Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2012., 15:41   #81
Knjige o djeci i odgoju -preporuke

ne znam postoji li ovakva tema i da li sam pogodila podforum
zanimaju me knjige o djeci, razvoju, odgoju, ali onako kvalitetne (ili bar da ih vi smatrate kvalitetnima) jer toga ima more na tržištu..

najviše me potaklo i želim čitati o razvoju mozga po dobi, što sve dijete percipira i može pojmiti u kojoj dobi jer ja svojoj bebuški sve živo pričam i opisujem.
znam da nešto od tog pričam uzalud i da ne može shvatiti. ali mnoge stvari me iznenade i šokiraju (našla nešto neidentificirano smeđe, balavo na balkonu rekla "pu pu" i krenula s tim u smeće odlično je pretpostavila da je to za smeće!) il kako samo kuži zezanciju kad joj rečem neku laž (da u psećoj kućici živi jedna mačka) kako me gleda onim pogledom: daj ne seri i kaže zeze (mama se zeza)

sad ne znam da li zna što je "sutra"
kuži li nešto uvjetno: ako bude padala kiša, nećemo vani
.. nemrem se sjetiti na brzinu što mi još nije jasno... al kužite..

zatim vrtić- pitala sam tetu što mogu učiniti da joj pričam pozitivno ili spominjem nešto da su tamo radili i kako je to smiješno, lijepo, super.. kako bi potakla pozitivne stavove o vrtiću ali mi je teta rekla da to nema smisla jer oni nisu na tom stupnju kognitivnog razvoja. nekako se meni čini da to nije točno pričam joj o gljivama i patuljcima, bubamari i zeki (jer je takav tepih u vrtiću koji joj se sviđa, pa mi ga pokazuje) imamo (osmislila sam) pjesmicu o vrtiću... rekla bi da to pomaže...

pa eto, nadam se da ste shvatili što me zanima...

trebam preporuku za dobru knjigu o svemu tome.. ma i odgoju.. rado bi sve to doznala iz adekvatne literature
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 16:20   #82
saznala sam tj sjetila sam se kako se zove jedna izvrsna knjiga: čarobno drveće uma. imala sam je na posudbi i to je jedna od onih koje treba kupiti...IMHO. (samo nikak da je kupim )
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 16:23   #83
bila je već negdje tema, al se ne sjećam kako se zvala.. bilo je dobrih prijedloga.. neke sam i kupila. (i u neke se i razočarala)

kako odgojiti sretnu bebu, IQ djeteta-briga roditelja, odgoj i njega djeteta.. i sad čitam neku prestaru pronađenu u antikvarijatu, onakoc- još najbolja od svih.. (ako zanemarimo da u jednoj rečenici čak spominje i fizičku kaznu )

ove gore- za sad mi nisu ništa koristile

i dalje tražim ...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 18:08   #84
Ja imam tri knjige i sve tri citam (doduse, ja jesam pocetnik, prva beba, sad 5 mjeseci):
1. Moja prva godina (autorice Duska Tjesic Drinkovic, Jelena Polak Babic, Sonja
Berman.ec; izdavac Anfap doo Zagreb)
2. Vase dijete i vi (grupa americkih autora i Better Homes&Gardens)
3. Sta da ocekujete u prvoj godini (H. Murkof, A.Ajzenberg, S.Hetavej, izdavac:
Kreativni centar Beoograd)

ova treca je najopsirnija, mozda po tome najbolja jer ima najvise detalja.
uma123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 21:16   #85
ja bi molila preporuku za neku dobru knjigu iz razvojne psihologije, nesto po cemu uce na faksu

od ovih popularnih, svidja mi se 'The discipline book' od Searsa
__________________
InsAnity is hereditary; you get it from your children
danila is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 04:00   #86
Meni su odlične knjige, no nisu od razvojne psihologije, nego su popularne:

