Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2007., 01:20   #61
Quote:
lturkano kaže: Pogledaj post
moja poznanica je kao samohrana majka za obe cure imala besplatan vrtić
gdje to?
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 18:48   #62
pravo na djecji doplatak nije uvjetovan samohranim roditeljstvom, nego socijalnim statusom, ukupnim primanjima clanova obitelji, ali znam da u nekim firmama, ovisno o pravilniku imas pravo na dodatna dva dana godisnjeg odmora, pa se raspitaj
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 23:03   #63
Samohrani otac

Evo ovako ja imam 23 godine i samohran sam otac 2godisnjeg djeteta.To dijete evo sad vec 6 mjeseci raste bez svoje majke.Razlozi nisu bitni jer ovo nije tema o tome.E sad mene konkretno zanima da li ce tom djetetu jako nedostajati njegova mama u odredjenom dijelu svog zivota??U tih 6 mj.2 puta je vidio mamu i znao ju je nekad nocu dozivat,ali sada je uopce ne spominje a cak je na slikama i neprepoznaje.To dijete ima svu potrebnu ljubav koju mu covjek moze pruziti a ja zivim sa starom i bakom tako da jednim dijelom ima tu zensku ruku uza sebe..ali bojim se da to nije to,tj da tom djetetu fali zenska ruka.ponavljam on ima svu potrebnu ljubav i brigu ali nemogu mu ja biti i mama i tata,mislim on je sad mali i mene zanima dali ce se to sto on nema majku odraziti na njegovo psihofizicko stanje u buducnosti tj oce li mu taj nedostatak zenske ruke bitno utjecat na njegov zivot??ne znam ni kako da se izrazim,nadam se da ste razumjeli sto ocu da pitam.
Unaprijed hvala
Alex84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 23:04   #64
U jako si nezgodnoj situaciji.........
Neodishimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 23:05   #65
Mislim,nije da zelim da padnes u "bed" , ali,ako vec imas dijete,a jos zivis sa mamom i bakom...........kad ces se opet ozenit...........kompa moj.......u kurcu si..........
Neodishimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 23:16   #66
a zasto bi se zenio??neosjecam se spremnim jos za zenidbu,ali kao sto kazem nije tema ovdje o tome.nisam jedini samohrani otac samo me zanimaju tudja iskustva jer ja nisam odvec iskustan a zelim pruziti djetetu sto bolje djetinjstvo
Alex84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 23:24   #67
Quote:
alex21 kaže: Pogledaj post
Evo ovako ja imam 23 godine i samohran sam otac 2godisnjeg djeteta.To dijete evo sad vec 6 mjeseci raste bez svoje majke.Razlozi nisu bitni jer ovo nije tema o tome.E sad mene konkretno zanima da li ce tom djetetu jako nedostajati njegova mama u odredjenom dijelu svog zivota??U tih 6 mj.2 puta je vidio mamu i znao ju je nekad nocu dozivat,ali sada je uopce ne spominje a cak je na slikama i neprepoznaje.To dijete ima svu potrebnu ljubav koju mu covjek moze pruziti a ja zivim sa starom i bakom tako da jednim dijelom ima tu zensku ruku uza sebe..ali bojim se da to nije to,tj da tom djetetu fali zenska ruka.ponavljam on ima svu potrebnu ljubav i brigu ali nemogu mu ja biti i mama i tata,mislim on je sad mali i mene zanima dali ce se to sto on nema majku odraziti na njegovo psihofizicko stanje u buducnosti tj oce li mu taj nedostatak zenske ruke bitno utjecat na njegov zivot??ne znam ni kako da se izrazim,nadam se da ste razumjeli sto ocu da pitam.
Unaprijed hvala
ee...eo tvoja prica me rastuzila...nažalost,ima mnogo djece koji rastu bez jednog roditelja...ali i onih koji rastu bez oba roditelja...ali ugl.ne znam sta da ti kazem...vazno je da malom pruzis svu potrebnu ljubav i paznju...i da osjeti da je voljeno,,bez obzira bilo ono planirano ili ne...a sto se tice majke,ne znam sto je bilo,ali nije ni bitno..mislim da ces s vremenom vidjeti hoće to dijete zeljeti vidati mamu ili ne...sad je jos mali da bi to znao ali s vremenom hoće...majka ce mu nedostajati vjerojatno,ali ak se ti potrudis tom djetetu dati do znanja da ti je stalo bit će bolje...
prijatelj je ostao bez oca dok je bio jako mali,poginio je u nesreći...i fali mu,to da...iako mu nista ne nedostaje,od ljubavi do materijalnih stvari...fali mu muska ruka...i 100 puta je znao reci da bi volio da ga se sjeca,da ima nekakve uspomene a ne ovako...samo praznina u srcu...
a iz vlastitog iskstva ti mogu reci...roditelji su mi se rastali prije 3,4 god...tad sam tek stala nekako na svoje noge i bio je to veliki šok...ali eto,ostala sam zivjeti s ocem...a majku vidam...premda rijetko,jer zivi daleko od mene...i da,falila mi je užasno..nije bila tu kad sam je najviše trebala...ali tata mi je pruzio svu ljubav i zahvalna sam mu na tome...

