Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2003., 15:32   #1
Literatura o djeci - odgoj, prehrana, bolesti...

Na forumu MAMA & BEBE pročitala sam da postoji dobra knjiga o
odgoju djece a zove se OD KOLIJEVKE DO FAKULTETA, piše da se može kupiti u Ljevak, Trg bana Jelačića. Pa ako može nekome pomoći ....
Pusa svima, te puno zdravlja Vama i Vašim bebama.
__________________
Mrzim 503 Service Unavailable !!!
Romantica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2003., 23:42   #2
OD KOLIJEVKE DO FAKULTETA? Ajme majko, pa tko će to čitat? Ta mora da ima mali milijun stranica!
__________________
I still do care!
Sanjar61 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2003., 08:24   #3
Ne znam koliko ima stranica, ali kažu da je knjiga dobra.
A što više strana ima to bolje, bolje će pomoći mamama u šumi problema sa njihovim anđelima, zar ne ?
__________________
Mrzim 503 Service Unavailable !!!
Romantica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2003., 12:58   #4
Hvala

Pogledat cu o cemu se radi. Hvala.
Moze jos jedna?
Skola roditeljskog razumijevanja, skrac. P.E.T.
Zgodna knjiga.
ankada is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2003., 20:55   #5
Dobra knjiga vam je i Vaše kompetentno dijete, tamo se odlično vidi kako treba odgajati dijete ;poštovanje, ljubav, autoritet i dosljednost su najvažniji pri odgoju djece.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2003., 05:50   #6
Meni je Penelope Leach super. Nadam se da je prevedena kod nas.
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2003., 15:00   #7
Samo da javim.
Nabavila knjigu OD KOLIJEVKE DO FAKULTETA, pročitala i super je
I tko je ono pitao za broj stranica oko 120 znači nije baš tako strašno. Pusa i bok !
__________________
Mrzim 503 Service Unavailable !!!
Romantica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2003., 13:51   #8
Jel netko ima tu knjigu, voljela bih je malo prokomenntirati...
Znate što mi se najviše svidjelo u toj knjizi. Toliko je jednostavno napisana, s toliko ljubavi i razumjevanja prema tim prekrasnim malim bičima.
Prelistavala sam nekoliko knjiga ne znajući koju da uzmem i kada sam pročitala prvu rečenicu u knjizi znala sam da je upravo to prava knjiga, upamtila sam od riječi do riječi.
AKO OVA KNJIGA IZMAMI SAMO JEDAN OSMJEH VIŠE NA LICU VAŠEG DJETETA, AKO OBRIŠE BAREM JEDNU SUZU S NJEGOVA LICA, ONDA JE OVA KNJIGA NA RADOST AUTORICE POSLUŽILA SVRSI. To su riječi koje kao majka neću nikada zaboraviti.
__________________
Mrzim 503 Service Unavailable !!!
Romantica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2003., 17:54   #9
Bok svima,

Evo moja je supruga na Vaš nagovor kupila knjigu Od kolijevke do fakulteta. Moram priznati da baš nisam bio za to, ali nisam se niti pretjerano bunio. Ona je knjigu u dahu pročitala za 3 dana, te je ponudila i meni, nisam bio zainteresira jer ne volim baš čitati, ali... prekjučer sam bio doma sam sa svojom malom Marijom, ona spava a meni dosadno i uzmem ja knjigu u ruke, da kao prolistam i moram, evo MORAM priznati da je knjiga savršena i da me je oduševila u pravom smislu te riječi, i tekstom i slikom i drago mi je da je knjigu napisao naš autor. Eto, moram priznati da sam pogriješio jer nisam baš bio za kupnju knjige i na kraju Romantika, hvala ti na preporuci.
 
Odgovori s citatom
Old 09.06.2003., 15:26   #10
Nema na čemu Branko, to mi je i bila namjera ... da pomognem. Upravo sam je zato i preporučila jer mi se svidjela.
Vidim da ti je ovo prvi post pa dobro nam došao, nadam se da ćeš se uključiti u još koju raspravu.
Pozdrav tebi i maloj Mariji.
__________________
Mrzim 503 Service Unavailable !!!
Romantica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2003., 14:10   #11
Bok,

Dugo pratim ovaj forum, al do sada se nikad nisam registrirala niti uključivala u rasprave, ali evo sada sam tu i nadam se da sam dobrodošla.
Prije 15 dana pročitala sam na ovom forumu o predloženoj knjizi, pohrlila u knjižare, ali je nisam našla, no međutim ipak sam je uspjela nabaviti preko izdavača.
Meni je knjiga odlična, jednostavna je i pitka iako obrađuje važne teme i posebno mi se sviđa jer sadržava cjelokupnu problematiku odrastanja i odgoja, nije samo za male bebe niti je samo za veću djecu. Upravo kako naslov kaže od kolijevke do fakulteta ( uvijek moram paziti da ne napišem od kolijevke do groba ).
Zato ovoj knjizi dajem sve pohvale i hvala na preporuci. Ako netko zna još koju, samo naprijed...
 