Barabara Collorosso: 'Disciplina sa srcem', M. Zažigina: Što roditelji ne bi trebali činiti, a svejedno čine, Budizam za majke ( ne znam tko je napisao), Jesper Juul: Vaše kompetentno dijete, Haim. G. Ginott: Između roditelja i djeteta..... E. Pantely: Skrivene poruke.
I za mame nejedača: Joel Macht: Moje dijete ne želi jesti.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 07:59   #87
Ja sam se neki dan nakon scene u autu koga cu prvog izvaditi iz AS sjetila da sam vidjela neku knjigu od E. Pantley bas s prakticnim savjetima za mame kako hendlat takve situacije, jer kad sam je povrsno listala bas sam tad bila naisla na dio kako sprijeciti svadje u autu, ali se ne sjecam sto je bio savjet nego samo svoje misli "srecom to mi ne treba jer imam samo jedno dijete"

Zna netko kako se zove ta? Mislim da mi hitno treba
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 23:05   #88
Quote:
danila kaže: Pogledaj post
ja bi molila preporuku za neku dobru knjigu iz razvojne psihologije, nesto po cemu uce na faksu

od ovih popularnih, svidja mi se 'The discipline book' od Searsa
razvojna iz psihologije se na Psihologiji (bar u moje doba) ucila po Vasta i sur:djecja psihologija

od ovih "popularnih", meni su knjige Jespera Juula stalna inspiracija.


i ove:
Optimisticno dijete

bolje biti vjetar nego list
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 18:15   #89
i jos jedna prepruka (ovo kopipejstam):

Mudrost je knjige o roditeljstvu, web-portale i savjete prijatelja prije svega koristiti kao inspiraciju: kreirajući vlastita rješenja, prilagođena individualnosti nas kao roditelja i individualnosti našeg djeteta, poštujući naš jedinstveni odnos.



__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 12:17   #90
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
razvojna iz psihologije se na Psihologiji (bar u moje doba) ucila po Vasta i sur:djecja psihologija

od ovih "popularnih", meni su knjige Jespera Juula stalna inspiracija.
tenks, nasla sam Vastu.

upravo citam Znati reći ne mirne savjesti
__________________
InsAnity is hereditary; you get it from your children
danila is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 13:57   #91
Trazim knjigu?!

Bok svima,


trazim knjigu koju sam u ruke dobila prije nekoliko godina. Naziva se ne sjecam, a nazalost ni autora. Sjecam se da je to bio bracni par autora (cini mi se da su amerikanci) koji imaju 3/4/5 djece i pisu puno iz iskustva, a i znanjem su potkovani. Napisali su vise knjiga, a ova koju sam ja imala je kao neka enciklopedija djecije prehrane (bas debela knjiga)... i jos je specificna po tome sto autori preporucaju prehranu bez ikakvih zivotinjskih proizvoda (tipa makrobiotika). Ima li netko ikakvu informaciju?


Hvala!
Maria_¤ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 14:50   #92
Quote:
Maria_¤ kaže: Pogledaj post
Bok svima,


trazim knjigu koju sam u ruke dobila prije nekoliko godina. Naziva se ne sjecam, a nazalost ni autora. Sjecam se da je to bio bracni par autora (cini mi se da su amerikanci) koji imaju 3/4/5 djece i pisu puno iz iskustva, a i znanjem su potkovani. Napisali su vise knjiga, a ova koju sam ja imala je kao neka enciklopedija djecije prehrane (bas debela knjiga)... i jos je specificna po tome sto autori preporucaju prehranu bez ikakvih zivotinjskih proizvoda (tipa makrobiotika). Ima li netko ikakvu informaciju?


