Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2007., 18:09   #61
Quote:
dinamo kaže: Pogledaj post
društvo pozdraf
imam jedan problem
ovak:moj mali ženski davež uskoro slavi 9 godina,i sad ono,najteže,di ga proslavit,više ne pale neke dječje igraonice,mekdonaldsi,i ostalo,ipak ima devet 9 godina,heheh.Davež je izrazil da oće slavit ročkas ,u stilu diskača,ono s kuglom i ostalo,samo muzika i ples.Sad ja Vas pitam di u ZG ima igraonica ili neko drugo mjesto u tom stilu,mislim s disco-kuglom i tak to
fala
i Tom Tom ima na tu foru roćkase, proguglaj
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 12:35   #62
a koja je rodendaonica najpogodnija klince od 1-3god?
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 12:52   #63
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
a koja je rodendaonica najpogodnija klince od 1-3god?
Ne znam da li je najpogodnija, ali znam da se organiziraju i za velike i za tako male bebaće ovdje

A imaju i rođendane za veće na bazenu. Poolparty... čini mi se super.
six is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 14:16   #64
Quote:
six kaže: Pogledaj post
Ne znam da li je najpogodnija, ali znam da se organiziraju i za velike i za tako male bebaće ovdje

A imaju i rođendane za veće na bazenu. Poolparty... čini mi se super.
slažem se za poolparty,klinci fakat uživaju u bazenčiću,cijena je 2500 kn
meri79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 17:12   #65
Quote:
dinamo kaže: Pogledaj post
društvo pozdraf
imam jedan problem
ovak:moj mali ženski davež uskoro slavi 9 godina,i sad ono,najteže,di ga proslavit,više ne pale neke dječje igraonice,mekdonaldsi,i ostalo,ipak ima devet 9 godina,heheh.Davež je izrazil da oće slavit ročkas ,u stilu diskača,ono s kuglom i ostalo,samo muzika i ples.Sad ja Vas pitam di u ZG ima igraonica ili neko drugo mjesto u tom stilu,mislim s disco-kuglom i tak to
fala
i moja je mala slavila u Sanjinoj igraonici par puta i oduševljena je, možeš si misliti, tete dignu čak i dečke da plešu! Tete su odlične i klinci nemaju ni 5 min.predaha , non stop se igraju, plešu (izgleda ko pravi diskač - mrak, kugla, dim itd.) i dobiješ snimljeno na CD-u.
Igraonica ti je u Mihanovićevoj, preko puta botaničkog u haustoru gdje je i vrtić, još ju i zovu Mini-diskoteka.
nickitha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 18:56   #66
Quote:
nickitha kaže: Pogledaj post
tete dignu čak i dečke da plešu! Tete su odlične i klinci nemaju ni 5 min.predaha
mali mi je pricao da ih uce da si cestitaju rodjendane, onak...ko ljudi

veli: mama , zamisli , tete su postavile decke koji su slavili rodjendan i cure su im trebale cestitati i poljubiti ih, a decki onako prijateljski zagrliti! "

putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 23:39   #67
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
a koja je rodendaonica najpogodnija klince od 1-3god?
Obiteljsko okružje . I što manje 'staraca', a više vršnjaka kojima se inače igra/druži (bilo u jaslicama, bilo u parkiću...).
*leona* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 13:05   #68
Kakvo je vaše mišljenje o proslavama rođendana u igraonicama?

