Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2007., 23:58   #41
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
mene "roda"
A mene čačkalica.
lajbek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 23:40   #42
mislim da ti nije mršava, naprotiv, mislim da je bolje da je tak- žilava i zdrava, neg da je debela...
sve bu oni nadoknadili, glavno da su zdravi, barem ne bu imala problema sa težinom..
od frendice nećakina ima jedva 16 kila. ima isto 5 godina. ali mala je super, zdrava, super se hrani, ne voli slatkiše, žilava, živahna, inteligentna...
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 23:47   #43
ja sam bila tak mrsava da su mi samo globure ispale (tak su starci zvali koljena i laktove) Sa 15ak godina sam bila na rubu anoreksije, a sad i ja idem na mrsavimo zajedno
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 14:49   #44
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
U biti idu mi na krasna jetrica ljudi koji komentiraju kako su nam djeca mršava, a smrtno bi se uvrijedili da im kažemo da su njihova predebela i da svojim ponašanjem ugrožavaju zdravlje svoje djece.

Upravo tako, dobro rečeno Modesti. Samo nitko od nas nema "muda" da im to otvoreno i kaže.... nego gledaju našu djecu kao da im ne damo jesti i kao da s njima (ili nama) nešto nije u redu...

Roditelji čija djeca hoće papati niti ne znaju kojih su problema lišeni!
7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 20:54   #45
Mislim da je važno to da dijete jede ono kaj hoće , kad hoće i kolko hoće , pod uvjetom da to nisu grickalice , lizaljke i sl. Čim klinac skuži da je mami više stalo kaj on jede od njega , potpisali smo kapitulaciju. Hranu treba ponuditi , po mogućnosti nešto što voli , al nije uvjet i to je to . Nisi gladan , šteta, dobro. Ja sam se tog držala kod mojih klinaca i nikad nisu imali problema sa jelom. Znalo mi je nekad bit krivo kaj nekaj fino i zdravo neće pojesti , al sam glumila da me baš briga. Naravno , između obroka - obična voda , čaj , neko voće i točka. Zdravo dijete neće umrijeti od gladi. Jasno , ako je dijete već ogorčeno na nas zbog šopanja i svađe oko jela , treba vremena da počne jesti . A ak je mršavo , super . To je, vele ,lijepo. U SAD nemreš biti premršav ni prebogat.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 09:19   #46
Quote:
ANUŠKA kaže: Pogledaj post
Mislim da je važno to da dijete jede ono kaj hoće , kad hoće i kolko hoće , pod uvjetom da to nisu grickalice , lizaljke i sl. Čim klinac skuži da je mami više stalo kaj on jede od njega , potpisali smo kapitulaciju. Hranu treba ponuditi , po mogućnosti nešto što voli , al nije uvjet i to je to . Nisi gladan , šteta, dobro. .................................................. .

A ak je mršavo , super . To je, vele ,lijepo. U SAD nemreš biti premršav ni prebogat.
Ma slažem se Anuška, ali je teško ostati priseban i kontrolirati se kad ti dijete cijeli dan stavi u usta par zalogaja....Ja sa svojim malim, 2,5 g. otkad je počeo žlicom jesti imam tih problema. Fala Bogu, zdrav je. Ko glista, špaga. Visok i mršav, preaktivan i jaaaaako spretan, mudar.... Ja velim da ono kaj pojede već je unaprijed i potrošio.

Neko veće me isto izludio, teško je ostati pribran (što pokušavam a i ovo što si predložila), ali on kao da osjeća tu moju nervozu i strepnju prilikom jela....Od zdravog obroka koji sam mu stavila, on hoće i hoće baš glupe neke Flipiće kog li vraga....dobro, mislim, nećeš umrijeti od gladi, jedi to....
Odem na terasu da se smirim, on šetkara s tim Flipićima ispred mene i kaže važno "jedem". Ja kažem, onako ozbiljno: "Nisam zadovoljna!"
On prošeće do kuhinje do svog velikog brata i veli: "Jedem a nije zadovoljna!"
7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 09:57   #47
Quote:
7777777 kaže: Pogledaj post
On prošeće do kuhinje do svog velikog brata i veli: "Jedem a nije zadovoljna!"

Pametno dite, nema šta. Meni Denis skroz slabo jede, važnija mu je igra. Kupili smo mu stolicu i sila ga u nju, i rekla sam mu da nesmi sići s nje jer će pasti, i da mora sve pojest. Na početku mu je bilo zabavno sidit na njoj i jeo bi, i to bi lipo pojio, onda kasnije je opet počeo po svom, dva tri zalogaja i neće, počeo bi plakat da želi sići, a sad sam silazi s stolice, jedino da ga svežem za nju. Jednom sam bila skuvala blitve i krumpira, to mu je bio ručak, išla mu dat jesti, a on nije tio, i stalno bi cmizdrio kad bi mu približila. Do 11 uri naveče smo mu stalno nudili blitvu i krumpir, nikako nije tio, a ništa mu od 2 ure nismo davali jesti. I sad zamislite, od 2 ure do 11 nije htio jesti a bio je gladan, čula sam kako mu u želucu kruli, oko 11.30 sam mu napravila čokolino i poslala ga u krevet.
mare83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 17:55   #48
pa normalno da vam nece jest kad ga sopate.

jel bi ti jela da ti satima turaju blitvu po nos? ma ne bi blitvu pogledala tri tjedna pa makar crkla.
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 17:57   #49
Quote:
7777777 kaže: Pogledaj post
Neko veće me isto izludio, teško je ostati pribran (što pokušavam a i ovo što si predložila), ali on kao da osjeća tu moju nervozu i strepnju prilikom jela....

