Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2004., 11:20   #1
samohrani roditelj, biti ili ne?

imam prijateljicu koja se nedavno razvela
dvoje djece pripalo je njoj

naravno, djecu obožava i želi im sve najbolje, al' pita se...kolike su joj uopće šanse da nađe čovjeka koji bi prihvatio i nju i djecu kao da je prvi muž i rođeni otac, jesu li takvi ljudi jako rijetki?

imala je jednu vezu, dečko je bio divan, mogla bi ga voljeti i biti s njim do kraja života, ali on se povukao iz te veze, kao nije bio siguran jek' on nju stvarno voli, bio je zbunjen i u nekim svojim problemima iz bivšeg braka (on nije imao djece)
čini joj se da je to zbog njenih sinova, da nije njih uspio prihvatiti uz nju (onda je i pošteno da se povukao, nije li?)


imate li kakvih iskustava, kakvih spoznaja?

jel' bolje biti sam sve dok se djeca sasvim ne osamostale, ili pokušati biti s nekim tko vas voli i koga volite, a da niste baš sigurni koliko je to za djecu dobro

zbrkano pišem ali se nadam da ćete me shvatit

recite koju riječ na tu temu... kako se nositi sa samoćom, jel' joj predstoji težak put samohrane majke, ili koliko se treba nadati novoj vezi...

hvala unaprijed
__________________
i koka je rekla kako-ko
laila is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2004., 12:26   #2
Re: samohrani roditelj, biti ili ne?

Quote:
laila kaže:
imam prijateljicu koja se nedavno razvela
dvoje djece pripalo je njoj

naravno, djecu obožava i želi im sve najbolje, al' pita se...kolike su joj uopće šanse da nađe čovjeka koji bi prihvatio i nju i djecu kao da je prvi muž i rođeni otac, jesu li takvi ljudi jako rijetki?

imala je jednu vezu, dečko je bio divan, mogla bi ga voljeti i biti s njim do kraja života, ali on se povukao iz te veze, kao nije bio siguran jek' on nju stvarno voli, bio je zbunjen i u nekim svojim problemima iz bivšeg braka (on nije imao djece)
čini joj se da je to zbog njenih sinova, da nije njih uspio prihvatiti uz nju (onda je i pošteno da se povukao, nije li?)


imate li kakvih iskustava, kakvih spoznaja?

jel' bolje biti sam sve dok se djeca sasvim ne osamostale, ili pokušati biti s nekim tko vas voli i koga volite, a da niste baš sigurni koliko je to za djecu dobro

zbrkano pišem ali se nadam da ćete me shvatit

recite koju riječ na tu temu... kako se nositi sa samoćom, jel' joj predstoji težak put samohrane majke, ili koliko se treba nadati novoj vezi...

hvala unaprijed
Svaki lonac nadje svoj poklopac......
Drugim rijecima, ne moze se ocekivati da ce sad bas svaki frajer na kojeg naidje prihvatiti nju sa djecom, to je jednostavno tako, nisu svi ljudi isti.....
Ja nisam od onih koji bi rekli da se priceka dok djeca odrastu, to je i njezin zivot na koji ona ima pravo....zasto ne bi imala vezu..... pa i ta djeca moraju shvatiti ako su naravno malo starija da je roditelj ljudsko bice sa potrebama i zeljama......a sto se tice da li je dobro za djecu ili ne, to se moze vidjeti iz pocetka veze, uostalom iz vlastitog iskustva, znam da , ako se ne pokusavas nametati djeci i biti "prijatelj", nego pustiti stvari da idu svojim tokom....manje vise djeca te prihvate.....uostalom zasto bi te djeca "morala" prihvatiti..... djeca uvijek zele i zude za ponovnom vezom njihovih roditelja,. manje ili vise, na ovaj ili onaj nacin, razvod je kompleksna stvar kako za roditelje tako i za djecu.....

I naravno da se treba nadati novoj vezi, to ipak daje neku nadu da su rane i udarci zaljeceni i da je osoba spremna krenuti u zivot punim plucima.....naravno nisu svi ljudi jednaki.....