izdvojeno iz informativnog topica o igraonicama. putnica


E, a mi trebamo uskoro slaviti 10. ročkas. Ženski. Lani smo imali tulac u obližnjoj igraonici, što je ok, jer je svoj škvadri blizu, u kvartu. Oni su zapravo za manje klince, pa su nam rekli da su 10-godišnjaci već preveliki za njih.
Iz kvarta nam se ne da. A i cijene su pozamašne. S druge strane, ne mislim baš da se svaki ročkas mora obilježavati tulumom, s diskokulgom i sl. Pa to vrijeme tek dolazii... Nije li prerano da ih guramo, ili da im dopuštamo da se prerano guraju u taj adolescentski svijet? Možda je naša zadaća da ih i malo zaštititimo od njihovog žurnog srljanja u adolescenciju:.. Što će onda biti kad budu tinejdžeri? Neće biti ni ovo izazov, tražit će opet nešto novo...
Jako bi me zanimalo što psihololzi o tom misle...
Stan nam nije velik, možemo pozvati 5-6 frendova na popodnevnu tortu i sokiće. Malo se prozekati s njima za stolom (roditelji kao animatori)... Meni se to čini ful kul, da malo izmijene i dobre vibre, bez dizanja hormona. Još kad bih kćerce u to uvjerio...
Što vi mislite, mili istobrižni forumaši i forumašice?

Zadnje uređivanje putnica : 24.10.2007. at 16:28.
SunceZarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 12:34   #69
Ja smatram da su igraonice gdje djeca kao slave rođendane, proslave i jedu nezdravu hranu glupa izmišljotina modernog vremena, i pokusat cu da svojoj kćerkici ne slavim rođendane tamo. Barem dok ne navrši nekih 15-tak godina kada već bude sama htjela sa svojim društvom negdje ići. Ali i tada, potrudit ću se da bude imala i obiteljsku proslavu svog rođendana kući.

Naravno, majkama je lakše odvest svoju dječicu u raznorazne igraonice, kući nema nereda, nema spremanja nakon rođendana, nema kuhanja, itd...

Osobno smatram da se slavljenjem rođendana van kuće na neki način dijete odvlači od kuće i onda se jednog dana čudimo kako to ne znamo kud nam djeca hodaju... a sami smo krivi za to jer ih već odmalena odvodimo od kuće, jer smo mi lijeni pripremit proslavu rođendana kući. Naime, čitala sam neke dječje psihologe koji su o ovome pisali, ne izmišljam.

Da ne govorim da ih na taj način sami navlačimo na nezdravu hranu, razne pizze, sendviče, koji se u tim igraonicama pripremaju od ostataka hrane. I onda se čudom čudimo kako su nam djeca gojazna, a sami smo krivi za to.

Što vi mislite o tome? Znači proslava rođendana u igraonicama, ali psihološki pristup tome...
anasplit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 16:22   #70
Čuj, ti imaš pravo na svoje mišljenje... ja se osobno ne slažem s njime u potpunosti...
pa ću komentirati tvoj post redom.

Quote:
anasplit kaže: Pogledaj post
Ja smatram da su igraonice gdje djeca kao slave rođendane, proslave i jedu nezdravu hranu glupa izmišljotina modernog vremena, i pokusat cu da svojoj kćerkici ne slavim rođendane tamo. Barem dok ne navrši nekih 15-tak godina kada već bude sama htjela sa svojim društvom negdje ići. Ali i tada, potrudit ću se da bude imala i obiteljsku proslavu svog rođendana kući.
Slažem se... igraonice i rođendaonice su izmišljotina novog vremena. Međutim, ne bih se složila da su GLUPA izmišljotina. Čini mi se da ih ti promatraš kao supstitute za proslavu rođendana u obitelji... što nije praksa.

Praksa je da svako dijete svoj rođendan slavi negdje (uglavnom kod kuće) u obiteljskoj atmosferi, a potom pozove svoju vrtićku grupu ili razred na proslavu u igraonicu. I uopće ne vidim ništa loše u tome.

To što je lakše ne prirediti ju doma zbog spremanja i čišćenja je uglavnom najmanji problem. Puno veći problem je gdje kod sebe smjestiti minimalno polovicu razreda mog djeteta??
Ja konkretno živim u jednosobnom stanu i ne vidim gdje tu organizirati proslavu rođendana...?

Recimo, super je ako ti se dijete rodi u kasno proljeće, rano odnosno kasno ljeto, ranu jesen pa pozoveš ekipu na Jarun, zaposjedneš tamo neki komad livade i organiziraš im sam igre itd. Koja mama želi i može... super. Ali, ako ti je dijete rođeno u siječnju.... ne vidim gdje organizirati proslavu?