eto,ja ne znam sta da ti kazem..nadam se da ce bebač kad naraste znati cijeniti sve sto si i sto ces uciniti za njega,zbog njega...znam da je tesko,ali mozes ti to...drzim ti fige
sretno
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 23:25   #68
Quote:
alex21 kaže: Pogledaj post
...oce li mu taj nedostatak zenske ruke bitno utjecat na njegov zivot??
nedostajat će mu majka, odnosno nedostajat će mu obitelj jer će sretati obrazac mama-tata kad se počne družiti s klincima
'ženska ruka' u smislu nježnosti, maženja, suosjećanja nije nužno ženska
ti možeš sve to odraditi jednako uspješno kao i majka
bit će ti zahtjevno obzirom da si sam ali i bake će biti pri ruci
vrlo si mlad i vjerujem da ćeš si naći novu ljubav...stigne tvoj malac, nadam se, još naći mamu
sretno
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 23:26   #69
Quote:
Neodishimus kaže: Pogledaj post
Mislim,nije da zelim da padnes u "bed" , ali,ako vec imas dijete,a jos zivis sa mamom i bakom...........kad ces se opet ozenit...........kompa moj.......u kurcu si..........


o čem ti pricat...sta bi se sad trebao odreci vlastitog djeteta zbog...čega??zasto je u kurcu..?zato sto ima dijete?...
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 23:33   #70
Mislim da je isto kao da si recimo ti samohrana majka pa da pitaš da li će djetetu nedostajati otac. Tako i njemu majka. Vjerovatno hoće. U neku ruku. Nekad.

Ipak mislim da mu i ti možeš pružiti sve što mu je za život potrebno, a ženska ruka će mu biti tvoja majka i možda jednom tvoja buduća žena.

Naravno da se nećeš ženiti samo da bi ti dijete imalo majku, kao ni što se ja ne bi udala samo da mi dijete ima oca. (novog)

Ti ćeš kao muško odgajati muško. A ja kao žensko isto odgajam muško. Otac mu ne fali za sada uopće (a ni ne pita za njega).

"Mušku ruku" ima od mog dide, tate, od mog brata, tetka i sl.

Za dijete treba jako puno ljubavi i strpljenja, pa vjerujem da će tvoje dijete biti sretno ako mu to pružiš, jer ima i sretne djece koja uopće ne odrastaju sa svojim roditeljima.

Djetetu nisu nužno potrebna oba roditelja, ali mu je nužno potrebna ljubav i briga.
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 23:33   #71
Quote:
mateeaa=) kaže: Pogledaj post
ee...eo tvoja prica me rastuzila...nažalost,ima mnogo djece koji rastu bez jednog roditelja...ali i onih koji rastu bez oba roditelja...ali ugl.ne znam sta da ti kazem...vazno je da malom pruzis svu potrebnu ljubav i paznju...i da osjeti da je voljeno,,bez obzira bilo ono planirano ili ne...a sto se tice majke,ne znam sto je bilo,ali nije ni bitno..mislim da ces s vremenom vidjeti hoće to dijete zeljeti vidati mamu ili ne...sad je jos mali da bi to znao ali s vremenom hoće...majka ce mu nedostajati vjerojatno,ali ak se ti potrudis tom djetetu dati do znanja da ti je stalo bit će bolje...
prijatelj je ostao bez oca dok je bio jako mali,poginio je u nesreći...i fali mu,to da...iako mu nista ne nedostaje,od ljubavi do materijalnih stvari...fali mu muska ruka...i 100 puta je znao reci da bi volio da ga se sjeca,da ima nekakve uspomene a ne ovako...samo praznina u srcu...
a iz vlastitog iskstva ti mogu reci...roditelji su mi se rastali prije 3,4 god...tad sam tek stala nekako na svoje noge i bio je to veliki šok...ali eto,ostala sam zivjeti s ocem...a majku vidam...premda rijetko,jer zivi daleko od mene...i da,falila mi je užasno..nije bila tu kad sam je najviše trebala...ali tata mi je pruzio svu ljubav i zahvalna sam mu na tome...

