Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2008., 00:20   #41
Kad vidim nakit na bebama pitam se da li su one svojim mamama nedovoljno lijepe pa ih moraju ukrasavati, ili u cemu je problem.
Samo mi nemojte pricati o obicajima, jer obicaj je ( negdje ) i da im se vadi klitoris, pa nitko valjda ne misli da je to normalno. Ljude koji namjerno nanose bol djetetu ja bih kazneno gonila. Da je pravde.
Kad odraste, nek se busi ako hoce, ali ovo drugo menii je bolesno.
Da vam netko drugi busi rupe po djetetu, mislili bi da je lud!!!
Ajme, sva popi**im kad se sjetim kako me je boljelo kad su mi busili usi! Da me nisu drzali, pobjegla bih!
stubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 01:04   #42
e, a jel se sjecate onih zlatnih nausnica s tri okeca, bilo ih je u tri varijante-crvene, ruzicaste i neke tirkizno-plave?! e TO je meni bilo prestrasno!

u ono davno doba smo svi nosili jedan tip nakita, ali ne zato sto je moderan, nego zato sto je bio jedini
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 01:08   #43
Moje su imale sva tri okaca crvena, a sestrine su bile sve plavo. Grozota.
Kad sam odrasla poklonila sam ih jednoj mami iz Slavonije za njezinu curicu.
I svi zadovoljni. Osim curice.
stubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 01:12   #44
Quote:
stubica kaže: Pogledaj post
I svi zadovoljni. Osim curice.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 01:46   #45
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
druga stvar koja je prilicno opasna proizlazi iz akupunkture: dokazano je da su na usnim skoljkama, tako i na resicama, centri tocke pojedinih organa, koje se tretira u kineskoj medicini. kako busenjem usiju izbjegnemo pogoditi taj centar, a ako ga pogodimo, kakve su posljedice?
o tome sam počela razmišljati tek nakon što su me, i sama sebe , izbušili
tako da neću to raditi svom djetetu
poslije, ako se sama odluči naputit ću je što bi trebala znati pa kako je volje
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 03:12   #46
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
na kraju ćemo morati izdvojiti u temu Darivanje zlatnine malim bebama...

ali, da...nekad su se darivali uglavnom dukati, u darivanje nakita je preraslo s konzumerizmom opcenito i ne, nema puno smisla.

isto tako je i samo nosenje nausnica u pocetku imalo prakticnu svrhu, izmedju ostalog cuvanje novca za ukopninu nalazniku tijela pomoraca u slucaju smrti na moru

narukvice su se jos darivale "protiv uroka", osobito koraljne, prema tim starim obicajima da se bebi veze crvena trakica, konac oko ruke.
offtopic: darivati zlatninu malim bebama znači pokloniti zlatnini djecu. valjda mislite darovanje zlatnine malim bebama ili darivanje malih beba zlatninom. nekome se daruje nešto. netko se dariva nečim. nemojte darivati svojom djecom (primjerice usvojitelje) nego darivajte svoju djecu ili darujte svojoj djeci.

ontopic: na moj zahtjev mi probušiše uši s 4 godine, ne požalih.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 08:55   #47
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
offtopic: darivati zlatninu malim bebama znači pokloniti zlatnini djecu. valjda mislite darovanje zlatnine malim bebama ili darivanje malih beba zlatninom. nekome se daruje nešto. netko se dariva nečim. nemojte darivati svojom djecom (primjerice usvojitelje) nego darivajte svoju djecu ili darujte svojoj djeci.

ontopic: na moj zahtjev mi probušiše uši s 4 godine, ne požalih.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 09:05   #48
Uf, ne mogu naći prave riječim da izrazim zgražanje na samu činjenicu da tako malo dijete ima naušnice. Naravno o ukusima se ne raspravlja, ja svom dijetetu to nikada ne bi napravila, ali sama činjenica koliko je to opasno pobija svaku estetiku. Ozljede, infekcije, mogućnost gutanja (može se sama otkopčati i ispasti)... Ne želim nikoga uvrijediti ali mislim da bušenje ušiju treba ostaviti za curice kad malo odrastu...
Curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 10:24   #49
meni su busili usi kad sam imala tri godine
kao,to je bio neki obicaj u nasoj obitelji,cak imam fotku gdje mi zlatar busi usi...wow
enivej,ne nosim nausnice,niti bas volim nakit..
a sto se mojih klinaca tice,obzirom da su decki,nitko im ne kupuje zlatninu,nit to zelim..
jedino sto im mogu kupit je rucni sat kad malo odrastu
__________________
-U laži nema kompromisa -
TYANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 10:47   #50
Mislim da ne treba curicama bušiti uši. Mišljenja sam da treba pričekati, pa jednog dana ako ona pokaže želju i interes za tim - to i napraviti
__________________
Ako želite da dijete posluša vaš savjet, najprije doznajte što zapravo želi, a onda mu savjetujte da to i učini - by Harry S. Truman
Pia B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 11:07   #51
meni je to prestrasno...
dapace i preruzno mi je... izgleda mi kao one male djevojcice sto budu ful nasminkane (u americi je bilo takvo nekakvo natjecanje)... a cemu? da bi se razlikovale od deckiju? pa neka im se obuce nekaj rozo i bok...

