Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2007., 14:45   #21
Quote:
lorena3242 kaže: Pogledaj post
Velika isprika tebi i tebi sličnima!!!Zaista je divno znati da postoje i takve radne sredine u kojem je radnik prvo osoba a onda radnik.Dakle tvoji radnici imaju potrebe i ti ih poštuješ.Očito ni jedna tvoja djelatnica(djelatnik) neće otvoriti sličnu temu na forumu!Zavidim tvojim radnicima ali pokašaj shvatiti moju ljutnju.Ljuta sam jer sam nemoćna.Ljuta sam jer posao moram staviti ispred dijeteta(neću više nikada obečavam).Ljuta sam jer razbijam glavu pitanjem : joj kako ću joj (šefici) reći da mi treba dan dva da ostanem zbog djeteta.Znam da iza tog pitanja sljedi prigovaranje.A da ne kažem kako sam ljuta kad pomislim :Pa hajde nije 38,5 tako velika fibra da ne bi mogla otići na posao (ovo misli kad ja imam fibru).
Kuzim ja tebe potpuno , problem je kod nas sto nam fali zakona ili ako ga ima onda se on ne postuje nikako ili sto su poslodavci sebicni i ne stave se u poziciju roditelja jer to nisu ili su fazi malog djeteta prosli odavno pa i zaboravili kako je to imati malo dijete u kuci....... kod nas nije nikada bio problem dati slobodan dan ili posuditi osobno ili teretno vozilo ako je nekom potrebno ali takvih je malo na zalost...ono st je najbitnije je:"postuj radnika ako zelis da on postuje tebe" ali toga se malo tko drzi
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 21:42   #22
ja sam prije radila kod privatnog poslodavca i moram reći kako našoj šefici ni malo nije bilo drago kad je kolegica čiji sin ima "predastmu" uzimala svake godine 3 tjedna bolovanja da ode s njim u toplice. mislim, ako ona ima pravo na to i želi biti sa svojim djetetom na moru jer je njemu tamo bolje - onda ne vidim razloga da se to opstruira.
zato se divim ljudima koji normalno uzimaju svoja prava - ne brinući pri tome o drugima. ja nažalost nisam taj tip
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 21:51   #23
Quote:
Štrumpfeta kaže: Pogledaj post
zato se divim ljudima koji normalno uzimaju svoja prava - ne brinući pri tome o drugima. ja nažalost nisam taj tip

