Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2019., 20:35   #1
Studiranje

Kakva su vremena došla da svaka budala studira.Normalno je da studiraju oni koji imaju odličan prosjek, al danas studira doslovce svaka budala koja jedva prolazi školu.Iz mog bivšeg razreda radi samo nas 3-4, a bilo nas je sve ukupno 30, ostali normalno studiraju.Jebote jedva je prolazio u školi sad studira.Danas si kreten ako ideš radit nakon škole(dok je prije 10 godina bilo sasvim drugačije, većina prosječnih učenika je otišlo radit)obavezno moraš upisat faks, mama,tata,baka,djed,sestra i svi ostali te financiraju, kupe ti auto, plaćaju gorivo, ti se zajebavaš, opijaš svaki dan sa ekipom, spavaš do 2 popodne, ništa ne radiš a para ide, živiš kao kralj, to je život i tako do 25-30 godina ovisi kako ko.Jebote tek sad vidim što sam propustio kakav sam kreten, otišao sam radit nakon škole umjesto da upišem faks i živim kao kralj, svi me financiraju spavam do podne, i ništa ne radim sljedećih dobrih 10 godina.Očito je da se nikom ne da radit nakon škole pa upišu faks pa se zabavljaju dobrih 5-6 godina i ona na kraju odustanu od svega i završe na baušteli, to govorim za ove koji su jedva prolazili školu.
polančec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2019., 21:08   #2
Vremena parazita. Roditelji se parazitiraju na državnom proračunu, potomci se parazitiraju na roditeljima dok se njih ne uhljebi na mjesto proračunskog parazita i tak... začarani krug domoljublja.
LongSinceDark is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2019., 21:56   #3
Sve je to relativno. No u jednom se slažem, fakultet nije za svakoga.
Najžalosniji su oni primjerci gdje su roditelji bili ti koji su potencirali da se mora ići u gimnaziju, pa se mora ići na faks, pa se mora smjer taj i taj, tako su izlječili svoje komplekse a od djeteta napravili, pa, nestabilnu osobu
A danas, u Hrvatskoj, fakultetsko obrazovanje, mjerilo je malo čega

:doktorbandić:
__________________
"You're a trophy wife? What contest in hell did I win?" -Frank Barone
Majk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2019., 02:51   #4
Što ima loše u studiranju i cjeloživotnom učenju? Postoje i izvanredni studiji uz rad. Preko 50000 studenata radi i studira. Postoje tisuće izvanrednih studenata u dobi između 30 i 60 godina života.

Kakvo domoljublje na ovoj temi? I pusti ti to da faks nije mjerilo ničega ili malo čega, on je prije svega mjerilo osobnoga rasta.
__________________
Love is what makes sex more than masturbation. If there is no love even if you are really with a partner you masturbate with a partner.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2019., 12:43   #5
Quote:
polančec kaže: Pogledaj post
Kakva su vremena došla da svaka budala studira.Normalno je da studiraju oni koji imaju odličan prosjek, al danas studira doslovce svaka budala koja jedva prolazi školu.Iz mog bivšeg razreda radi samo nas 3-4, a bilo nas je sve ukupno 30, ostali normalno studiraju.Jebote jedva je prolazio u školi sad studira.Danas si kreten ako ideš radit nakon škole(dok je prije 10 godina bilo sasvim drugačije, većina prosječnih učenika je otišlo radit)obavezno moraš upisat faks, mama,tata,baka,djed,sestra i svi ostali te financiraju, kupe ti auto, plaćaju gorivo, ti se zajebavaš, opijaš svaki dan sa ekipom, spavaš do 2 popodne, ništa ne radiš a para ide, živiš kao kralj, to je život i tako do 25-30 godina ovisi kako ko.Jebote tek sad vidim što sam propustio kakav sam kreten, otišao sam radit nakon škole umjesto da upišem faks i živim kao kralj, svi me financiraju spavam do podne, i ništa ne radim sljedećih dobrih 10 godina.Očito je da se nikom ne da radit nakon škole pa upišu faks pa se zabavljaju dobrih 5-6 godina i ona na kraju odustanu od svega i završe na baušteli, to govorim za ove koji su jedva prolazili školu.
To su osobni izbori. I to te ne bi trebalo brinuti.

