Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2009., 02:01   #1
wikipedija

http://www.alleyinsider.com/2009/1/w...kipedia-anyway
čini mi se interesantnim ovo zabilježiti, način kako se wikipwdija razvja, nešto kao manifestacija kolektivne svijesti
sali is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 21:10   #2
Ako mene pitaš, 9 od 10 podataka je totalno pogrešno.

No dobro, čovječanstvo ionako ide u potpuno krivom smjeru.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 22:40   #3
Smile

Quote:
TanjaOriginal kaže: Pogledaj post
Ako mene pitaš, 9 od 10 podataka je totalno pogrešno.

No dobro, čovječanstvo ionako ide u potpuno krivom smjeru.
Osobno uređujem neke članke na wikipediji i nalazim mnogo pogrešaka (u glavnom vezano za mjerne jedinice i slične gluposti ali ima i totalno pogrešnih podataka). Gore ima dosta poštenih ljudi koji se stvarno trude napisati nešto kako treba ali uvijek se nađe neki iiot koji sve upropasti. Al šta ćete ima i takvih kretena. Ne dam da nas takvi ljudi obeshrabre. Nemojte ni vi već ispravljajte greške. Peace
alchemic_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 10:16   #4
Quote:
TanjaOriginal kaže: Pogledaj post
Ako mene pitaš, 9 od 10 podataka je totalno pogrešno.

No dobro, čovječanstvo ionako ide u potpuno krivom smjeru.

Ovisi o kojem se području radi. Nije baš tako katastrofalno.
Što je na ovim stranicama pogrešno?
http://en.wikipedia.org/wiki/Black_body
http://en.wikipedia.org/wiki/Fractal
http://en.wikipedia.org/wiki/Clebsch...n_coefficients
DagDugpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 10:23   #5
Quote:
alchemic_man kaže: Pogledaj post
Osobno uređujem neke članke na wikipediji i nalazim mnogo pogrešaka (u glavnom vezano za mjerne jedinice i slične gluposti ali ima i totalno pogrešnih podataka). Gore ima dosta poštenih ljudi koji se stvarno trude napisati nešto kako treba ali uvijek se nađe neki iiot koji sve upropasti. Al šta ćete ima i takvih kretena. Ne dam da nas takvi ljudi obeshrabre. Nemojte ni vi već ispravljajte greške. Peace

Imaš pravo. Treba na stvari gledati optimistično, pa nam neće trebati Prozac.
Zaista je lijepo da imamo jednu enciklopediju takvog obima kao što je Wikipedia. A u svakoj enciklopediji postoje pogreške, no kod Wikipedie one se mogu i ispraviti.

Ako je world wide web mreža svih mreža, onda je wikipedia enciklopedija svih enciklopdeija. Live long and prosper!

Zadnje uređivanje DagDugpa : 07.01.2009. at 11:33.
DagDugpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 11:28   #6
Quote:
DagDugpa kaže: Pogledaj post
Long live and prosper!
Live long and prosper!!!
alchemic_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 11:34   #7
Quote:
alchemic_man kaže: Pogledaj post
Live long and prosper!!!
Na vjeke vjekova.
DagDugpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 15:32   #8
Nije bas sve pogresno. Ja sam recimo dosta podataka za svoj ispit nasla bas na wikipediji, ako nista drugo, prije nego idem uciti za bilo koji ispit, prvo se malo zabavljam i otkrivam informacije tamo, da se malo zagrijem, i totalno pali. Doduse, dosta jos podataka fali, pogotovo za medicinu.
__________________
Light travels faster than sound. That's why people look intelligent, until they open their mouth...
Čačkalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 15:43   #9
alchemic, i ja ju uređujem (nisam davno) pa znam kakvih sve ima kretena...
Najgore je kad wikipedija postane poligon za reklamiranje. Pogotovo je to slučaj kod naše. Subjektivni članci, često netočni, s nepotrebnim podacima.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 12:26   #10
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
alchemic, i ja ju uređujem (nisam davno) pa znam kakvih sve ima kretena...
Najgore je kad wikipedija postane poligon za reklamiranje. Pogotovo je to slučaj kod naše. Subjektivni članci, često netočni, s nepotrebnim podacima.
Istina je sve što govoriš i to samo govori kakvo je naše društvo. Ideja wikipedie kao takve je naprosto savršena al na nama je da jmu ostvarimo kako treba. Al gore se registriraju svakavi idioti koji misle da su svu pamet svijeta popili i eto što dobiješ. Najjače mi je kada tip u članku o dobivanju natrijeva karbonata krene objašnjavati masenje udjele i razrjeđivanje otopina pa se još po putu izgubi. O pismenosti ne želim ni krenuti jer je to rupa bez dna...
alchemic_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 15:54   #11
a dobro, nemaju sad svi smisla za uvod, zaplet, rasplet i zakljucak.
glavno je da neko hoce pisati....
__________________
Light travels faster than sound. That's why people look intelligent, until they open their mouth...
Čačkalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 16:09   #12
Oće pisati i teorije zavjere. Puno su bolje od Harry Potera za moj uzrast.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 23:41   #13
Tanja je u pravu: tu je 9 stvari od 10 sasvim pogrešno. Svatko tu piše svašta i onda se na to ljudi pozivaju u svojim raspravama s drugima.
paklenikraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 11:13   #14
Quote:
paklenikraj kaže: Pogledaj post
Tanja je u pravu: tu je 9 stvari od 10 sasvim pogrešno. Svatko tu piše svašta i onda se na to ljudi pozivaju u svojim raspravama s drugima.
Al zato ima nas koji smo tamo čisto radi dobre volje i trudimo se da wikipedia zaživi točno onako kao je zamišljena. I nije tako teško. Lako je pljuvati. Al ako vam to već toliko smeta poduzmite nešto.
alchemic_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 14:41   #15
Quote:
paklenikraj kaže: Pogledaj post
Tanja je u pravu: tu je 9 stvari od 10 sasvim pogrešno.
To je čista glupost. Otkud tebi i Tanji taj podatak? Kakvom metodologijom ste došli do broja 90%? Metodologijom "lupi pa ostani živ".

Wikipedia je meni osobno jedna od najkorisnijih stvari na Internetu. Obično kad naletim na nešto što ne znam, na Wikipediji nađem opširan članak o tome, a i kad nije baš opširan, piše barem neka informacija i smjernica za više detalja.

Normalno da ima grešaka i da se i prema njoj, kao i prema svemu ostalome, valja zadržati kritički pristup, ali čovječe, na ovoj temi se priča s tonom kao da je Wikipedia nešto loše, a ne jedan od najhvalevrjednijih projekata koji postoje na Internetu.
melkor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 15:03   #16
Hrvatska wikipedija je, u svojem sadašnjem stanju barem, više manje šrot, tužno je to, ali istina.
S druge je strane engleska verzija dosta pouzdana, ali ipak se ne smije sve uzimati ni sa nje zdravo za gotovo.
Data is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 17:29   #17
Quote:
Data kaže: Pogledaj post
Hrvatska wikipedija je, u svojem sadašnjem stanju barem, više manje šrot, tužno je to, ali istina.
S druge je strane engleska verzija dosta pouzdana, ali ipak se ne smije sve uzimati ni sa nje zdravo za gotovo.
A zašto je toliki šrot? Čime mi to možeš dokazati? Osobno sam primjetio samo nekoliko članaka u kojima se pojavljuju kardinalne greške jer osoba koja piše članak nema blagog pojma o čemu piše. Pogledaj članke vezane za Gospodara prstenova ili možda za glazbenike i glazbene bendove. I na području kemije ima dosa dobrih članaka. Zato molim. Ako znate za neke ogromne greške recite pa će se ispraviti. Bolje i to nego pljuvati bez veze i u prazno.
alchemic_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 16:21   #18
ja nikad ne uzimam podatke s hrvatske wiki - uvijek citam eng ili njem wiki
__________________
Light travels faster than sound. That's why people look intelligent, until they open their mouth...
Čačkalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 20:48   #19
Quote:
TanjaOriginal kaže: Pogledaj post
Ako mene pitaš, 9 od 10 podataka je totalno pogrešno.
Ovo je pretijerivanje.

Zadnje uređivanje Tipi : 11.01.2009. at 20:57. Reason: stilska izmena :-)
Tipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 11:06   #20
Kada smo već kod kemije.


http://hr.wikipedia.org/wiki/Kemija

Vrlo mala čestica je i šraf za komp. Kaj je ovo uopće?
Ima li nešto što se ne treba zanemariti?

Kaj je to radiJus?

Ovo je srećom izbisano!

http://hr.wikipedia.org/w/index.php?...edit&redlink=1


MNOŽINU tvari

http://hr.wikipedia.org/wiki/Mol_(mjerna_jedinica)
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!

Zadnje uređivanje TanjaOriginal : 12.01.2009. at 11:20.
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:32.