Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2008., 09:32   #81
Alex, s obzirom da tvoj sin zivi, osim s ocem, jos i s dvije zenske osobe, mislim da su dobre sanse da mu nece nedostajati figura majke. Je li mu se vec dogodila nekakva steta zbog uvjeta u kakvima je zivio kod majke nemoguce je reci, ali sad mu ti i tvoja mama i baka pruzate stabilnost i sigurnost i ljubav, sve sto tako malom djetetu treba... ako imas ikakve sumnje oko posljedica ranijeg zivota po dijete, obrati se psihologu (mozes i s uputnicom, preko djetetovog lijecnika) pa porazgovarajte o tome.

I ja bih na tvom mjestu inzistirala, s obzirom na ovo sto si napisao o bivsoj, da ona dolazi u vas dom ako zeli vidjati dijete, barem dok se ona bitnije ne ustabili i ne sredi si zivot (nadam se da ce uspjeti).

Htjela sam jos samo napomenuti nesto: ocito si ogorcen na bivsu, i to razumljivo i s jako dobrim razlozima, ali molim te, suzdrzi se svakako od toga da pred djetetom govoris lose o njoj. (Ne kazem da to cinis, ali znam da se mnogi roditelji u tvojoj situaciji ne uspijevaju tome odhrvati, i imam u svojoj okolini jedan jako tuzan primjer tinejdzera koji ima velikih teskoca zbog toga - odrastao je uz oca koji mu je o mami govorio strasne stvari, djecak je razvio jako neobican i nestabilan odnos s majkom i vrlo je nesiguran u sebe a oca odjednom vise nema, duga tuzna prica.) Ako to budes cinio, prouzrocit ces djetetu jako velike probleme kasnije. Kad se bude poteglo to pitanje, objasni malenom mirno koliko god mozes da mama ima velike probleme, ne uspijeva urediti vlastiti zivot, i zato nije u stanju brinuti se o njemu onako kako se vecina mama brine za svoju djecu, ali da on ima tebe i bake. Svoje osjecaje i ljutnju ukloni iz rijeci upucenih djetetu koliko god mozes - ne radi bivse, nego radi djeteta.

Sretno i budi i dalje najbolji tata svom djecaku.
goblena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 09:45   #82
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ali mislim da tebi sve to ide jako dobro i da je klinac sretan što te ima za oca. Želim ti puno sreće, mazi ga, voli ga, uživaj u njemu...
ovo bih potpisala

alex21,
ja bih se na tvom mjestu obratila djecjem psihologu, cisto onak..da te pripremi na neka moguca pitanja, ponudi opcije odgovora i eventualno literaturu koja bi ti mogla pomoci u razgovoru s djetetom, ali i dalje u odgoju koji te ceka, te da te malo umiri

ono sto iscitavam iz tvojih postova je briga za buducnost i psihicko zdravlje tvog djeteta, sto je prirodno, ali moram ti reci: ne postoje garancije, formule niti obecanje da bi dijete, odraslo u obitelji s oba roditelja, bilo psihicki jace i zdravije od onih koji odrastu uz ljubav jednog roditelja. toga nema, a primjera nesretne i unistene djece iz naizgled "normalnih" brakova ima i previse.

radis dobro i radi to u ljubavi.
sad kad si poduzeo najvazniji korak i dobio skrbnistvo nad djetetom ocekuje te predivan lunapark zivota i, kao i na svakom toboganu, da bi uzivao moras se osloboditi straha.

djeca rastavljenih roditelja dobiju ranije neku zrelost i cvrstinu, malo ranije nego druga djeca moraju postaviti prioritete i nauciti stvari gledati srcem. nisu svi ljudi dobri. nazalost u toj skupini je i tvoja bivsa zena. najvaznije je da mu tupis i tisucu puta da on nije tomu nista kriv. da djeca, opcenito ne mogu biti kriva za postupke odraslih, te da time sto smo mi dobri ne mozemo od drugih ocekivati da nam uzvrate istom mjerom.

i ne dopusti da bakice govore neugodnosti protiv njegove mame, sluzi se jednostavnim i razumljivim rijecnikom, polako kroz odrastanje prilagodjavajuci odgovore pitanjima.

