Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2018., 17:46   #301
Moj je tek 4god i 14kila
O tome koliko hrane ne zeli probati, da ga mi moramo hraniti i sl.bolje da ne krecem

Rado bih da se usudim ostaviti ga par dana gladnog, da onda sam krene jesti i proba nesto novo. Al on za cas izgubi pol kile-kilu (znam po bolestima), ne mogu se natjerati da mi ide jos vise u minus
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 01:28   #302
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Moj je tek 4god i 14kila
O tome koliko hrane ne zeli probati, da ga mi moramo hraniti i sl.bolje da ne krecem

Rado bih da se usudim ostaviti ga par dana gladnog, da onda sam krene jesti i proba nesto novo. Al on za cas izgubi pol kile-kilu (znam po bolestima), ne mogu se natjerati da mi ide jos vise u minus
sve znam.

5 1/4 godina, 16 kg, 108 cm, i izgleda tako kako piše, vide se rebarca, koljena strše, mršave rukice, sav je sitnički. ono zbog čega više ne pizdim je što on stvarno jede. ne jede malo, došli smo do toga da gotovo sve što skuham će pojesti, čak ga uspijem natjerati da isprobava hranu, reko stavi u usta i pljuni ako ti je baš tak bljak, obično ispadne joj kak je ovo fino

ali kile nejdu gore nema šanse.

jel istina ono što kažu da mora imati najmanje 18 kila za školu? nisam sigurna jel će to uspjet dostići u narednih godinu i pol...
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 21:50   #303
Mislim da sam cak i tu citala da kile nemaju veze za skolu

A vidis,ja svom kazem da barem lizne da proba. I onda kaze fuuuj
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 14:11   #304
Moji su oboje takvi i dan danas
16 i 11 godina

Ko mali su bili koma, nista namazano na kruh, nikakva punjena peciva, nikakve salame osim domacih kobasa.

Jedino sam ih silila da pojedu seflju rucka, dok nisu pojeli nisu se dizali sa stola.

Znali smo po par puta podgrijavat klopu u mikrovalnoj
Gioia- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2018., 23:32   #305
Ne znam gdje bi pitala pa cu tu
Kad stavljam podatke krivulje rasta onaj postotak sta mi izbaci, sta to znaci?
Izbaci mi da je sa tezinom na 75%
Uvijek sam mislila da to znaci da je 75% djece njegovoh uzrasta teze od njega
A zbunjuje me zato sto je sa visinom preko svih krivulja
Onda je znaci tak mrsav?
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2018., 23:58   #306
Koje krivulje gledas? Who?

Ako je s necim na 75, znaci da je 25 iznad prosjeka (ako je prosjek 50). Tj. Da 25 vise djece ima to vece od tvog djeteta. Sto je veci broj, to je dijete teze/vise od prosjeka

Ako je gore iznad krivulja, znaci da odskace od standarda u plus
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2018., 10:10   #307
ovu gledam jer sam tu jedinu našla za stariju djecu

http://warp.continuum.hr/pendi/test/mainform.aspx

onda ok ako to 75 znači da je 25 djece mršavije od njega
jer je sa visinom preko svih mjerila, da je obratno, onda bi znači bio ekstremni mršavac, zato mi je bilo malo šokantno

inače ova tablica mi se čini malo čudna, je da je moje dijete malo više od ostatka, ali da je baš ono, preko svih mjera (piše: centili visine preko granica)
a i dozvoljava samo unos cijelog broja težine, ono, kod manje djece je velika razlika ako ima 17 ili 17,6 težinu, zaokruživanje mi baš nije ok u tim slučajevima...

a metodom isprobavanja sam dobila da prosječno dijete njegovog datuma rođenja ima 16kg i 101cm, to mi se čini jako jako malo

ima neka bolja tablica?

ps inače smo bili nedavno na sistematskom, dr nije ništa spomenuo, samo da se jako lijepo razvija, ali smo se mi više baziralo na ovo njegovo, pa ako se gleda s čim je imao probleme, stvarno odlično napreduje, ali meni se čini da malo prebrzo raste u visinu, a i noga mu je već ogromna

Zadnje uređivanje vlovrec : 05.08.2018. at 10:14. Reason: .
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2018., 10:23   #308
Umjesto da nabadaš razne krivulje odeš tu upišeš podatke i ako ti kaže normalna težina dalje ne brineš
https://www.plivazdravlje.hr/zdravlj...e/bmi-za-djecu
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2018., 10:29   #309
Nema njeno dijete jos 5 godina, koliko je tu minimim. Mislim

http://www.who.int/childgrowth/stand...wfa_boys_p/en/

Tu je za djecu do 5 godina. Ima i za duljinu u svasta nesto drugo
http://www.who.int/childgrowth/standards/en/
Idi uvijek na percentiles boys


Moj sad ima 4 god i 5 mjeseci. Ima 15.5kg i 105 cm
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2018., 10:48   #310
Ima 3 godine i 10 mjeseci
visok je 110 i ima 17,2kg


tu je na 97 po visini i cca 75 težini


nema neke tablice šta upišeš datum rođenj, visina, težina i izbaci ti sliku?
kao što dobijemo od pedijatra?
ova od Proab je odlična ali još nema 5 godina

Zadnje uređivanje vlovrec : 05.08.2018. at 10:50. Reason: .
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2018., 10:56   #311
Ok i ak ima 3g i 10mj sve iznad 14kg je sasvim normalno (iznad 15-og percentila)

http://www.who.int/childgrowth/stand...p_2_5.pdf?ua=1

Moj je s toliko godina imo 14.5kg, znaci ok, nije bio pothranjen. Druga stvar je sto je to u našim ocima bilo “mršavo” jer su mu se sva rebra vidjela, koljena kao dvije kugle s dva štapića itd

Ili ako bas misli da je omjer visina/težina los onda nek gleda BMI za godine
http://www.who.int/childgrowth/stand...p_2_5.pdf?ua=1
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2018., 11:37   #312
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
Ima 3 godine i 10 mjeseci
visok je 110 i ima 17,2kg


tu je na 97 po visini i cca 75 težini


nema neke tablice šta upišeš datum rođenj, visina, težina i izbaci ti sliku?
kao što dobijemo od pedijatra?
ova od Proab je odlična ali još nema 5 godina
Pozdrav svima
Vlovrec, pa kako ti izgleda djecak? Moja mlađa je sad s 4 godine imala 110 cm i 18 kg, jako je zgodno dijete, ni viska ni manjka. A tvoj je samo malkice laksi.