Quote:
anasplit kaže: Pogledaj post
Osobno smatram da se slavljenjem rođendana van kuće na neki način dijete odvlači od kuće i onda se jednog dana čudimo kako to ne znamo kud nam djeca hodaju... a sami smo krivi za to jer ih već odmalena odvodimo od kuće, jer smo mi lijeni pripremit proslavu rođendana kući. Naime, čitala sam neke dječje psihologe koji su o ovome pisali, ne izmišljam.
Osobno mislim da je ovo glupost.
Osobito zato što većina djece slavi rođendan doma sa obitelji i vani sa društvom.
I djeca ne postaju ulične skitnice zato što slave rođendan u igraonici.

Quote:
anasplit kaže: Pogledaj post
Da ne govorim da ih na taj način sami navlačimo na nezdravu hranu, razne pizze, sendviče, koji se u tim igraonicama pripremaju od ostataka hrane. I onda se čudom čudimo kako su nam djeca gojazna, a sami smo krivi za to.
Opet, osobno mislim da je ovo glupost. Mislim, djeca su nam gojazna jer slave rođendane u igraonicama.
Dobar dio djece u igraonicama izjavljuje da ne voli jesti pizzu. Dobar dio djece u igraonicama izjavljuju "neću Colu jer gazirano nije zdravo".
A i bez ovih primjera znamo da navike zdrave prehrane dolaze od doma i nema tih dva komada pizze što dijete pojede na svom rođendanu koja će dijete učiniti glomaznim.
six is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 16:27   #71
Quote:
SunceZarko kaže: Pogledaj post
S druge strane, ne mislim baš da se svaki ročkas mora obilježavati tulumom, s diskokulgom i sl. Pa to vrijeme tek dolazii... Nije li prerano da ih guramo, ili da im dopuštamo da se prerano guraju u taj adolescentski svijet?
Slažem se. No, možeš naći igraonice koje djecu od 10 tretiraju kao ono što jesu: djeca. I sigurno će se igrati slađe nego kakvi predškolci.
six is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 16:35   #72
ne vidim kako se moze odgovornost prebaciti na igraonicu??
pa zar nece roditelj prilikom ugovaranja proslave postaviti i pravila kakvu ponudu ce djeca dobiti??
s druge strane , djeca nisu debela jer jedu ili piju nesto , nego prvenstveno zato jer se ne krecu dovoljno
a ne krecu se jer je puno lakse upaliti im tv ili kompjuter , nego odbvesti ih na sljeme , ili u neki sportski klub , ili gdje vec ima prostora i mogucnosti
sad riskiram da cu zvucati kao stari prdonja , ali iz svoje mladosti se sjecam skoro cjelodnevnog boravka vani , ganjanja lopte , bicikla , susjeda , macki vrabaca ... i jedenja svega i svacega
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 01:48   #73
Thumbs up

Igraonice imaju i dobrih strana. Zašto da dijete jedan od svojih rođendana, mislim, ne obilježi i na ovaj način? Nije uvijek riječ o ljenosti roditelja. Za više od petero djece zapravo je svaki stan premalen.
Još je jedno pitanje važno: je li nužno da rođendanske fešte budu masovka? Ok jedan, kajaznam, recimo 13. ili 14..., ali svaki???
Javit ću vam kako će proći rođendan u obliku "čajanke" za 4-5 prijateljica. Zasad smo je "skuhali".
SunceZarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 12:29   #74
Masovke se dogadjaju, jer je klincima teshko odabrat samo 5 prijateljica....i to vech od vrtichkih dana nazalost postaje najvecha konkurencija medju klincima...tko je kome ishao na rodjendan, tko je koga pozvao, klinci znaju past u takvu depru zato shto ih netko nije pozvao!!!

Ja ne vidim zashto bi se oko rodjendana stvarala takva frka - zashto negdje slaviti, zashto ne?......To je jedan dan u godini koje dijete uz Bozich najvishe ochekuje i zashto ga limitirati da se odluchi za skormno slavlje ili par frendica.