eto ga. osjeca dijete. nabavi si persen prije jela, za sebe. i ne, nisam htjela nikog vrijedjat tu, samo ocu rec da djeca kuze. a nervoznim sopanjem necete nista postic, ja nisam jela do osamnajste. zasto? jer su me sopali i ispilili zivce s tim. i dan danas mi je nekad hrana jednostavno dosadna.
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 17:58   #50
a šta bi postigla s tim da mu dajem sve šta on poželi, nemože tako, ili će jest što mu stavim na stol ili neće dobit ništa, on bi jeo meso, krumpir, kobasice, a zelenilo kao blitvu, špinat i to neće, e pa nemože tako
mare83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 18:00   #51
a zasto ne moze u kompletu malo blitve, malo mesa, malo krumpira? jel bi tebi bilo fino samu blitvu jest?

a to se tice prituzbi da dijete jede flipse, pa nemojte ih kupovat i uopce imat doma.
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 18:08   #52
moji troje ne vole ćušpajze ....i ja ih ne tjeram da jedu...ni ja ne jedem kaj ne volim...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 18:08   #53
a i nije spinat recimo toliko dobar kako smo svi voljeli misliti.


Željezo se iz svih vrsta mesa (crveno meso, perad i riba) u obliku hem-željeza značajno bolje resorbira od ne-hem željeza koje se nalazi u biljnim izvorima. Kasnije u djetinjstvu, kao i u životu odraslog čovjeka, izvori željeza ostaju meso, naročito iznutrice, zeleno i crveno, a pogotovo crno bobičasto voće i povrće. Najčešći uzrok sideropenije je nedovoljan unos hranom.

Postavlja se pitanje kako dijete koje "jede sve", može imati anemiju usljed nedostatka željeza? Uzroka može biti više, u izboru namirnica i njihovoj kombinaciji. Naime, neke namirnice imaju visok sadržaj željeza (npr. špinat), ali imaju nisku iskorištenost željeza jer sadrže druge materije koje smanjuju apsorpciju željeza (npr. fitati). Zatim, hrana bogata biljnim vlaknima također smanjuje apsorpciju željeza (npr. žitarice).
C vitamin iz hrane ili sokova pomaže apsorpciju željeza, dok ga npr. mlijeko smanjuje. Treba uzeti u obzir i količinu hrane bogate željezom koju školsko dijete može uzeti dnevno.
Zeleno lisnato povrće ima visok sadržaj željeza za razliku od mesa ili ribe koje potrebnu količnu željeza sadržava u znatno manjoj ukupnoj količini. Znači, mora se voditi računa o izboru hrane i kombinaciji s namirnicama koje pospješuju apsorpciju željeza (npr. uz meso i povrće piti voćni sok), a treba izbjegavati kombinacije mesa ili povrća sa žitaricama ili mlijekom.



tak da o spinatu ne brigaj, to je bezvezarija. azi da ti pije vocni sokic a ne mlijeko i nece mu nis falit. mene sopali spinatom i uvijek sam bila anemicna.
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 18:11   #54
Quote:
lajbek kaže: Pogledaj post
A mene čačkalica.
a mene lojtra. i partvis
cak i u nekim zrelijim godinama.

sad imam curku od 11 i..jebemu...kad je gledam..mrsava mi je, nemrem si pomoc

vjerujem dijelom i radi toga da je postedim tih komentara, mada sumnjam da bu se sam tak izvukla.

Quote:
a šta bi postigla s tim da mu dajem sve šta on poželi, nemože tako, ili će jest što mu stavim na stol ili neće dobit ništa, on bi jeo meso, krumpir, kobasice, a zelenilo kao blitvu, špinat i to neće, e pa nemože tako
cuj, ja sam se brinula sto ne voli spinat, blitvu, kao "spinat je apsolutni must, dijete jednostavno nece prezivjet bez spinata" ali smo dosli do toga da jede mahune, cvjetacu, brokule, korabicu, mrkvu...os kuhano, os sirovo, os varivo, uh, o cikli da ne govorim, tako da se moze naci ono sto im odgovara. ne mogu svi sve voljeti.

Quote:
tjeskobna pastrva kaže: Pogledaj post
a i nije spinat recimo toliko dobar kako smo svi voljeli misliti.
eto.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 18:14   #55
pa mi blitvu jedemo svi i lipa je, a gospodin je navika na to i slatkiše zahvaljujući babi i sad muku mučim s njim. a dok je bio mali jeo je i blitvu i špinat i sve, obožava je, a i ne bi mu to kuvala svaki dan nego jednom u tjedan-dva, e onda se pojavile obje babe s slatkišima
mare83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 18:15   #56
e pa onda se ljuti na babu a ne dijete, nije dijete kkrivo, pa svi bi mi radije izabrali nesto slatko umjesto gorkog spinata. koji ne valja i od kojeg uopce nema koristi!!
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 18:23   #57
i ljutim se na babe, i sakrijem sve slatkiše koje mu donesu, ali me živcira kad znam da je gladan a neće da jede ono što mu je ponuđeno. ako sam ja isplanirala šta ću za ručak spremit, onda će to svi jest a neće bit biranja ovo oću ovo neću
mare83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 18:25   #58
i vi jedete samo blitvu s krumpirom bez mesa?
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 18:39   #59
da, nikad nisam jela s mesom
mare83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 20:10   #60
geez ja sam imala 24 kg u 3. razredu (doduše stzalnop sam trenirala tenis) ...

a u prvom sam imala 22 mislim ima baš taman kg,mislim raste
padmé_amidala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:51.