U svakom slucaju treba zivjeti, voljeti, i radovati se svakom novom danu i novoj sansi......zivot je prekatak da bi ga se odbacivalo, a poslije zalilo za izgubljenim prilikama....
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2004., 17:04   #3
ja ne bih imao problema sa djecom , ali to ovisi od slucaja do slucaja muskarca
a bogami , ovisi i od majke
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2004., 18:45   #4
Evo samo par redaka iz mojeg personalnog lajfa!
Ja imam sad vec pa 28 godina, i tri sinova iz muzevog prvog braka. On je 10 godina stariji od mene, a zena mu je umrla od raka prije 3 godine. Upoznali smo se preko interneta, on je bio jadan i mislio da ga nitko nece htjeti jer vec ima tri klinca. Ja sam ga htjela i jos ga hocu.
Ako je ljubav u pitanju, onda klinci nisu i ne smiju biti zapreka!
vockica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2004., 19:10   #5
Quote:
vockica kaže:
Evo samo par redaka iz mojeg personalnog lajfa!
Ja imam sad vec pa 28 godina, i tri sinova iz muzevog prvog braka. On je 10 godina stariji od mene, a zena mu je umrla od raka prije 3 godine. Upoznali smo se preko interneta, on je bio jadan i mislio da ga nitko nece htjeti jer vec ima tri klinca. Ja sam ga htjela i jos ga hocu.
Ako je ljubav u pitanju, onda klinci nisu i ne smiju biti zapreka!
I ja sam 28, muz ima dvoje djece iz proslog braka, isto je stariji od mene, i imamo kcer koja puni godinu dana....
On je imao stav sto se tice djece, pa bez obzira zene njega htjele ili ne, on je stvari vise imao problem "da li bi njega mladja zenska htjela"..... Prva zena mu je umrla kad je imao 20 god. , u nesreci.
A iz drugog braka ima kcer, koja vec ima i svog bebaca, tako da sam ja sa 28 vec i baka.......
Ako su ljudi tolerantni, a prije svega imaju zdravo samopouzdanje, odnosi u obitelji funkcioniraju.....ali ako je jedan od partnera cemo reci "manjkav" stvari su potpuno drugacije, poznajem parove koji su to prestali biti zbog ljubomore na djecu iz bivsih brakova.......te zbog kojekakvih infantilnih strahova i sl.
Poznajem slucaj gdje je zena zabranila muzu da pred njom spominje svoju kcer iz veze prije braka......njihova vlastita djeca nisu znala da imaju sestru, a cijeli svijet zna....da vidis objasnjavanja prije par godina.....
Slazem se da ljubav cini cuda, ali i postovanje partnerove proslosti
i priznanje da isti tu proslost ima, i da ima djecu......
Mi mozemo pricati o idealima, ali stvarnost je malo drugacija, neki partneri jednostavno ne zele cuti za njegovu/zinu proslost jer se boje da ce nesto izgubiti ako je saznaju......
Meni su takve stvari jednostavne ili hoces ili neces necu te dvaput pitati.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2004., 20:38   #6
Ja sam sama odgajala svoju kćer 5 godina. Najteže je bilo to što je sva odgovornost bila n meni, o svakoj i najmanjoj sitnici sam ja morala donijeti odluku, nisam mogla reći idi tati pa ga pitaj...
Onda sam srela svog sadašnjeg muža, stariji od mene 10 godina, 2 kćeri, 13 i 17 godina. Moja tada 5 god. Svi skupa smo ssse dobro slagali, nikakvih problema, cure su jedva čekale da počnemo zajedno. Privih godinu dana najljepših u mom životu i onda odjednom -sve kreće naopako...
Trebala bi mi knjiga da napišem šta sve nije u redu, uglavnom, za sve probleme on uglavnom mene krivi jer je navodno kad sam ja doselila on je popustio u disciplini sa svojim kćerima, jer sam mu ja oduzimala prevoše vremena ili tako nekako.
Danas imamo hrpu problema sa djecom, sad sam i ja trudna i ne smijem si zamisliti kako će to izgledati. Cure su ljubomorne da to nije za vjerovat.
On je i prije mene pokušao vezu s jednom ženom i rastali su se zbog njegove djece, ona to nije mogla izdržati.
Hoću reći, čovjek mora dobro razmisliti kad su takve stvaari u pitanju, ja sam ga pitala:ako se nisi s bivšom mogao dogovoriti oko djece, zašto si mislio da ćeš moći s nekom ddrugom?

