Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2010., 12:23   #81
ajd lali sjaši i odskakući od mene...

nitko oštećen mojim pitanjem - a zašto molim te neka majke koje na znaju (kao što ni ja nisam imala pojma) ne bi bile upoznate oko laži i nedorečenosti u zakonu?ajde zbog čega? ni klarah nije znala, ni ja nisam znala i masu tu majki na forumu pojma nema da famozna rečenica u zakonu 100% plaće ne znači uopće tvoje plaće već proračunske osnovice od 4500 kuna (čak i manje mislim)..

E pa u knjigovodstvo nosim doznake, a prije nego što odnesem otišla sam da pitam kako ide procedura.. i dobila odgovor
Mogućnost/laž.. nazovi ga kako god - ljudi su mi rekli... i što je u tome loše..
Kada tebi netko nešto dobronamjerno kaže.. ej lali ako možeš napravi to i to.. što ćeš učiniti i što činiš u tom trenu? začepiš uši i govoriš.. ne ne govorite mi ništa što je mimo zakona.. ja sam poštenjačina i ja to ne želim slušati, jer ću odmah u crkvu morati na debelu ispovjed jer je moja čast i altruizam povrijeđeni i onečišćeni vašim prljavim igrama.. ili ćeš reći 5 i 6 čakra mi je od vaših dobrih namjera ogađena i moram hitno kod guru-a ili saslušaš i razmisliš.

uostalom.. što ti želiš meni sugerirati? da sam ja ta koja mulja i potiče forumaše na kolektivnu muljažu..

o majko moja... ne brini svatko se od nas brine za svoje guzove.. niti sam sa ovim otkrila toplu vodu a niti potaknula nešto što se ne smije i ne radi
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 12:29   #82
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
kako misliš nitko oštećen? oštećeni smo svi mi koji uplaćujemo novce u proračun. samo što to ne smiješ reć jer ćeš uvijek dobit odgovor kak su proračun mnogi pokrali već za miljone, pa šta neće valjda država propast zbog mojih parsto ili partisuća kuna.
nema nama naprijed sve dok imamo mentalitet u kojem službene osobe u firmama savjetuju kršit zakon. i dok se muljanje s bolovanjem doživljava kao 'roditeljsko pravo'.
.
styx je gore odgovorila...
dobiješ max 4.257,28kn, sve preko toga firma ti daje na svoju ruku odnosno na razliku mora obračunati poreze i doprinose, jer hzzo će refundirati samo do max osnovice

tako lali... ajd se prvo informiraj prije nego što naoštriš jezik i izvališ
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 12:36   #83
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
styx je gore odgovorila...
dobiješ max 4.257,28kn, sve preko toga firma ti daje na svoju ruku odnosno na razliku mora obračunati poreze i doprinose, jer hzzo će refundirati samo do max osnovice

tako lali... ajd se prvo informiraj prije nego što naoštriš jezik i izvališ
to što je styx odgovorila vrijedi kad otvaraš bolovanje na dijete

i to što si ti tek sad saznala za to ne znači da je zakon nedorečen, nego da si ti dosad bila neinformirana.
štoviše, tema o naknadi za vrijeme bolovanja za dijete do 3 godine već postoji

ne znam što bih učinila na tvom mjestu, meni NIKAD nije palo na pamet lagati da sam ja bolesna ako sam išla na bolovanje zbog djeteta. evo, sad kad si ti otvorila tu temu sam skužila da mi nikad nije palo na pamet.

gle, kao što rekoh, smuljaj za bolovanje sko hoćeš. al ti si itekako pizdila na roditelje koji muljaju za potvrdu o zaposlenju eda bi upisali dijete u vrtić iako su nezaposleni. jel oni muljaju ili samo koriste svoje roditeljsko pravo jer im je netko savjetovao 'gledajte,mama, ako možete, nabavite negdje potvrdu da ste zaposleni, to se ne provjerava'?!?!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 12:40   #84
jebote lali... ja šumom ti drumom...
ja i ti ko lud jebe zbunjenog...

mene je samo zanimalo da li je to istina.. i točka.
otvorila temu i saznala da je istina...

o meni ništa ne ovisi a opet i da ovisi, ne boj se ne bih zbog toga micala si tlo pod nogama u firmi gdje smo ionako svi na 'led-u' a ja najzadnja se vratila nakon xy izbivanja zbog trudnoće i bebe (već su mi i ukunuli odjel). a možda je to i na poslu bila čista provokacija da se vidi kako ću odreagirati na svoje prvo bolovanje... to nikad ne znaš Toliko blesava u svoju korist, a na svoju štetu baš i nisam

