexala se prvi put tek sa 18 jer mi se tek tada htjelo i savjetovala se sa mamom o kontracepciji.....a da su mi branili, tko zna, mozda bi inat napravio tek gluposti.
........ najsmijesnije mi je kada kaze moj susjed:" ne pustam malu da bude vani duze od 22 jer klinci svasta rade kad su kasno vani i bojim se da ne pocne sa spolnim odnosima" , strasno, ako se zeli poseksat ucinit ce to pod velikim odmorom u skoli ilice markirat i to napravit.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 17:00   #59
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
Naravno, ne smije se pretjerati… ali malen ali bolan šok može spriječiti puno nevolje.
Uvijek iznova prepričavam kako je način na koji su moji roditelji mene naučili da ne diram štednjak, peglu i slično nešto što bi se danas smatralo zlostavljanjem djeteta — opekli su me sami.
mene je mamam naucila tako sto mi je rekla da ak obudem dirala ringle na sporetu da cu se jako opeci i da ce me to jako boleti i da cemo morati kod doktora. i da ce mama onda biti jaaaaako tuzna sto njenu cerku nesto boli i da ce jaaaaaako da se sekira.

da bih stekla uvid u to koliko je topao sporet pustila me je da stavim ruku IZNAD ringle... POD NJENIM NADZOROM.

i tako.
sve smo isli na neku patetiku
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 08:56   #60
Quote:
Uvijek iznova prepričavam kako je način na koji su moji roditelji mene naučili da ne diram štednjak, peglu i slično nešto što bi se danas smatralo zlostavljanjem djeteta — opekli su me sami.
ovo gore JEST zlostavljanje djeteta, bilo je i biti ce
moji su starci dosli iz brojnih familija, znali su dobit triske u svom odgoju ali ovako nesto nikad nikome nije palo na pamet.


btw, mater me tukla ko vola i imamo grozan odnos danas.
a otac me postovao me kao osobu jos od mog rodjenja i nikad me nije udario.

ne moram naglasavati koga od njih dvoje danas postujem i s kim se slazem a s kim ne mogu izic na zelenu granu i stalno sam u ratu.
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:00.