Odgovori s citatom
Old 16.06.2003., 14:30   #12
Bray,

Sad sam se već uobrazila od silnih pohvala, ali moram biti iskrena da knjigu nisam preporučila ja već sam preporuku pročitala naa forumu za mame i bebe. Nije u redu da na sebe preuzimam zasluge koje nisam zaslužila, samo sam poruku prenijela, kao u ostalom i vi da ste naišli na nešto što može poslužiti. I sama sam nedavno kupila tu knjigu koja je i mene oduševila. U svakom slućaju hvala ti i nadam se da će knjiga koristiti.
__________________
Mrzim 503 Service Unavailable !!!
Romantica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 11:22   #13
Društvo, može jedno pitanje...

Drugi tjedan idem kod prijateljice na babine vidjeti bebu.
Što mislite bi li bilo u redu uz neku obleku ili igračku kupiti tj darovati knjigu?
Meni se čini OK, ali bojim se da ne uvrijedim prijateljicu. Što mislite?

Heelp
 
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 12:50   #14
Quote:
Bray kaže:
Društvo, može jedno pitanje...

Drugi tjedan idem kod prijateljice na babine vidjeti bebu.
Što mislite bi li bilo u redu uz neku obleku ili igračku kupiti tj darovati knjigu?
Meni se čini OK, ali bojim se da ne uvrijedim prijateljicu. Što mislite?

Heelp

Dapače, takvo je barem moje mišljenje. Kad sam ja rodila i kad su meni dolazili u babine, svi su mi donosili odjelca za bebe i zamislite sva iste veličine. To je moja beba prerasla za čas, a imala ih je toliko da je neka obukla samo jednom. Iskreno, voljela bih da sam umjesto te silne ofjeće dobila bar jednu knjigu, sasvim sigurno bi mi koristila, jer sam vapila za informacijama.
Ali moraš pripaziti da možda mama već nema tu knjigu doma. Da ne duljim, ne znam što misle drugi forumaši, ali ja sam svakako za poklanjanje knjiga.
__________________
Mrzim 503 Service Unavailable !!!
Romantica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 21:17   #15
Slažem se, dobra knjiga je uvijek dobar poklon, a naročito ako se radi o friškoj mami. Definitivno sam za!!!
 
Odgovori s citatom
Old 07.07.2003., 14:09   #16
Re: Hvala

Quote:
ankada kaže:
Pogledat cu o cemu se radi. Hvala.
Moze jos jedna?
Skola roditeljskog razumijevanja, skrac. P.E.T.
Zgodna knjiga.


Ankada, tko je izdavač spomenute knjige?
__________________
Mrzim 503 Service Unavailable !!!
Romantica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 22:24   #17
Literatura o djeci - odgoj, prehrana, bolesti...

kao sto naslov tpoika veli, nisu knjige za djecu, nego knjige O djeci!
odgoj, prehrana, emocionalni razvoj, kreativne igre i sl. Sve kaj ste procitali prosim lepo stresite nam tu da i mi neuki nesto naucimo
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 23:07   #18
dobila na čitanje nedavno: baby book - everything you need to know about your baby from birth to age two, autori dr william sears and martha sears, r.n.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 23:37   #19
evo nesto cime se ja rado vodim i svratim po savjet:

Odgajam li dobro svoje dijete? Gordana Buljan Flander i Ana karlovic

Bolje biti vjetar nego list Dubravka Miljkovic i Majda Rijavec

i moj osobni favorit

Pružimo ljubav koja iscjeljuje - vodič za roditelje Helen Hunt i Harville Hendrix
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 12:28   #20
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
kao sto naslov tpoika veli, nisu knjige za djecu, nego knjige O djeci!
odgoj, prehrana, emocionalni razvoj, kreativne igre i sl. Sve kaj ste procitali prosim lepo stresite nam tu da i mi neuki nesto naucimo
Pošto imaš dečka toplo preporučam knjigu Odgoj dječaka. Jedna od boljih u zadnje vrijeme. Ne znam sad napamet autora, pogledam pa napišem kasnije.
kay s is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:54.