Mene je zanimalo da li postoji - POSTOJI, eto čitam da se i radi -RADI

pa ko voli nek izvoli... niti sam povrijeđena ičijim postupanjem.. jednostavno zabole me... da li je to tako teško shvatiti da me zabole što netko radi nešto u svoju korist mimo zakona...(previše sam se potrošila oko vrtića i to me jako psihički opteretilo i sad me zabole briga za tuđa postupanja a pogotovo oko nepostojećeg i virtualnog svijeta - e tu bi zaista bila luda da se još i tim opterećujem)

Nek radi brate dragi.. meni više posla kasnije kad svi završe na sudu
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]

Zadnje uređivanje larazg : 18.10.2010. at 12:47.
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 12:45   #85
Samo da vidim jesam dobro shvatila:

dakle, ako imaš plaću veću od zakonske osnovice od cca 4500 kn, ako ideš na bolovanje radi djeteta, isplaćuje se plaća do tog iznosa, a šta ako imaš manje od 4500 kn plaću, onda je zapravo 100% pokriveno, kao kod komplikacija u trudnoći ( i ne, ne želim potaknuti novu lavinu )

Imam kolegicu koja često ide na bolovanje radi djeteta, ali njoj je to 100% plaćeno, a ima plaću veću od 4500 kn, sad dal knjigovotkinja to ne zna ili šta je....znam da direktor nema pojma...
__________________
Stigla je!
bebica
*Tratincica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 12:47   #86
Ako uzmeš bolovanje na dijete , pripremi se da će ti prva plaća biti itekako manja...ja imam veću od 4500 , sjećam se prvog bolovanja , nekih 7 dana..

skinuli mi skoro 1000 kn...i to zato jer HZZO uzima prosjek tvojih naknada zadnjih 6mj , a ti si u to vrijeme bila na porodiljnom i primala si onih 2660 kn..

onda oni gledaju kako si u proračun dala manje love pa ti manje love i isplate..

ne znam kako bi ti to objasnila....


jako je teško dobiti sada bolovanje od dokice opće prakse , oni su nekako povezani...to mi moja dokica objašnjavala pa bolje niš ne muljat...


uglavnom koma...em plati vrtić , em ti uzmu od plaće...
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 12:50   #87
Quote:
*Tratincica* kaže: Pogledaj post
Imam kolegicu koja često ide na bolovanje radi djeteta, ali njoj je to 100% plaćeno, a ima plaću veću od 4500 kn, sad dal knjigovotkinja to ne zna ili šta je....znam da direktor nema pojma...
e pa to meni isto nije jasno.. evo i blond lady je to napisala isto...

totalno su mi nejasna ta bolovanja općenito.. nikada u životu nisam dosad uzimala nikakvo bolovanje..
i sad sam na poslu, mala mi u vrtiću ali ima teški kašalj i bez temperature i danas u 7 bili kod doktorice i dala nam antibiotik i još nešto i rekla mi.. mama razmislite o bolovanju...
i tako ja pitala i sve to čula...

zaista ajd neka netko ali iz iskustva otkrije o čem se tu zapravo radi jer je nejasno do kraja
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 12:50   #88
necu ulaziti u raspravu, negdje sam Lalinog misljenja, al da dodam jedan detalj, tj pitam:
sto nije da kada ides na bolovanje za dijete do 3.godine, to poslodavca nis ne kosta jer bolovanje snosi HZZO (osim sto nema radnika na poslu, a nema niti zamjenu za 2 tjedna i sto posao trpi), a ako uzmes bolovanje na sebe, onda to placa poslodavac, tih 70% (ja mislim da je kod mene 85)
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 12:57   #89
ček, dijete ti je dobilo terapiju antibiotikom i ti su ju onda otfurala u vrtić?!?!
pa kad se počnu razboljevat klinci sljedeći tjedan bit će krive tete koje namjerno otvaraju prozor
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 13:01   #90
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ček, dijete ti je dobilo terapiju antibiotikom i ti su ju onda otfurala u vrtić?!?!
pa kad se počnu razboljevat klinci sljedeći tjedan bit će krive tete koje namjerno otvaraju prozor
da. ima kašalj i pitala sam doktoricu da li je za vrtić rekla je da, ali kao se danas ili noćas pogorša ili dobije temparaturu razsmislite o bolovanju..

sorry što je toliko čudna? pitala sam doktoricu rekla je može u vrtić... i što sam trebala?