Hvala!
Možda William Sears i Martha Sears? Knjiga se zove Povezujuće roditeljstvo, ali nisam sigurna za ovo oko makrobiotike, ne sjećam se, davno sam čitala.
lola1415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 15:44   #93
Quote:
lola1415 kaže: Pogledaj post
Možda William Sears i Martha Sears? Knjiga se zove Povezujuće roditeljstvo, ali nisam sigurna za ovo oko makrobiotike, ne sjećam se, davno sam čitala.
Hvala ti na odgovoru. Mislim da nije on jer:
- oboje roditelja su autori knjige
- prilicno sam sigurna da ne zagovaraju ishranu vezanu uz zivotinjske proizvode
- i nisu toliko razvikani (nisu neki mainstream-parenting autori)
Maria_¤ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 22:10   #94
Jel mozete preporuciti neke dobre knjige o odgoju djece?
vikend is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 22:35   #95
Quote:
vikend kaže: Pogledaj post
Jel mozete preporuciti neke dobre knjige o odgoju djece?
ja ti volim čitati jespera juula.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 00:45   #96
Quote:
vikend kaže: Pogledaj post
Jel mozete preporuciti neke dobre knjige o odgoju djece?
čitali smo (i čitamo) svašta, ali ova je oduševila i mene i muža

http://www.howtoddlersthrive.com
__________________
grizlić <3
pet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 09:53   #97
Knjige o odgoju... Juul je klasik, prvi koji pada na pamet, ali mene je njegovo Kompetentno dijete izdeprimiralo... Zaključila sam da sam tada (mali je imao manje od 3 godine) da sam već napravila sve šta sam mogla, da je kasno za odgoj, jer se sve važno dogodilo već, i da sam sve napravila krivo...

Preporučam ovu:http://www.superknjizara.hr/?page=kn...d_knjiga=24357
Ta me nije toliko ubila u pojam.
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 14:36   #98
Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
Knjige o odgoju... Juul je klasik, prvi koji pada na pamet, ali mene je njegovo Kompetentno dijete izdeprimiralo... Zaključila sam da sam tada (mali je imao manje od 3 godine) da sam već napravila sve šta sam mogla, da je kasno za odgoj, jer se sve važno dogodilo već, i da sam sve napravila krivo...
na temelju cega si to zakljucila?
niti je nejgova knjiga kuharica sa receptima po dobi, niti je kod njega ista ikad gotovo da se ne bi moglo ispraviti
istina da je bolje citati ga prije nego se dobije dijete, al sigurna sam da je koristan za bilo koje doba...jer izmedju ostalog prica o odnosima i ocuvanju integriteta osoba, autoritetu koji ne mora biti zasnovan na moci i strahu, nego na ravnopravnom dostojanstvu itd.
meni je on koristan i za medjuljudske odnose opcenito, ne samo odgoj djece.
ono, za pocetak, kako postaviti granice samome sebi

nazalost, moram prizanti da sam se cesto, radeci sa raznim strucnjacima koji rade sa djecom, susretala sa pitanjima i krivo interpretiranim izjavama jespera...pocevis o toga da zagovara popustljiv odgoj...i ne cudi me kada "obicni ljudi" ne shvate sto je pisac htio reci...ili se uplase nekih izjava...


e, i ajde vidi ovu knjigu, mogla bi ti se sviditi
knjiga za nesavrsene roditelje
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 20:39   #99
Koje knjige u svezi odgoja preporucavate za dob od 3-6g?

Otvaram ovu temu u namjeri da izmedju sebe izmjenimo informacije o literaturi koja bi nam pomogla sto u odgoju sto u aktivnostima sa djecom od 3 do 6 god.

Osobno preporucujem sljedece knjige:
-Velika enciklopedija malih aktivnisti
-Savršeno roditeljstvo
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 22:18   #100
a, zašto samo od 3-6?

ako se naslov proširi, ja preporučam bringing up bebe, od pamele druckerman.

jako zanimljiva knjiga, navede te da razmisliš o nekim stvarima čak i ako nemaš namjeru ništa od toga primjenit na sebi, tj. na svom ditetu.

autorica je amerikanka koja je svoje troje dice rodila u parizu, i uspoređuje američke i francuske metode odgoja, od rođenja do otprilike 3-4 godine.
kavopija-14 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:55.