Ja radim na djechjim rochkasima i djeca fakat znaju izrechi no shto ne zele.....a i da malo pojedu slatkisha...pa pobogu rochkas je!!!! Kaj da imaju rodjendan sa tofu sendvichima i pashtetom od gljiva?

mrvicu off topic --> Ja inache patim od tog sindroma zdrava prehrana, jer sam odgojena u obitelji gdje se jelo makrobiotichki...i za zavrshnu shkolsku zabavu moja je baka napravila predivnu tortu, ali od zobenih pahuljica.....Koju su sva djeca pobacala u WC....i ja sam bila tak osramochena....eto.....koja korist??????
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 12:57   #75
Quote:
SunceZarko kaže: Pogledaj post
Igraonice imaju i dobrih strana. Zašto da dijete jedan od svojih rođendana, mislim, ne obilježi i na ovaj način? Nije uvijek riječ o ljenosti roditelja. Za više od petero djece zapravo je svaki stan premalen.
Još je jedno pitanje važno: je li nužno da rođendanske fešte budu masovka? Ok jedan, kajaznam, recimo 13. ili 14..., ali svaki???
Javit ću vam kako će proći rođendan u obliku "čajanke" za 4-5 prijateljica. Zasad smo je "skuhali".

mi smo još uvijek u čoporativnom pozivanju cijelog razreda,ne vidim tu problem,sve dok im tako paše,još uvijek se nisu iskristalizirala prijateljstva,premali su još...
u stanu hvala ne bi,da mi njih 22 skaču ni jašu,i tu je moja lijenist i praktičnost u igri
meri79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 19:04   #76
Ne vidim problem u proslavi rođendana u igraonici. Mislim da ima puno više prednosti nego nedostataka:
1. Kad se radi o vrtićkoj djeci, mnoga ne stanuju toliko blizu slavljeniku da mogu doći sami, a ne znam nikoga tko može smjestiti djecu i starce u stanu.
2. Čini mi se boljim da djeca imaju neki program jer se inače cijela stvar lako pretvori u divljanje. Treća mogućnost je da slavljenikovi roditelji, uz pripremu i spremanje nakon rođendana, budu i animatori.
3. Već navedena priprema za rođendan i spremanje poslije - nepotreban napor za zaposlene mame koje ionako jedva stižu obaviti čak i najnužnije, o posvećivanju klincima da i ne govorim. Vrijeme utrošeno na spremanje je bolje provesti s djecom.
4. Pobornik sam zdrave prehrane djece. Ali mislim da rođendani nisu prilika za stvaranje dobrih prehrambenih navika ako ih inače ne razvijamo. Dakle, ne bi trebao biti problem objasniti da su pizze, grickalice i ostalo hrana za posebne situacije.
Tiger Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 00:03   #77
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Ja ne vidim zashto bi se oko rodjendana stvarala takva frka - zashto negdje slaviti, zashto ne?......To je jedan dan u godini koje dijete uz Bozich najvishe ochekuje i zashto ga limitirati da se odluchi za skormno slavlje ili par frendica.
E sad... vraćamo se na početak. Bio sam napisao kako slavljenje u igraonici ima mana i prednosti. Pod manama svakako mislim na činjenicu da standardi zabave ne smiju biti tako visoki. Nije moguće da svatko treba isključivo rođendan slaviti kao "tulum". Lijepo se osjećati može i s užim, odabranijim društvom. Nije dobro podržavati dijete u stavu da samo grandiozno znači i dobro. Ok, ponekad, jendom ili dvaput u djetinjstvu... kao što sam rekao. Razvijati neku vrstu skromnosti i zadovoljstva u malim stvarima - nije li i to roditeljski zadatak?
A, naposljetku, nije li i lova posrijedi? Pa za tu lovu koju bismo platili u igraonici, mogu joj uplatiti, recimo, pola skijanja. Tako je i bilo: u alternativi između skijanja i ročkasa (s još nekim detaljima), nije lako pogoditi što je odabrala. I ne tako teška srca. A vrlo mi se nerazumnim čini nuditi djeci sve što se može priuštiti. Jaaaako je važno uputiti ih da sve stvari imaju cijenu i da ne mogu u životu imati baš sve što požele.

