Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2009., 17:35   #21
Pravilno razmišljaš ali istina je drugačija. Ja sam bio sa dijetetom u poliklinici, imam kontakte barem svaki tijedan sa psiholozima iz CZSS i
naslušao sam se toliko gluposti da ne mogu vjerovati da je to stručna pomoć.
Mogu vam navesti i primjere:
Dijete se mora kupati svaki dan
Dijete od 9god može putovati 5Km javnim prijevozom samo
Dali znam da dijete ima problema sa vidom (nosi naočale i pregled kod optičara je potvrdio sve ok)
Sorry upravo mi opet dolaze
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 00:47   #22
Molila bih da mi se neko javi čije dijete ima problem sa disleksijom,disgrafijom i ostalo,kako rješavate probleme sa školom i imala bih još 100 pitanja u svezi svega toga,već smo svi ludi.Hvala
mrvicarobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 03:07   #23
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Dijete se mora kupati svaki dan
Dijete od 9god može putovati 5Km javnim prijevozom samo
a zasto ne bi moglo putovat i kolko se zapravo mora kupat?
__________________
UZMI VELIKI EKSER PA RADOSCU NAORUZAN ZAKUCAJ SVAKI SVOJ OSMEH DA NIKAD NE BUDES TUZAN
ožujska is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 08:08   #24
Zato jer autobus ide u razmacima od sat i više
A kupati se valjda mora kad je prljavo
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 08:52   #25
Mi idemo kod psihologice u Klaićevoj prof. Prvčić i jako smo zadovoljni.
sretnamama32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 09:21   #26
Drago mi je i vjerujem da ima i dobrih psihologa i svima koji moraju potražiti pomoć želim da budu zadovoljni kao ti.
Meni su upravo juče rekli da sam si sam kriv za nadzor jer sam tražio skrbništvo i ako je dijete bilo kod mene
A upravo oni iz CZSS su mi rekli da moram podnijeti zahtjev sudu
Apsurdi i apsurdi
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 21:48   #27
Loš psiholog

Pozdrav svima,
pise vam jedna zabrinuta mama. Moje dijete ima manjh poteskoca pa su mi preporucili psiholosko evaluaciju kod prof. B. Divčić u Vinogradskoj. Doduše ja nekako ne bi isla tamo budući da mi je prijateljica ispričala jako neugodno iskustvo sa dotičnom psihologicom, njena curica je dobilia pljusku a psihologica je bila jos k tome i ljuta i gruba govoreći da je mala nemirna. Naravno oni su otišli u nevjerici kakvi ljudi rade s djecom.
Imate li vi kakva iskustva sa prof. Divčić? Ima li netko drugi kome se može obratiti za testiranje?
karolina01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 00:56   #28
Quote:
karolina01 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
pise vam jedna zabrinuta mama. Moje dijete ima manjh poteskoca pa su mi preporucili psiholosko evaluaciju kod prof. B. Divčić u Vinogradskoj. Doduše ja nekako ne bi isla tamo budući da mi je prijateljica ispričala jako neugodno iskustvo sa dotičnom psihologicom, njena curica je dobilia pljusku a psihologica je bila jos k tome i ljuta i gruba govoreći da je mala nemirna. Naravno oni su otišli u nevjerici kakvi ljudi rade s djecom.
Imate li vi kakva iskustva sa prof. Divčić? Ima li netko drugi kome se može obratiti za testiranje?
od koga je djevojčica dobila pljusku? od prof. Divčić?
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 01:17   #29
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto svi pokušavate sa psiholizima kao da oni poznaju bolje vaše dijete od vas. Vijerujte, znam iz osobnog iskustva, nema kod njih ni razuma ni ljubavi ni humanosti a ako želite da netko eksperimentira na vašoj dijeci izvolite.
Pogledajmo što dijeca vide na TVu, na ulici u školi i u obitelji i probajmo tu naći razloge zašto se dijeca tako ponašaju.
Ljudi borimo se za svoju dijecu a nemojmo to prepuštati drugima jer mi ih volimo najviše na svijetu.
Ne želim biti bezobrazna, ali po istom principu nemoj djetetu nikad vaditi krv za krvnu sliku-ne poznaju valjda doktori tvoje dijete bolje od tebe pa da znaju ima li anemiju, gripu i slično...
Valjda bi roditelj trebao prvo znati kome šalje i zašto svoje dijete (i da, ima debila, ko i u svakoj struci, a i psiholozi danas umišljaju da su duhovnici, filozofi što li , "Tkanje života" i slično, pa su i ljudi zbunjeni)...no, u načelu, nije roditelj loš ako ne prepozna sam disleksiju i slično, ne trebamo ni sve znati, ali trebamo znati kako potražiti pomoć za dijete.
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 01:34   #30
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
od koga je djevojčica dobila pljusku? od prof. Divčić?