On je na početku povukao crtu- tvoje dijete-moja djeca. A tako ne može. Djeca moraju biti NAŠAbez obzira tko ih je rodio. Mi to nismo usspjeli. I zato sad imamo pakao.
__________________
daaa mi je biti morski pas........
snowwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2004., 10:11   #7
Bas mi je zao sto imas takvo iskustvo, djeca od mog dragog su 14 i 16, i nema nekih specijalnih problema, na srecu.....osim onih o racunima za mobitel i sl.To sto je on povukao crtu , po mom misljenjuje glupo, jer tim cinom daje do znanja da te nezeli u zivotu djece, jer se boji, i ne zna kako se sa svime nositi, a pozadina svega je opet samopouzdanje ali i nesto dublje, da on ili ona nama vjeruju ili nevjeruju.......ja mislim da ljudi puno puta misle da je sve njihova ili negova/zina greska , ali zaboravljaju da jednostavno neki put, koliko mi to zeljeli, taj covjek ili zena jednostavno nisu za nas, treba si to reci pred ogledalom i okrenutinovu stranicu, cemu mucenje u vezi koju nitko nezeli...
A najgori su mi zenske i tipovi koji se nakon pocetka veze ponasaju kao oni nisu to htjeli ili znali kad su usli u vezu, takve stvari treba rijesiti po kratkom postupku.....ja sam znala s kakvim covjekom zivim, vjencali smo se nakon dvije godine...pa bi meni bilo glupo reci sada nakon tolikih godina, ja to nisam znala...on je sam inicirao da ja razgovaram s klincima, a ja sam naravno bila prestravljena do bola, njegov savjet je bio, da se ne guram da pustim da se naviknu i sl. i to je pomoglo.....ja sam imala tendenciju da sam htjela sve odmah i sad, ali to ne ide, oni imaju ili su imali majku, i ona je samo jedna, meni je dovoljno da me postuju kao covjeka kojeg poznaju....ostalo je doslo sa vremenom...
Zato i kazem za prvi post i njezinu prijateljicu, naravno veza, treba puno zabaca poljubiti da se nadje princ, ali kad ga nadje sve ce biti drugacije....
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2004., 10:42   #8
naravno ima svakakvih slučajeva, samo se bojim da je premalo onih u kojima se stvari odvijaju kao da su to "rođena djeca" i "pravi" očevi ili majke

pada mi na pamet i jedna recimo šala:

" ženo dođi brzo u dvorište! tvoja i moja djeca su se potukla s našom!!!"


teško je biti samohrani roditelj, a teško je i ako ponovo uđeš u bračne vode pa trpe djeca tvoja ili njegova, pa trpiš ti ili on, jer

jer, kad si nekom majka ili očuh i svaka tvoja odgojna mjera prema tom djetetu može biti pogrešno protumačena, dijete će reći: ti mi nisi pravi roditelj, ne voliš me pa mi zato zabranjuješ da budem u disku do ujutro, ili: ti ne voliš Moje dijete, iživljavaš se na njemu, pa pusti ga da diše...

jer kad otac ili majka djeteta lupi vaše zajedničko dijete po guzi to nije isto kao kad ga lupi očuh ili maćeha makar je dijete dobilo po guzi iz istog razloga

koliko čovjek može biti objektivan u takvim situacijama?
koliko otac ili majka može korektno sve to sagledati?

znam i curu koja nije mogla shvatiti da njen zaručnik ne želi doći u njen grad nego je htio da ona dođe k njemu jer je želio ostati u blizini svoje djece iz prvog braka... ona nije mogla to shvatiti, kao: pa valjda je važnija žena, pa može imat drugu djecu...

sad kad i sama ima kćerkicu, sad bi se odrekla svih muževa kad bi morala birati između djeteta i muža, sad joj je jasno da je djetetova sreća važnija od njene osobne i njenog muškarca

nemam djece al' (pred)osjećam da je ljubav prema njima jača i važnija od drugih ljubavi

hm, ne znam ustvari što sam konkretno htjela pitati započevši ovu raspravu, al' čini mi se da nije loše malo i o toj temi razmijeniti mišljenja i podijeliti iskustva