stati pametovati doktorici da ona ništa ne zna, da mi mala kašlje i da ja moram na bolovanje.. nazvati firmu i sama si ga otvoriti bez doznake
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 13:02   #91
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
i što sam trebala?
pitati doktoricu da zašto je onda dala antibiotik ako je dijete ok za kolektiv
zna se za što se daje antibiotik. il ima bakterijsku infekciju pa ne može u kolektiv il nema bakterijsku infekciju, može u kolektiv i ne treba antibiotik.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 13:04   #92
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
pitati doktoricu da zašto je onda dala antibiotik ako je dijete ok za kolektiv
zna se za što se daje antibiotik. il ima bakterijsku infekciju pa ne može u kolektiv il nema bakterijsku infekciju, može u kolektiv i ne treba antibiotik.
nisam se tog sjetila
nemajka.. štoš
zovi CZSS i prijavi me

by the way,.. ti si medicinu završila

žena je rekla može u vrtić.. i to dva puta.. nije mi ga dala jer smatra da nije trebalo danas dati ali me je upozorila ako se pogorša da dođem i da ga otvorim (razmislim o tome)
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 13:05   #93
upadam ko padobranac, al me nešto zanima: ako otvaraš bolovanje zbog djeteta i recimo to bolovanje traje cca 7-10 dana pa me zanima pošto je to manje od onih 42 dana koja snosi poslodavac, a tek onda HZZO, jel to vrijedi i za bolovanje zbog djeteta ili automatski ide na teret HZZO-a kao recimo komplikacije u trudnoći?!

Mislim jesam ga naškrabala, al mislim da kužite kaj hoću pitati!
__________________
.
damafia25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 13:09   #94
Quote:
damafia25 kaže: Pogledaj post
upadam ko padobranac, al me nešto zanima: ako otvaraš bolovanje zbog djeteta i recimo to bolovanje traje cca 7-10 dana pa me zanima pošto je to manje od onih 42 dana koja snosi poslodavac, a tek onda HZZO, jel to vrijedi i za bolovanje zbog djeteta ili automatski ide na teret HZZO-a kao recimo komplikacije u trudnoći?!

Mislim jesam ga naškrabala, al mislim da kužite kaj hoću pitati!
ja sam bila na bo tjedan dana, radi njege djeteta, dakle na njega su bile doznake.
za tih tjedan dana sam dobila naknadu od hzzo-a.
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 13:11   #95
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post

žena je rekla može u vrtić.. i to dva puta.. nije mi ga dala jer smatra da nije trebalo danas dati ali me je upozorila ako se pogorša da dođem i da ga otvorim (razmislim o tome)
svašta. a jel ti dala onu potvrdu da dijete može u vrtić? jesi ti rekla tetama da je larita bolesna?
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 13:15   #96
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
necu ulaziti u raspravu, negdje sam Lalinog misljenja, al da dodam jedan detalj, tj pitam:
sto nije da kada ides na bolovanje za dijete do 3.godine, to poslodavca nis ne kosta jer bolovanje snosi HZZO (osim sto nema radnika na poslu, a nema niti zamjenu za 2 tjedna i sto posao trpi), a ako uzmes bolovanje na sebe, onda to placa poslodavac, tih 70% (ja mislim da je kod mene 85)
ovo mene zanima kad poslodavac snosi troškove mog bolovanja? a kad HZZO?
__________________
♥ ♥
Xen@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 13:19   #97
svako bolovanje za dijete, pa makar bilo i jedan dan, ide na trošak hzzo-a

edit: IMA VEĆ TEMA o bolovanju za dijete do 3 godine, ne stignem sad searchat da ju linkam, potražite. i nek modovi spoje.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 13:22   #98
Nije mi jasno Lali zašto moraš bit svakom loncu poklopac i pametovat di god stigneš? Ok, rekla si svoje mišljenje i sad pusti nas koje zanima ova tema, nas kriminalce i lopove, da do kraja saznamo o čem se tu radi, i to je fakat svačija osobna stvar kakvo će bolovanje uzimat, šta te briga za to nije mi jasno???

Nitko nije savršen. Jel ti s posla pišeš sve te silne postove na forumu? Mislim da ni to nije baš dozvoljeno.
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 13:25   #99
Quote:
klarah kaže: Pogledaj post
i to je fakat svačija osobna stvar kakvo će bolovanje uzimat.
osobna stvar kakvo ćeš bolovanje uzimat?
osobna stvar hoće li tvoj doktor upisat lažni pregled i lažnu dijagnozu?
pa da!
ne znam zašto sam uopće trošila godišnji za ljetovanje. mogla sam otić kod doktora da mi napiše neku bolest, izmisli dva tjedna bolovanja. to je moja osobna stvar!

jel znati vi da je prije koju godinu ona neka sutkinja završila u pritvoru jer je muljala opako s bolovanjima i veliki je škandal bio? jel ona kršila zakon ili je i to bila njezina osobna stvar?! sirota jadna nevina, zbog osobne stvari završila pod istagom.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 13:28   #100
Ne, to je tvoja stvar.

Joj, koji kriminal.

Polančec i ekipa, i ubojstva su niš prema ovome što se ovdje događa.

Treba nas sve u zatvor strpat.

Lali, užasno pretjeruješ.
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:30.