Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2008., 14:27   #61
Baš me neki dan mama pitala, da kada ćemo N. bušiti uši?
Malo sam ostala jer nisam uopće mislila na to....
Ja se sjećam kako nas je odvela ( mene i sestru) kod neke babuskare i ona nam je bušila uši ( igla, maslac itd) i da sam plakala ko kišna godina, a za nagradu mi je babuskara dala pomfri
Godine - cca 4.
Nekako sam ipak protiv bušenja ušiju tako maloj djeci... rađe bih sačekala (ako bi ona uopće zaželjela) tamo negdje, osnovnu školu.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 16:46   #62
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
e, a jel se sjecate onih zlatnih nausnica s tri okeca, bilo ih je u tri varijante-crvene, ruzicaste i neke tirkizno-plave?! e TO je meni bilo prestrasno!
ako dobro mislim na šta misliš, moje imaju bijela okeca.

ušesa su mi još uvijek u tvorničkoj varijanti tako da ih na moju veliku žalost nikad nisam nosila :cri: :cri:

a bušenje ušiju malim bebama mi je.. ne znam, jel poremećeno preteška riječ?
ozljeđivanje dječjeg tijela s ciljem nekakvog kvazidekoriranja.. brrrr.
i ružno za vidjet, na kraju krajeva.

moja buduća djeca nek zabijaju igle u tijelo ako požele u pubertetu.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 16:55   #63
Meni su vrlo rano probusili usi i nije mi zao, jer nakit posebno nausnice volim, al ja svojoj djeci to nikad necu raditi, osim ako ne izraze zelju. I tad cu razmisliti
Malina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 18:06   #64
Quote:
moonyena kaže: Pogledaj post
Ni meni, srećom, kad sad bolje razmislim što je moglo biti, i da nisam baš pazila oko higijene...



Ma ne pada mi na pamet! A sveki? Hmmm... sveki je u međuvremenu odjahala u zalazak sunca...

Mislim -tužno, ali šta se može... (nije umrla, da ne bi bilo zabune! )
Joj da!Sta je svast moglo bit,aj fala Bogu pa nije nist
Ja sam igle palila na vatri i alkohola i rakije tonu poljevala po usima.
Ma joj,dobro je sve ispalo!
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 19:35   #65
Quote:
Beta ženka kaže: Pogledaj post
Čuj, nakaradno i prostačko nekima izgledaju pirsinzi posvuda osim na ušima.
Uostalom, nametanje običaja bi bilo i krštenje/obrezivanje dok se dijete sâmo ne odluči za takav čin, a to nitko ne dovodi u pitanje.
Ma znam znam draga,ja sam govorio iz svoje perspektive i svog viđenja stvari.
Ja sam odrastao u takvoj obitelji da sam imao slobodu izbora, i to isto želim prenijeti svom djetetu u naslijeđe. Nisam kršten,ali sam bio izbušen. Na stranu estetika, činjenica je da je bušenje djetetovog tijela nasilje, pa se krštenje teško može usporediti s tim, dok obrezivanje bar ima nekakvu medicinsku svrhu.
__________________
You have to know the answer to this question! If you died right now, how would you feel about your life?
disleksicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 19:47   #66
Meni mama nije htjela izbušit uši, i nije se smilovala na to što sam od malena zavidno gledala curice koje su imale naušnice i sa tri oka i zlatne alkice i male zlatne kuglice i svakakve Tako da je prva stvar koju sam napravila nakon 18. rođendana bila poć zlataru, napravit rupice i kupit naušnice (male zlatne zvjezdice ) Dan danas mi nije jasno zašto je bila tako tvrdoglava. Meni bi to jako puno značilo.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 20:06   #67
ja ću svojoj probušiti negdje sa tri godine i kupiti ću joj neke jako diskretne naušnice jer ni meni nije lijepo kad se vide iz aviona ali onako diskretne mi je prelijepo

nebojim se nikakvih infekcija i inog jer ću joj lijepo svaki dan dezinficirati uheka dok joj to lijepo ne prođe i onda staviti prave male naušnice

meni su izbušili isto tako negdje i jako sam sretna što ih imam

i meni nije isto bišenje uha kao i bušenje pupka,bradavica i inog kao što je netko napisao,meni su to različite stvari,svugdje se radi o bušenju to je istina ali djelovi tijela nisu isti i najmanja mogućnost infekcije je kod uha a njaveća kod pupka,jezika i takvih stvari i zato mi to nije isto a po meni je normal no da se curicama buše uha al nije mi normalno da se buši pupak prema tome meni nije to nikako isto kao što je netko napisao da najbolje da odmah probušimo sve rupe djetetu

nije mi nakaradno vidjeti curicu od četiri pet godina s naušnicama(ako su diskretne i lijepe)

ako će si kasnije ona sama izbušiti i klitoris to me nije briga neka si izbuši kasnije što god želi ali uheka ćemo otići probušiti sa tri godine
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.