hvala svima koji su to već učinili
__________________
i koka je rekla kako-ko
laila is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2004., 11:14   #9
U odgoju djece iz bivsih brakova, bitno je koliko ste ti i tvoj partner bliski i koliko stojite iza svojih pravila ponasanja u kuci i obitelji, npr....ako ja kazem ( a kazem) da poslije 11 navecer tokom tjedna nema gledanja tv ili visiti na internetu, onda nema i gotovo, a moj muz mene u tome podrzava jer to su pravila koja smo zajedno sa djecom dogovorili..djeci treba dati do znanja koja su pravila igre, a ne danas je ovako , a sutra onako...partneri trbaju stajati jedan iza drugog i onoga sto su rekli....
I opet ponavljam, ako partner ne zeli zajedno s mnom raditi na nasoj obitelji i dozvoliti da mu budem podrska i i on meni, tu nema razgovora...ni buducnosti...i nema tu nasa i njihova njegova djeca i sl.
Puno ovisi i o postovanju izmedju partnera, od malih rijeci hvala, do puno vecih stvari, to su obrasci ponasanja koja su ustaljena i kad djeca to vide takvo ponasanje i oni prihvate.
I ponavljam, ljudi koji ti kazu da ne mogu biti s tobom u vezi zbog djece, bez obzira kako to nama zvucalo, mozda su jos i najiskreniji, a ne kao oni koji se prisiljavaju biti u vezi, a nakon nekoliko mjeseci ili godina kazu da oni to u stvari nisu htjeli, i cijelo vrijeme podrivaju vezu na ovaj ili onaj nacin....
A druga je stvar to sto svi mi manje ili vise zamisljamo kako bi nas partner/ica trebali izgledati u vezi i kako bi ta veza trebala izgledati, to ne funkcionira, jer zivot tako ne funkcionira, partnere treba imat snage i priznati ih onakvim kakvi jesu.ili vam takvi pasu ili ne...nema treceg, barem kod mene.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2004., 07:10   #10
Quote:
happygoose kaže:
A druga je stvar to sto svi mi manje ili vise zamisljamo kako bi nas partner/ica trebali izgledati u vezi i kako bi ta veza trebala izgledati, to ne funkcionira, jer zivot tako ne funkcionira, partnere treba imat snage i priznati ih onakvim kakvi jesu.ili vam takvi pasu ili ne...nema treceg, barem kod mene.
Ma sasvim si u pravu, happygoose. Nemam djece, ali se tvoja tvrdnja proteze na cijelu vezu, ne samo na odnose s djecom.
Mayflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2004., 10:57   #11
Kod mene je sve to malo drugačije...
Od prvog dana sama odgajam svoje dijete, imala sam ozbiljnih veza, no nikada nisam osjetila potrebu da se udam za nekoga ili pak živim s nekim muškarcem. Uspostavila sam neki svoj ritam, neke zajedničke rituale sa sinom, imamo neki naš svijet i jednostavno niti jednog muškarca nisam vidjela u njemu, čak ni njegovog oca.
Možda izgleda posesivno, možda i ne, ali činjenica je da je nam dobro ovako kako je i ja jednostavno ne razmišljam o nekom muškarcu u svom životu, nekom kojeg bi moj sin zvao tata.
Možda se stvari promijene, no za sada je tako.
Kalista is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2004., 11:26   #12
Happygoose, citam, al' nisam uspjela skuziti-jel' ti zivis s tih dvoje klinaca. ili su oni s majkom? I ne kuzim , kcer mu vec ima bebu, kcer od 16 godina??? Ili druga kcer koju nisi spomenula?
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 10:49   #13
Mislim da bi čovjek trebao naći sebi par, bez obzira na sve. Nikome nije sudjeno ni lako biti sam i ne bi nitko ni trebao.

Ima i muškaraca i žena koje će prihvatiti osobe s djecom. Takvih je manje, nego onih koji će odbiti, ali ih ima. Na takvo prihvaćanje mogu pristaiti samo jake i stabilne osobe pa je ustvari dobro da neki ne žele žene/muškarce s djecom jer bi im takvi samo zakomplicirali život.

Meni je moja frendica dobar primjer. Razvela se kad je kćer imala godinu dana. Prvih par godina nije željela nikakvu vezu, trebalo joj je da se snadje i organizira život. Ima prekrasnu kćer u koju puno ulaže, na sve načine. Sad je mala drugi osnovne i ona želi vezu. I traži ju. I meni je to super. Klinka je toliko super da joj sama zna reći - mama daj si nadji nekog komada.

