Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2012., 14:22   #61
Evo, i mi se javljamo na ovu temu


Kćer od 5 i pol godina ima dioptriju na oba oka i mora nositi naočale.

Na onom papiru piše da joj je jedno oko + 1.75 i 00, a drugo -0.25 i + o.75.
Ja, iskreno, nisam nikad čula da netko ima + i - na oba oka

Mene sad zanima koliko će nas te naočale doći i ako mi netko zna reći koja su stakla i okviri malo bolji.
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 16:55   #62
Ja moram pohvaliti optiku Hela u Staroj Vlaskoj, stvarno ugodno iskustvo nakon groznog razvikanog Ghetaldusa. Nisam mogla vjerovati koliko s povoljni a i naocale su gotove cesto odmah isti dan.
Narucila sam si s ebaya model wayfarerki za par dolara. Posto imam vise dioptrijskih naocala i cesto ih mijenjam uzela sam obicna stakla, dioptrija minus 4 i jos zastitu od grebanja. oba stakla zajedno su me dosla 160kn! Nisam mogla vjerovati. Posto taj model ima debeli okvir uopce se ne vidi debljina stakala a cini mi se da mozda stakla imaju jos neki sloj posto se presijavaju onako zelenkasto.
Evo vec ih imam dugo vremena i prezadovoljna sam.

Inace sa Ghetaldusom sam imala samo neugodna iskustva. Sjećam se kad su imali onu akciju suncane naocale plus okvir za 1 kn.
Prvo, izbor tih okivra je bio tako mali, a modeli su bili kak da su jos iz ndh, ali ne na dobar vintidasti nacin.
Kad sam si jedva nasla neki zadovoljavajuci okvir zenska mi je rekla da moram kupiti odmah i stakla ako zelim okvir, a da su osnovna stakla, znaci bez ikakvih slojeva 600 kn. Kad sam sljedeći put dosla s iznosom svoje dioptrije da dam raditi naocale cijena osnovnih stakala je narasla na 700, poludila sam i otkazala?
Inace zaposlenici su im grozni, pogotovo u Ghetaldusu na Jarun, *kašlj ona plavo oblajhana teta velikog obujma kašlj*.
ceeky_m@nkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 16:00   #63
A u mome 'gradu' jedino ima taj Ghetaldus.....

Ona, kako je mala, baš bi joj htjela uzeti kvalitetnija stakla, sa zaštitnim premazom i uv zaštitom, i okvire koji nisu baš lako lomljivi..... Kako sam vidjela, čini mi se, da ispod tisuću i nešto kn neće ići......

Blago vama koji uspijete naći naočale i stakla na ebay-u, ja ipak tako ne bi riskirala, baš zbog toga što je maloj 5 i pol god.....
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 16:42   #64
U Splitu bi svakako pohvalio privatnika Džaju koji je lociran u vili ,3 minute od stanice opčine ,blizu suda,i optiku Anda koja se može nac na svakom koraku ,oni su odlični.
Danijel.M5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 17:22   #65
Koji je ovo model naočala što nosi ovaj samodopadni, zalizani tip u crnom odjelu?

http://www.youtube.com/watch?v=8iV_Q...eature=related
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 13:29   #66
Pozdrav svima

Zanima me da li netko zna gdje bi se mogla nabavit tanka stakla za naočale , radi se o: VOD cc+6,75 =0,9
VOS cc+6,00 =0,8
Hypermetropia ou
trenutno imam leće koje su u sredini debele 5mm i dosta su teške , kad god naručim naočale obećavaju mi da će bit ful tanke i onda kad stignu su oko 5, 6 mm debele i tak stalno pa me zanima možda netko ima neku info di bi se to moglo tanje napravit i dal je to moguće , možda van Hrvatske ? Naočale me svaki put koštaju oko 3-3500 kuna ovisi o okviru i mislim da je polikarbonat . Hvala
1142 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 21:26   #67
Imam ray ban stakla dali bi mogla ta stakla staviti u neki okvir jeftiniji ?? s obzirom da su mi na original okviru dioptrijska stakla
GitaFem is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 21:46   #68
sori ak dižem temu
no danas sam izgubio tj. sinoć naočale

pa me zanima je rsu kupljene prije 9 mjeseci u ghetaldusu dal mi garancija još vrijedi i što mi je činiti?
nigdje ih nema -.-
Metallic fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 22:47   #69
Cekaj, ti mislis da ce ti dati nove zato sto si ti ove izgubio?!
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 07:10   #70