eto,ja ne znam sta da ti kazem..nadam se da ce bebač kad naraste znati cijeniti sve sto si i sto ces uciniti za njega,zbog njega...znam da je tesko,ali mozes ti to...drzim ti fige
sretno
E vidis i ja sam odrastao bez oca i jednostavno nikad mi nije falio.moja stara je to dobro odradila ali slazem se sa tobom u vezi MUSKA RUKA.cineci neke stvari u zivotu shvatio sam da mozda nebi bilo tako da sam imao musku ruku i samo u tom kontekstu mogu reci da mi je stari falio ali u osjecajnom ne.a iskreno nije ni zasluzio...a to da ce dijete htjeti vidjati majku-ok-ali problem je taj sto ona vjerovatno nece htjeti vidjeti njega..a mozda je tako i bolje...
Alex84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 23:37   #72
Quote:
MAJA155 kaže: Pogledaj post
Mislim da je isto kao da si recimo ti samohrana majka pa da pitaš da li će djetetu nedostajati otac. Tako i njemu majka. Vjerovatno hoće. U neku ruku. Nekad.

Ipak mislim da mu i ti možeš pružiti sve što mu je za život potrebno, a ženska ruka će mu biti tvoja majka i možda jednom tvoja buduća žena.

Naravno da se nećeš ženiti samo da bi ti djete imalo majku, kao ni što se ja ne bi udala samo da mi dijete ima oca. (novog)

Ti ćeš kao muško odgajati muško. A ja kao žensko isto odgajam muško. Otac mu ne fali za sada uopće (a ni ne pita za njega).

"Mušku ruku" ima od mog dide, tate, od mog brata, tetka i sl.

Za djete treba jako puno ljubavi i strpljenja, pa vjerujem da će tvoje dijete biti sretno ako mu to pružiš, jer ima i sretne djece koja uopće ne odrastaju sa svojim roditeljima.

Djetetu nisu nužno potrebna oba roditelja, ali mu je nužno potrebna ljubav i briga.
A cuj situacija ti kod mene malo specificna-je da ce imati od bake i mame zensku ruku ali i to je diskutabilno..oboje su jako bolesni i nemogu npr.ono sto moze neka recimo mladja baka.npr.bolest je takvog tipa da ga nemoze npr izvesti u setnju.vjeruj mi ljubavi ima cak je postao i malo razmazenali onaj strah opet postoji..sta ce biti
Alex84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 23:39   #73
Quote:
alex21 kaže: Pogledaj post
E vidis i ja sam odrastao bez oca i jednostavno nikad mi nije falio.moja stara je to dobro odradila ali slazem se sa tobom u vezi MUSKA RUKA.cineci neke stvari u zivotu shvatio sam da mozda nebi bilo tako da sam imao musku ruku i samo u tom kontekstu mogu reci da mi je stari falio ali u osjecajnom ne.a iskreno nije ni zasluzio...a to da ce dijete htjeti vidjati majku-ok-ali problem je taj sto ona vjerovatno nece htjeti vidjeti njega..a mozda je tako i bolje...

ma ja stvarno ne znam sta da ti kazem...imam 18.god tako da...ali znam da mi je mama falila...zivijeti samo s ocem nije lagano,posebno meni kao zenskoj...a ako majka ne zeli viđati dijete..hm...ne znam sto je bilo medu vama..ali jbte to je njeno dijete,da ga se samo tako odrekne ...ali ima nas svakakvih...
volis to djete,stalo ti je?spreman si za sve sto te ceka??ako jesi...pa onda ne brini,bit će teško,to sigurno...ali kad te pogledaju te okice,sve se može...
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 23:44   #74
Quote:
alex21 kaže: Pogledaj post
A cuj situacija ti kod mene malo specificna-je da ce imati od bake i mame zensku ruku ali i to je diskutabilno..oboje su jako bolesni i nemogu npr.ono sto moze neka recimo mladja baka.npr.bolest je takvog tipa da ga nemoze npr izvesti u setnju.vjeruj mi ljubavi ima cak je postao i malo razmazenali onaj strah opet postoji..sta ce biti

Samo ga ti puno mazi, ali postavljaj granice. Nemoj mu više popuštati zato što mama nije tu.