svu srecu ti zelim
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 10:19   #83
Čuvaj ga i pazi, žrtvuj se i preko 100%, daj mu i daji mu svu svoju ljubav!!!
pa će budućnost reći svoje
__________________
Dobro je uvijek imati ruku pri ruci
zagi07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 15:03   #84
uz dovoljno ljubavi i pažnje, sve bi trebalo bit ok... mama, tata... bitan faktor u životu, ako svojim ponašanjem zasluže to biti. ne opterećuj se time
i ne slušaj ove majmune koji ti nabijaju nos kojekakve glupsoti kojima bi se samo neandertalac mogao opterećivati (ajme kak ćeš takav naći ženu, ajme ovo ajme ono). osmjeh d uha do uha i uživaj s klincem.
pozdrav od samhrane mame
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 15:18   #85
Quote:
zagi07 kaže: Pogledaj post
Čuvaj ga i pazi, žrtvuj se i preko 100%, daj mu i daji mu svu svoju ljubav!!!
pa će budućnost reći svoje
Apsolutno potpisujem

Quote:
MissLestrange kaže: Pogledaj post
uz dovoljno ljubavi i pažnje, sve bi trebalo bit ok... mama, tata... bitan faktor u životu, ako svojim ponašanjem zasluže to biti. ne opterećuj se time
i ne slušaj ove majmune koji ti nabijaju nos kojekakve glupsoti kojima bi se samo neandertalac mogao opterećivati (ajme kak ćeš takav naći ženu, ajme ovo ajme ono). osmjeh d uha do uha i uživaj s klincem.
pozdrav od samhrane mame
Stvarno ima svakakvih majmuna
(prije bi nekog tako dobrog i ozbiljnog nego neandertalca pa makar izgledo ko Brad Pitt)
__________________
Non, rien de rien, non je ne regrette rien, Ni le bien qu’on m’a fait, ni le mal, tout ça m’est bien égal.
Non, rien de rien, non je ne regrette rien. C’est payé, balayé, oublié, je me fous de passé
gioa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 15:32   #86
Quote:
MissLestrange kaže: Pogledaj post
i ne slušaj ove majmune koji ti nabijaju nos kojekakve glupsoti kojima bi se samo neandertalac mogao opterećivati (ajme kak ćeš takav naći ženu, ajme ovo ajme ono). osmjeh d uha do uha i uživaj s klincem.
pozdrav od samhrane mame

Tata koji se brine za svoje dijete je neopisivo seksi
goblena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 16:35   #87
Quote:
goblena kaže: Pogledaj post

Tata koji se brine za svoje dijete je neopisivo seksi

evo već imaš upad...
mozda potencijalna buduća...

sorry,ali morala sam napisati
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 18:31   #88
Quote:
mateeaa=) kaže: Pogledaj post
evo već imaš upad...
mozda potencijalna buduća...

sorry,ali morala sam napisati
e stvarno ste super i hvala vam svima.iskreno nisam se nadao ovakvoj podrsci jer u RL bas i ne nailazim na podrsku.kao djetetu treba majka,pa je da je ona normalna nebi se ja bunio ali ovako..ma hvala vam svima
Alex84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 22:18   #89
eee...
ma činiš mi se kao divan tata..samo tako nastavi i sve 5...
ako sta trebas,samo ti pitaj (ja ti se kao nudim pomoci,a ni sama ne znam kako,sta,gdje... ) ali
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 23:49   #90
Quote:
alex21 kaže: Pogledaj post
Evo ovako ja imam 23 godine i samohran sam otac 2godisnjeg djeteta.To dijete evo sad vec 6 mjeseci raste bez svoje majke.Razlozi nisu bitni jer ovo nije tema o tome.E sad mene konkretno zanima da li ce tom djetetu jako nedostajati njegova mama u odredjenom dijelu svog zivota??U tih 6 mj.2 puta je vidio mamu i znao ju je nekad nocu dozivat,ali sada je uopce ne spominje a cak je na slikama i neprepoznaje.To dijete ima svu potrebnu ljubav koju mu covjek moze pruziti a ja zivim sa starom i bakom tako da jednim dijelom ima tu zensku ruku uza sebe..ali bojim se da to nije to,tj da tom djetetu fali zenska ruka.ponavljam on ima svu potrebnu ljubav i brigu ali nemogu mu ja biti i mama i tata,mislim on je sad mali i mene zanima dali ce se to sto on nema majku odraziti na njegovo psihofizicko stanje u buducnosti tj oce li mu taj nedostatak zenske ruke bitno utjecat na njegov zivot??ne znam ni kako da se izrazim,nadam se da ste razumjeli sto ocu da pitam.
Unaprijed hvala
baš si me raznježio... ako dijete ima tako divnoga oca, to je već velika stvar, i bolja okolnost za psih-fiz.razvoj nego što ju predstavljaju neki brakovi... nije idealno, ali što danas je. samo ti to dijete voli, i sve će biti u redu.
i ako si iz Ri, navrati na kava-starci..
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 00:05   #91
Quote:
Precious X kaže: Pogledaj post
baš si me raznježio... ako dijete ima tako divnoga oca, to je već velika stvar, i bolja okolnost za psih-fiz.razvoj nego što ju predstavljaju neki brakovi... nije idealno, ali što danas je. samo ti to dijete voli, i sve će biti u redu.
i ako si iz Ri, navrati na kava-starci..
nisam iz Ri iz Vu sam.a steta bas bi mi sad dibro dosla jedna kava-starci
Alex84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 00:08   #92
moj slavonac...ja sam vk
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 00:24   #93
Quote:
mateeaa=) kaže: Pogledaj post
moj slavonac...ja sam vk
uff moja bivsa je sad u vk
Alex84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 13:57   #94
Ajde ajde...alex...svaka čast. Tako mlad a toliko odgovoran i svjestan sebe i sina. Zaista ti se divim. Vu? Ima dosta tu slavonaca ja sam iz Os...pozdrav
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 14:28   #95
Quote:
moja volja kaže: Pogledaj post
Ajde ajde...alex...svaka čast. Tako mlad a toliko odgovoran i svjestan sebe i sina. Zaista ti se divim. Vu? Ima dosta tu slavonaca ja sam iz Os...pozdrav
pozdrav i tebi.u OS sam cesto jer studiram
Alex84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 15:13   #96
Quote:
alex21 kaže: Pogledaj post
uff moja bivsa je sad u vk

