Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2008., 14:57   #1
Dječji psiholog - Zagreb - iskustva

Ima li itko od vas iskustva s nekim dječjim psihologom u Klaićevoj (ili možda negdje drugdje u ZG). Naime, imam jednog malog tvrdoglavog od 4.5 godine. Uvijek je bio malo težeg karaktera, s njim treba puno strpljenja i sve u rukavicama, a emotivac je. Jadan, još je u svemu tome postao i srednje dijete....I tako se desi da u vrtiću zna iskazivati svoje frustracije na neprihvatljiv način - udarajući u namještaj nogom, bacajući se na pod i urlajući.... Doma to nije tako izraženo jer nema toliko publike kao u vrtiću, a tete u vrtiću (svaka im čast) pokušavaju se s time borit kako god znaju i umiju.

Razmišljala sa da li bilo pametno uputut se nekom dječjem psihologu pa da vidimo kako da se malenom pomogne - jer vidim da mu je u svamu tome teško i da ne uživa u svojim "napadajima" - kao da ga nešto tjera na to.

Ima li itko od vas neka slična isustva s vašim malenim tvroglavcima, i sa dječjim psiholozima? Da li bi odlazak psihologu mogao biti koristan?

Puno fala na svim migovima.
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 15:00   #2
Quote:
mama Dalton kaže: Pogledaj post
Ima li itko od vas iskustva s nekim dječjim psihologom u Klaićevoj (ili možda negdje drugdje u ZG).
a da prvo pokušate sa vrtićkim psihologom i pedagogom?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 15:07   #3
Ma, nažalost, vrtić ima psihologa, no nije mi "legla" u sve ove godine... Nemam niš protiv nje, no isto tako nemam ni povjerenja u nju iz nekih razloga.
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 15:20   #4
Mislim da su dječji psioholozi u Kukuljevićevoj,iznad Britanca.Znam da mi je frendica tamo malog vodila prije nego je krenuo u školu,jer ga su ga na upisu poslali psihologu jer je hiperaktivan,ne priznaje autoritet,ne sluša,provodi svoju volju itd. itd. Da ti iskreno kažem nemam pojma da li su u ti razgovori pomogli,noj je u biti bilo bitno da dobije od psihologa suglasnost da mali može u školu,jer ga škola nije htjela primiti.
Da ima i toga nažalost.
fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 15:28   #5
Čula sam za Kukuljevićevu, znam da tamo idu (čak i borave) školska djeca s težim poremećajima u ponašanju.. Tak je bar bilo dok sam ja bila... znatno mlađa (čitaj: davno )

Bogu fala, mislim da naši problemi još nisu narasli do te mjere...
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 23:14   #6
ne, Kukuljevićeva nije za vas a ne bi vas ni primili.
Ako želiš najbolje:
preko uputnice - mr sci. marina Grubić, Rebro
privat - T. Sever i suradnice, PC "Medveščak" 4604151
nadicab is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 18:28   #7
pozdrav! zanima me kome se obratiti za probleme sa 14godišnjakom?? Ne radi se samo o uobičajnim pubertetskim problemima. Naime, on je najmlađe od troje djece. Grozno se ponaša u kući i izvan nje. Jako lako i često pobijesni, npr. na najobičniji ulaz u njegovu sobu ili primjedbu neka ide učiti. Tuče se u školi i najčešće mlađe i slabije od sebe. Roditelje uopće na shvaća ozbiljno.
Postoji li kakv dobar dječji psiholog/psihijatar? i gdje? Hvala
zabrinuta sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 10:49   #8
sestro, pročitaj post prije, te psihologice rade jako dobro sa svim uzrastima
nadicab is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 00:10   #9
dječji psiholog u zagrebu

cure, dečki, mame, tatke, ima li tko da mi može preporučiti nekog dobrog dječjeg psihologa?
može i privatnik, bitno je da čim prije dođem do njega
mali mi ima 4 godine i odjednom se počeo svega bojati, histerično plače i viče bez nekog vidljivog razloga, po noći se počeo buditi isto u histeričnom plaču kao u transu ( kad se smiri i pita ga se kaj je bilo kaže da nema pojma... )
kaj je grozno i njegova seka ga je počela oponašat
pitala sam pedijatricu i kaže psiholog čim prije
zahvlana na svakom odgovoru
curley is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 12:41   #10
Zlatko Bastašić je dobar u radu s klincima. Privatnik je i znam da se kod njega dosta dugo čeka, ali probaj pa ćeš vidjeti. Br. telefona nemam ali probaj ukucati u google njegovo ime i prezime pa ti možda nešto izbaci.