A što se tiće bake, ni moja moga ne vodi u šetnju jer radi, ali ga vooooli i idemo često kod nje, a i ona dođe k nama pa se igraju, čitaju i sl.

Žao mi je što si se našao u takvoj situaciji, ali potrudi se koliko više možeš i uživaj u tvom malom dječačiću. I da ima ljubav samo od tebe, bit će je dosta.

Moj nema tatu pa je prava "muškarčina" a samnom je non-stop.

Nadam se da tvoj neće postati "ženskica" Ovo je šala naravno, da te malo razveselim.

I da... divim ti se na hrabrosti. Tako si mlad.
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 00:00   #75
imam jos jedno pitanje koje me muci pa cu vas prestat gnjavitdakle ja i bivsa smo se rastali u 4 mj.taman za uskrs i od tada pa sve do 8mj.je bio kod nje.znaci dijete je promijenilo jednu okolinu,mama ga je cesto ostavljala kod svoje babe ili tetke dok se ona provodila a tako nagla promjene vjerujem da dijetetu nije bas legla,dovlacila je drustvo koje je lumpovalo i pilo da 4 sata ujutro tako da dijete nije imalo ni miran san.jako slabo ga je hranila a i znala ga je tuc ili mu nedat vode kad je trazio.onda se dogodila jos jedna promjena prebivalista tog djeteta kad se preselila kod jednog tipa,ma strasno je sta je sve sa njim radila..ja sam bio zgrozen kad sam saznao a i svi u mojoj okolini,da bi ga na kraju po fladnom danu donijela kod mene kuci i ostavila prakticno ispred vrata bosog i bez potkosulje.joooj koliko mi je samo vremena i strpljenja trebalo da to dijete dovedem u nekakav red i da mu uvedem neku rutinu koju je ona jednostavno zanemarila.pa od mlijeka ga je bila oducila npr.i onda sam ja zatrazio skrbnistvo nad njim i dobio ga i njegova majka je naravno pristala na to jer joj je on bio smetnja.e sad od onda ga je vidjela 2 puta i dijetetu to nije bas sjelo najbolje...mislim da se bojao...jbg mozete me sad osudjivati ali ja sam u tom trenutku odlucio da se borim da nemaju kontakata tj da ako hoce da ga vidi da u svakom trenutku moze doci kod mene ali da ne zelim da ga odvodi.pa boze moj dragi koliko sam ja samo besanih noci prozivio nebi li ga doveo u red i jos i dan danas je ponekad tako..posljedice njenog ponasanja prema njemu su ostale i dijete nekad nocu zna jako histerizirati i to sve zbog nje..pa zar sad da dopustim da ga vodi??uostalom to dijete je nevjerovatno privrzeno za mene i neznam kako bi bez mene vjerujte mi.bojim se da ago ga bude odvodila napravit ce dusevnog invalida od njega.i naravno kako to obicno biva u ovoj sigavoj drzavi izpusio sam i dobila je pravo da ga odvodi sto je kontraproduktivno sa odlukom socijalne sluzbe koja je donijela zakljucak da kod nje nema osnovnih higijenskih uvjetani zalba mi nije prosla... e sad,ona i nema bas nekih ambicija da ga vidja ni odvodi,samo meni prkosi i inati se i dosad sam nekako to drazo pod kontrolom,ali sta ako stvarno odluci da ga vodi kod sebe na 2 dana??znam mozda se to sad vama cini cudno ali vjerujte mi pa to dijete ce uvenit bez mene i mojih ukucana,bez svoga krevetica i njegovog zeke,mede i pake(patka)sta da radim???nemogu to da dopustim,jednostavno nemogu.ali sud je odlucio tako...i sta sad????jLJUDI OPROSTITE NA OVOM DUGACKOM,TJ PREDUGACKOM POSTU ALI JEDNOSTAVNO SAM PUKAO I MORAO SAM SE NEGDJE ISPUCAT
Alex84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 00:16   #76
Quote:
alex21 kaže: Pogledaj post
imam jos jedno pitanje koje me muci pa cu vas prestat gnjavitdakle ja i bivsa smo se rastali u 4 mj.taman za uskrs i od tada pa sve do 8mj.je bio kod nje.znaci dijete je promijenilo jednu okolinu,mama ga je cesto ostavljala kod svoje babe ili tetke dok se ona provodila a tako nagla promjene vjerujem da dijetetu nije bas legla,dovlacila je drustvo koje je lumpovalo i pilo da 4 sata ujutro tako da dijete nije imalo ni miran san.jako slabo ga je hranila a i znala ga je tuc ili mu nedat vode kad je trazio.onda se dogodila jos jedna promjena prebivalista tog djeteta kad se preselila kod jednog tipa,ma strasno je sta je sve sa njim radila..ja sam bio zgrozen kad sam saznao a i svi u mojoj okolini,da bi ga na kraju po fladnom danu donijela kod mene kuci i ostavila prakticno ispred vrata bosog i bez potkosulje.joooj koliko mi je samo vremena i strpljenja trebalo da to dijete dovedem u nekakav red i da mu uvedem neku rutinu koju je ona jednostavno zanemarila.pa od mlijeka ga je bila oducila npr.i onda sam ja zatrazio skrbnistvo nad njim i dobio ga i njegova majka je naravno pristala na to jer joj je on bio smetnja.e sad od onda ga je vidjela 2 puta i dijetetu to nije bas sjelo najbolje...mislim da se bojao...jbg mozete me sad osudjivati ali ja sam u tom trenutku odlucio da se borim da nemaju kontakata tj da ako hoce da ga vidi da u svakom trenutku moze doci kod mene ali da ne zelim da ga odvodi.pa boze moj dragi koliko sam ja samo besanih noci prozivio nebi li ga doveo u red i jos i dan danas je ponekad tako..posljedice njenog ponasanja prema njemu su ostale i dijete nekad nocu zna jako histerizirati i to sve zbog nje..pa zar sad da dopustim da ga vodi??uostalom to dijete je nevjerovatno privrzeno za mene i neznam kako bi bez mene vjerujte mi.bojim se da ago ga bude odvodila napravit ce dusevnog invalida od njega.i naravno kako to obicno biva u ovoj sigavoj drzavi izpusio sam i dobila je pravo da ga odvodi sto je kontraproduktivno sa odlukom socijalne sluzbe koja je donijela zakljucak da kod nje nema osnovnih higijenskih uvjetani zalba mi nije prosla... e sad,ona i nema bas nekih ambicija da ga vidja ni odvodi,samo meni prkosi i inati se i dosad sam nekako to drazo pod kontrolom,ali sta ako stvarno odluci da ga vodi kod sebe na 2 dana??znam mozda se to sad vama cini cudno ali vjerujte mi pa to dijete ce uvenit bez mene i mojih ukucana,bez svoga krevetica i njegovog zeke,mede i pake(patka)sta da radim???nemogu to da dopustim,jednostavno nemogu.ali sud je odlucio tako...i sta sad????jLJUDI OPROSTITE NA OVOM DUGACKOM,TJ PREDUGACKOM POSTU ALI JEDNOSTAVNO SAM PUKAO I MORAO SAM SE NEGDJE ISPUCAT