Inace vidim po mojoj okolini da ljudi djecu doslovno tove, imaju debele guze i trbuscice i to je kao lijepo i zdravo. Kako sama imam viska kg i znam koliko problema to nosi, vise volim vidjet zilavo i cvrsto dijete, makar koljena i rebarca malo strsala.
hours is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2018., 11:56   #313
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
..
Moj sad ima 4 god i 5 mjeseci. Ima 15.5kg i 105 cm
Evo pogledala, moj je bio točno tih mjera u toj dobi. Samo kaj je bio zdrav, prosjek mu je jedna bolest u dvije godine...

(Ne pitajte kako znam, mm je kupio vagu koja šalje podatke u neku aplikaciju tak da imam sve to sačuvano... geek )
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2018., 12:11   #314
I moj je zdrav. Jedino prva vrticka godina bila cupava malo
Jest da mu se vide sve kosti, jer je do nedavno bio ispod 15kg. Al napredujemo, opseg struka mu se blizi 50cm, mjerila sam jer me zanimalo zbog jednih hlaca. I sad mu standard bokse vise ne padaju s guzice, cak ni lidl pidzamu nisam trebala suziti. Cudo
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2018., 15:09   #315
Moja isto ima 4 godine 110 je visoka, ima cca 17 kila, i nogu 28 broj.
Po meni je to ok, nije premrsava, sve tajice i hlače u struku su joj ipak malo široke, tako da gumice moram svugdje uvlačiti.
Ali da je jedna od viših u parku s obzirom na godine, je, čak je viša i od nekih starijih od nje.
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2018., 15:10   #316
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
Ima 3 godine i 10 mjeseci
visok je 110 i ima 17,2kg


tu je na 97 po visini i cca 75 težini


nema neke tablice šta upišeš datum rođenj, visina, težina i izbaci ti sliku?
kao što dobijemo od pedijatra?
ova od Proab je odlična ali još nema 5 godina
Vlovrec, gledala sam sad, moja je cura bila s 3 god i 7 mjeseci 111 cm visoka (nažalost, nisam zabilježila koliko je bila teška ali nije bila mršavica). Da, bila je uvijek na 95 centila s visinom, i oko 80 s težinom). U to je doba bila dosta viša vršnjaka iz vrtića.
Ja ne bih ništa brinula ako dijete prati te centile kako raste.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2018., 21:53   #317
Da, dijete oduvijek prati svoju krivulju
I raste jako brzo
Ja sam doslovno jedne godine morala kupiti 3 zimske jakne (ne prakticiram frkanje rukava)
A i cipele isto, evo na proljeće kupila jedne više kožne tenisice, onak za kišu, i sad ih gledam, na knap su mu, za jesen svakako moram nove kupiti, a možda i prije ako bude ostatak ljeta kišni

Evo baš bili na nekom druženju, i svi komentiraju kako je narastao, a ono, nije da ga nisu vidjeli pola godine, nego 2-3 mjeseca
I tako uvijek gdje god dođemo
I oduvijek je za pola glave viši od svojeg bratića koji je pola godine stariji od njega

Ali ok, u mom kraju nisu baš muškarci obdareni sa visinom, ne znam da li uopće poznam i jednog koji je ono dvometraš
Pa možda i zato, u dalmaciji je to možda normalno, gdje su svi muški visoki
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2018., 22:37   #318
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
Da, dijete oduvijek prati svoju krivulju
I raste jako brzo
Ja sam doslovno jedne godine morala kupiti 3 zimske jakne (ne prakticiram frkanje rukava)
A i cipele isto, evo na proljeće kupila jedne više kožne tenisice, onak za kišu, i sad ih gledam, na knap su mu, za jesen svakako moram nove kupiti, a možda i prije ako bude ostatak ljeta kišni
Mene su najviše mučile cipele. Vrlo brzo je prerastala brojeve, sad ima deset godina i najesen ćemo kupovat broj 39, nadam se da će bar noga usporit s rastom i stati na nekom nevelikom broju. U vrtiću sam ratovala s ormarićem za cipele jer se nije dao zatvoriti kad smo utrpali njene papuče, bio je preplitak .

Moram reći da je usporila s rastom tamo negdje sa 6 ili 7 godina, i dalje je viša od većine vršnjaka ali moram reći da u razredu ima djece koja su je prerasla, iako je u prvom bila najviša. Tako da ne brineš, uspore oni s rastom, ne rastu ko gljive poslije kiše stalno, štoviše rastu skokovito.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2018., 22:43   #319
off ste. tema je mrsavo dijete, po ovim krivuljama koje spominjete, daleko je to od mrsavosti
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2018., 10:34   #320
ja sam tu pitala jer mi je po krivuljama ispadalo da mi je dijete po visini div, a po težini ispod 25%
po tome ispada strašno mršavo dijete

ali ipak se ispostavilo da nije baš toliko mršav. samo je visok :-)
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:41.