a i jos strasnije mi je sto je busenje usiju ok... ali ostali pirsinzi nisu... sto im odma' ne izbuse jednu u nosu, obrvu... mislim strasno...
__________________
The face of a child can say it all, especially the mouth part of the face.
Babanroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 11:22   #52
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
e, a jel se sjecate onih zlatnih nausnica s tri okeca, bilo ih je u tri varijante-crvene, ruzicaste i neke tirkizno-plave?! e TO je meni bilo prestrasno!
Ja imam tirkizne
Prestala ih nosit sa 14 godina, sad ih nosi moja mama.
Njoj su jako lijepe
Gustibus non...
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 11:32   #53
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
e, a jel se sjecate onih zlatnih nausnica s tri okeca, bilo ih je u tri varijante-crvene, ruzicaste i neke tirkizno-plave?! e TO je meni bilo prestrasno!

u ono davno doba smo svi nosili jedan tip nakita, ali ne zato sto je moderan, nego zato sto je bio jedini
Ja sam imala crvene
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 11:38   #54
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
offtopic: darivati zlatninu malim bebama znači pokloniti zlatnini djecu. valjda mislite darovanje zlatnine malim bebama ili darivanje malih beba zlatninom. nekome se daruje nešto. netko se dariva nečim. nemojte darivati svojom djecom (primjerice usvojitelje) nego darivajte svoju djecu ili darujte svojoj djeci.

ontopic: na moj zahtjev mi probušiše uši s 4 godine, ne požalih.
bez obzira sto se ovdje obracas direktno meni, ovakva uputa uslijedila bi i na komentar nekog drugog korisnika:
jezicni forumski savjetnici imaju svoj podforum. molim te da se od ovakvih analiza ubuduce suzdrzavas, jer izazivaju svadju i offtopic su.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 11:46   #55
Quote:
moonyena kaže: Pogledaj post
A ja mislila da sam jedina, jer su se u mojoj okolini svi zgražali kad sam im rekla da sam si sama bušila uši! Bila sam malo buntovna adolescentica... tj. normalna, ne?