Doduše, zna i mamin frendicama reć - daj se vas dvije porodite više da se imam s kim igrat
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 13:05   #14
Quote:
FFE kaže:
Happygoose, citam, al' nisam uspjela skuziti-jel' ti zivis s tih dvoje klinaca. ili su oni s majkom? I ne kuzim , kcer mu vec ima bebu, kcer od 16 godina??? Ili druga kcer koju nisi spomenula?
To dvoje sada trenutno zive sa majkom, ali povremeno ostaju sa namaali jedno vrijeme su zivjeli pola vremena sa nama,kcer od 16, ove godine ce odluciti da li zeli zivjeti s nama, a starija kcer je rodila sa 18.....
Svi smo jedna velika familija.......
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 17:02   #15
Meni je moja frendica dobar primjer. Razvela se kad je kćer imala godinu dana. Prvih par godina nije željela nikakvu vezu, trebalo joj je da se snadje i organizira život. Ima prekrasnu kćer u koju puno ulaže, na sve načine. Sad je mala drugi osnovne i ona želi vezu. I traži ju. I meni je to super. Klinka je toliko super da joj sama zna reći - mama daj si nadji nekog komada

I naše cure su to govorile, kad smo se zabavljali stalno su navaljivale da kad ćemo već jednom se ženiti.... Djeca nemaju ama baš nikakvu predodžbu o zajedničkom životu. I onda kad se nadjemo pod istim krovom priča kreće potpuno drukčijim tokom. Djeca mog muža nemaju gotovo nikakav kontakt s majkom, ona ih je ostavila, ponekad se čuju telefonom i to je sve.

U ovakve veze je potrebno uložiti neuporedivo više truda i živacaa i ljubavi i često se pitam da li to vrijedi, ali eto opet nekako guramo jer ono nešto nas tjera da se i dalje trudimo. Znam reći svom mužu da nam je mjesto u raju zagarantirano šta sve moramo preživjeti s djecom.


Mene sad moja kćer pita jel ja mislim imati još djece(tim rječima) osim ovog što će se sad roditi jer bilo bi bolje da je to bilo s njenim tatom!!!!!! A njen tata i ja smo se razišli kad je njoj bilo godinu dana, sad joj je 8. Dakle, ona još uvijek ima tu viziju u glavi i ništa to ne može promijeniti. Nema veze što je taj njen otac nju maltretirao, što je imao zabranu vidjanja, što je uzrokovao milion problema, tata je tata i to se ne da promijeniti. Tako i moje pastorke razmišljaju, i njih je majka napustila, ali ipak je ona mama a ja sam tatina žena.
__________________
daaa mi je biti morski pas........
snowwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 06:41   #16
mislim da puno znače godine djeteta... i razvoda, i ponovnog braka...

ako je razvod bio rano, i ponovni brak bude u roku par godina, tada je jedini problem jel djetetu paše "budući", i jel budući želi "tuđe" dijete...

ako je razvod kasnije... e to je već problem...

a ako je u nekim kasnijim godinama razvod... 7-8-9, onda to već je veliki problem... ovisi od "budućeg" i "djeteta", ali brak bi se tada recimo desio taman oko djetetove 13ste godine...

i to može stvoriti jako velike probleme... majka s djetetom u pubertetu, otac koji bi trebao držat autoritet, ali mora bit oprezan s time jer je to ipak majčino dijete, a isto tako dijete u pubertetu odbija očuhov autoritet samo zato jer može - i to sa "nisi mi ti tata"

i ta jedna rečenica, koja će se u pubertetu skoro sigurno pojaviti napravi puno problema sama od sebe...

i tako - dijete u pubertetu, očuh "ponižen", majka rastegnuta između njega i pubertetlije... jako puno negativnih vibri, da se hippyevski izrazim

i jebiga, uz sve to, nije baš lako održati stabilan brak
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 10:23   #17
Quote:
snowwoman kaže:
Meni je moja frendica dobar primjer. Razvela se kad je kćer imala godinu dana. Prvih par godina nije željela nikakvu vezu, trebalo joj je da se snadje i organizira život. Ima prekrasnu kćer u koju puno ulaže, na sve načine. Sad je mala drugi osnovne i ona želi vezu. I traži ju. I meni je to super. Klinka je toliko super da joj sama zna reći - mama daj si nadji nekog komada

I naše cure su to govorile, kad smo se zabavljali stalno su navaljivale da kad ćemo već jednom se ženiti.... Djeca nemaju ama baš nikakvu predodžbu o zajedničkom životu. I onda kad se nadjemo pod istim krovom priča kreće potpuno drukčijim tokom. Djeca mog muža nemaju gotovo nikakav kontakt s majkom, ona ih je ostavila, ponekad se čuju telefonom i to je sve.