hmmm, kad se radi o mom djetetu onda sam takva da sva prava uzimam i ne dira me ništa. al kad se radi o meni, ni slučajno. Evo, ja imam ozljedu kralješnice zbog koje bi morala 2 puta godišnje po minimalno 3 tjedna u toplice na rehabilitaciju. Zadnje sam bila prije 6 godina Radim bolesna, s temperaturom, jedino sam ostala doma kad sam imala gadnu upalu sinusa pa jednostavno nisam mogla biti na svjetlu.
Čak ni ne bi bio neznam kakav problem, bar ne što se tiče prigovaranja poslodavca, nema smanjenja plaće ili slično, al jednostavno iz nekog razloga za sebe ne uzimam bolovanje.
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 23:22   #24
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Kuzim ja tebe potpuno , problem je kod nas sto nam fali zakona ili ako ga ima onda se on ne postuje nikako ili sto su poslodavci sebicni i ne stave se u poziciju roditelja jer to nisu ili su fazi malog djeteta prosli odavno pa i zaboravili kako je to imati malo dijete u kuci....... kod nas nije nikada bio problem dati slobodan dan ili posuditi osobno ili teretno vozilo ako je nekom potrebno ali takvih je malo na zalost...ono st je najbitnije je:"postuj radnika ako zelis da on postuje tebe" ali toga se malo tko drzi
E kad bi moja šefica poštovala tvoju parolu mogla bi pitati pošto Amerika.Ima kvalitetan tim ali upravo zbog toga što ne poštuje i ne cijeni nikoga svi mi gledamo kako otići - ja prva.Najviše sam u kontaktu s njom pa su sukobi najizraženiji.Ja osobno sam tip koji dolazi i bolestan na posao iako to nije pametno.Neprecjenjujem sebe ali stvarno sam kvalitetan radnik.Mogu zapet koliko treba da se posao napravi, nisu problem ni prekovremeni za dobrobit posla iako nisu plačeni.Ali zato me boli kad kažem da moram izići u 15.30(tada mi je kraj radnog vremena) jer moram malenog pokupit u vrtiću jer nema tko.
Eto pošto maleni ima šarlah morat 2 tjedna biti kući.Ovaj tjedan će muž ostati a ja ču idući.Najavila sam tu mogučnost na poslu i već su usljedili prigovori.Sarlah je ipak malo konkretnija bolest i nemam namjeru "žrtvovat" dijete ostat ću kod kuće pa nek mi da otkaz ako želi.Pisala sam da je dobro jer mogu par dana nešto raditi kući ali to je povučeno jer ne mogu bez mene u uredu.Ako dobijem otkaz odmah ču poslati zamolbu za posao kod tebe!
lorena3242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 09:48   #25
uskoro počinjem raditi i već me panika što će biti ako budem morala na bolovanje zamislite situaciju počinjem tek raditi u toj firmi i mala se razboli..pa što ću??kako reći za tjedan-dva ja moram na bolovanje!!! kako ide u jaslice bude relativno malo bolesna ali opet bude nekada po 7 dana kod kuće.....
geronimos winner is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 10:58   #26
geronimos - ja se mislim isto što i ti - a još mi je 5 mjeseci do povratka na posao.
mislim da je bolovanje realnost, djeca koja idu u jaslice razbole se relativno često i nema teorije da neko vrijeme neće morati biti doma. zato, ako imaš baka i djed servis angažiraj ih na vrijeme. ja na žalost nemam i morati ću ostajati doma.
dogovorila sam se s mužem da će jednom on jednom ja. vidjeti ćemo kako će to funkcionirati.
ne znam kako u os ali kod nas u zg dijete mora biti 3 dana bez temp da bi moglo ponovno u vrtić.
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 11:44   #27
pa evo sad je imala recimo dva dana temp i ostala doma ali treći dan nije imala i išla je u jaslice....nisam nikakvu potvrdu morala donijeti..jedino sam nosila potvrdu od dr kada je bila po 7 dana doma..
ma sve znam ali problem je što počinjem na novom radnom mjestu i ono tek upoznavanje i slično a ja na bolovanje pa gledat će me kao ili?
obadvije bake rade pa ćemo se valjda nekako uspjeti dogovoriti a da tata ide na bolovanje-preveliku lovu gubimo
geronimos winner is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 13:53   #28
Meni je posebno super. Kud radim kod privatnika koji baš i ne puca od razumijevanja, ali još me k tome ni kolege s posla ne kuže. Ja sam u ekipi jedina koja uopće ima djete (nisu to baš djeca s kojima radim, ali su izabrali mame, posao i karijeru) i kad ga uopće samo spomenem gledaju me kao neku egzotičnu životinju. E sad, da moram auto voziti na servis - to bi već bila druga priča... Srećom, jedna kolegica je upravo otišla na porodiljni, pa se možda jednog dana omjeri malo poprave...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 14:27   #29
ah bolovanje

Svi mi mislimo da ako odemo na bolovanje loše nam se piše. A to loše je možda malo prigovaranja. Ja još nisam čula da je netko dobio otkaz zbog toga što je bio s djetetom kod kuće jer je bilo bolesno.
goga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 15:59   #30
Quote:
goga27 kaže: Pogledaj post
Svi mi mislimo da ako odemo na bolovanje loše nam se piše. A to loše je možda malo prigovaranja. Ja još nisam čula da je netko dobio otkaz zbog toga što je bio s djetetom kod kuće jer je bilo bolesno.
Ili ti frendice imaju sreće ili loše slušaš. U najvećem broju slučajeva ako je ugovor na određeno, više ti ga neće produžiti. Ako je na neodređeno, ili ti slijedi skidanje s plaće, ili lošije radno mjesto, a prvom prilikom i tehnološki višak...