I ja sam izgubila naočale stare pola godine i nije mi bilo druge nego ponovo iskeširati za nove.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 12:18   #71
Koja od optika u Zagrebu je za preporučiti? Ono, da se kod njih obavi pregled, kupe naočale i sve to Ghetaldus, Monokl, Bilić, Opto
Ferdibrand is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 15:18   #72
Ja bih ti preporučio Opto centar samo iz razloga što sam koristio njihove usluge (kupovina naočala i pregled) i jako sam zadovoljan. Ali to ne znači da su druge optike lošije.
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 09:27   #73
Ovako, mama treba napravit naočale, pretpostavljam samo za povremeno nošenje, jer inače vidi dobro, ali teže čita titlove i sitnija slova. Sada me zanima, gdje bi bilo najbolje otići obaviti pregled i dobiti naočale? Da nije preskupo, a ipak da je kvalitetno, bilo gdje u Zg-u. I kolko to sve otprilike košta?
__________________
Happiness is a journey. Not a destination.
zazy21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 16:37   #74
Cool

Mislim da nigdje nema garancije na naočale ( okvire same), možda na stakla...ako se ogrebu ili nešto? Ako ih izgubiš, tvoj problem, nažalost. Ja sam ovisnik, nosim naočale, obožavam ih. Imam i dnevne leće, čisto preko ljeta za kupanje, no i njih slabo nosim. Od optika duuugo sam kupovala sve u Salmoiraghi i Vigano ( King Cross, Cvjetni...), Luna ( Prečko), a sad sam najboji izbor okvira našla u optici Stepinac ( Lanište, Pod Zidom..). Cijene ovise o brandu. Stakla se kreću od 290 pa čak i do 800 ( a možda i više kn) po komadu. Ovisi i dioptriji, filterima,debljini.... Ghetaldus čak i nema loš izbor ali su im stakla jako skupa. Meni je nudila najjeftinije staklo ( jedno) za 800 kn. Reko ZABORAVI!
Imam i svojih starih okvira ( usčuvanih) za prodati....
__________________
Fučkaš potpis....
sany... is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 18:58   #75
ne znam kako uspijete kupiti stakla za 200 kn. kod mene je par min 800. pretpostavljam da je zbog dioptrije (-5) i još imam cilindre na to.

okvir sam kupila za nekakvih 900 kn, pregled 100 kn i na račun toga kao dobijem stakla 100 kn jeftinije. sve skupa 1600 kn. vrlo skup sport.
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 23:43   #76
ja kupo u ghetaldus-u na akciji cvike za 250kn (okvir,stakla,pregled).
izbor im nije velik,ali nadje se nesto da ima covijek za promjenu
inace, iste bi me bez popusta izasle nesto sitno preko 600 kn.
smatram to solidnom ponudom, posebno za one kojima je svaka kuna bitna
raky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 01:02   #77
Imaju li optike oftalmologa ili to optičari određuju dioptriju itd.?
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 21:55   #78
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Imaju li optike oftalmologa ili to optičari određuju dioptriju itd.?
koliko ja znam, oftalmolog ti odredi diotriju, bar je tako u mom slučaju bilo. a optičari ti "srede" stakla.
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 18:31   #79
Bok ljudi! Zna li netko nešto o ovome:

Ja bih kupila jeftine okvire, tipa u New Yorkeru, pa otišla u optiku da mi stave dobra stakla unutra. Zna li netko da se to može? Rade li to optike?
josaphine is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 18:45   #80
Moze se, ali ti ovisi kakav je okvir i mogu li se iz njega izvaditi stakla i staviti druga.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:23.