Sretno!
zeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 13:46   #11
Curley,

mi smo bili kod prof. Mihaele Rister u Klaićevoj. Nemam sad tu njene podatke al isto možeš zguglat, i dogovorit termin telefonski.

Držim figice za maleckog
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 15:39   #12
Moj bratić, dijete od 2 i pol godine, ne ponaša se "normalno". Naime, on priča, nema problema s izgovaranjem riječi, ali ima problema u komunikaciji. Od njega ne možete dobiti odgovor niti na jedno pitanje, niti ga možete natjerati da obrati pažnju na vas. Liječnik opće prakse je ustvrdio da je moguće da je to neki blaži oblik autizma, ali nakon što je duži period proveo s malim, tvrdi da se ipak ne radi o tome.

E sad, vidim da neki od vas imaju iskustva s dječjim psiholozima,pa vas molim da mi predložite nekog (može i psihijatra), ali ISKLJUČIVO privatnika. Hvala puno!
__________________
tccm :)
Miss Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 16:51   #13
Zar baš nitko nikog ne zna?
__________________
tccm :)
Miss Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 16:09   #14
Poliklinika za zaštitu djece grada Zagreba, Ul. Argentinska 2 ( Gajnice )
Tel. 01/ 3457 518 01/ 3457 519
Fax. 01/ 01 3436577
@Mail: [email protected]
www.poliklinika-djeca.hr

Informacije i savjete možete dobiti i na Hrabrom telefonu ( nije samo za djecu, i roditelji mogu nazvati )- surađuju s Poliklinikom
besplatni tel. Hrabrog: 0800 0800
@Mail: [email protected]
www.hrabritelefon.hr
Evelin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 04:08   #15
Gdje potražiti pomoć psihologa za dijete?

Pozdrav svim forumašima. Ispričavam se unaprijed ako je već postojala slična tema.
Naime, imam sina starog 2,5 god.
Maleni je prije 2 mjeseca zbog komplikacija gripe završio 5 dana u Zaraznoj, otada ja i žena primjećujemo promjene u ponašanju, ukratko regresiju.
Uz to kasni mu razvoj govora, a i komunikacija s njim nije baš na zavidnoj razini.
Ukratko, potražili bismo pomoć psihologa/defektologa/logopeda. Međutim kad to spomenemo njegovoj pedijatrici, ona sliježe ramenima, ne zna je li to baš potrebno. Uglavnom "ima ona svog psihologa" koji dolazi svako malo u njenu ordinaciju, on je dobar, bla, bla itd. I naravno da se plaća privatno.
Postoji li u Zagrebu mjesto gdje bi se mogla potražiti pomoć i dobiti savjet psihologa i ostalih navedenih specijalnosti?

Hvala unaprijed.
Zeleni ninja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 09:14   #16
klaićeva, rebro
ne znam da li i kukuljevićeva. i dosta se dugo čeka.

normalno je da bude u regresiji nakon boravka u bolnici.

i mislim da još možete pričekati s odlaskom psihologu
stjuardesa b is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 10:43   #17
spojeno
iako u svega par postova ovdje ima kvalitetnih informacija.
sretno
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 21:58   #18
možeš se javiti i na

http://centar.testiranje.net/
pregledi su stručni i besplatni
akafi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 07:47   #19
Ne znam zašto svi pokušavate sa psiholizima kao da oni poznaju bolje vaše dijete od vas. Vijerujte, znam iz osobnog iskustva, nema kod njih ni razuma ni ljubavi ni humanosti a ako želite da netko eksperimentira na vašoj dijeci izvolite.
Pogledajmo što dijeca vide na TVu, na ulici u školi i u obitelji i probajmo tu naći razloge zašto se dijeca tako ponašaju.
Ljudi borimo se za svoju dijecu a nemojmo to prepuštati drugima jer mi ih volimo najviše na svijetu.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 17:01   #20
potraziti strucnu pomoc je u najmanju ruku odgovorno roditeljsko ponasanje.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:04.