ajoj...komplicirano stvarno...svaka čast što sve to možeš.....to je pohvalno

i da ne izlemas tu bivsu zenu (sorry,al kako bi je ja naprašila...uff)

a sto se tice toga...dal da mali odlazi kod mame ili ne...hm...ja mislim da bi bilo dobro da ak se ta zena ne nudi da ga uzme,odvede sebi da ti ni ne pokusavas nista...za djetetovo dobro..jer samo ono pati...ali sva sreća da uz sebe ima tatu kojem je stalo do njega...a ak ona dode po njega-to ti ne bi znala reći...sorry... ...
jel ti s tom ženom ne možeš popričati..da vas pusti na miru,jer ak joj nije stalo,zas dijete muci..mozda zeli tebi napakostiti,ali nek nade drugi nacin,jer na ovaj samo dijete pati...

stravno ne znam sta bi ti rekla
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 01:11   #77
Ne moras se bojati..ona da ima namjeru ga voditi..vec bi ga vidjala.
Moj bivsi je htio vidjati dijete jednom mjesecno..dva dana.
S obzirom na neke okolnosti..ja sam na sudu odmah kod razvoda trazila cesce vidjanje
Tako da ima dva puta tjedno po 4 sata pravo ga vidjati, a znas koliko puta je dosao..nijednom
Nije se sjetio ni rodjendana..ni Bozica..mali ne pita vise za njega.
S obzirom da dijete nije dugo vidjelo majku..ti bi i u slucaju da ga ona pozeli viditi..trebao se obratiti centru
S obzirom na stanje djeteta ne bi ga trebala vidjati nasamo..al dok ona nista ne pokusava-zivi mirno svoj zivot.
Velika je vjerovatnost..da bi samo iz prkosa pokusala vidjati vase dijete-sto je zalosno.
Kad mali bude dovoljno velik..i kad ga bude zanimalo..objasni mu da ima razlicitih obitelji..neke imaju oba roditelja..neke samo jednog, al kao sto si rekao ima bake..i svi ga jako volite. Za mamu samo reci kratko da je otisla, jos je mali da bi shvatio, al neka bude u uvjerenju da nije on kriv.
Ucinio si pravu stvar..odgajas svoje dijete, prihvatio si odgovornost za njegov bolji zivot.
Ovdje na forumu ima divnih roditelja- i znas ak te sta bude zanimalo..imas koga pitati za savjet
b-mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 01:17   #78
Quote:
b-mina kaže: Pogledaj post
Ne moras se bojati..ona da ima namjeru ga voditi..vec bi ga vidjala.
Moj bivsi je htio vidjati dijete jednom mjesecno..dva dana.
S obzirom na neke okolnosti..ja sam na sudu odmah kod razvoda trazila cesce vidjanje
Tako da ima dva puta tjedno po 4 sata pravo ga vidjati, a znas koliko puta je dosao..nijednom
Nije se sjetio ni rodjendana..ni Bozica..mali ne pita vise za njega.
S obzirom da dijete nije dugo vidjelo majku..ti bi i u slucaju da ga ona pozeli viditi..trebao se obratiti centru
S obzirom na stanje djeteta ne bi ga trebala vidjati nasamo..al dok ona nista ne pokusava-zivi mirno svoj zivot.
Velika je vjerovatnost..da bi samo iz prkosa pokusala vidjati vase dijete-sto je zalosno.
Kad mali bude dovoljno velik..i kad ga bude zanimalo..objasni mu da ima razlicitih obitelji..neke imaju oba roditelja..neke samo jednog, al kao sto si rekao ima bake..i svi ga jako volite. Za mamu samo reci kratko da je otisla, jos je mali da bi shvatio, al neka bude u uvjerenju da nije on kriv.
Ucinio si pravu stvar..odgajas svoje dijete, prihvatio si odgovornost za njegov bolji zivot.