Problem su lažne diplome i diplome sa svakojakih veleučilišta.
To je ono kada platiš i garantirano imaš diplomu. A znanje je vrlo upitno.
__________________
Death and life are in the power of the tongue, and those who love it will eat its fruits. (Proverbs 18:21)
Chocobella is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2019., 16:24   #6
Quote:
polančec kaže: Pogledaj post
Kakva su vremena došla da svaka budala studira.Normalno je da studiraju oni koji imaju odličan prosjek, al danas studira doslovce svaka budala koja jedva prolazi školu.Iz mog bivšeg razreda radi samo nas 3-4, a bilo nas je sve ukupno 30, ostali normalno studiraju.Jebote jedva je prolazio u školi sad studira.Danas si kreten ako ideš radit nakon škole(dok je prije 10 godina bilo sasvim drugačije, većina prosječnih učenika je otišlo radit)obavezno moraš upisat faks, mama,tata,baka,djed,sestra i svi ostali te financiraju, kupe ti auto, plaćaju gorivo, ti se zajebavaš, opijaš svaki dan sa ekipom, spavaš do 2 popodne, ništa ne radiš a para ide, živiš kao kralj, to je život i tako do 25-30 godina ovisi kako ko.Jebote tek sad vidim što sam propustio kakav sam kreten, otišao sam radit nakon škole umjesto da upišem faks i živim kao kralj, svi me financiraju spavam do podne, i ništa ne radim sljedećih dobrih 10 godina.Očito je da se nikom ne da radit nakon škole pa upišu faks pa se zabavljaju dobrih 5-6 godina i ona na kraju odustanu od svega i završe na baušteli, to govorim za ove koji su jedva prolazili školu.
Pitanje koje bi ti ja postavio je; zašto ti ne želiš studirati? Zašto stagniraš? Iz kojeg razlogane želiš još znanja? Iz kojeg razloga sam sebi kočiš napredak?
__________________
Love is what makes sex more than masturbation. If there is no love even if you are really with a partner you masturbate with a partner.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2019., 08:25   #7
u suvremenom društvu studiranje je postalo neko opće pravo, a ne privilegija (intelektualno zaslužnih, meritokratski).

kvote su povećane, ekipa prosječne inteligencije upisuje i završava fakultete.. isti onda jednako konkuriraju za poslove koje dobivaju ulizivanjem, preko veze ili kreveta. prosječnjaci zauzimaju pozicije ključne za napredak znanosti, društva...

odvratno.


ali autoru teme ipak poručujem da konačni uspjeh ovisi i o njemu samome. ima dosta primjera vrlo uspješnih ljudi koji su krenuli od nule, sami izgradili biznise iako nemaju neko obrazovanje. ako si vrijedan i ako imaš malo inteligencije možeš itekako uspjeti. ne žali za nečim fiktivnim i propuštenim, iskoristi ovo što imaš (sve ima svoje pluseve i minuseve)
femanon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2019., 21:15   #8
dobri majstori zaraduju koliko vecina sa fakulteta nikad nece.
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2019., 21:44   #9
Ali autor ne zali za faksom.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2019., 07:19   #10
Quote:
j.a. kaže: Pogledaj post
dobri majstori zaraduju koliko vecina sa fakulteta nikad nece.
Talentirani djelatnici s fakultetom zarade više nego što ijedan majstor nikad neće. U nekim strukama., čak i u mojoj vukojebini, inženjeri deru po dvije tisuće eura.
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2019., 03:37   #11
Quote:
Majk kaže: Pogledaj post
Sve je to relativno. No u jednom se slažem, fakultet nije za svakoga.
Najžalosniji su oni primjerci gdje su roditelji bili ti koji su potencirali da se mora ići u gimnaziju, pa se mora ići na faks, pa se mora smjer taj i taj, tako su izlječili svoje komplekse a od djeteta napravili, pa, nestabilnu osobu
A danas, u Hrvatskoj, fakultetsko obrazovanje, mjerilo je malo čega

:doktorbandić:
Nije zbog liječenja kompleksa, nego zbog uvjerenja da ovi u uredu samo sjede i ništa ne rade, odnosno zbog kulture nevrednovanja intelektualnog rada i bilo kakve realne perspektive o tom poslu. "Pa idi i ti sine malo studiraj pa nećeš morati raditi."

Međutim generacija koja je po volji staraca studirala za tržište(domaće/strano) besmislene fakultete će djeci govoriti upravo suprotno.

