Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2009., 10:43   #61
Zvala sam u ured ravnatelja ali ga nema a i sva pitanja treba uputiti u pisanom obliku, sada sam to napravila pa ću odnijeti u dom zdravlja.
hejcrnazeno is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 15:17   #62
Nevjerojatno! Preko leđa djece valjda žele popraviti nezgodnu statistiku o bolovanjima u državi.
HAL3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 11:01   #63
Bolovanje zbog bolesti djeteta...

Nisam pronašla srodnu temu pa molim ako postoji da ju moderator spoji...

Bolovanje zbog bolesti djeteta..

Zakon kaže do 3 godine starosti djeteta i dobija se 100% plaćenog.

Kolegice u knjigovodstvu kažu... da Lara 100% ali ne tvoje plaće već proračunske osnovice od 4500 kuna (tako nekako)

Larina doktorica kaže, ako imate mogućnost uzmite ga na sebe kod svoje doktorice opće prakse jer opet primate više nego da ga uzimate za dijete (ako vam je plaća viša od 4500 kuna)

Moja doktorica opće prakse kaže, mogu vam izaći ususret ali se raspitajte

Uglavnom.... pitanje je slijedeće:

Dijete se razboli, ode se doktoru...

Koje bolovanje uzeti? Kako to uopće ide..
Koja od ovih teorija je točna...
Kada otac uzima bolovanje... koliko se tu dobija plaće odnosno iznosa

Pojma nemam
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 11:05   #64
možda bi bilo dobro da pitaš kolege pravnike na pdf Pravo
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 11:07   #65
to smo već u više navrata pisali na starcima zboru...nema razlike između toga dali uzima majka ili otac...zakonski je tako kako kaže tvoja ženska u knjigovodstvu ali je opet od firme do firme drugačije kako oni to obračunavaju...
ja sam uvijek dobijala 100 % plaće kad sam išla za Helenu na bolovanje iako je i meni bila plaća veća od osnovice ...pedijatar otvara bolovanje i zatvara za dijete i s tim ideš doktorici opće prakse i od nje dobiješ bolovanje
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 11:09   #66
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
možda bi bilo dobro da pitaš kolege pravnike na pdf Pravo
ma ne njih... oni znaju zakon kao i ja... pročitati i to je to. Ovo su porezi i računovodstvo i knjigovodstvo

mene zanima neka mater koja radi a kojoj se dijete razbolilo koje je bolovanje uzela i koliko je para dobila na platnoj listi na kraju mjeseca...

e draga.. zanima me praksa a ne teorija


e eto po naslovu.. viš krenulo me
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 11:09   #67
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
ja sam uvijek dobijala 100 % plaće kad sam išla za Helenu na bolovanje iako je i meni bila plaća veća od osnovice ...pedijatar otvara bolovanje i zatvara za dijete i s tim ideš doktorici opće prakse i od nje dobiješ bolovanje
jesi li uzimala bolovanje na sebe ili na dijete...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 11:16   #68
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
jesi li uzimala bolovanje na sebe ili na dijete...
na dijete
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 11:21   #69
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
Nisam pronašla srodnu temu pa molim ako postoji da ju moderator spoji...

Bolovanje zbog bolesti djeteta..

Zakon kaže do 3 godine starosti djeteta i dobija se 100% plaćenog.

Kolegice u knjigovodstvu kažu... da Lara 100% ali ne tvoje plaće već proračunske osnovice od 4500 kuna (tako nekako)

Larina doktorica kaže, ako imate mogućnost uzmite ga na sebe kod svoje doktorice opće prakse jer opet primate više nego da ga uzimate za dijete (ako vam je plaća viša od 4500 kuna)

Moja doktorica opće prakse kaže, mogu vam izaći ususret ali se raspitajte

Uglavnom.... pitanje je slijedeće:

Dijete se razboli, ode se doktoru...