uuu...heh...
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 16:13   #97
Dragi Alex, zbilja si u nezavidnoj sitaciji ali kad čovjek bolje razmisli nije sve tako crno, riješio si se beštije, a sad skrbiš o svome djetetu i vidim da ti to dobro ide. Iskreno mislim da je dečkić puno bolje prošao u ovakvoj sitaciji nego da ste ostali skupa ili da je kod majke. S obzirom da vidim da si brižan otac mislim da ćete ti i tvoj sin biti sasvim ok. Naravno da bi ti dobro došla mlađa ženska ruka ali ne pod svaku cijenu. Dobro otvori oči dok ćeš tražit novu ljubav jer prvo što ti treba biti bitno je da prihvača tvoga sina.
Puno sreće ti želim
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 16:23   #98
Moje dijete nije nikada živjelo sa ocem.
Sada ima 5,5 godina i jako je sretno dijete.
Ima naravno mene, baku, dedu, tetu..i još puno ljudi koji je vole..
Oca i njegove roditelje vidi povremeno, kada oni požele. Više puta me pitala zašto tata ne živi s nama kao od neke druge djece..ja sam joj rekla da se tata i ja nismo slagali,
i da smo se dogovorili da ćemo živjeti odvojeno. Ona je rekla OK! Nikada nije živjela s njim pa joj na taj način i nedostaje, a ja joj ne pričam previše o njemu..ali NIKADA negativno..čekam da naraste i neka sama shvati..a ja sam tu i uvijek ću biti uz nju..život nije lagan ali djeca to sva sreća ne shvaćaju kao mi odrasli, nju te ne dira kao mene..

Daj svom djetetu najviše što možeš, ali nemoj zaboraviti na sebe. Dijete treba sretnog roditelja.
isomiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 19:51   #99
Quote:
isomiki kaže: Pogledaj post
Moje dijete nije nikada živjelo sa ocem.
Sada ima 5,5 godina i jako je sretno dijete.
Ima naravno mene, baku, dedu, tetu..i još puno ljudi koji je vole..
Oca i njegove roditelje vidi povremeno, kada oni požele. Više puta me pitala zašto tata ne živi s nama kao od neke druge djece..ja sam joj rekla da se tata i ja nismo slagali,
i da smo se dogovorili da ćemo živjeti odvojeno. Ona je rekla OK! Nikada nije živjela s njim pa joj na taj način i nedostaje, a ja joj ne pričam previše o njemu..ali NIKADA negativno..čekam da naraste i neka sama shvati..a ja sam tu i uvijek ću biti uz nju..život nije lagan ali djeca to sva sreća ne shvaćaju kao mi odrasli, nju te ne dira kao mene..

Daj svom djetetu najviše što možeš, ali nemoj zaboraviti na sebe. Dijete treba sretnog roditelja.
ovo je tako lijepo i realno napisala da nemam što reći nego da potpisujem 100%
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 02:02   #100
Dragi moj tatice!!! svaka ti cast sto tako mlad i jos sam podižeš to svoje dijete!!! Budi mu i mama i tata i zauvijek se brini za njega. Jako si hrabar i cestitam ti od svega srca a ta zena koja je ostavila svoje dijete za mene nije majka. Zelim ti svu srecu ovoga svijeta!!!!!!
mi_ama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:25.