A što kažete na moju sveki koja je inače najteža konzerva pod kapom nebeskom, ali mi je najozbiljnije predložila da malom dam bušiti uho, jer je njoj baš super vidjeti malog dečkića s naušnicom???
Da,da busila sebi i svima oko sebe koji su mi se dali :zubo! Prijateljicama,bratu
E a nikad se ni meni ni ikom nije gnojilo ili sta ja znam
Bila sam bas majstor
Al to je valjda tako,pubertet i te faze,ja sam bila vrlo buntovna u toj dobi da su jedva na kraj izasli sa mnom.
Joj al nemoj djecaku busit uho molim te!!!
To je prije bilo in.Al gadno mi i tad bilo.Joj,ruzno mi to za vidit(al odrasli muskarci) sa nausnicom,jos ako imaju alkicu malu pa jos privjeske koji im vise,ajme majko!
Al nesmjem reci nikad necu jer mozda mi se jednom to svidi pa svom malcu busnem,al sumnjam!
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 11:54   #56
I da moji su meni krenuli u akciju busenja usiju kad sam imala 4-5 godina al uspjesno je bilo obavljeno tek sa 6 godina.
I nije mi zao zaista.Volim nausnice nosit i to mi je jedini nakit al imam alergiju na metal pa samo srebro i platinu mogu.Cak nemogu ni svako srebro
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 12:01   #57
Vjerujem da ću ispast licemjeran jer moja supruga, koja nosi naše dijete, i ja, još od tinejdžerske dobi smo otkrili pirsing, pa smo tokom godina imali izbušene razne dijelove tijela. Supruga, kada je ostala trudna, skinula je one sa pupka i bradaice, a ostavila na usnama,jeziku, nosu te ušima. Ja sam svoje sa usta i nosa povadio jer su mi dosadili.
Ali bušiti uho malom djetetu, bebi, radi nekakvih starinskih običaja mi je primitivno. Razne kulture imaju plemenske običaje ukrašavanja tijela, kako bi iskazači svoju pripadnost određenom plemenu, dobili na snazi jer su vjerovali da im određeni crteži pružaju zaštitu od zlih duhova,ili da se izrazi njihov položaj u plemenu. U zapadnim društvima takvo obilježavanje tijela se u početcima vezivalo uz određene subkultre, dok to danas više nije striktno određeno i više manje svaki mladi pojedinac u svom nastojanju da se istakne poseže za tim činom. Možda smo moja supruga,ili ja, u tom nekom svom tinejdžerskom dobu i posegnuli za time samo zato da bi bili "kul ili fora", no činjenica je da smo se oboje zaljubili u to "plemensko ukrašavanje tijela" kkako ga naziva moja mama
No i dalje ostaje činjenica da mi je vidjeti probušene uši na tako malom, sićušnom djetetu nakaradno i prostačko, jer beba, mala beba, tako savršena kako jest kad dođe na ovaj ludi svijet,uistinu ne zaslužuje da joj mi namećemo nekakve ustaljene običaje. Možda sam u svom razmišljanju otišao predaleko, možda se radi o tome da je to nekakva obiteljska tradicija-mojoj baki su bušili uši,mojoj mami,pa mom djetetu....bla.....pa kao da se održi ta neka uspomena. Ne!! Rađe ću djetetu pričati o njegovoj prabaki, rađe ću uspoređivati sličnosti : na koga je nos, na koga oči, na koga uši......i na takav način povezivati svoju obitelj, nego činom bušenja uha, koji je ruku na srce, nasilan i boli i potpuno je nepotreban za jedno savršeno malo biiće
__________________
You have to know the answer to this question! If you died right now, how would you feel about your life?
disleksicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 12:33   #58
Quote:
disleksicar kaže: Pogledaj post
No i dalje ostaje činjenica da mi je vidjeti probušene uši na tako malom, sićušnom djetetu nakaradno i prostačko, jer beba, mala beba, tako savršena kako jest kad dođe na ovaj ludi svijet,uistinu ne zaslužuje da joj mi namećemo nekakve ustaljene običaje. Možda sam u svom razmišljanju otišao predaleko, možda se radi o tome da je to nekakva obiteljska tradicija-mojoj baki su bušili uši,mojoj mami,pa mom djetetu....bla.....pa kao da se održi ta neka uspomena. Ne!! Rađe ću djetetu pričati o njegovoj prabaki, rađe ću uspoređivati sličnosti : na koga je nos, na koga oči, na koga uši......i na takav način povezivati svoju obitelj, nego činom bušenja uha, koji je ruku na srce, nasilan i boli i potpuno je nepotreban za jedno savršeno malo biiće
Čuj, nakaradno i prostačko nekima izgledaju pirsinzi posvuda osim na ušima.
Uostalom, nametanje običaja bi bilo i krštenje/obrezivanje dok se dijete sâmo ne odluči za takav čin, a to nitko ne dovodi u pitanje.

Meni su bušili prvi put s 1,5 god. valjda.
Imala sam problema s alergijama, infekcijama... tako da su i meni zarastale rupice i išla sam si iznova bušiti uši, ukupno 3 puta jer sam jako voljela (i volim) naušnice. Zadnji put s 10 god. Jedino se prvog bušenja ne sjećam, valjda jer sam bila premalena. I ne zamjeram nikome, meni su baš fora fotografije kad sam bila klinka, u parku, u rukama tratinčice i ostalo poljsko cvijeće koje sam ubrala, naušnice u ušima...
Beta ženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 12:37   #59
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
E a nikad se ni meni ni ikom nije gnojilo ili sta ja znam
Ni meni, srećom, kad sad bolje razmislim što je moglo biti, i da nisam baš pazila oko higijene...

Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
Joj al nemoj djecaku busit uho molim te!!!
Ma ne pada mi na pamet! A sveki? Hmmm... sveki je u međuvremenu odjahala u zalazak sunca...

Mislim -tužno, ali šta se može... (nije umrla, da ne bi bilo zabune! )
moonyena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 12:46   #60
meni su probili uši s neke 3 godine..dosta rano za moj pojam...a kasnije sam ja, na veliku brigu roditelja, dodala još 10-ak novih rupa (naravno, nije više bilo mjesta na ušima pa sam krenula na druge dijelove tijela)

da imam curicu, ostavila bi joj to na volju kad/ako izrazi želju za tim...inače, ne vidim potrebu da bi to radili...

a sad, kako to figura s estetske strane...meni to nije ni fuj, ni bljak, možda zato što sam navikla to vidjeti na djevojčicama...


(just for the record: nakon puberteta me prošla volja za bužanjem i kičenjem, dapače, postala sam jako izbirljiva i osjetljiva na te stvari...)

edit: nikad mi se ništa nije zagnjojilo, inficiralo, niti sam imala ikakvih problema...
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:14.