Koje bolovanje uzeti? Kako to uopće ide..
Koja od ovih teorija je točna...
Kada otac uzima bolovanje... koliko se tu dobija plaće odnosno iznosa

Pojma nemam
vrlo je jednostavna matematika, ukoliko imaš veću plaću od 4500 - tada ti uzmi bolovanje na sebe - ako možeš tako dogovoriti sa svojom doktoricom, jer ćeš značajno spušiti na plaći, vjeruj mi iz iskustva...

ako se pak ne možeš dogovoriti sa svojom doktoricom u smislu da ti progleda kroz prste i da bo sa šifrom na tebe (pšrimjerice da ti imaš virozu), a ne na dijete - tada sa doznakom koju ti daje pedijatar ideš svojoj i ona ti otvara bo ali na dijete - e i to ćeš osjetiti na plaći.

mislim da je situacija ista bio otac - bila mati.
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 11:21   #70
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
Kolegice u knjigovodstvu kažu... da Lara 100% ali ne tvoje plaće već proračunske osnovice od 4500 kuna (tako nekako)

Larina doktorica kaže, ako imate mogućnost uzmite ga na sebe kod svoje doktorice opće prakse jer opet primate više nego da ga uzimate za dijete (ako vam je plaća viša od 4500 kuna)
ovo ti je točno.

nažalost zbog čestih kontrola nećeš moći svaki put uzeti na sevžbe...
samo za primjer.
bila sam dva tjedna na bolovanju zbog sebe i tjedan dana zbog djeteta.
više sam izgubila zbog tjedan dana djetetovog bolovanja.

za oca vrijedi sve isto kao i za majku
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 11:30   #71
Quote:
*Lubenica* kaže: Pogledaj post
vrlo je jednostavna matematika, ukoliko imaš veću plaću od 4500 - tada ti uzmi bolovanje na sebe - ako možeš tako dogovoriti sa svojom doktoricom, jer ćeš značajno spušiti na plaći, vjeruj mi iz iskustva...
to su mi žene u našem knjigovodstvu u firmi rekle... kao ono vidi se da si zelena i friška mater ali nemoj lara brate dragi ako možeš...

ja ostala

Quote:
*Lubenica* kaže: Pogledaj post
ako se pak ne možeš dogovoriti sa svojom doktoricom u smislu da ti progleda kroz prste i da bo sa šifrom na tebe (pšrimjerice da ti imaš virozu), a ne na dijete - tada sa doznakom koju ti daje pedijatar ideš svojoj i ona ti otvara bo ali na dijete - e i to ćeš osjetiti na plaći.

mislim da je situacija ista bio otac - bila mati.
hvala..
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 11:31   #72
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
ovo ti je točno.

nažalost zbog čestih kontrola nećeš moći svaki put uzeti na sevžbe...
samo za primjer.
bila sam dva tjedna na bolovanju zbog sebe i tjedan dana zbog djeteta.
više sam izgubila zbog tjedan dana djetetovog bolovanja.

za oca vrijedi sve isto kao i za majku

pa da nekako mi je logično....

jer za sebe kada si ti bolestan primaš 70% plaće ako je bolovanje dullje od tjedan dana...
za dijete primaš 100% proreačunske osnovice od 4500
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 11:35   #73
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
jesi li uzimala bolovanje na sebe ili na dijete...
nemreš ti birati jel uzimaš bolovanje na sebe ili na dijete. pa nisi na placu, pobogu, ja bi pol kile bolovanja na dijete i dajte mi još pol kile bolovanja na mene, da se nađe

ako ti je dijete bolesno, a ti zdrava, doktorica opće prakse ti može pisati bolovanje na tebe samo ako lažira dijagnozu i prekrši zakon.
(i nije li raspitivanje/poticanje na kršenje zakona zabranjeno na forumu? )
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 11:41   #74
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
nemreš ti birati jel uzimaš bolovanje na sebe ili na dijete. pa nisi na placu, pobogu, ja bi pol kile bolovanja na dijete i dajte mi još pol kile bolovanja na mene, da se nađe

ako ti je dijete bolesno, a ti zdrava, doktorica opće prakse ti može pisati bolovanje na tebe samo ako lažira dijagnozu i prekrši zakon.
(i nije li raspitivanje/poticanje na kršenje zakona zabranjeno na forumu? )
na ovom
na rodi - jest.
gle, ja se raspitujem... a da li ću ja ga/netko drugi dobiti mislim da najmanje ovisi o meni.. već jedino i isključivo samo o doktoru
a zar nije moje roditeljsko pravo i pravo kao Čovjeka i građanina da se raspitujem za sve mogućnosti i na moju štetu i za moju korist
a molim te kako ja kršim pravila? tako što pitam....? Tako što se raspitujem Tko je u mojim pitanju oštećen? i koga ja pitanjem na išta potičem

sve je samo na pretpostavki zato i jest pitanje
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]

Zadnje uređivanje larazg : 18.10.2010. at 11:50.
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 11:52   #75
ja ne znam jel kršiš pravila ovog foruma, pitala sam samo

pa je, imaš pravo. tako je i sanaderovo pravo kao čovjeka i građanina u prilici bilo da se raspita za sve mogućnosti izvlačenja love iz proračuna sebi u korist.