Ovdje na forumu ima divnih roditelja- i znas ak te sta bude zanimalo..imas koga pitati za savjet
veoma dobar savjet kako da mu objasnim zasto nema mame kad bude vrijeme.hvala
Alex84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 08:57   #79
Quote:
alex21 kaže: Pogledaj post
imam jos jedno pitanje koje me muci pa cu vas prestat gnjavitdakle ja i bivsa smo se rastali u 4 mj.taman za uskrs i od tada pa sve do 8mj.je bio kod nje.znaci dijete je promijenilo jednu okolinu,mama ga je cesto ostavljala kod svoje babe ili tetke dok se ona provodila a tako nagla promjene vjerujem da dijetetu nije bas legla,dovlacila je drustvo koje je lumpovalo i pilo da 4 sata ujutro tako da dijete nije imalo ni miran san.jako slabo ga je hranila a i znala ga je tuc ili mu nedat vode kad je trazio.onda se dogodila jos jedna promjena prebivalista tog djeteta kad se preselila kod jednog tipa,ma strasno je sta je sve sa njim radila..ja sam bio zgrozen kad sam saznao a i svi u mojoj okolini,da bi ga na kraju po fladnom danu donijela kod mene kuci i ostavila prakticno ispred vrata bosog i bez potkosulje.joooj koliko mi je samo vremena i strpljenja trebalo da to dijete dovedem u nekakav red i da mu uvedem neku rutinu koju je ona jednostavno zanemarila.pa od mlijeka ga je bila oducila npr.i onda sam ja zatrazio skrbnistvo nad njim i dobio ga i njegova majka je naravno pristala na to jer joj je on bio smetnja.e sad od onda ga je vidjela 2 puta i dijetetu to nije bas sjelo najbolje...mislim da se bojao...jbg mozete me sad osudjivati ali ja sam u tom trenutku odlucio da se borim da nemaju kontakata tj da ako hoce da ga vidi da u svakom trenutku moze doci kod mene ali da ne zelim da ga odvodi.pa boze moj dragi koliko sam ja samo besanih noci prozivio nebi li ga doveo u red i jos i dan danas je ponekad tako..posljedice njenog ponasanja prema njemu su ostale i dijete nekad nocu zna jako histerizirati i to sve zbog nje..pa zar sad da dopustim da ga vodi??uostalom to dijete je nevjerovatno privrzeno za mene i neznam kako bi bez mene vjerujte mi.bojim se da ago ga bude odvodila napravit ce dusevnog invalida od njega.i naravno kako to obicno biva u ovoj sigavoj drzavi izpusio sam i dobila je pravo da ga odvodi sto je kontraproduktivno sa odlukom socijalne sluzbe koja je donijela zakljucak da kod nje nema osnovnih higijenskih uvjetani zalba mi nije prosla... e sad,ona i nema bas nekih ambicija da ga vidja ni odvodi,samo meni prkosi i inati se i dosad sam nekako to drazo pod kontrolom,ali sta ako stvarno odluci da ga vodi kod sebe na 2 dana??znam mozda se to sad vama cini cudno ali vjerujte mi pa to dijete ce uvenit bez mene i mojih ukucana,bez svoga krevetica i njegovog zeke,mede i pake(patka)sta da radim???nemogu to da dopustim,jednostavno nemogu.ali sud je odlucio tako...i sta sad????jLJUDI OPROSTITE NA OVOM DUGACKOM,TJ PREDUGACKOM POSTU ALI JEDNOSTAVNO SAM PUKAO I MORAO SAM SE NEGDJE ISPUCAT
Uf, ovo je teško. Svaka ti čast što imaš toliko snage za svojeg sina.
Ja vjerujem da bih tvoju bivšu ispljuskala da je vidim toliko da bi me zapamtila za čitav život
Najbitnije je da malenog maziš i paziš, pogotovo kad imaš na umu što je sve prošao do sada. Ne kažu za badava "prve tri godine su najvažnije".