Danas je u Hrvatskoj nemoralnost i svirepost mjerilo svega pa to ne znači da je to super.
bistabil is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2019., 12:46   #12
Quote:
lemonzoo kaže: Pogledaj post
Talentirani djelatnici s fakultetom zarade više nego što ijedan majstor nikad neće. U nekim strukama., čak i u mojoj vukojebini, inženjeri deru po dvije tisuće eura.
uvijek jedno te iste fiktivne priče o inženjerima koji deru masne pare. statistika je jasna. deru jedino inženjere u mozak na suho.
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2019., 12:52   #13
Quote:
j.a. kaže: Pogledaj post
uvijek jedno te iste fiktivne priče o inženjerima koji deru masne pare. statistika je jasna. deru jedino inženjere u mozak na suho.
Ne dere nitko kod nas masne pare, ali vrhunski inženjer izađe duplo od vrhunskog bauštelca. Prijatelj inženjer građevine je voditelj gradilišta i ima položen stručni u Hrvatskoj. Za teren dobije cca. 100 kn na sat, plus što zaradi sa strane jer da nekom pečat. Eno ga pravi sebi dvokatnicu, još mu ostala vanjska fasada.

Nemoj da ti pričam o prijatelju iste struke što se uvalio u Elektroprivredu. (Ali ovaj nema pojma, samo se uvalio u dobar posao.)
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2019., 12:59   #14
jebote, voditelj gradilišta vrhunski inženjer
dobi on kurac 100kn na sat, možda bruto, radi po terenu ko majmunče isto ko bauštelci po 12 sati dnevno plus subote i zato dobi nešto veću plaću.
moram priznat da je ovo prvi put da cujem da netko gradevinarca proziva vrhunskim inženjerom
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2019., 13:52   #15
Quote:
j.a. kaže: Pogledaj post
jebote, voditelj gradilišta vrhunski inženjer
dobi on kurac 100kn na sat, možda bruto, radi po terenu ko majmunče isto ko bauštelci po 12 sati dnevno plus subote i zato dobi nešto veću plaću.
moram priznat da je ovo prvi put da cujem da netko gradevinarca proziva vrhunskim inženjerom
Hajde probat ću sporije tipkati.

Dakle, osoba koja je
završila fakultet
i dobra je (vrhunska) u svome
poslu
(intermisija)
zarađuje više novaca
od osobe koja
nije završila fakultet
i dobra je u
svome poslu.


Dao sam ti primjer čovjeka
koji ima sto kn satnicu
dok njegovi radnici
imaju 60-ak. Netto.
I to ne radi subotom.
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2019., 13:59   #16
tipkaj sporo kolko oćeš i dok ti frend prodaje maglu ti zadivljeno gledaj.
uopće me maštanja i bedastoće ne zanimaju i nemam ikakvog interesa tebi nekaj dokazivat.
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2019., 15:18   #17
Quote:
lemonzoo kaže: Pogledaj post
Hajde probat ću sporije tipkati.

Dakle, osoba koja je
završila fakultet
i dobra je (vrhunska) u svome
poslu
(intermisija)
zarađuje više novaca
od osobe koja
nije završila fakultet
i dobra je u
svome poslu.


Dao sam ti primjer čovjeka
koji ima sto kn satnicu
dok njegovi radnici
imaju 60-ak. Netto.
I to ne radi subotom.
Imaju satnicu šezdeset na mom kurcu. U ovoj zemlji sigurno ne.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2019., 19:27   #18
Da čujem tko je ovdje liberalni buržuj a tko radnička klasa? I pitanje za radničku klasu. Koliko zaradite pri kenjanju?
kukuruza zlatko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2019., 19:35   #19
Quote:
j.a. kaže: Pogledaj post
tipkaj sporo kolko oćeš i dok ti frend prodaje maglu ti zadivljeno gledaj.
uopće me maštanja i bedastoće ne zanimaju i nemam ikakvog interesa tebi nekaj dokazivat.
Ne divim se ja nikome, samo znam te podatke iz prve ruke. U nekim strukama, poput građevine, i kod nas se fino zarađuje. Naravno, ako znaš raditi.
A ako je nekom i to malo, u Njemačkoj se zaradi još duplo.
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2019., 23:36   #20
Quote:
lemonzoo kaže: Pogledaj post
Ne divim se ja nikome, samo znam te podatke iz prve ruke. U nekim strukama, poput građevine, i kod nas se fino zarađuje. Naravno, ako znaš raditi.
A ako je nekom i to malo, u Njemačkoj se zaradi još duplo.
U kojoj je to hrvatskoj građevinskoj firmi satnica 60 kn? Kog ti zajebavaš?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:18.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger