Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2008., 22:21   #81
Meni je to koma, a kad gledam strukturu ljudi cije su bebe i mala djeca sa zbusenim uhima i tak nakindjureni(bez uvrede ) ali to je uglavnom neka teska primitiva. Tu u USA su to latinosi i crnci, uglavnom sirotinja.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 01:42   #82
Quote:
Violentna kaže: Pogledaj post
Molim Vas za pomoć.
Da li netko zna zlatara koji se pridržava higijenske procedure kod bušenja rupa?
(rukavice, alkohol na uho, sterilna igla, naušnice sterilne zasebno zapakirane)

Stvarno bi željela (opet) probušit uši i to mi je jedina prepreka jer se bojim HIV-a, hepatitisa i drugih čudesa koji se prenose putem krvi i uboda.

Thanks!



I molim roditelje koji buše uši svojoj djeci da počnu o tome voditi brigu.
Mislim da je jedino to bitno, a ne:
kada probušiti djetetu uši?
jel teba djete biti nakićeno ili ne
jel treba sam to odabrati kad naraste ili ne...

to je najmanji problem!
Pogledajte statistiku zaraženih i za koliko postotak ljudi se nezna kako su se zarazili jer nisu bili
izloženi niti jednom od "službenih" puteva prijenosa!
Za ovo ti je najbolje da odeš kod nekog tko inače radi pirseve i tetovaže jer oni imaju takvu proceduru. Ne znam nijednog zlatara koji koristi rukavice pri bušenju ušiju.
Mislim kako ti je najdigurniji upravo to - pirs i tattoo salon i onda si na miru. Ja tako nos bušila.

Inače, što se beba tiče - to ni ja ne bih svojem djetetu iako su meni moji probušili i nije mi krivo, ali mi je tako išlo na onu stvar što sam MORALA nositi od djeda naušnice koje mi je on poklonio a bile su mi taaaaakoooo ružne. Zlatne, starinske... ma užas.
Sva sreća pa sam jednu izgubila i tako skinula i drugu.

A trenutno imam 5 rupa sve zajedno, 3 u jednom i 2 u drugom uhu i predlani sam bušila te dodatne rupice i mislila sam krepat od muke koliko mi to nije htjelo zacijeliti pošto sam istovremeno probušila.

Zato, pustite dječicu na miru nek si sami to buše tj. nek sami idu kad budu htjeli.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 09:24   #83
Elektri:

nije salon za piercing isključen, al vidi ovo:
http://www.tetoviranje.com/forum/for...=1&TPN=1#reply

A tu na forumu je neko napisao da njihov zlatar koristi rukavice ima zasebno zapakirane naušnice i ostalo ... tako da se još nadam
Violentna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 10:31   #84
Ja nemam probusene usi
Nisu mi probusili kao bebi (iako sam dobila prekrasnih nausnica), kad sam bila u pubertetu nisu mi dali (rekli su "cekaj do 18-te"), sa 18 sam si bas bila spesl bez probusenih suiju. Danas mi je jako ruzno vidjeti te crtice na usima starijih zena- tipa na mojoj noni (da se ne bi tko nasao uvrijedjen, meni su osobno probusene usi jako ruzne, da nisu probusila bih si ih, postujem da se nekome svidja), ruzno mi je vidjeti i tetovaze na tijelima ljudi u trecoj dobi (moj muz ima jednu), tak da osim kaj smatram da medicniski nije opravdano i estetski mi nije privlacno pa moja principessa nema probusene usi, ako pozeli kao sto je zmija rekla, moze ih busit sa khm... 18, tetovaze isto, ali do tada nista.

Ovdje nitko ne busi usi djeci, cak ni Turci. U Zegeu znale su mi na odjel zalutat bebe od cca 3-6 mjeseci s probusenim usima. Nakaradno. Po mom misljenju i opasno.
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 12:09   #85
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
Dakle ...doselila sam se u Slavoniju gdje sam ubrzo shvatila da 90 i kusur % malim beba-djevojčica ima probušene uši. Nisam sigurna za druge krajeve, ali u mom rodnom (Primorje) nije ni približno tako rasprostranjeno, dapače moja mama meni i sestri nije ni pod razno htjela probušiti. Kakva majka takva kćer i kad se moja cura rodila dobila je neznam ni ja koliko naušnica mada sam svoj stav oko toga jasno i glasno više puta naglasila. Mame, odgajateljice, susjede, rodbina su se redom zgražavali nad mojom odlukom jer kakva je to curica koja sa navršenih godinu dana nema naušnice???...pa zar ona mora biti jedina?...ostala sam naravno pri svome jer ne vidim razloga da se maloj bebi buši rupa tamo gdje nije predvidio onaj gore
Kakva curica? Prekrasna!Zakaj bi ti njoj morala bušiti uši, da bi se stopila s masom - nemoj, pusti nek malecka naraste, pa ako sama izrazi želju, dozvoji joj. U potpunosti te podržavam
__________________
"Love all, trust a few, do wrong to none."
William Shakespeare
Charla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 13:05   #86
ja živim u provinciji i kod nas nitko bebama ne buši uši,baš sam nedavno nešto o tome mislila
kak to valjda nije više in kad nitko od djece nema probušene uši.
ne mogu si ni zamisliti grozota,na bebama je to stvarno nakaradno.
meni je baka s 3 godine vodila na bušenje,bila sam sva ponosna. ja sam dobila one s crvenim okicama a
sestra s tirkiznim zar su stvarno samo takve postojale.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 18:55   #87
Ja san muško i isto se slažen sa svima koji su protiv takvih i sličnih stvari. Do punoljetnosti je odgovoran roditelj, a poslin ako ono želi - neka izvoli, prije ništa niti zbog običaja, niti zbog mode ili sličnih nametljivih gluposti. Ja san mišljenja da postoje tradicije koje se jednostavno tribaju minjati. Tako san i ja sa 18 sebi probušija prvo uvo, a poslin i drugo, jer san sam sebi izgleda 'nesimetrično', i eto i dan danas iman rečine u oba uva, iako, neki bi rekli, ima 38 godina, čača (zasad) trojici sinova, a vidi ga ponaša se ka da mu je....

Jednostavno, takve stvari moraju biti stvar pojedinca i njegovih odluka, ali kao punoljetne osobe!
Volintena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 21:21   #88
Quote:
CosmaShiva kaže: Pogledaj post
baš sam nedavno nešto o tome mislila
kak to valjda nije više in kad nitko od djece nema probušene uši.
ne mogu si ni zamisliti grozota,na bebama je to stvarno nakaradno.

meni je to isto tako nakaradno i bezveze na bebama, grozno.
ali bome ima bebača tj bebačica sa probušenim ušima, pritom govorim o djeci mlađoj od god dana- moja nećakinja od 8mj ima probušene uši i frendova curica isto, i on me pitao kad je vidio moju bez naušnica sav u čudu " a šta joj JOŠ niste probušili uši??" NE, nismo i nećemo tako skoro.
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 21:50   #89
Quote:
Violentna kaže: Pogledaj post
nije salon za piercing isključen, al vidi ovo:
http://www.tetoviranje.com/forum/for...=1&TPN=1#reply

A tu na forumu je neko napisao da njihov zlatar koristi rukavice ima zasebno zapakirane naušnice i ostalo ... tako da se još nadam
pa dobro, šta ti nije bolje otić kod nekog tko buši rupe for living nego kod zlatara.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 00:58   #90
smatram da tako malim djevojčicama nebi trebalo ušiti uši. One su individue kao i mi, kada budu to željele napraviti će same
__________________
Ako želite da dijete posluša vaš savjet, najprije doznajte što zapravo želi, a onda mu savjetujte da to i učini - by Harry S. Truman
Pia B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 01:51   #91
Evo ja dobila odgovor od Pravobraniteljice!
Poštovana,

zahvaljujemo na Vašem javljanju i inicijativi u pogledu otvaranja teme bušenja ušiju pod vidom zaštite fizičkog integriteta djece. Radi se doista o pitanju koje obuhvaća više aspekata : kulturološki, vjerski, medicinski, modni i dr. U ovom trenutku nemamo saznanja o pokretanju inicijative s ciljem zabrane bušenja ušiju maloj djeci. Kako bismo o ovom pitanju imali što više relevantnih mišljenja i time ga bili u mogućnosti sagledati sa svih aspekata, od Hrvatskog pedijatrijskog društva zatražili smo mišljenje o mogućim posljedicama bušenja ušiju i sličnih oblika probadanja tijela («pierceing») po zdravlje i fizički integritet djeteta.

S poštovanjem,

Pravobraniteljica za djecu

Mila Jelavić, dipl. iur.
stubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 18:55   #92
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
pa dobro, šta ti nije bolje otić kod nekog tko buši rupe for living nego kod zlatara.
Prije nego što svojevoljno odem nekome da me opljačka, volim ispitati i druge mogućnosti...
Violentna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 20:21   #93
Quote:
disleksicar kaže: Pogledaj post
Vjerujem da ću ispast licemjeran jer moja supruga, koja nosi naše dijete, i ja, još od tinejdžerske dobi smo otkrili pirsing, pa smo tokom godina imali izbušene razne dijelove tijela...Ali bušiti uho malom djetetu, bebi, radi nekakvih starinskih običaja mi je primitivno. Razne kulture imaju plemenske običaje ukrašavanja tijela, kako bi iskazači svoju pripadnost određenom plemenu, dobili na snazi jer su vjerovali da im određeni crteži pružaju zaštitu od zlih duhova,ili da se izrazi njihov položaj u plemenu. U zapadnim društvima takvo obilježavanje tijela se u početcima vezivalo uz određene subkultre, dok to danas više nije striktno određeno i više manje svaki mladi pojedinac u svom nastojanju da se istakne poseže za tim činom. No i dalje ostaje činjenica da mi je vidjeti probušene uši na tako malom, sićušnom djetetu nakaradno i prostačko, jer beba, mala beba, tako savršena kako jest kad dođe na ovaj ludi svijet,uistinu ne zaslužuje da joj mi namećemo nekakve ustaljene običaje.
apsolutno potpisujem, svaku riječ!!! imala sam piercing, imam tetovažu, imam probušene uši (koje su mi dali probušiti u dobi od 12 god. na moj zahtjev), ali mi je u najmanju ruku užasno vidjet malu bebu (ali i malo dijete) s probušenim ušima. (doduše, meni je ružno vidjeti i bilo kakav nakit na djetetu). kad budem imala klinca i bude si htio (nadam se ipak, htjela) izbušit uši odvest ću ga da to i učini (za ostale vrste pierceinga čekat će 18u, a za tetovažu 21 god, ako će biti po mome). dakle, sugerirat ću ono za što mislim da je ispravno, ali neću uzimat stvar u svoje ruke i bušiti djetetu uši bez njegove želje, čak i kad bih mislila da je to prelijepo (što ne mislim).
__________________
Feel the fear but do it anyway...
lollol
aleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 16:33   #94
ma nema sanse da joj dam busit usi dok sama to ne bude htjela...

sjecam se sebe kad me mama odvela....jedno su uspjeli na prepad...a drugo-sva sreca pa je strina naisla i zadrzala vrata da ne pobjegnema....inace bi imala samo jednu rupicu..

sda ih imam tri,i to mi je cist ok...mada opet kazem NE za malu djecicu...
nina-nl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 17:10   #95
moje cure će bušiti uši kad izraze želju,ja ih neću nagovarati a ni bušiti im!!
ja imam 5 rupica na jednom uhu,2 na drugom i sad uopće ne nosim naušnice!!
prve su mi probušili valjda odmah po rođenju i to po priči,kuma sa svojim naušnicama??!!novorođenčetu??kako im nije bilo žao,tim mojim starcima?? u pubertetu sam si jednu rupu bušila sama sa iglom pa sam zapela na pola puta i mama mi pomogla da piknemo do kraja. zadnje 2 su mi zlatari bušili na hrskavici(tek sam poslije saznala da to ne smiju),briga njih,imala sam 18..
sad mi se to ne sviđa jer imam kratku kosu i kad stavim te naušnice izgledam neprilagođeno,u svakom slučaju..pogotovo obzirom na struku..
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 11:12   #96
Evo, da vam javim da sam probušila uši. Kod zlatara. Bušio je s naušnicama (tvornički zapakiranim na kojima je bili odštampano "sterile") i nataknuo ih je na pištolj bez diranja prstima. Uho sam si očistila s alkoholom. I tako su moji zarazni standardi bili zadovoljeni
cijenarava sitnica; dve rupe s medicinkama =40 kn

a sad lijepši dio: imam dva tjedna za izabrat neke lijepe naušnice...
Violentna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 13:55   #97
Ne pada mi na pamet bušiti bebi uha. Ni slučajno! Ne da mi je to ružno vidjeti (nije mi ni lijepo) ali ne bi mogla svjesno nanositi bol mojoj kćerkici. A to ipak boli, nije sad ne znam kako strašno, ali zašto bi ju imalo boljelo? Da bi mi neko reko da je slatka? Ili da bi se razlikovala od muških beba? Ma dajte molim vas...
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 14:08   #98
Quote:
Blue Racer kaže: Pogledaj post
Ne pada mi na pamet bušiti bebi uha. Ni slučajno! Ne da mi je to ružno vidjeti (nije mi ni lijepo) ali ne bi mogla svjesno nanositi bol mojoj kćerkici. A to ipak boli, nije sad ne znam kako strašno, ali zašto bi ju imalo boljelo? Da bi mi neko reko da je slatka? Ili da bi se razlikovala od muških beba? Ma dajte molim vas...
potpuno se slazem

i pricekat da dijete samo odluci nosit nausnice
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 21:31   #99
nema šanse i ja potpisujem da se bebama ne buše uši to je valjda običaj samo u slavoniji.Moja svekrva i njena mama su me nagovarale da joj bušim MA NEMA ŠANSE .Kad bude dovoljno velika nek sama odlučuje o tome kao šta sam i ja.
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 17:52   #100
busenje usiju

sorry ak je bila tema,molim spojiti
vidjela sam bebu od 9 mj,na kopntroli kod doktora i ima probusene usi,probusili joj sa 8 i pol mjeseci...
da li ste biusili usi i kad je vrijeme za to?
ja mislim da je bolje kasnije,jer sad nema veze ionako ce joj samo smetati.
sveki rece da ce joj probisiti tamo kad odemo kod nje,tamo je normalno da djeca manja od godinu imaju probusene usi,
meni je to malotetkastoi babastomada mi zna biti ponekad simpaticno.
koje je vase misljenje
sunny55 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:16.