Zadnje uređivanje valneahana : 03.10.2008. at 20:11.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 21:51   #68
Ako su zakonom zabranili tjelesno kaznjavanje djece, ne znam kako je moguce da namjerno nanosenje boli djetetu isto tako nije kaznjivo.
Bas cu pitati Milu Jelavic sta misli o tome.
stubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 22:37   #69
Eh da, samo da se okrenem na još jednu stvar. Vi koje ste bušile uši djeci, ili koje to namjeravete, ili vi kojima su uši probušene kao bebama. Gdje je to obavljeno, tj se planira obaviti? Kod zlatara? Vi ste spremni, svjesno izložiti dijete riziku infekcije i zaraze? Zlatari nemaju pribor adekvatan za korektno bušenje, niti imaju potrebno znanje o pravilnom bušenju kako ne bi došlo do infekcija, oštećenja živaca, odbacivanja nakita i sl.
Također, pripreme koje vrše prije bušenja mušterije svojim pištoljčićem jest malo dezinfekcije alkoholom. "Medicinke" kojima rade često ni nisu od medicinskog čelika, i obično stoje u plastičnim kutijicama na hrpi, gdje se vade prstima, i umeću u pištolj, bez rukavica. Posjedovanje autoklava?? Možete si misliti. Hepatitis, AIDS, sve su to bolesti koje se prenose i na ovakav način. Spremni ste riskirati? To što vi niste dobile neku zarazu, ne znači da ne postoji mogućnost,a i svaka ,pa i najmanja mogućnost je PREVIŠE da bi se dijete dovelo u takav rizik.
Ako je vaša želja za probušenim ušima male bebe toliko jaka
, onda bar to napravite bez rizika. U propisnom pirsing studiju, gdje su sterilni uvjeti i ne postoji mogućnost zaraze. Jedino mogućnost da promjenite mišljenje da li je bušenje ušiju bebe barbarski čin, kada vidite muškarca u kirurškim rukavicama s iglom dužine 20 cm, i maskom na licu, kako se približaava uhu vaše srećice....
__________________
You have to know the answer to this question! If you died right now, how would you feel about your life?
disleksicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 22:45   #70
Ne znam odakle tebi informacije, al kad sam ja bušila uši (a to je bilo pred 27 godina u relativno malom gradu) svaka naušnica je bila spakirana u sterilnoj vrećici, zlatar je stavio rukavice, stavio novu sterilnu iglu u kliješta, očistio mi uho alkoholom... Tako da dopuštam da ima i takvih o kojima govoriš al dopusti i ti da mi se čini da pretjeruješ
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 22:47   #71
Quote:
disleksicar kaže: Pogledaj post
Eh da, samo da se okrenem na još jednu stvar. Vi koje ste bušile uši djeci, ili koje to namjeravete, ili vi kojima su uši probušene kao bebama. Gdje je to obavljeno, tj se planira obaviti? Kod zlatara? Vi ste spremni, svjesno izložiti dijete riziku infekcije i zaraze? Zlatari nemaju pribor adekvatan za korektno bušenje, niti imaju potrebno znanje o pravilnom bušenju kako ne bi došlo do infekcija, oštećenja živaca, odbacivanja nakita i sl.
Također, pripreme koje vrše prije bušenja mušterije svojim pištoljčićem jest malo dezinfekcije alkoholom. "Medicinke" kojima rade često ni nisu od medicinskog čelika, i obično stoje u plastičnim kutijicama na hrpi, gdje se vade prstima, i umeću u pištolj, bez rukavica. Posjedovanje autoklava?? Možete si misliti. Hepatitis, AIDS, sve su to bolesti koje se prenose i na ovakav način. Spremni ste riskirati? To što vi niste dobile neku zarazu, ne znači da ne postoji mogućnost,a i svaka ,pa i najmanja mogućnost je PREVIŠE da bi se dijete dovelo u takav rizik.
Ako je vaša želja za probušenim ušima male bebe toliko jaka
, onda bar to napravite bez rizika. U propisnom pirsing studiju, gdje su sterilni uvjeti i ne postoji mogućnost zaraze. Jedino mogućnost da promjenite mišljenje da li je bušenje ušiju bebe barbarski čin, kada vidite muškarca u kirurškim rukavicama s iglom dužine 20 cm, i maskom na licu, kako se približaava uhu vaše srećice....
odličan post!
no to malo kome padne na pamet.
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 22:52   #72
Mi smo našoj curici probušili uši. Ima diskretne male naušnice. Meni je to ok. I da sad ponovno dobijem još jednu curicu i njoj bi rano probušila uši. Naša princeza je plakala samo taj tren dok joj se bušilo uho, dok smo izašli van, već je prestala. Nije bilo više nikakvih problema s tim.
Bušili smo kod pedijatrice.
Lubenic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 22:56   #73
Quote:
Lubenic@ kaže: Pogledaj post
Bušili smo kod pedijatrice.
pedijatrica buši uši?
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 22:56   #74
naša da
Lubenic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 23:45   #75
Jel to ona prisiljena raditi u fušu?