Da. Ne znam jel ima netko drugi kakva iskustva s njom ili preporuku nekakvu za drugog psihologa.
karolina01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 01:36   #31
Dobila pljusku od psihologice? To je za prijavu, ne mogu vjerovati, koje iživljavanje , toj treba oduzeti dozvolu za rad
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 10:22   #32
Question

Dobro jutro svima!Ja sam jos jedna vise zbunjena nego zabrinuta mama!Naime moj sincic ima 2,5 godine!Od malena gleda crtice na engleskom i vecina rijeci koju koristi je na engleskom!Kod njega je sve bilo jako brzo...prohodao je sa nepunih 10 mjeseci,radio stvari koje niti jedno drugo dijete te dobi nije, niti su ga djeca njegove dobi posebno interesirala!Krenuo je u vrtic...dolasci mu nisu bili redoviti jer je stalno bio bolestan!Nedovno su nas logopedica i psihologica pozvale na razgovor na kojem su nam rekla da bi trebali s njim otici u Kabinet za ranu komunikaciju pri Edukacijsko-rehabilitacijskom fakultetu!MoLim????Nikad cula!Naime problem je sto on koristi engleski jezik,po njima ne komunicira,ne rade isto sto i sva druga djeca u njegovoj grupi sto se trenutno odnosi na to da ne oponasa odrasle(kuha,ide u ducan,preslvaci beb etc.),ali zna brojati na engleskom i hrvtaskom do 13, , zna geometrijske oblike , boje ...I sada procitam da njegov problem kominikacije-znaci kada ga zovem ili nesto konkretno pitam i ne dobivam odgovor jest -neki oblik autizma!Termin u kabinetu se ceka po par mjeseci,pa su nas poslali u Suvag gdje se takoder jako dugo ceka i ja jednostavno ne znam sto da radim...Dajte mi neki savjet!

Hvala!
Humingbird is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 20:11   #33
Gle, našla sam ovo na netu, članak u JUtarnjem gdje su navedeni neki simptomi autizma (nadam se da kod tvog maleckog to neće biti slučaj), i neke ustanove u ZG za dijegnostiku...

Pozdrav i držim figice.

INače, pisala sam prije dvije godine kako sam s malim išla spihologu i iz kojih razloga.

Epilog priče - dijete je prošle godine preseljeno u drugi vrtićki objekt, kod drugih teta, koje su ga prihvatile, mazile komunicirale s njim mnormalno, kao i s drugom djecom. Konačno je bio došao u okolinu u kojoj su ga prihvatila i djeca kao sebi ravnoga. Ne moram vam niti kazat kako moje dijete, u ovih 8 mjeseci što je tamo, nije imalo ni jedan ispad. Ima hrpu prijatelja, Nesretan je vikendima "jer ne ide u vrtić pa ne vidi prijatelje".

U međuvremeno sam saznala da je iz grupe onih bivših teta u nekom kraćem razdoblju, neposredno prije nas, iz istog razloga bilo preseljeno još dvoje djece Naravno, nitko se u vrtiću službeno ne bavi njihovom (ne)kompetencijom.