No, ne poričem i prednosti. Zato mi se čini razumnim tulum s pola razreda napraviti tek ponekad.

Zadnje uređivanje putnica : 29.10.2007. at 01:20.
SunceZarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 12:47   #78
Thumbs up

Quote:
SunceZarko kaže: Pogledaj post
E
U potpunosti se slažem s tobom...

Zadnje uređivanje Modesti : 31.10.2007. at 16:06.
anasplit is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 12:39   #79
Quote:
SunceZarko kaže: Pogledaj post
E sad... vraćamo se na početak. Bio sam napisao kako slavljenje u igraonici ima mana i prednosti. Pod manama svakako mislim na činjenicu da standardi zabave ne smiju biti tako visoki. Nije moguće da svatko treba isključivo rođendan slaviti kao "tulum". Lijepo se osjećati može i s užim, odabranijim društvom. Nije dobro podržavati dijete u stavu da samo grandiozno znači i dobro. Ok, ponekad, jendom ili dvaput u djetinjstvu... kao što sam rekao. Razvijati neku vrstu skromnosti i zadovoljstva u malim stvarima - nije li i to roditeljski zadatak?
Sve je u odgoju.

Mislim da je pogrešno pretpostavljati da je slavljenje rođendana u igraonici poticanje stava kako je samo grandiozno ok. Ako svoju djecu odgajaš da budu skromna i zadovoljna i sitnicama, nema tog rođendana koji ih može razmaziti.

Naravno da svaki rođendan ne mora biti tulum, niti masovka niti proslavljen u igraonici. Najbitnije je da se dijete dobro provede, pa makar taj dan bio sa svojim prijateljima u parku i poslije na klupici ispuhao svjećice i pojeo malo torte. Tako je svejedno.

Ali ciljano organizirati samo par velikih rođendana kako bi djete odgojili da bude skromno.... mi se čini krivim pristupom.

Quote:
SunceZarko kaže: Pogledaj post
A, naposljetku, nije li i lova posrijedi? Pa za tu lovu koju bismo platili u igraonici, mogu joj uplatiti, recimo, pola skijanja. Tako je i bilo: u alternativi između skijanja i ročkasa (s još nekim detaljima), nije lako pogoditi što je odabrala. I ne tako teška srca. A vrlo mi se nerazumnim čini nuditi djeci sve što se može priuštiti. Jaaaako je važno uputiti ih da sve stvari imaju cijenu i da ne mogu u životu imati baš sve što požele.
Naravno, ovdje dolazimo do drugog aspekta priče. Ako nemaš dovoljno novaca da bi djetetu priuštio i skijanje i proslavu rođendana, sasvim je razumno da ćeš se odlučiti za ono što smatraš važnijim za dijete. To, u ovom slučaju, sigurno nije rođendan.

Međutim, postoje roditelji koji imaju dovoljno novaca priuštiti im i jedno i drugo i još ponešto.... ali sama činjenica da im se može priuštiti sve ne znači da im se uvijek i priušti sve. Kao što također ne znači da će djeca ispasti razmažena, da neće znati biti skromna i cijeniti i male životne radosti.

Priuštiti djetetu puno je pogrešno samo ako je to supstitut za odgoj, pažnju, ljubav, prave vrijednosti...
six is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 14:44   #80
Quote:
SunceZarko kaže: Pogledaj post
Igraonice imaju i dobrih strana. Zašto da dijete jedan od svojih rođendana, mislim, ne obilježi i na ovaj način? Nije uvijek riječ o ljenosti roditelja. Za više od petero djece zapravo je svaki stan premalen.
Još je jedno pitanje važno: je li nužno da rođendanske fešte budu masovka? Ok jedan, kajaznam, recimo 13. ili 14..., ali svaki???
Javit ću vam kako će proći rođendan u obliku "čajanke" za 4-5 prijateljica. Zasad smo je "skuhali".

Slično mišljenje je i moje ,ali nisam za svaki ročkas u igraonici,em skupo,em malo traje,a doma se mogu igrat do mile volje ,naravno ko ima prostora ,a mi imamo .
strijelčica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:11.