Inače, imaš udrugu samohranih očeva Pateros pa se probaj njima javiti, možda ti daju kakav savjet, ne znam.

Ali znam da ti želim sreću I sretno s ispitima
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 09:03   #80
Quote:
alex21 kaže: Pogledaj post
....vjeruj mi ljubavi ima cak je postao i malo razmazenali onaj strah opet postoji..sta ce biti
Alex21, prvo ti želim reći da je divno što netko tako mlad kao ti tako odgovorno razmišlja i spremno prihvaća brigu o malom djetetu (a svi znamo da to može biti jaaaako naporno ).

I ne boj se da ćeš ga razmaziti... Tako malo djete se teško može stvarno razmaziti, on prolazi i prolazit će kroz sve te faze i fazice, ponekad će ti se činiti da ćeš izluditi, puno puta ćeš se pitati da li nešto krivo radiš, ali to je tako normalno. A za sada je dovoljno da mu daješ puno ljubavi, nikad nije previše, da mu pomogneš da prebrodi sve što je doživio (jer i tako mali klinci jako osjećaju svijet oko sebe), da mu daješ pozitivan primjer (jer klinci tako puno uče), da mu usadiš osjećaj da je voljen i željen (bar s tvoje strane) i da nije kriv ni za šta.

Vjerojatno će s vremenom on u druženju s drugom djecom doći do pitanja: Gdje mi je mama? Moraš naći neko objašnjenje koje će njemu biti dovoljno jasno, a neće ga frustrirati da u tome ima njegove krivice. Jer moglo bi mu se dogoditi da ga poneki zločesti klinci (a djeca znaju biti jako okrutna) zezaju zbog toga, a on mora moći preći preko toga bez da osjeća krivicu što nema mamu.

Ali mislim da tebi sve to ide jako dobro i da je klinac sretan što te ima za oca. Želim ti puno sreće, mazi ga, voli ga, uživaj u njemu...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:51.