I kako konac djelo krasi - ove se godine upisujemo u školu. Vrtićka psihologinja mu je napisala u službenoj procjeni da je dijete postiglo "rezultate superiornog intelektualnog razvoja" Sretna sam najviše zato jer mu se u novoj, skladnoj vrtićkoj okolini u potpunosti vratilo/izgradilo samopouzanje.

Moja je preporuka - čim vidite da se kod klinaca nešto mijenja, reagirajte
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 22:36   #34
Ljudi moji, pa nisu tete stručnjaci koji daju dijagnoze-to valjda sami znate. Tete su završile višu školu, one eventualno mogu uputiti roditelja ka stručnoj službi-i sasvim je u redu da to urade, ne znam koji je problem da odete do stručnjaka.
Jasno mi je i ljudski da je uznemirujuće sve što je vezano za tvoje dijete-ali, nemaju one šta biti kompetentne za to područje.
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 08:44   #35
Lala vjeru mi da mene to injije strasno pogodila, dok mm negira svaki oblik problema,ali ni to me ne unemirava! Ali jednostavno ako problem znas prepoznat onda mozes i reci sto je primjeceno i ako pozoves roditelja na razgovor o njegovu djeteu(Sto je opasnost jednaka nuklearnoj bombi),Onda valjda trebas doci barem malo pripremljen,jednako kao i na bilo koji drugi sastanak!I nisu nas pozvale tete,vec logopedica i psihologica!I na tome im hvala jer barem znam da nesto rade!
Humingbird is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 14:11   #36
Malo i ja dižem temu.Zanimaju me dječji psiholozi ili psihijatri, ako ko ima za preporučiti. Naime imam brata 12 godina, tata nam je umro prije 10, tako da ga se on ni ne sjeća....vrlo smo povezana obitelj i familija što je inače lijepo i super, ali u ovome slučaju nije po svemu sudeći ispalo dobro jer je nakraju u dobroj namjeri moj brat imao previše "mama i tata", od mene i sestre koje smo dosta starije od njega, do teta, baka, stričeva itd. Uglavnom problem je u tome što on jednostavno ne poštuje nikakav autoritet, što je totalno nezainteresiran za školu, što se teško prilagođava u društvu, što ima poprilično zabrinjavajuće ispade...itd. Možda na prvu ne izgleda kao problem jer dosta pubertetlija ima ovakve probleme, ali nažalost nama sve to djeluje kao nešto malo dublje i htjeli bi probati ispraviti, htjela bi mama probati ispraviti tamo gdje je ona skupa sa svima nama fulala.
Posebno bi mi bilo drago da se sa nekakvim komentarima i preporukama jave forumaši koji su i sami psiholozi ili psihijatri, a znam za jednu forumašicu, sam se nemogu sjetiti njezinog nicka
__________________
...moja dva sunca na prozorčiću, Jura 29.06.10 & Toma 16.09.12...
minči is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 18:18   #37
Quote:
minči kaže: Pogledaj post
Malo i ja dižem temu.Zanimaju me dječji psiholozi ili psihijatri, ako ko ima za preporučiti...
Kukuljevićeva.
Klinika za psihološku medicinu (Šalata).
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 18:37   #38
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Kukuljevićeva.
Klinika za psihološku medicinu (Šalata).
kukuljeviceva je psihijatrijska bolnica za djecu i mlade i jedina u hrvatskoj. konstantno su prebukirani, onim najtezim slucajevima, mislim da oni definitivno nisu to sto cura trazi (osim ak ne trazi samo detaljnu dijagnostiku)

meni se cini da je za to sto ona trazi puno bolja Poliklinika za djecu (gajnice), a zapravo bi najbolje bilo privatno, jer tesko da ce dobiti dobar tretman u sustavu zdravstva
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 18:37   #39
erm wqx
__________________
nakovana
nakovana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 21:45   #40
Quote:
nakovana kaže: Pogledaj post
erm wqx
OT ja se ispričavam. dijete mi se dohvatilo kompa.
tek sad vidim.
__________________
nakovana
nakovana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:32.