Onda nam je zdravstvo stvarno u ***** !

Ozbiljno -ako su zadovoljeni svi kriteriji sterilnosti, to je valjda i najbolje rješenje.

Sad mi je uopće palo napamet da bi malecka koju očekujemo mogla isto tako cviliti da hoće bušiti uši, ali mislim da joj to neću dopustiti barem do nekih maaalkice ozbiljnijih godina, tj. da joj nije razmišljanje na razini "imaju i druge curice, pa hoću i ja".

Tamo negdje sa 12-14 bi joj se mogla smilovati, ako će već jako htjeti.
moonyena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 11:25   #76
http://www.health-science-spirit.com...upuncture.html
monsignor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 22:35   #77
Quote:
disleksicar kaže: Pogledaj post
dok obrezivanje bar ima nekakvu medicinsku svrhu.
obrezivanje bez medicinske indikacije (fimoza) osobno smatram sakaćenjem.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 23:34   #78
Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
Da, ja sam isto u Slavoniji vidala jako puno malih curica sa nausnicama. Meni se to ne svide i sigurno joj necu busiti usi sve dok ona sama to ne bude zeljela.
Kad su mene ko klinku prvi put doveli u Slavoniju kod rodbine, svima je reakcija bila: Buci buci, beba maja, al ne znam jel curica il dečko jer ne vidim jel ima probušene uši...
Linppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 02:45   #79
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
obrezivanje bez medicinske indikacije (fimoza) osobno smatram sakaćenjem.
Pa kad ni nije ništa drugo, no bar za razliku od bušenja ušiju, ga radi kompetentna osoba - kirurg. Neću sad ulaziti u ekstreme o sakaćenju djevojčica u Sudanu npr. i njihovom "obrezivanju" sa hrđavim skalpelima i sl.
Da zaključim, jer sam gotov s ovom diskusijom,pošto sam rekao sve što sam želio i mislio da treba naglasiti: o ukusima se zaista ne raspravlja, no činjenica jest da je bušenje ušiju malom djetetu nasilan i higijenski rizičan čin.
Pozdrav svima!
__________________
You have to know the answer to this question! If you died right now, how would you feel about your life?
disleksicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 18:49   #80
Angry Bušenje kod osvještenog zlatara

Molim Vas za pomoć.
Da li netko zna zlatara koji se pridržava higijenske procedure kod bušenja rupa?
(rukavice, alkohol na uho, sterilna igla, naušnice sterilne zasebno zapakirane)

Stvarno bi željela (opet) probušit uši i to mi je jedina prepreka jer se bojim HIV-a, hepatitisa i drugih čudesa koji se prenose putem krvi i uboda.

Thanks!



I molim roditelje koji buše uši svojoj djeci da počnu o tome voditi brigu.
Mislim da je jedino to bitno, a ne:
kada probušiti djetetu uši?
jel teba djete biti nakićeno ili ne
jel treba sam to odabrati kad naraste ili ne...

to je najmanji problem!
Pogledajte statistiku zaraženih i za koliko postotak ljudi se nezna kako su se zarazili jer nisu bili
izloženi niti jednom od "službenih" puteva prijenosa!
Violentna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:23.