U ovakve veze je potrebno uložiti neuporedivo više truda i živacaa i ljubavi i često se pitam da li to vrijedi, ali eto opet nekako guramo jer ono nešto nas tjera da se i dalje trudimo. Znam reći svom mužu da nam je mjesto u raju zagarantirano šta sve moramo preživjeti s djecom.


Mene sad moja kćer pita jel ja mislim imati još djece(tim rječima) osim ovog što će se sad roditi jer bilo bi bolje da je to bilo s njenim tatom!!!!!! A njen tata i ja smo se razišli kad je njoj bilo godinu dana, sad joj je 8. Dakle, ona još uvijek ima tu viziju u glavi i ništa to ne može promijeniti. Nema veze što je taj njen otac nju maltretirao, što je imao zabranu vidjanja, što je uzrokovao milion problema, tata je tata i to se ne da promijeniti. Tako i moje pastorke razmišljaju, i njih je majka napustila, ali ipak je ona mama a ja sam tatina žena.
Slazem se da treba u takve veze puno vise uloziti, ali su i plodovi truda puno veci i raznovrsniji, barem ja tako mislim, a pritom ne mislim da su "normalne" veze manje vrijedne.Ovakve situacije zahtjevaju puno energije i kile zivaca.....
Normalno je da tvoja kcer pita takva pitanja, mozda se ona subjektivno osjeca malcice osamljeno , ali ne tvojom krivnjom, neki put i djeca zele svoje roditelje samo za sebe, i neznaju i ne razmisljaju da i ti imas pravo zivjeti.......zato im treba svaki dan reci da ih volimo i uciti ih da svi mi imamo svoje zivote koje dijelimo sa drugima, pa i sa njima, drugim "tatama".A neki put su nam i vlastita djeca "barometar " onoga kako se mi osjecamo......samo si ne zelimo to reci na glas.....
Ljudi cesto zaborave da djeca jesu sebicna,(ne mislim na ono sebicno sebicno) u emocionalnom smislu, i zele svoju/og majku /oca samo za sebe.Ja to ne vidim kao zabijanje noza u ledja( jednom mi je to bilo tako opisano) jednostavno i ti klinci trebaju vremena da se prilagode, dobro je medjutim otici sami ili sa klincima kod psiholaloga posloziti kockice, neki put to ne mozemo uciniti sami.Majke i ocevi zele svojoj djeci samo najbolje, Snowwoman, drzi se ! neki put je jako tesko, razumijem te!
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 10:30   #18
Da sad ne citiram cijeli post, ja bih samo rekla za ono shto je Reebok napisao.

Nije jednako da li u djetetov zhivot udje novi tata kad ono ima dvije-tri godine, ila kad ima 13-15.

Znam da je zhivot nepredvidiv, ali mozhe se na dosta toga utjecati.

Razvela sam se kad je moj Junior imao nepunih 8 godina...i ODLUCHILA da mu djetinjstvo necu uznemiravati promjenama. Dovoljno je bilo to shto je dozhivio, pa selidbe, pa odrastanje, shkola, problemi...

Sad ima skoro 16 i vec me sam pita kad cu nac dechka
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 14:37   #19
Kod mene slicna situacija, tata je imao dva sina koji su bili za ponovno vjencanje...teoretski.
No, stariji je to vrlo tesko ponio i prve dvije godine zajednickog zivota je pretvorio u pakao...nekako smo to prezivjeli, sada su se strasti smirile, on se ozenio i postao puno zreliji jer mu se nametnula nova vrsta odgovornosti...sada sa mnom dijeli bracne probleme jer ga ja bolje "razumijem"... a mladji je mojim ulaskom u kucu postao "moj" i molim se Bogu da tako i ostane...

Tata i ja smo ista generacija.
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 16:54   #20
Quote:
magic kaže:
Sad ima skoro 16 i vec me sam pita kad cu nac dechka
e, i da, sta sam zaboravio dodat... kad dijete vec nije dijete, tj, nekih 16-17, onda se vec moze ozbiljno razgovarat o tome, i "dijete" moze razumjet situaciju.... normalno, i tu moze bit problema nekih, ali sigurno pano manje...

a i na kraju krajeva... to sve ovisi o 4 faktora:

1) faktor dijete
2) faktor majka
3) faktor budući
4) faktor X

i da ga jebeš, nemreš se tog X-a nikak riješit.... that's life
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:27.