Poslodavcima kao što je Wedding skidam kapu, zaslužuju samo pohvale...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 14:20   #31
Mislim da je totalno svejedno radiš li u velikoj ili maloj firmi, na određeno ili neodređeno. Jedino je bitno imaš li za šefa "čovjeka" ili "nečovjeka". Ja isto imam problema sa bolovanjima i ucjenjivanja tipa "kad si si sada uzela bolovanje, onda nemaš pravo ići na godišnji" ili "mogla bi si umjesto bolovanja uzeti par dana godišnjeg odmora" - kao da je to isto.
No žalosno je to što imam osjećaj da su žene šefovi ponekad bezosjećajniji za bolovanja nego muški šefovi
Aida* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 19:10   #32
Quote:
goga27 kaže: Pogledaj post
Svi mi mislimo da ako odemo na bolovanje loše nam se piše. A to loše je možda malo prigovaranja. Ja još nisam čula da je netko dobio otkaz zbog toga što je bio s djetetom kod kuće jer je bilo bolesno.
Evo jedne posljedice bolovanja - dizale su se plaće, a kučka od šefice je preskočila kolegicu i mene, koje smo "slučajno" žene, najmlađe i imamo malu djecu.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 17:20   #33
meni moj direktor dao povišicu kad sam bila na porodiljnom
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 20:27   #34
Malo mi je lakše kad vidim da ima još onih koje muče isti problemi.Od utorka idem na bolovanje.Muž će ostati još u ponediljak kući jer moram nešto završiti.Netko je pisao da je još gore kad je nadređeni žena i kod mene je to slučaj.Nekako bi shvatila da me muškarac ne može razumjeti ali žena (i majka) to ne shvačam.Još me pokušava uvjeriti da je sasvim dovoljno da dijete koje ima šarlah odleži 7 dana i da joj uopće nije jasno da ima potrebe za drugim tjednom da bude kući.Mislim da je vrijeme da potražim drugi posao.Nemojte misliti da je samo ovo u pitanju ima tu još puno toga ovo je samo kap koja preljeva čašu.
lorena3242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 15:04   #35
bok cure!
samo da vam kazem: u francuskoj ne postoji bolovanje zbog djeteta.

znaci kad je dijete bolesno imas par opcija:
- godisnji
- muzev godisnji
- neplaceni dani (ne pretjerivati)
- babysitter (tako da joj das sve ono sto ti zaradis tog dana)
- ili ako imas srece pa se dogovoris, tak da radis od doma (no i tu ne treba pretjerivati)

obicno je kod mene kombinacija prve dane radim od doma (ili muz radi od doma) a kad je djetetu vec nesto bolje onda baby-sitter... firma nis ne gubi a ni mi (no na zalost nisu svi poslovi takvi da se mogu radit od doma)
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 15:41   #36
Quote:
Keya kaže: Pogledaj post
bok cure!
samo da vam kazem: u francuskoj ne postoji bolovanje zbog djeteta.

znaci kad je dijete bolesno imas par opcija:
- godisnji
- muzev godisnji
- neplaceni dani (ne pretjerivati)
- babysitter (tako da joj das sve ono sto ti zaradis tog dana)
- ili ako imas srece pa se dogovoris, tak da radis od doma (no i tu ne treba pretjerivati)