(ne, ne želim sad potaknut lavinu - ako hoćeš, muljaj s bolovanjem, ne bi bila ni prva ni zadnja. ali nemoj to onda nazivati svojim pravom, a osobito ne roditeljskim pravom nego nazovimo to pravim imenom - muljanje s bolovanjem. i točka.)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 11:55   #76
a ko nam kriv kad se ne znamo udružit i izaći na trg, da nas se malo čuje

da, dobiješ max 4.257,28kn, sve preko toga firma ti daje na svoju ruku odnosno na razliku mora obračunati poreze i doprinose, jer hzzo će refundirati samo do max osnovice
__________________
Moj mis Misic
Styx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 11:59   #77
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ja ne znam jel kršiš pravila ovog foruma, pitala sam samo

pa je, imaš pravo. tako je i sanaderovo pravo kao čovjeka i građanina u prilici bilo da se raspita za sve mogućnosti izvlačenja love iz proračuna sebi u korist.

(ne, ne želim sad potaknut lavinu - ako hoćeš, muljaj s bolovanjem, ne bi bila ni prva ni zadnja. ali nemoj to onda nazivati svojim pravom, a osobito ne roditeljskim pravom nego nazovimo to pravim imenom - muljanje s bolovanjem. i točka.)
gle, štreberski sam došla u knjigovodstvo svoje firme..
žene koje tamo rade su mi to rekle i po prvi puta u životu sam na poslu kod poslodavca čula za tu mogućnost.
pitala sam da li je istina.. i dobila odgovor istina je

i nitko povrijeđen i nitko oštećen.. Mirna Bosna
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 12:06   #78
Nisam znala da to 100% od plaće ide samo do 4.500 kn.

Ne vidim ništa loše u tome što Lara pita, baš mi je drago da sam i ja to saznala jer nisam znala.
Mislila sam da dobivam 100% od plaće, umanjenjo za topli obrok. Tako su mi bili rekli, ali očito mi nisu sve rekli.
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 12:11   #79
Quote:
klarah kaže: Pogledaj post
Nisam znala da to 100% od plaće ide samo do 4.500 kn.

Ne vidim ništa loše u tome što Lara pita, baš mi je drago da sam i ja to saznala jer nisam znala.
Mislila sam da dobivam 100% od plaće, umanjenjo za topli obrok. Tako su mi bili rekli, ali očito mi nisu sve rekli.
i ja tako mislila.. tj bila uvjerena jer zakon kaže 100% plaćeno do 3 godine života djeteta..
ali ne kaže plaćeno čega... onda si misliš pa valjda MOJE plaće jer ja idem na bolovanje..
tako i ja mislila.. a ono NIJE tako...

jebaji ga ali bi barem majke to trebale znati bezobzira kakvo bolovanje otvorile...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 12:12   #80
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
gle, štreberski sam došla u knjigovodstvo svoje firme..
kakve to veze ima s knjigovodstvom tvoje firme? dijete bolesno, pedica napiše doznake, odeš kod svog doktora opće prakse, on otvara bolovanje. ne knjigovodstvo tcoje firme. njima trebaju samo doznake na kraju.

Quote:
žene koje tamo rade su mi to rekle i po prvi puta u životu sam na poslu kod poslodavca čula za tu mogućnost.
to nije mogućnost. ne postoji legalna mogućnost da otvoriš bolovanje kao da si ti bolesna ako nisi bolesna. ako želiš otvoriti bolovanje, tvoja doktorica mora LAGATI na službenom dokumentu da si bolesna. štoviše, u svoj komp/tvoj karton mora napisati da te pregledala, napisati lažne simptome i lažnu dijagnozu.

Quote:
i nitko povrijeđen i nitko oštećen..
kako misliš nitko oštećen? oštećeni smo svi mi koji uplaćujemo novce u proračun. samo što to ne smiješ reć jer ćeš uvijek dobit odgovor kak su proračun mnogi pokrali već za miljone, pa šta neće valjda država propast zbog mojih parsto ili partisuća kuna.
nema nama naprijed sve dok imamo mentalitet u kojem službene osobe u firmama savjetuju kršit zakon. i dok se muljanje s bolovanjem doživljava kao 'roditeljsko pravo'.

rekoh već, muljaj, ne bi bila ni prva ni zadnja. al nazovimo to pravim imenom. otvaraš lažno bolovanje.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:34.