obicno je kod mene kombinacija prve dane radim od doma (ili muz radi od doma) a kad je djetetu vec nesto bolje onda baby-sitter... firma nis ne gubi a ni mi (no na zalost nisu svi poslovi takvi da se mogu radit od doma)
Ne znam kakav je odnos poslodavac - radnik u francuskoj.Ali sumnjam da će doživjeti sljedeću rečenicu poslodavca na 4 dana godišnjeg što su ti ostala piši da si ih iskoristila.Ta 4 dana više ne postoje.
lorena3242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 15:53   #37
Quote:
lorena3242 kaže: Pogledaj post
Ne znam kakav je odnos poslodavac - radnik u francuskoj.Ali sumnjam da će doživjeti sljedeću rečenicu poslodavca na 4 dana godišnjeg što su ti ostala piši da si ih iskoristila.Ta 4 dana više ne postoje.

u kom smislu? nisam skuzila.
ako vise nemas godisnjeg nece ti platiti ta 4 dana.
vazno je da imas opravdanu ispriku za izostanak.

pa ovdje se prvih godinu dana novog radnog mjesta ni bolovanje ne placa nego tek od cetvrtog dana. JA dobijem neku virozu i ostanem tri dana doma, moja je placa puno manja taj mjesec. s bolesnim djetetom bar ja mogu radit
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 23:20   #38
Quote:
Keya kaže: Pogledaj post
u kom smislu? nisam skuzila.
ako vise nemas godisnjeg nece ti platiti ta 4 dana.
vazno je da imas opravdanu ispriku za izostanak.

pa ovdje se prvih godinu dana novog radnog mjesta ni bolovanje ne placa nego tek od cetvrtog dana. JA dobijem neku virozu i ostanem tri dana doma, moja je placa puno manja taj mjesec. s bolesnim djetetom bar ja mogu radit
Evo da razjasnim : prije mjesec dana sam imala fibru (39,5) i ostala sam dva dana kući.Kad sam došla pitala sam mogu li ta dva dana pisati da sam bila na godišnjem.u tom momentu imala sam još 6 dana godišnjeg.S obzirom da mi je to ove godine već drugi izostanak s posla (u trećem mjesecu bila sam isto dva dana doma zbog visoke fibre) šefica je bijesna na mene.Rekla je da pišem da sam bila 6 dana na godišnjem tako da nemam više ni dana pravo na godišnji.Shvačaš li?
lorena3242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 12:56   #39
Quote:
lorena3242 kaže: Pogledaj post
Evo da razjasnim : prije mjesec dana sam imala fibru (39,5) i ostala sam dva dana kući.Kad sam došla pitala sam mogu li ta dva dana pisati da sam bila na godišnjem.u tom momentu imala sam još 6 dana godišnjeg.S obzirom da mi je to ove godine već drugi izostanak s posla (u trećem mjesecu bila sam isto dva dana doma zbog visoke fibre) šefica je bijesna na mene.Rekla je da pišem da sam bila 6 dana na godišnjem tako da nemam više ni dana pravo na godišnji.Shvačaš li?


ona je tebi uzela 6 dana godisnjeg kad si bila bolesna 2 dana???
a donijela si potvrdu o bolesti?
pa to treba prijavit!

mislim, ne znam, to se po zakonu ne smije, oni menirade kao fol neku uslugu da mi uzmu od godisnjeg ali samo zato da bi imala punu placu taj mjesec, ako ne, broji se kao opravdani izostanak i to mi nitko ne moze osporiti
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 15:58   #40
Žalosno je to što netko uopće od nas može tražiti da si umjesto bolovanja uzimamo godišnji odmor kao da je to isto

No mislim da nam predmet usporedbe nisu ni zemlje Europe i svijeta jer mislim da kod njih i baby sitting bolje funkcionira, a i mogu odabrati da rade manje od 40 sati tjedno, bar dok imaš malu djecu (nisu puste priče, znam dvije žene koje rade 2 dana u tjednu) dok je kod nas već sreća ako radiš "samo" 40 sati u tjednu bez prekovremenih

bilo bi najbolje kada bi rodile odmah djecu koja se mobu sama brinuti o sebi....
Aida* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:06.